0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #900 -: Март 29, 2019, 14:57:21 pm »
Мише,да се закрепват,залепят и след девет месеца да излязат!Сега се грижи за себе си,това е най-важното.Прави си разходки,наслаждавай се на слънцето и мисли позитивно.🤗🤗
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #901 -: Март 29, 2019, 15:23:27 pm »
Колко хубаво, Мише! На топличко при мама. 💖💖💖
Успешно имплантиране и да си ги пазиш 9 месеца!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #902 -: Март 29, 2019, 15:46:24 pm »
Мише стискам палци след 9м да гушнеш 2 сладки бебока
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #903 -: Март 29, 2019, 15:48:34 pm »
Браво, Мише!  :goodluck: Стискам палци да се хванат и двете :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #904 -: Март 29, 2019, 15:51:07 pm »
Мише, пожелавам ти бебчетата да си стоят на топло сега и след 9 месеца да ги гушнеш в ръцете си!  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #905 -: Март 29, 2019, 15:52:42 pm »
Дручко си е да си бременна, нали, Мише :* Ех, да бях и аз Софиянка, пък да си бременеем заедно по парковете. От клиниката ли си взе болничен?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #906 -: Март 29, 2019, 16:35:08 pm »
Браво, Мише! Стискам палците още по- силно за тлъсто ЧХГ!
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Маги, да и аз като почивка го приемам за организма, дано скоро с случат нещата.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #907 -: Март 29, 2019, 16:36:21 pm »
Ох и аз чаках да пишеш. Браво на бебетата! Само така да продължават! Прегръдки от мен!

На мен ми смениха препарата с Меенопур 450. А на моята дръжка са изкарали 3 яйцеклетки, което е супер, тя е с ИЯР.

Сега продължаваме здраво стискане на парчетата!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #908 -: Март 29, 2019, 18:10:27 pm »
Съвсем дручко си е Тери  :D ще си бременеем от разстояние, пък на дрз-та ще запознаваме бебоците от цялата групичка   :)
Не дават след трансфер болничен от клиниката, взех си 2 дни от личната, а другата седмица сме априлска ваканция и съм отпуска. Говорих с личната и при положителен тест, докато стане време за ултразвука още около две седмици да ми даде. Чак след това дават от клиниката.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #909 -: Март 29, 2019, 18:12:50 pm »
Маги, дано с твоята най-добра приятелка изживеете заедно много майчини трепети. Много е хубаво как сте заедно.
Аз попитах днес по телефона за Утрогестана: сутринта се слага. Поне при нас трансферите са в 12 часа и се взимат всички препарати. Това за Кукапетал, че утре и тя ще пълни фурната.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #910 -: Март 29, 2019, 18:22:20 pm »
Благодаря, Тери! Аз съм от 11:30. :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #911 -: Март 29, 2019, 19:14:46 pm »
Браво Мишеее  :bighug: :cheerleader: osi_9 скоро дано има тлъсто ЧХГ.
Успех и на Кукапетъл утре... Тери да се готвиш и ти после.
Да се размърда пролетно групичката, че вече много станахме и много се застояхме..
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #912 -: Март 29, 2019, 19:34:24 pm »
Кокошчици мили мои, мътете си сега яйчицата. Заедно, че да ви е по-забавно.
И само да ви кажа, като разберете пола на бъдещите бебчета, почнете да се сватосвате. Навремето в „групата на Шаро, бая роднини се събраха“  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #913 -: Март 29, 2019, 20:35:58 pm »
Мише, палците саа стиснати до бяло! Пази си ги и знай, че си им направила най- хубавия дом за следващите 9 месеца.

Маги, за ИЯР 3 Я са добре. Дано да се оплодят!

Стискам за всички ви! Подгрейте бременната тема, идвам!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #914 -: Март 29, 2019, 20:36:33 pm »
късмет на Мишето и на всички! Май сме пропуснали О 8O понеделинк съм пак в Надежда. Знаете ли какво стана днес. Мина ми ендокринолога при д-р Хедер (супер позитивна , според мен)  и си чакам за персенска..естествено ми се пишка през 8 минути , и на едно от всичките ми ходения до тоалетната, една жена, седи и реве на пода. Попитах я дали е добре, каза "лоши новини" , изпишках се и излизайки видях, как поне две жени я подминават!!! Попитах я " искаш ли да те гушна? "и тя прие... усетих че я успокоих. Но се замислих, там всички сме покрай бебеправещи причини,защо я подминават?!?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #915 -: Март 30, 2019, 07:18:06 am »
Здравейте момичета, не съм влизала скоро, но изчетох всичко пропуснато :-)
Дарк и Еличка, пожелавам ви лека и безпроблемна, весела и красива бременност!
Мише, Тери, Маги, Кукапетал,  много се радвам, че пролетно така хубаво тръгват нещата! Сърцето ми е с вас!
И на всички момичета тук, стискам палци радостта да се настани в коремчетата на всички ни съвсем скоро :-)

