0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #920 -: Март 30, 2019, 10:41:45 am »
Влизам да пожелая успех на Кукапетел, стискам палци.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #921 -: Март 30, 2019, 10:57:34 am »
Абе момичета аз нали бях болна и сега започнах нещо да кашлям. Та се притеснявам дали напъването при кашлицата може да наврвди?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #922 -: Март 30, 2019, 11:06:14 am »
Мише, и да се притесняваш и да не се притесняваш нищо не можеш да направиш. Нали ти предписаха лекарство за намаляване на имунната система и явно не си била напълно излекувана. Пробвай да мажеш гърлото с мед, така ще го овлажниш и няма да ти дразни толкова. След трансфер е важно да няма контракции на матката. Когато питах задължително ли е да пикая в подлогата и ми казаха, че ако усетя, че започвам да правя контракции, трябва да пикая, за да не изместя ембриона. Но това е за първия час след трансфер само. Разбирам те защо се притесняваш, но притеснението може да навреди повече от кашлицата. Така че се успокой, мажи с мед, може и да вземеш Осцилококцинум. Той е добър при първи симптоми и е позволен след трансфер.
Кукапетал, след 30 Мин и ти ще си бременна. Дано напълним темата с близнаци :*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #923 -: Март 30, 2019, 12:00:47 pm »
Каква кашлица имаш- суха или влажна? Пробвай с инхалации, но не се използват етерични масла и подобни. Ембрионът не е топка, която се мятка из матката като ходим или кашляме. Ако не е спастична кашлица или с много експекторация, особено с цвят, не мисля, че  е такъв проблем.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #924 -: Март 30, 2019, 12:03:25 pm »
Мише, ако ти дразни нещо гърлото, вземи си някакви прополки. Аз точно като бременна ги открих. Или си купи небет-шекер. Също помага. Той и меда помага, ама аз нали не обичам и намирам разни алтернативи. :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #925 -: Март 30, 2019, 12:09:04 pm »
Суха кашлица е, просто ме дразни гърлото и на моменти кашлям. Не се задавям или да кашлям дълбоко. Аз мед обичам, така че си го слагам на чай, смуча и кофлети, но си ме дразни.
Кукапетал вече трябва да си е брибрала ембриончетата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #926 -: Март 30, 2019, 12:09:59 pm »
Кукапетал успех и всички палчета са стиснати здраво за теб мила  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #927 -: Март 30, 2019, 12:41:01 pm »
Мише, затова ти предложих да мажеш гърлото, при суха кашлица просто дразни гърлото и няма спиране. Иначе бих ти препоръчала и Кофлети. Хомеопатия са и на мен много ми помагат за моито хронично възпаляващи се сливици. За смучене са и са направени от джинджифил и черен пипер, които загряват гърлото
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #928 -: Март 30, 2019, 12:45:22 pm »
Стискам палци, Кукапетал! Много успех и чакаме да пишеш! ❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #929 -: Март 30, 2019, 13:54:48 pm »
Кукапетал, стискам силно палци и ти пожелавам да си бременееш леко и щастливо през следващите 9 месеца  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #930 -: Март 30, 2019, 13:57:06 pm »
Кукапетъл,стискам палци!
Мише,пии течности ,да овлажняваш гърлото,чайчета и прополки ще облекчат положението.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #931 -: Март 30, 2019, 13:58:39 pm »
Мише, мед. Също като бях бременна четох едно изследване на едни канадци, което няма обаче кой знае каква обхватност, но с две думи- повечето свободно отпускани медикаменти за настинка и грипни състояния, при краткотрайна употреба, могат и са безопасни за употреба при начална бременност.

Кукапел, чакам да пишеш. Не пускам палците!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #932 -: Март 30, 2019, 15:35:18 pm »
Момичета, стискам палци за ембриончетата :-) :-) :-)
Мише, кофлетите са доста експресни и ефективни. Можеш и невен с прополис да си пръскаш и аз съм също за мед малко да хапнеш и да го оставиш възможно най-дълго на гърлото без да пиеш или ядеш известно време.


