0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #800 -: Март 24, 2019, 14:32:30 pm »
Нямаше пункция. Първо ме прегледаха. На спонтанен цикъл. В петък след прегледа ми сложиха цетротид и пак в петък 23.30 хориомон. Но той се спука преди 23.30. Очаквах го, но пак ми е кофти.
Сега видях, че ЛХ ми е бил 21.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #801 -: Март 24, 2019, 17:20:29 pm »
Mary cherry, явно вече ти е бил минал пика на ЛХ преди Цитротида и работата е отекла. Няма как да не ти е кофти, но всеки неуспех дава информация и помага за следващия опит. Другия месец ще знаят да ти изследват ЛХ по-често и да пуснат по-рано Цитротида. На мен на 14 много при стимулирано инвитро ми включиха Цитротид за всеки случай.
На теб следяха ли ти ЛХ-то?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #802 -: Март 24, 2019, 20:50:47 pm »
Ами аз отидох да видим има ли фоликули и как е ЛХ, а то се оказа изненада. На първи ден от МЦ ЛХ беше 5,49. Иначе още като видяхме 20 мм фоликул и ми стана ясно, че ще го изпуснем. И по- късно го усетих. Но това е при спонтанен цикъл- не контролираш нещата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #803 -: Март 25, 2019, 10:59:06 am »
Мери чери, много съжалявам, но е факт това е минуса на спонтанния цикъл.Аз така единия път имах два фоликула, бях много щастлива и накрая единия кух, другия с незряла яйцеклетка.Бях пред нервен срив тогава.

Аз минах на преглед, всичко изглежда добре.Направих кръвните и ги чакам да станат.Към 2 часа съм на инжекции, да видим какво ще ми назначи доктора.

Честито Благовещение на всички и дано скоро всяка една от нас чуе благата вест!

Мише, Тери, как сте?
« Последна редакция: Март 25, 2019, 11:04:36 am от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #804 -: Март 25, 2019, 11:48:54 am »
Ей ме и мен. При мен нещата никога не вървят по мед и масло. 15 ден на Естрофем ми е. На миналия преглед 8.2мм лигавица и чисто поле, днес 9.1 мм лигавица и 19.1 мм доминантен фоликул. Пак от десния яйчник, него нищо не го блокира, все се преработва като източноевропеец (пу-пу). Пуснаха ми ЛХ, Естрадиол и Прогестерон. В 4 часа съм пак в клиниката. Ще ми предизвикат те овулация. Ако е високо ЛХ, ще ми бият Овитрел, ако има време, ще ме пратят да си купя Хориомон и ще сметне докторката кога да го бия. Та трансфера за четвъртък-петък се отменя. Ако всичко е наред, най-рано в събота.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #805 -: Март 25, 2019, 12:00:46 pm »
Маги, ако имаш нжда от нещата, които имам- пиши, ще ти ги изпратя.

Момичета, голяма инвазия в бременната тема се е заформила. Не съм пуснала палците!

Аз в петък си правих прогестерон и пак ТСХ. От 8+, за две седмици е паднал на 5+. Прогестеронът е малко нисък, но май рано го изследвах, че се падаше 20тия ден в неделя. Ама нищо. 6+ при норма до 15 е. Пък и може и да е нямало О, знам ли. Това не ме притеснява. Другия цикъл ще правя ЦС. До О можеше да се прави, нали? Ще трябва да отида с малкия, че няма на кого да го оставя и за 15мин, докато трае снимката. Голям филм ще е!

Тери, а варианта с естествена О не е ли по- добър? Знам, че тук оставят да има О и да мине и тогава включват прогестерон. Може би така ще е по- добре. Толкова време чака, 1-2 дена разлика няма да те спрат! 

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #806 -: Март 25, 2019, 12:02:26 pm »
Тери, как пък на теб ще се случи значи.И този яйчник голям работник ей!Стискам палци всичко да е наред и да има трансфер!

Павла, с високото ТСХ може да е нямало О, нокато падне още ще се нормализират нещата.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #807 -: Март 25, 2019, 12:42:54 pm »
Мери чери, съжалявам  :bighug: При вас няма ли възможност за стимулирано ин витро?
Тери, нали в сряда нямаше нищо, как порастна толкова този фоликул за 4 дни? Дано всичко е наред, иначе както е казала и Павла, един или два дни не са проблем. Но аз си те чакам да сме заедно, така че след мен веднага да направиш и ти трансфера  :bighug:
Маги, започвам вече палците и за теб  :kiss:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #808 -: Март 25, 2019, 13:17:00 pm »
Мише, ти кога ще си на трансфер?

