0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #860 -: Март 28, 2019, 09:15:53 am »
Какви хормони ще пускаш? От тях зависи какви са изискванията.

Христо, много тъпо с тая киста. Дано се пукне. Коремни преси, физическо натоварване?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #861 -: Март 28, 2019, 09:30:13 am »
Според мен щом ще е пакет хормони, то най-добре да си гладно и без кафета, млека и т.н. (на мен в клиниката на 3ти ден винаги така ми искат хормоните). Ако е включен и Пролактин, тогава трябва тази вечер никакъв секс, без стимулиране на зърната и в лабораторията ще полежиш 20 минути.
Hris_80, не съм го пробвала този метод, но съм си го bookmark-нала, защото има много положителни коментари, ако някой ден ми се наложи да се боря с някой по-упорит задържан фоликул. Според мен нищо не пречи да пробваш, изглеждат ОК съставките https://www.youtube.com/watch?v=WmVm7qwf170
Има много коментари и все положителни. Сигурно работи
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #862 -: Март 28, 2019, 10:12:19 am »
Прекопах лозето миналия месец, разсях ягодите ;-) .
Правя коремни преси и тренирам по около 30 мин на ден.(Качих 10-11 килограма за 5 години от както правим опити) Но дори килограмите ми се опъват от Януари до сега не съм смъкнала :-(.
 
Този месец след ПА  на 17 ден от МЦ ми се появи кафяво зацапване( нещо като жилки, тъкан).Днес ми е 22 ден и продължава да ми се появяват тия жилки, имам леки болки. Все се надявам да се е спукала и затова да е това зацапване. Като чета обаче болките при спукване са доста силни ( при мен не са такива) и зацапване извън цикъла се появява именно заради киста...та ще си чакам.
 Благодаря Тери сега ще го изгледам.
 
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #863 -: Март 28, 2019, 10:19:41 am »
Благодаря, Момичета! Доколкото помня, се касае за LH, FSH и витамин D3. Просто не е пред мен документа в този момент...за което изключително ме хвана яд сега 😊
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #864 -: Март 28, 2019, 12:13:29 pm »
Hris_80 , мен ми се е пукала киста, навремето, даже няколко. Не знам дали защото съм била по-млада, но болката не е била чак толкова силна. Просто  ПМС на стероиди като ниво на болка  :lol:

Иначе, девойки , нали от Надежда ме посъветваха за ендокринолог и пак проверка при Персенска утре, заради пролактин 1996  това на 17.03.19 и TSH 3.98.

 Днес пуснах излседвания и пак висчко е в норма TSH 0.81 mU/l i Prolactin 255.9 mU/l не знам защо играят тези хормони така.
Първата проверка на хормоните беше на 10.11.2018 и тогава пролактина беше 374 и TSH 1,91
 Идея нямам какво да попитам утре на прегледа. То излиза че трябва нон стоп да си ходя с абоката. И ето пак се връщаме на неизсяснен стерилитет  :x Моля, дайте съвет.
« Последна редакция: Март 28, 2019, 12:15:01 pm от apbt88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #865 -: Март 28, 2019, 12:32:18 pm »
Пролактина е стресов хормон, той се влияе много от моментното състояние на човек.ТСХ от друга страна също не е константен хормон и макар лекарите да изследват само него, той дава информация когато се изследва заедно с фТ3 и фТ4.Но при силен стрес ТСХ също се качва бързо и може да падне от само себе си.

Коприна, ако е само ЛХ и ФСХ, както и вит.Д може да закусваш и да пиеш кафе, но ако имаш и Пролактин, то кафето е противопоказно.За Пролактин аз винаги ходя гладна и жадна, почивам преди да ми вземат кръв и гледам да съм дзен!

Хрис, съжалявам, че не мога да дам съвет.Аз май само веднъж съм имала киста и се спука от противозачатъчни.

Мен ме болят яйчниците.Ту ляво, ту дясно.Почвам изварата май и аз.Може ли да я направя на разядка с майонеза и чесън или трябва така натюр да я консумирам?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #866 -: Март 28, 2019, 12:36:25 pm »
Маги, с каквото искаш може да я смесиш. На мен ми бяха казали 250гр преди пункция и 500 след пункция. Докторката ми е разказвала за жена, която е започнала изварата чак след пункция, със силна хиперстимулация, но ембрионите нямали да оцелеят замразяване. Започнала по 500 гр извара и за няколко дена течността около яйчницте се абсорбирала и самите яйчници се прибрали. Явно върши определено работа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #867 -: Март 28, 2019, 12:40:27 pm »
Хрис, много кофти с кистата. То ти доста отдавна си я влачиш. Пречи за О ли? Аз имам една параовариална от 2015. Няма пукане тази гадина. Даже правих лапароскопия, но не я пунктираха, защото уж можело да нарани яйчника, а то беше заради лични конфликти. И така, вече 5та година си я мъкна и 4та бременност не се маха. Та, ако пречи- махай я, не я бави. Щом до сега не се е махнала, няма и да се махне. Сега с новите промени на закона не можеш ли да се класираш? Не знам кога биха минали евентуално де.
За напълняването. Аз също качих едни десетина килограма от нищото. Да те успокоя, като забременнеш поне няма да качиш много. Аз до 7-8 месец не бях качила нищо и после само 7-8. Мини на НВ-ВМ режим. Хем се свалят, хем и яйчниците го харесват.