При мен се раздвижиха също нещата, лекувах едно възпаление с АБ. Сега уж е добре. Взехме си заповедта. Минах един курс физиотерапия на яйчниците. И преди съм минавала заради операциите, но този път поразпитвах малко кое как действа и защо. Чувствам се добре и мисля, че е много хубав вариант за подобряване на кръвообращението и кръвоснабдяването на органите. Правят ми по 3 процедури всеки ден- ултразвук с Репарил-гел Н, магнити и лазер - около 40 мин всичко. Имаше и поморийска луга, но не се класирах там заради времето от деня ( може и в домашни условия да се правят процедури). 2 от процедурите са по здравна каса, 3тата не е.

Тери, четох, че си спряла алоето- така те посъветваха или ти реши? Нали го водят имуномодулатор( не стимулант) или пак е рисково?

Apbt, хубаво си направила с гушкането. Много е тъжно да се виждат тези моменти и е мило да дадеш прегръдка за да се облекчи страданието.

Момичета, чудя се нещо и ви питам за съвет.. Близо до вкъщи има една АГ лекарка, при която съм ходила на прегледи и е много мила, адекватна, и формирана и разбира от ендокринология( дори случайно се познава с моята ендокриноложка). Има много хубави мнения за нея и в нета и тя ми беше предложила преди да пробвам  ако искам да ми проследи фуликули те, като има доминантен- да бием прегнил, да хванем овулацията и после да се следят и регулират хормоните. Това докато дойде времето за инвитрото (мисля за месец май-юни да почнем).
Звучи ми като леко побутване и по- лек вариант, който не сме пробвали. От миналата година ми споменават и евентуален луф синдром ( често срещан в комбинация с ендометриозата). Като ще следим само фуликул от ляв яйчник, че нали дясната тръба е непроходима.
Мислите ли, че си струва? По принцип хормоните са ми ок, редовна овулация и с доминантния фуликули, лесни за проследяване, но не става и не става..




« Последна редакция: Март 30, 2019, 07:32:06 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #916 -: Март 30, 2019, 07:43:39 am »
apbt88, сигурно дори не осъзнаваш колко добро си направила на тази жена. Тя е била на дъното. Всички сме били някога на това място. Там е тъмно и трудно се излиза от него. Единствено нещо хубаво може да издърпа, да ти даде надежда. Да те прегърне непознат за мен поне е нещо прекрасно, би ми дали сила да вярвам, че доброто съществува и че ще сполети и мен. Като те прочетох и се разплаках и то не от хормоните. Просто такива постъпки не карат да се радвам, че съм жива.
WideD, аз бях с алоето. Сама го спрях. Четох в интернет, че не се препоръчва при бременност. Ти ако искаш да го пиеш попитай лекарите, защото е продукт, който се взима системно и лекарите ще преценят как би повлияло на стимулацията и лигавицата ти. Те изрично питат какви лекарства се взимат преди стимулация. Имуностимулантите също влизат в тази графа, защото един Цитросепт например блокира или засилва действието на някои лекарства, зависимост от типа им (това заради грейпфрута в него)
Относно предложението на твоята АГ, това се казва таймиран цикъл. Практикува се преди инсеминации и инвитро при добра спермограма. Пробвай, защо не, стига да не те стимулира с някакви лекарства, а само да прави фоликолуметрия и таймиране на овулацията с Овитрел/Хориомон/Прегнил.  Ако има ЛУФ, първо пробват с таймиране преди да посъветват жените към инвитро. Просто понякога пукането на фоликула иска побутване, но понякога не се случва, колкото и да го буташ
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #917 -: Март 30, 2019, 08:02:59 am »
Мерси Тери, спермограмата е ок от последните изследвания. Само прегнил ми каза тя + след овулация ако прецени например прогестерон + фуликометрията.
Записах си час да пробваме един месец докато върви и подготовката с изследвания за инвитрото, вирусология и т. Н.
Полека-лека като ви чета и пиша, тази сутрин ме хвана лекичко емоцията вече :-)
Тази платформа superdoc е много яка за записване на часове. Някои лекари липсват, но е бързо и пращат мейл за потвърждение и напомняне.


Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #918 -: Март 30, 2019, 09:19:46 am »
Кукапетал, успех днес! 😘 И после положителен тест!

WideD, благодаря! Колко хубаво, че и при теб са се раздвижили нещата. Може пък да ти е на късмет тази гинеколожка. Важното е, че е успяла да спечели доверието ти
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #919 -: Март 30, 2019, 09:36:43 am »
Кукапетал, успех и скоро да пишеш, че и ти вече си си прибрала буболечетата.
WideD, според мен е доста добра идея. До сега установявали ли сте настъпила овулация с уз?