Павла, Моника идва с нас на пункция и трансфер.Голяма веселба е!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #809 -: Март 25, 2019, 13:30:25 pm »
Маги, ама сте двамата и няма рентген. Малкия ще трябва да го оставя при сестрите по време на самата снимка. 8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #810 -: Март 25, 2019, 13:31:12 pm »
Стига да таймираме правилно овулацията и аз мисля, че не е проблем. Даже ми се струва, че ще си следва естесвения ход на цикъла и може би ще ми даде повече шанс за имплантация.
Павла, ЦС е до О, да. Но не задължително. Уж я правят до овулация, за да се избегне шанса от бременност и облъчване. Но аз бях първия месец, когато се готвих, на най-сигурния начин за незабременяване (без секс), а втория месец на противозачатъчни. И докторът ми каза, че в този случай, не е голям проблем и да мине 14 ден примерно, защото чакахме изследвания да излязат.
Мише, кога ще ги размразяват? В сряда ли?
Маги, успех. Кога се местиш да погледаш племениците?
« Последна редакция: Март 25, 2019, 13:44:01 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #811 -: Март 25, 2019, 13:34:07 pm »
Маги в петък ще е трансфера.
Тери, май в същия ден ги размразяват. Той ми е от 2ч., така че може би сутринта ще започнат да ги размразяват.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #812 -: Март 25, 2019, 15:34:49 pm »
Сутринта ги размразяват, да.

Павла, ще му се порадват на младежа.

Аз съм на Бенфола 450 днес и утре и после не знам на преглед съм в сряда.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #813 -: Март 25, 2019, 16:12:59 pm »
И аз сега излизам от клиниката. В сряда пак ме викат на преглед. Хормоните ми били наред, няма да ми бият сега Овитрел. Сестрата ми предаде информацията и сега се зачудих: ами Прогестерона? Защо не го пукат сега фоликула, не ми стана ясно. Моите трансфери май все така ще вървят. Лошото е, че в четвъртък ми изтича микробиологиията, дано не се усетят, аз ще си мълча, че не знам ще изкарат ли пак чиста микробиология с оскъдните ми лактобактерии
Едит: Току-що осъзнах нещо. Сега мисля, че ме готвят за трансфер в понеделник. Дори не осъзнавах, че понеделник е 1ви април. На 1ви април се случват важните събития, които променят живота ми: 1ви април загубих девствеността си далечната 2007, 1ви април 2013 започнах работа като програмист. Април винаги е бил любимия ми месец. Затова реших, че ще се женя първата събота на април 2017 година, тя разбира се се оказа 1ви април. Може би и този доминантен фоликул си има роля, която да изиграе. Дано.
С докторката днес смятахме, че любимите ми месеци са април (заради цъфналите дървета) и декември (заради рождения ми ден), та смятахме тест април и бебе декември.
« Последна редакция: Март 25, 2019, 17:32:27 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #814 -: Март 26, 2019, 08:52:17 am »
Идеално сте го сметнали, въобще на късмет да ти е Теринце!Много ама много силно вярвам, че този месец ти и Мишето ще ни зарадвате!

