0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #940 -: Март 30, 2019, 18:41:32 pm »
Kukapetal, бях сигурна, че всичко ще е наред. Но-шпа не е критично важно, на мен не ми го предписват, само при болки в матката. Не трябва да взимаш едновременно Утрогестан вагинално и орално. Сега съм на прием вагинално Утрогестан и орално Дуфастон и всичко е ОК
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #941 -: Март 30, 2019, 18:53:32 pm »
Благодаря за полезната информация, Тери! Още малко и идва твоя ред! 💖
Стискам палци за всички момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #942 -: Март 30, 2019, 19:33:50 pm »
Kukapetal,браво че си си прибрала бебетата ! Сега да си седят там още 9 месеца ! Искам да ви попитам нещо,понеже аз съм с високо рисков фактор V leiden,и когато говорих с Цветков той ми предложи при бременност да взимам прогестеронов препарат и да бия фраксипарин. Обаче нещо не ми се връзват тия неща,хем прогестерона съсирва кръвта,хем ще бия фраксипарин нещо няма логика много много ?!?! Вие какво мислите по въпроса?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #943 -: Март 30, 2019, 19:35:36 pm »
Лейди, аз засега си смесвам една малка лъжичка куркума+1малка чъжичка черен пипер и си овкусявам храната. Имаше рецепти, но ще се поинтересувам пак. Засега съм с малки количества, че не знам как ще ми се отрази.

Кукапетъл, радвам се за малките човечета! Бог да е с вас, момичета!

Дарк, сега точно така ще правя, доста време бях преди при АГ , която ме гледаше до овулация и пиех инофолик с добри хормони.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #944 -: Март 30, 2019, 21:07:18 pm »
Да ме поправи Мели, но какво му прави на НМХ и на тромбофилията Ношпа? Това пък...
Иначе понякога се предписва превантивно, защото дори да няма болки и да не се усеща пак може да има контракции.

Милиарда, с фактор 5 ще си биеш НМХ, няма как. Това с прогестерона е само от Сигридов и Русев. Никъде не го знаят това със забраната на прогестерон при тромбофилия.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #945 -: Март 30, 2019, 21:24:46 pm »
Ааааа ясно. А извинявам се за невежеството,но има ли нещо вярно в това и пречи ли прогестероновия препарат на жени с тромбофилия?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #946 -: Март 30, 2019, 21:45:02 pm »
Аз съм с нерискови фактори, но с повтарящи се аборти. До края на 12г.с. бях с терапия- първо орално и вагинално прогестерон/ Утрогестан (но с друго име, за да ми бъде поет от касата), след това с подкожни инжекции всеки ден, а после с депо мускулни инжекции.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #947 -: Март 30, 2019, 22:06:06 pm »
Да, това с пеогестерона си е измислица на Сигридов.

Мен ме болят яйчниците. Не си спомням предния път така да са ме болели. Ама и аз днес излизах с Моника на разходка и май се натоварих. Нямам търпение да дойде понеделник Тери е на трансфер, аз да видя яйцата колко са пораснали. Боже аз съм с 10 и всичко ме боли, момичетата с 20 как изкарват не знам.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #948 -: Март 30, 2019, 22:23:05 pm »
Но-шпа е дротаверин, той отпуска гладката мускулатура и инхибира (намалява, потиска) агрегацията на тромбоцитите и образуването на тромби.

При жени с риск от венозна тромбемболия и нужда от хормонална терапия (контрацепция, хормонзаместителна терапия и т.н.) се обсъжда намаляването на естрогеновите препарати и обратно, даването на прогестеронови препарати.

Хайде, успех на всички! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #949 -: Март 31, 2019, 06:33:13 am »
Маги, аз също се чудя с 20 как се издържа. Сега знам, че доктора ще иска да ми даде по-силни дози този път като за 20 ( бяха 3 декември-почнаха ме със слаби дози в началото ) и  малко се притеснявам даже как ще издържа и аз. На теб колко силна ти беше стимулацията?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #950 -: Март 31, 2019, 08:06:30 am »
Не е въпроса до бройката, а до дозата. Аз бях с 14 големи фоликула, яйчници след пункция с диаметър по 8 см. Представете си две топки по 8 см  в тялото. Но не мога да кажа, че съм усетила нещо особено. Докторката ми обясни, че зависи от дозата на стимулацията. Аз бях с минимална и не разбрах, че правя инвитро. При вас с по-големи дози афектира по много по-силен начин на цялото тяло.
Маги, много ти се радвам как тръгнаха нещата при теб. Вярвам, че това ти е дало повече кураж и не си така стресирана, както преди седмица. Какво стана с приятелката ти? Оплодиха ли се?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #951 -: Март 31, 2019, 09:12:36 am »
И при мен беше както е обяснила Тери. Сега имах 20 фоликула, но с много малки дози и почти нищо особено нямаше. Миналия път бях с максимални и 13 фоликула, обаче страшна тежест и болка като преди цикъл, особено последните дни.
Тери, хайде утре и ти да си прибереш снежинките и после пак една след друга да видим положителните тестове. Вие нали мислихте да ги изчакате до 5-ти ден да се доразвият? Размразили ли са ги или се отказахте?
Аз днес ще трябва да си купя някакъв сироп за кашлица, защото чайовете, меда и смукалките не вършат работа и се усилва.
« Последна редакция: Март 31, 2019, 09:14:34 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #952 -: Март 31, 2019, 09:22:06 am »
Стискам палци за утре, Тери :-)

Мише, малко ме успокояваш. Аз се притесних, че щом за ниска доза се чувствах зле, значи сега ще ми е още по-кофти.
Може ли да си правиш загряващи компреси на гърлото? Позволяват ли? Спомням си като малка памук със загряващи съставки са ми слагали.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #953 -: Март 31, 2019, 09:59:15 am »
Аз на Моника правя компрес с извара.Цяла нощ седи с него, за зачервено гърло е.Иначе за кашлица може да издълбаеш ряпа и да ложиш мед.После се пие това вътре в ряпата, сладко е.Друго което правя аз е равни части мед, зехтин и ракия.Разбърквам хубаво и хапвам по една лъжица на няколко часа.

Дозите този път са ми по-слаби от миналия.Преди бях на 600 Менопур почти от началото, а сега съм на 450 Бемфола и сега 450 Менопур.По-високи са от вашите де, ама аз съм дърта ;)

Моята дружка е с 3 оплодени и развиващи се!Направо се андяам това да е последния и опит, тя има два неуспешни с изкарани по една яйцеклетка преди това.

Теринце, ти как си?
« Последна редакция: Март 31, 2019, 13:20:22 pm от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #954 -: Март 31, 2019, 11:30:23 am »
Мише, от какво кашляш- гърло, нос или си кашляш. Ако е от нос- използвай капки, не оставяй секретите да ти се стичат към гърлото и да дразнят. Също и морска вода спрей. капки можеш почти всичко. Май четох, че трамазолинов хидрохлорид не е добре да се използва. Има го в Муконазал. Иначе (макар Тери сега да каже за ксилометазолинът, че е в забранения ѝ списък) и ксилометазолин може при  нужда.
Най- добре отиди на лекар. Да ти предпиче като за бременна. Иначе при нужда и локално на спрей лидокаин може за кратко и разни сиропи с билки, дори и от "истинските" може някои. Важна е ползата спряло риска.

Маги, много хубаво за твоята приятелка. 5 е чудесна бройка при ИЯР. Да си ѝ растат и дано да ѝ е успешен опита!

Аз ще последвам съвета си. Ще отидем с малкия за 4-5 дена на екскурзия със самолет, за да го пробваме на къс полет преди прибирането в България. След това ЦС и започваме активни опити :)

Стиснати палци и на останалите!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #955 -: Март 31, 2019, 11:47:02 am »
Павла, от носа е, бях с хрема до преди няколко дни и сега премина в кашлица. Всъщност, може и да се оправя, защото от снощи започнах леко да отхрачвам. Ще изчакам и утре, нали уж  около 3/4 дни е имплантацията на 5 дневни ембриони и ако не е намаляла ще ходя да ми изпишат нещо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #956 -: Март 31, 2019, 11:52:27 am »
Мише, прави разтвор с клеева тинктура и вода и пръскай в носа. Избива гадини, ако е бактериално.
Ние сега се прибираме от Пампорово. Чудно е, сняг, печка, дървена виличка.
Иначе няма да са ми 5 дневни, не е ставало въпрос за мен. Аз затова се бях притеснила, че са тридневни, а ще ми ги върнат в понеделник при овулация вторник-сряда. А лекарите работеха и в събота, някакво съображение имат, не знам какво. Но д-р Мели ме посъветва да не се вглеждам в детайли, а да вярвам в успеха и, че за ден два няма толкова да ми се промени рецептивнистта на матката. При мен ще е примерно 5 ден от овулация и 3 ден на Прогестерон
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #957 -: Март 31, 2019, 12:03:33 pm »
Мише, за нос - Низита маз. Активно я ползваме за детето и мама понякога. Овлажнява лигавицата на носа.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #958 -: Март 31, 2019, 14:14:28 pm »
Мише, инхалация с лайка или чай с лайка, но да не е горещ помага за кашлица. Дано бързо ти мине, всичко ще е наред!
Аз пия пробиотик след назначения тридневен антибиотик след пункцията, дали мога да си го продължа, пречи ли на имплантирането според вас?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #959 -: Март 31, 2019, 15:08:01 pm »
Кукапетъл, на мен ми дадоха след пункция за 3 дни само антибиотик. Не ми изписаха пробиотик и аз не съм пила. Пише ли на кутийката дали може да се пие от бременни?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.