Иначе за мене, доста съм ходила заради ендометриозата на ултразвук. Беше ме страх пак да нямам кисти и знам, че до овулация всичко изглежда по учебник. Теста за овулация ми съвпада точно с фуликуметрията. Но дотам. После, след овулация, не съм се следила и прегнил не са ми били, нито пък съм пила след Дуфастон например. Мисля, че след ову нещо се обърква и имам едни кафяви зацапвания преди цикъл. Докторите във времето не са обръщали внимание. Или са казвали, че може да пада прогестерона, но на 21ви ден си е идеален.
Може да не се пука фуликула навреме ако имам и луф синдром.
Разбрах за една хубава противовъзпалителна бабина рецепта от докторката( каза ми я заради ендометриозата) - черен пипер на прах с куркума( за бременелките не става май, че са силни съставки) . Някоя употребявала ли ги е за това? Аз ги забърках със зехтин малко, че да стане по-леко.
« Последна редакция: Март 30, 2019, 15:44:08 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #933 -: Март 30, 2019, 16:13:31 pm »
Кукапетел, тръпнем да пишеш ❤️
WideD, за какво точно помага тази рецепта, как се приготвя и как се приема?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #934 -: Март 30, 2019, 16:39:25 pm »
WideD, аз ходих на фоликулометрия, видя се доминантен фоликул, АГ-то каза, че най-вероятно ще настъпи скоро овулация, даде зелена светлина да пробваме и седмица след този преглед ме викна пак, за да види дали овулацията е минала. Така, че може би няма да е зле да видите какво става след овулация. Прогестеронът казваш, че е добре...  Следи си го и него, аз тука по съветите на Тери  :lol:

Мише, и мен ме е страх да кашлям, кихам, напъвам (имам проблеми с ВЦ-то), така че те разбирам. Ти витамин Д изследвала ли си? Аз откак почнах да взимам Вигантол сякаш не съм се разболявала, а преди това честичко ми се случваше.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #935 -: Март 30, 2019, 17:32:17 pm »
Благодаря за силната позитивна енергия, момичета! Прегръщам ви всички! Имам си две бебчета-ембриончета в корема.  :bori_011: :bori_012:
Толкова е хубаво!
Забавиха ме един час, имаше секцио и ме взеха в 12:30. После полежах и имах вливка интралипид, моите НК клетки са завишени. Изписаха ми дуфастон 2*1 и медрол след закуска. Означава ли, че от утре почвам медрола и дуфастон само 1 днес, като днес вече е следобед. Ще бия фраксипарин довечера и имам аспирин всяка вечер. Там бях и не питах за тези неща, такова вълнение, че забравям.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #936 -: Март 30, 2019, 17:41:34 pm »
Kukapetal ще видиш секциото ще ти е на късмет и преди моята лапароскопия имаше секцио и виж донесе ми късмет
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #937 -: Март 30, 2019, 17:44:17 pm »
Ей, дано, Еличка! Благодаря ти!  :)
Тери, кое не трябваше заедно да се приема , помня че ти беше станало зле от прогестеронов препарат?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #938 -: Март 30, 2019, 17:49:15 pm »
Кукапетал, честити ти ембриончета. Постоянно влизах да видя дали не си писала и се чудех дали всичко е наред  :bighug:
Иначе да, от утре медрола започваш, а довечера дуфастон. А нош па изписаха ли ти?
Дарк, изследвала съм го и си е в норма, но явно от лекарствата за подтискане на имунитета и многото болно дечица при нас съм се разболяла и аз.
« Последна редакция: Март 30, 2019, 17:51:02 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #939 -: Март 30, 2019, 17:56:57 pm »
Мише, благодаря! Изписаха ми но-шпа 3*1 за 5 дни, но няма да пия, само ако имам болки, понеже при мен е противопоказно, заради тромбофилията. Това ме посъветва доц. Русев имунолог. Дано не сгреша.