Аз нали от вчера съм на Бемфола и днес се събудих с гадене и световъртеж.Не знам от лекарството ли е, на мен ли не ми е добре.Иначе хормоните са ми перфектни като за стартиране.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #815 -: Март 26, 2019, 09:16:34 am »
Според мен е от стимулацията, Маги. А и 450 не е малка доза. На мен все ми беше зле по време на стимулацията. Някои хора озверяват от глад, аз тогава за 10 дена свалих 2 кг (после си ги върнах, но не като мускулна маса...). Пий повече вода или вода с лимонов сок от него минава.
Аз останах много озадачена сега от курса на моя трансфер. Според вас защо не ми спукаха фоликула вчера, защо ще го гледам пак в сряда? Нали е 19 мм, значи е готов, пък и нали не ми трябва узряла яйцеклетка.
Kukapetal чакам, май за понеделник каза, че е насрочена пункцията
« Последна редакция: Март 26, 2019, 09:19:20 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #816 -: Март 26, 2019, 09:19:38 am »
Кукапетъл как мина пункцията. Дано има много хубави резултати. Стиска ти палци  :bighug:
Мери чери съжалявам за пукнатия Ф. Дано скоро има добри и положителни резултати.
Тери за всяко нещо си има причина. Видима или не за нас. Всичко ще е наред, аз съм сигурно и дано много скоро получиш това което заслужаваш. Аз не мисля че ще е проблем това с микробиологията ти.
Мише, Маги много успех и на вас.
Аз имам малък проблем и пак до вас опирам. От няколко дена нещо съм се запекла. Не ми се беше случвало от много години. Та тия дни ходех по малко (колкото да не е без хич) ама днес нищо. Постоянно съм гладна и хапва някакви работи. Доста плодове и зеленчуци изядох, без тестени неща и пак нищо...И вече почва да ми става некомфортно, така че споделете пак за свещичките за бременни. Май изпуснахме О този месец ама знае ли човек... историята помни всякакви случай.
Маги писа точно когато публикувах. Та аз бях с бемфола и нямах никакви оплаквания, само дето бях постоянно жадна и за цялото време само един път ме заболя глава, но нищо повече. Нито гадене, световъртежи и т.н. по колко пъти я поставяш. Аз я слагах само вечер. 300 ми беше дозата, но като цяло май не съм доволна като цяло от нея. См не че имам опит ама...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #817 -: Март 26, 2019, 09:25:03 am »
Според мен искат да се доближат максимално до естествена овулация и лигавицата сама да мине в период на зреене и чакане.Но това са си мои разсъждения.

Слънцемое, кивито помага, сушени сини сливи като ги накиснеш във вода и после ги изядеш и изпиеш водата също помагат.Има и някакви бонбонки и шоколадчета за тоалетна ама не ги знам дали стават за бременни.

Аз я поставям веднъж около 14,30.Аз вече не помня кой препарат какъв дискомфорт ми правеше.Факт е, че съм ужасно чувствителна и от всеки препарат имам оплаквания, организма ми реагира на всичко.Бенфолата е вид Гонал, но по-пречистен, по-нов препарат е.Аз не мога да кажа кой е добрия за мен.Били са ми и Гонал и Пурегон и Менопур.Предната стимулация тръгна с Гонал и завърши с Менопур, плюса беше, че имах зрели яйцеклетки, минуса, че тръгнаха много бавно, едва едва излязоха от яйчниците и им трябваше много време.Но този път от вчера чувствам бодежи в десния яйчник и тази сутрин ми е зле.Ще видим утре на прегледа какво си отглеждам.Дано да е нещо близко до предния път, че по-малка бройка ще ме съсипе.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #818 -: Март 26, 2019, 09:42:36 am »
Според мен зависи и на кого се слага даден препарат. Даже, ако щете и от състоянието на тялото зависи. Ето аз съм за 6ти път на подготовка за трансфер, но за първи път съм като родилка: все ми се яде, ако не ми се яде ми се повръща, спи ми се.
Иначе кивита наистина. Аз ям по 4 вечер и 2 сутрин. И наистина много салати, така да кажем да препълнят червата. Чела съм, че жените след трансфер взимат Дуфалак, но в никакъв случай Майчин лист (Сена), защото прави контракции на стомаха.
« Последна редакция: Март 26, 2019, 09:44:39 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #819 -: Март 26, 2019, 09:53:41 am »
Слънце, аз съм слагала глицеринови свещички, които стават и за бременни. Има няколко марки, мисля че всички стават. Иначе пия и по едно хапче елакса, когато е много зле положението и ми действа много добре, без никаква болка или дискомфорт.
Маги, и аз съм била с няколко вида препарати, но моя организъм е доста устойчив на такива неща и рядко имам оплаквания. Дано ти размине и най-вече да си отгледаш хубави яйцеклетчици.
Тери, наистина вярвам, че това са положителни знаци. И при мен откривам такива. Първо преди няколко дни мама ми каза, че в храм в Младост са донесли, само за няколко дни, специална икона и решихме да отидем точно вчера на Благовещение. А не знаех, че е вчера. Трансфера ми се пада на РД на мама. А точно преди година, пак на нейния РД ми беше операцията, която мина добре и си останах с всички органи  :D Освен това тази години и аз и Митко и тати, а и връзката ни имаме юбилеи. Така че откривам знаците навсякъде  :D Пък и това, че се уцелихме заедно с теб също  :bighug: