0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #720 -: Март 21, 2019, 08:01:59 am »
Добро утро мили мои, днес ми е 16 ден от МЦ,тестовете за О включително и вчерашния са все отрицателни,последната менструация ми беше на 30 ден, което ще рече че би трябвало днес да е О,но тестовете друго показват. Та въпроса ми е има ли смисъл да продължавам да правя тестове или да си почвам Дуфастона. В последните месеци цикъла ми не от най-редовните.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #721 -: Март 21, 2019, 08:05:09 am »
Джули за съжаление аз съвет не мога да дам, за мен най-добре е с фоликуметрии.

Честита първа пролет момичета.Дано с  настъпването на пролетта и в нас се зароди нов живот!

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #722 -: Март 21, 2019, 08:18:49 am »
Слънце и луна, благодаря че ме мислиш. Аз съм добре, обратно в Англия и на работа. Надявам се да не ми дойде другата седмица  :D. Успех на теб! На мен тия китайските тестове на 12 ден при наличие на бременност са ми били отрицателни, така че не се знае.

Слънчице, дано пък и на теб да не ти дойде!

Тери, Мише, успех!

Джулия, ако цикъла ти е нередовен и не всеки месец е на 30 дни, и понякога е повече дни О може и да е по- късно от 16-и ден. И аз мисля като Маги,  най- добре фоликулометрия и то при положение, че взимаш дуфастон, ако не е минала О ще я подтиснеш, може и фоликул да задържиш. Вие вече колко време пробвате?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #723 -: Март 21, 2019, 08:23:52 am »
След мисед изчакахме около 6 месеца и от 4 - 5 месеца правим по-сериозни опити.Миналия месец Док. ми каза да започна Дуфастона от 14 ден на МЦ,но аз го почнах от 15 ден,а този месец ми дойде на 30 ден...може би не е била минала О когато съм започнала да го пия. Има ли някаква вероятност поради тази причина да нямам този месец О,защото тестовете ги почнах още от 10 ден
« Последна редакция: Март 21, 2019, 08:27:23 am от djuliq922 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #724 -: Март 21, 2019, 09:49:32 am »

magi_st много ми допадна пожеланието ти
" Честита първа пролет момичета.Дано с  настъпването на пролетта и в нас се зароди нов живот!" :eggsperm:   Джули,  моят гинеколог ми обясни за тези тестове, че при някои жени нивото на LH така и не се вдига до необходимото  за да отчетат уриналните тестове и по-добре фоликулометрия . Така и разбрахме , че при мен овулацията е на 10 ден, при цикъл 6-7 дни. Супер странно. Бях писла, миналата година във темата за тестовете.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #725 -: Март 21, 2019, 10:26:33 am »
Няма значение колко дни е кръвотечението. МЦ ти е 24-25 дена ли, абпт?

Джули, и преди съм споделяла. При мен ЛХ ива пик сутрин или през нощта. Затова ад правя тестове (комбинираме клеър блу с 2та хормони и обикновени) само сутрин, с първата урина. До сега не са ме подвеждали. Като мине ЦС и ендокринолога ще започна пак с тестовете.
При 30 дена МЦ аз бих го започнала на 17ти ден. Защо ти е? Имаш доказан нисък прогестерон ли?
Защо масово се ползва дуфастон? Не е ли по-добре маргинален прогестерон? Или поне да не е синтетичен?

Хелиантус, какво казаха в България? Ще ходиш ли в Англия на преглед?

Маги, ти накъде си?

Тери, Мише, не остана да си приберете ембиончетата за 9м!

