0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #700 -: Март 20, 2019, 09:43:04 am »
Мише и Тери ,успех момичета.Аз направих един смотан тест ,тая черта за да се брои не трябва да е там нали,трябва са са една до друга.
Тъпи тестове.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #701 -: Март 20, 2019, 09:44:59 am »
И аз чакам новини, чак си се усмихвам сама, в офиса, като чета за бременни коремчета:bori_020: И аз така мисля Тери, другата седмица ще пусна ТSH и пролактин. Четох доста инфо , но никъде не виждам че  TSH над 2 пречи успешното забременяване. Над 2 увеличавало риска за аборт. Аз така и + на теста не съм видяла от опитите. За мен този ултра висок пролактин 1996 е инцидентен, защото Ноември месец беше 374, при горна реф. стойност  496.

Помогнете малко, интелигентен човек съм (уж) но не мога да обясня на М защо ни е необходима инсеминация. Някак си не иска и да чуе. Минахме през киселинност на  PH (тези тампони са наистина удобни . Може преди и след акта да се тествате, супер бързо е. Аз ги купих от тук http://www.fromvoulevs.com/ Доставят и навсякъде до БГ и са доста отзивчиви. )
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #702 -: Март 20, 2019, 10:10:04 am »
Тери, аз съм слагала Гинофилус, но не в комбинация с Гинофит. Ще те послушам. Малкият, като легне да спи, ще слагам пробиотика, а вечер Гинофит. Ще пия ударно и Лактофлор. Не знам още за антибиотика. Не съм приемала от няколко месеца и се чудя дали да не опитам за последно, но ще изчакам да ми дойде и тогава ще реша.
При мен има установен дефицит на вит.Д. Откакто започнах да го приемам, цикълът ми стана редовен. Не знам обаче редно ли е да се взема без направени изследвания, защото доколкото знам, е хормон. Слагам под езика и вит. Б12, пия Неофолик мета и Инозитол. Известно време приемах и Селен.
На мъжа ми всичко му изследваха. Няма варикоцеле. Хормоните са му наред с изключение на леко завишен пролактин и тестостерон, който макар и в норма има нужда от леко побутване, понеже е към долната граница. Остана само ИР. Урологът не смята, че това е причината, но ендокринологът е сигурен.
Благодаря за съвета за тампоните за мерене на ПХ. Още днес ще потърся из аптеките. Колко е идеалното ПХ?
Slance_i_luna, след моята първа инсеминация лекарят ми каза да пусна кръвен тест на 17-ти ден от процедурата. Тогава ЧХГ-то ми излезе 235.10. Направих и уринен и втората черта беше по- бледа от първата. На стойност 822.20 вече беше наситена. Рано е да се отчайваш. Кръвният ще покаже. Пожелавам ти искрено да е станало.
« Последна редакция: Март 20, 2019, 10:13:51 am от Forest rain »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #703 -: Март 20, 2019, 10:12:54 am »
ТСХ може да подтиска овулацията и от там да пречи на забременяването.При мен беше точно така с високото ТСХ.Но освен ТСХ е важно и как са фТ3 и фТ4, макар ендокринолозите да ги пренебрегват е хубаво да са в горната част на стойностите около 75% да се движат.Тогава и човек се чувства добре и жлезата работи добре.

Ох мъжете са едни и те.Аз след много разговори и обяснения накрая му казах, ако искаш да имаме деца просто ще дойдеш с мен и ще правиш процедурите и това е!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #704 -: Март 20, 2019, 10:15:47 am »
Forest, благодаря ти. Имам все още много малка надежда, но ако утре на 13 ден кръвният покаже 0..... ще спирам лекарствата, няма смисъл да се тъпча с прогестерон и да си усължавам изкуствено цикъла. А относно лактобацилите и бактериите, аз само лактажин слагам профилактично, нямам много опит с други препарати...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #705 -: Март 20, 2019, 10:30:01 am »
   Forest rain , м/у 4 и 4.5 е   нормалната стойност. Препоръчва се да правите тест редовно, един път или два пъти седмично. От линка , по-долу , може да си изпринтите и да си записвате стойностите.

http://www.fromvoulevs.com/ecocare%20ph_bg%20v3%202%20columns.pdf

Моя лично все е 5  :x Мисля и аз да почна гинофита.

magi_st ами ние бяхме говорили, ако не стане, докато ми дойде часът за Надежда да минем към каквото ни кажат и сега пак. Мойто ТСХ все си мисля че не е чак толкова високо.  Но явно нещо по веригата не е ок, щом не става. фТ3 и фТ4 съм си записла и ще питам ендокринолога идната седмица също. Ако знаете колко бях смешна вчера, тръгвайки от работа, последно разглеждам и подреждам документите да не съм забравила нещо, и колегите ме гледат и викат "като от политбюро си  :lol: "В кабинета бях като на одит .
Slance_i_luna стискам палци!!!
« Последна редакция: Март 20, 2019, 10:35:44 am от apbt88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #706 -: Март 20, 2019, 11:00:36 am »
Слънчицето, кръвен ще покаже за по-сигурно. Вече имаш закъснение май. Стискам ти палци! Слънце и луна, на теб също, рано е за уринарен!  :goodluck: :goodluck: :goodluck:

В понеделник пуснах пролактин - 370 и TSH - 2,60. Не бях спала добре покрай мъжа ми, заради високата температура, постоянно ставах да му правя компреси. Дали е проблем или покрай стимулацията също се вдигат тези хормони?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #707 -: Март 20, 2019, 11:06:58 am »
Кукапетъл,пролактина гортата му е към 600 май,TSH ти е леко високо ама то варира много.Мисля ,че е ок.
Днес ми е деня за цикъл,ами каквото стане,минах 4 инсе,предстоят други варианти.
Така че,съм ок😉
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #708 -: Март 20, 2019, 11:09:31 am »
Ех, Слънчице, тази е от под лентичката точно. И на мен са ми се появявали, но при тестове за овулация. Май не се брои :(
apbt88 (много ти е сложени ника :D), ТСХ е проблем не за забременяване, а ПРИ забременяване. При имплантация ТСХ се вдига околко 4 пъти. И поддържането на високо ТСХ над 10 може да доведе до увреждания на плода. Почети за ТСХ и бременност. Затова преди поцедури ми го искат мааакс 2.5
ПХ всъщност е между 3.5-4.5, по-кисело по-добре.
Мина и моя преглед. Всичко изглежда добре. 8.2 лигавица, няма големи фоликули. В понеделник пак на преглед, за да определим ден за трансфер. Казах на шефа, че ще взема една седмица болничен, той два пъти ми предложи да си работя от вкъщи, ама хайде няма нужда. По закон даже 1 месец ми се полага. Ще си взема седмица, за да си медитирам по парковете и да лежа.
Мише, чакам те.
Маги, дойде ли ти вече?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #709 -: Март 20, 2019, 11:16:42 am »
Тери,подкрепям те за болничния.Аз като правя инвитро също ще взема,не цял месец ама поне десетина дни.Искам да знам,че съм направила каквото трябва.Ти си мъти там на спокойствие по парковете,работата няма да свърши.
АМХ няма касателство с цикъла нали,по всяко време мога да го направя?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #710 -: Март 20, 2019, 11:27:32 am »
Слънчице, аз също тази сутрин на 12 ден правих такъв китайски тест... Няма ли да пускаш и кръвен или ще си чакяш Ц? Дано да е кофти теста и на мен това ми е надеждата. Иначе за АМХ казват, че може по всяко време, но аз го правих на 3 ден от МЦ и ако искаш по-висок резултат, пий витамин Д, при мен имаше добър ефект. Првгръщам те!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #711 -: Март 20, 2019, 11:34:57 am »
Слънце и луна,писна ми от кръвни тестове,рефрешване на страницата на 2 минути,ще чакам.Моя не е кофти,а си е отрицателен .Каквото такова.Дано ти се похвалиш!
Ами другата седмица ще пусна така отлаганитеД и В12,на мен ми трябва АМХ да си подадем документи към фонда.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #712 -: Март 20, 2019, 12:43:52 pm »
Момичета, много сте писали, за да пиша поименно.
Витамин Д не е хормон. Мастноразтворим витамин, който участва в много процеси, включително и в ендокринни.

Яжте си нормално, хора. Ако нямате ИР или диабет разбира се или друго заболяване, което доказано да изисква специална диета. Да се избягват свежи салати не е добра идея. Какво да се яде? Бъдете сигурни, че бактериите си намират какво да ядат и не ядат само бяла рафинирана захар. Това със слузта го бяхме обсъждали. Киселото мляко не е пробиотик, а е просто продукт с живи бактерии (при късмет). При постоянен прием на АБ е нормално да се създават суперинфекции. За мен, при Тери, подейства това, че известно време не правеше нищо, освен локално. Оправи pH и се завъдиха лактобацили.
Иначе нивото на естрогенът също е важно. При нисък естроген се покачва пХ.

Пролакнин, който е 100% над нормата не е от неспазване на условията. Задължително трябва да се отиде на ендокринолог. Много малко е вероятно да се оправи сам.
ТСХ пречи и за самото забременяване, а не само за износването.

Еличка, дано всичко да е наред. Защо не поиска да те прегледно вагинално с ултразвука? Особено ако си по- пълничка, не се вижда през корема и няма да се вижда още доста време.
« Последна редакция: Март 20, 2019, 13:10:37 pm от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #713 -: Март 20, 2019, 13:52:00 pm »
Слънчицето напълно те разбирам.  Няма да е винаги така  yahoo_33   Pav-la и Тери, благодаря ви за включването. Ще пусна контрола идната седмица и  на ендокринолог.  Тери, рандом ник ми е  8)
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #714 -: Март 20, 2019, 15:41:36 pm »
И при мен всичко е наред. Лигавицата е 8.9, вика ме пак за преглед в Събота. До тук ок, обаче започнах да се разболявам от вчера и Милчева каза, че за деня на трансфера, ако съм болна ще го отложи. Сега смуча стрепсилс и парацетамол пия, но подкашлям и подсмърчам все по-упорито  :(
Слънчице и слънце и луна стискам ви палци, за по-добри резултати скоро.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #715 -: Март 20, 2019, 15:48:56 pm »
Мише, Осцилококцинум. На мен ми беше позволен след трансфер да го пия, ако се разболея. Но до другата седмица има време да оздравееш. Моята лигавица е 8.2 на 10 ден от Естрофем 3х1. Докторката каза, че съм готова, трябва да стане 9мм, но по техния протокол на работа трябвало задължително 14 дни минимум Естрофем, та затова в понеделник пак на преглед. Евентуално, за да го спре. Каза четвъртък-петък трансфер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #716 -: Март 20, 2019, 17:19:19 pm »
Тери, кога да го спре? На мен ми каза, че ще го пия до трансфер.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #717 -: Март 20, 2019, 17:32:10 pm »
Да, права си. Докторката днес ми каза, че до 9г.с се пие Естрофем. Все мислих, че включат ли Прогестерона спират Естрофема и по интерция писах.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #718 -: Март 20, 2019, 20:10:05 pm »
По спомен първите 3 месеца бременност са шепа хапчета, който след това не намаляват, просто се сменя вида им  :lol:
Пожелавам ви да си споделяте какъв магнезий пиете!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #719 -: Март 21, 2019, 08:00:08 am »
Тери, Мише, успех! Ама вие вярно двете си вървите заедно :) Мише, много кофти с това разболяване... Взимай Осцилококцинум. И да кажа как ме излекува веднъж моя приятел... Взех един парацетамол, зави ме с 2-3 одеала, за да се изпотя + голяма чаша с мед и лимон. Изпотих се здраво и се преоблякох в сухи дрехи. След това отново изпотяване + чай. Повторихмр цикъла 3 пъти общо, след последното изпотяване си взех един топъл душ и на следващия ден бях супер. ОБАЧЕ, не знам как би повлияло вдигането на температурата на яйчници, яйцеклетки... Дали може да е противопоказно? Стискам ти палци да ти се размине!

Момичета, да кажа за Витамин Д - когато се взимат по-високи дози, трябва да се приема и витамин К2, в противен случай калцият се трупата в меките тъкани, вместо по костите и където трябва.

Слънце и луна, стискам палци за кръвния тест! Слънчице, ти отказа ли се от кръвен?