Апбт, може да е било лабораторна грешка. След седмица изследвай пак, за да си сигурна, че всичко е наред.

Коприна, на 3ти ден.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #868 -: Март 28, 2019, 16:42:00 pm »
Момичета, днес преминах от голямо разочарование, до голяма радост. Обадиха ми се ембриолозите, че имаме 6 ембриончета, които се развиват, 4 от които по-бързо. :) И аз очаквам, че ще ме извикат за трансфер, но лекарката казала направо да ги замразяват. Викам няма ли да ме прегледа, да види, че съм добре, взимам си Кренон гел, нямам болки или друго. Казаха, че пак ще се чуем, да търся лекарката. Звъня в клиниката, не е на работа до края на седмицата. Питам някой друг може ли да ме прегледа, да види ок ли съм за трансфер. Казаха, че ще видят какво могат да направят.  Знам, че при ЗЕТ е по-голям шанса, вие ми говорихте, четох, но вътрешното ми усещане е, че е сега момента и яко рев, че всичко се отлага за друг месец.  След час може би или повече, пак ми звънят ембриолозите и ме канят за трансфер в събота, обсъдили с лекарката ми. :) Такова щастие изпитах, много се радвам, дано всичко е наред.
Изварата с яйце и кисело мляко много ми хареса, благодаря на apbt88.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #869 -: Март 28, 2019, 16:49:56 pm »
Кукапетал, много добра бройка пу-пу. Дано усещането ти е правилно и щъркелите да минат през вас. Колко ембриона ще ти трансферират сега? Сигурно ще са бластоцисти. Те се водят с по-добър потенциал за имплантация, защото са успели да достигнат 5 ден извън утробата.

Аз се чудя за моя трансфер. Ясно, че докторката си знае работата, ама защо не ми идват въпросите на място като ми обяснява... Така, както разбирам овулирала съм да кажем вторник и ме викат в понеделник. Тогава трябва да се отваря имплантационния прозорец. Но като са ми тридневни ембрионите няма ли да им трябват още примерно 3 дена, за да започнат да се имплантира. Тоест въпросът ми е: колко време трае тази рецептивност на матката?

Междудругото тук има не лошо обяснение защо приемаме някои препарати. Ето аз например разбрах защо превантивно ми изписват аспирин и Фраксипарин. Защото при повишаване на Естрадиола се увеличавал шанса за придобита тромбофилия (съсирване на кръвта) http://www.doctorbaev.com/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE-%D1%81%D0%B5/
« Последна редакция: Март 28, 2019, 17:03:02 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #870 -: Март 28, 2019, 16:52:51 pm »
magi_st  тези ми бяха в норма също ft3 4.04  и ft4 15.05. Но да, за пролактина пише е и при обоцкването с иглата можело да се вдигне.  Pav-la , да сигурно това ще ме накрат пак, но при всичко нормално аз не разбиам защо не става. Знам, че е несериозно да мрънкам но си се нервирам. Знам, че ще разберете.  Kukapetal , много се радвам  :grouphug: Но ето на 30ти ще те обебвят, много е вълнуващо сигурно!
« Последна редакция: Март 28, 2019, 16:54:46 pm от apbt88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #871 -: Март 28, 2019, 17:09:13 pm »
Мноооого е вълнуващо наистина! Моля се всичко да е наред!
Стискам палци утре за Мишето!  Утре е нейният трансфер! Мише, спокойствие и само положителни мисли!  :bighug:
Не питах за кринон гела, дали в денят на трансфера да си го сложа сутринта, че той образува едни остатъци във влагалището. Знаете ли нещо за това?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #872 -: Март 28, 2019, 17:10:20 pm »
Apbt, референтните са важни.Наистина може да са в граници, но когато са в долната част на референтните значи, че жлезата не работи добре или са много високи.Но наистина както е писала Павла, може да е лабораторна грешка или да е стрес.

Ние бяхме с неизяснен стерилитет, мразя я тази диагноза!С годините обаче нещата се влошиха и при двама ни  :?

Тери, не знам защо така действат лекарите ти, но не съм спирала да стискам палци.

Мишето ми липсва!

Кукапетел, страхотна бройка, страхотна!И сега в събота ще стискам много силно пръсти!Аз не слагам в деня на трансфера, но може да не е правилно и аз никога не съм питала.

Моята най-добра приятелка утре е на пункция, стиснете палчета и за нея!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #873 -: Март 28, 2019, 17:25:55 pm »
Маги, благодаря, ще стискаме и за твоята приятелка утре палчета! :)
Тери, казаха ми едно или две 5 дневни ще ми върнат. Незнам какви сметки правят, ще стане ясно. Много благодаря за тази статия, подсетих се, че аз трябва да пия аспирин, с тромбофилия съм. Преди пункция ми го спряха, но сега не съм го почнала, може би трябваше, дано не е късно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #874 -: Март 28, 2019, 17:51:10 pm »
Kukapetal, бройката зависи в случая от теб мисля. Ти си с лека хиперстимулация като мен. Направиха ми прегледи и решиха едно, защото при две и имплантация на две хиперстимулацията би се задълбочила. Така че, ако овладееш нещата, може и 2 да ти върнат.
Аз този път ще действам и с бабини девитини. Ще се яде ананас :D

Мише, дано утре е началото на най-щастливите моменти в живота ти.
Дано и Маги да стане леля пък после и пак мама.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #875 -: Март 28, 2019, 18:03:29 pm »
Тери, не знам дали е доказано, че НМХ увеличава % на клиничните бременности. Аспиринът подобрява лигавицата уж.
Яж ананас, почивай си. Това е твоят опит!

Мише, при теб как се развиват нещата? Колко ще върнат?

Кукапел, питай с аспирина! Но иначе не е късно, дори и след трансфера не е късно. Не мисля, че трябва да слагаш гел преди трансфера, след него евентуално. Пак си питай!

Маги, при теб много добре тръгва всичко. Супер и ще завърши :)

Апбт, чак толкова повишен пролактин не е от стрес само, освен ако не са те обрали точно преди да ти вземат кръв. Нормално е да се притесняваш. отиди си на лекар. Той затова е учил човекът, за да знае какво ти има :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #876 -: Март 28, 2019, 18:38:30 pm »
Кукапетал, много се радвам, че и ти се птисъединяваш към трансферната групичка  :D Ще се вълнуваме заедно през дългите дни на чакане, а после се надявам и заедно да се радваме на високите ни чхг-та.
Маги, ще стискаме палци и за твоята приятелка и скоро и теб те чакаме  :)
Павла, би трябвало двечки. Дано и двете преживеят размразяването, защото едното е малко по-бавничко от другото. За сега съм спокойна и само за това се притеснявам. Нямам търпение като отида утре да ми кажат, че и двечките са добре и да се успокоя малко, за да започне вълнуващото очакване. Колкото са трудни тези дни, толкова са и хубави, защото дори и за малко се чувстваш бременна  preggo
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #877 -: Март 28, 2019, 18:59:11 pm »
Чета ви с трепет... ❤️
Успех на Мишето, на приятелката на Маги, на Кукапетел, на Тери и Маги ❤️❤️❤️❤️❤️ по ред на номерата и по едно сърчице за всяка от тях. Успех и на нас, останалите  :lol: Вълнувам се много и вярвам в успеха ви, мили момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #878 -: Март 28, 2019, 20:40:54 pm »
Тери,Маги,Мише,на приятелката на Маги,Кукапетал пожелавам ви много,много късмет, дано това са последните ви процедури и после да мислите само коя бебешка количка да си купите!! Изпращам ви цялата си позитивна енергия 🤗🤗🤗🤗🍀🍀🍀🍀🤞🤞🤞👶🤱🤱🤰🤰
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #879 -: Март 28, 2019, 20:46:23 pm »
Много благодаря, момичета. Еличка забременя (пу-пу), трябва каръкът да е счупен вече.
Мише, с какъв трепет чакаш дните след трансфер. Но ти ще чакаш доста по-малко от мен. Знам, че са два дена, но някое момиче беше казало нещо много вярно. До 10 ден след трансфер минават дните някак, но след 10ти е ад чакането. Мен ме карат да правя тестове на 16ти ден, което е невероятно дълъг период. Не минава времето между 10-16 ден. Този път съм решила да си пусна един кръвен тест на 10ти ден от трансфер. Няма да гледам резултата, за да не се окаже някоя късна имплантация и да рева напразно. На 16ти ден ще си направя отново кръвен и тогава ще видя резултата от 10ти ден. Така, ако ще имам информация имало ли е имплантация от първия тест, а от втория тя продължава ли.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света