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #726 -: Март 21, 2019, 10:54:00 am »
Здравейте! Тери и Мише пожелавам ви успешни процедури и да влизате в тази тема само за да ни наръсвате с бременен прашец. Аз сега се връщам от биопсията. Няма,наистина няма по гадно нещо,след като излезнах от кабинета ми стана толкова зле че едвам успях да стигна до тоалетната да се намокря с вода,блъсках се в стените,за малко беше да се строполя на земята. Пуснах и прогестерон,днес ми е 5-ти ден след овулация. Док ме вика на 2-3 ден от цикъла,така и не разбрах защо. Хубав и успешен ден на всички !
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #727 -: Март 21, 2019, 11:06:23 am »
Странна биопсия. При мен нямаше нищо различно от преглед и леко щипване. Почистването беше гадно. Важно е да са добри резултатите. Вие какво търсите?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #728 -: Март 21, 2019, 11:14:40 am »
Ами имунологична беше биопсията,заради 2-та неуспеха. Пуснах си генетични и имунологични изследвания и само наследствена тромбофилия ми излезе. Сега ще видим резултатите от биопсията и се надявам вече да дадът зелена светлина за опити.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #729 -: Март 21, 2019, 11:16:26 am »
И моята беше затова. Не ми е ставало лошо или нещо. Трябвало е да помолиш да те оставят да полежиш. Дано всичко да е наред. Късмет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #730 -: Март 21, 2019, 11:20:26 am »
Ами явно на много малко хора им става лошо след биопсията. А знаеш ли дали мога по някакъв начин да си взема резултатите да си ги имам. Знам че не е практика,но ако има начин.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #731 -: Март 21, 2019, 11:28:11 am »
Павла, Дуфастона ми е изписан за регулиране на цикъла. Нямам правени хормонални изследвания,освен тези на щитовидната жлеза,които са си абсолютно в нормата. При преглед миналия месец док. каза че имам леко увеличен ляв яйчник,но невиждал кистички да има...др което каза че може да се дължи на това че съм пред цикъл. Общо взето ме въртят в някакъв омагьосан кръг и незнам какво се случва. При предишният ми цикъл така се случи че трябваше да пътувам и неможах да пусна хормони,но сега чакам да ми дойде и ще ги правя да видя какво е положението.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #732 -: Март 21, 2019, 11:42:07 am »
Не си при репродуктивен специалист, нали? Нито знаеш как са хормоните, нито накъде е О...
Аз си я правих тук, но всеки трябва да има всички мед. документи, които го касаят.
« Последна редакция: Март 21, 2019, 11:47:46 am от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #733 -: Март 21, 2019, 11:48:48 am »
Момичета аз официално приключих второто инсе, на 13 ден резултат от кръвния 1,52 при реф. до 5, поне ще спра утрогесрана и ще си чакам Ц. И ще гледам напред... От вас обаче чакам само хубави новини ;)
Хелиантус, какво каза Калчев?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #734 -: Март 21, 2019, 11:58:07 am »
Мише, мед, лимони с кората и орехи. Това можеш да го добавиш към хапчетата. Дано за 2 дни премине.

И на двете с Тери ви желая успешен опит.

Тери, ако си свободна тая неделя, ще гледам да дойда към Конаре и да те видя.

Момичета, присъединявам се към пожеланията на Маги! Свекърва ми се гласи, да купува пилета, значи сега се излюпват, посадих си семенца от босилек и чери доматки. А котките навън са пощурели, казано просто - време за зараждане на нов живот. И на вас ви е време! Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #735 -: Март 21, 2019, 12:50:32 pm »
Милиарда, като отидеш на регистратурата на клиниката поискай копия на документа.Но знай, че в тази клиника изключително трудно дават каквито и да е документи.Аз нямам дори епикриза от лапароскопията.Трябва да си доста настоятелна и последователна.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #736 -: Март 21, 2019, 13:00:23 pm »
Пеше, и аз това си мислих днес, като гледах цъгнали дръвчета. Че е пролет и с нея се заражда нов живот. Едни приятели ще идват в БГ на екскурзия от Белгия и ще видят точно разпъпилата пролет. Там нямат по улиците насяти овошки, ще им хареса предполагам.
Иначе съм на село в неделя. Вдигнах си главата онзи ден от телефона и видях, че има щъркели.
Джулия и на мен са ми изписвали Дуфастон с тази цел. Като го спрях не мога да кажа, че промени цикъла ми, но, докато го приемах всеки месец, беше регулиран.
Днес в автобуса си спомних как на ДРЗ се запознахме аз, Мишето и Маги. Гледах си цъфналите дръвчета и нещо ме накара да вярвам, че както се запознахме заедно, така и ще сме бременни заедно. Маги, в кюпа си и ти.
Slance_i_luna, съжалявам. Само веднъж съм се готвила за инсеминация (тя отпадна, но ни накараха заради стимулацията да действаме вкъщи). Толкова надежди се залагат и накрая се оказва, че шанса е толкова минимален. Уж 25% при правене на секс вкъщи и си казваш, че с инсеминация ще е по-висок шанса, какво говорим за инвитро. Но всичко си е до пустия късмет. Не е било писано сега. Изтупваш се и смело напред.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #737 -: Март 21, 2019, 13:05:10 pm »
Момичета да ви се похваля днес като ходих за продължаване на болничния видяхме ембрион често и чухме сърчицето. Пожелавам на всички в най-скоро време да го изпитат. Не знам как се прави това с прашеца, но да знаете, че обилно поръсваме темичката 😋
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #738 -: Март 21, 2019, 13:06:56 pm »
magi_st,знам че са тегави,те даже не искаха да ми дадат рентгеновата снимка от ЦС,вдигнах един скандал и веднага ми я дадоха. Другия път като отида ще ги поискам на регистратура.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #739 -: Март 21, 2019, 13:36:35 pm »
Оооооооо, Ели, ооооо. Много, много се радвам. Ама много. Пу-пу. При същия лекар ли ходи, как се видя за няколко дена по-късно? Миличката, пожелавам ти всичко да е наред при теб и следващите 9 месеца да дадеш почивка малко на тестовете за бременост, че им разказа играта. Производителите ще имат време да измислят нов по-труден дизайн тъкмо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света