0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #540 -: Януари 28, 2019, 12:07:15 pm »
Serenitу заповед от фонда взимаш за около 3-3,5 месеца. Ако си финансираш опит никой нищо не ти покрива. Вие си плащате за всичко - инжекции, прегледи, хормони, пункция, оплождане и трансфер после.
По фонда имаш право на 4 опита. Вие с какъв фактор ще кандидатствате?
Успех и дано скоро има хубави новини и радостно развитие на нещата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #541 -: Януари 28, 2019, 12:24:49 pm »
Слънце, в Щерев бяхме. На 5 ден ми ги върнаха.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #542 -: Януари 28, 2019, 12:30:06 pm »
Фонда е държавен, пари не се дават в последствие.Кандидатстваш с фактор някакъв, вие мисля можете да кандидатствате с мъжки фактор.След като ви излезе заповедта я взимате, носите я в клиниката и стартирате процедура в рамките на година.В клиниката трябва да има човек, който се занимава с това и да ви обясни всичко.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #543 -: Януари 28, 2019, 12:35:54 pm »
Пак много празни фоликули. 7 айцеклетки извадиха от 19. Слагат ми сега някакви системи, заради многото фоликули. Не мога да разбера защо всеки път има толкова празни :( Още не знам с какво качество са.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #544 -: Януари 28, 2019, 12:40:35 pm »
Мише, по-добре 7 според мен, отколко 19. При 19 качеството щеше да е съмнително. Сега има шанс да се повече с високо качество. Почивай си вече.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #545 -: Януари 28, 2019, 12:43:20 pm »
Михаела, много, много стиснати палци и от мен! 🤞
Писали сме едновременно, сега видях за фоликулите. Дано са хубави яйчицата и тях да стане прекрасно/и бебе/та!

Ралица, няма дума за тези шефове... Дано всичко е наред този път.

Тери, дано да е поне по- добра микробиологията, ако не чиста.

Mary cherry, много съжалявам за неуспеха ти.

Моята М пак си е по 10 дена... Не е било от миомата, странна работа.
Аз да се похваля, че тръгнах на фитнес, нищо, че може да стане бебе скоро, имах нужда от някакво хоби.

Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #546 -: Януари 28, 2019, 12:45:47 pm »
Мише, аз като имах 10 фоликула, а изкараха 4 яйцеклетки?Спокойно, важното е няколко но качествени!Стискаме палци и всички те мислим!

HELIANTHUS, това кой цикъл след хистерото ти е?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #547 -: Януари 28, 2019, 12:45:57 pm »
Мише, не съм пускала палците още. Дано всички 7 са добри!
Добре де, позволявам 1 не съвсем добра. Оплождат се 6, 3 връщате сега и 3 замразявате.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #548 -: Януари 28, 2019, 12:49:18 pm »
Мери чери мал шанс е било че не се е хванало поне едничко щом са върнати на 5 ден... значи поне са се развили до 5ден... а поне имало ли е инплантация или категорично отрицателен е бил кръвния Много скапана работа.

Мише дано поне са много хубави яйцеклетките и да се оплодят всичките. Наистина е странно че има толкова много празни фоликула. Питай лекаря ти после като дойде да те прегледа какво му е мнението по въпроса. Пък и естрадиола ти беше висок... силно стискам палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #549 -: Януари 28, 2019, 12:51:49 pm »
Дано момичета, притеснява ме, че нещата вървят като миналия път и няма да са добри :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #550 -: Януари 28, 2019, 13:06:57 pm »
Мише без лоши мисли. Мисли хубави и позитивни неща. Знам че е трудно и тепърва това чакане докато звъннат утре  е много трудно ама стискай зъби и не позволявай да привличаш към теб лоши мисли (дет се вика да дърпаш дявола за опашката) всички сме с теб и стискаме палци.
Извинявай за въпроса ама ти при кой доктор беше в Щерев? Беше казвала ама съм забравила... И на кой ден от МЦ е пункцията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #551 -: Януари 28, 2019, 13:40:39 pm »
Всеки път е различен, Мише. Ако не беше така, нямаше смисъл да правите второ инвитро. Вярвай на преценката на лекаря си. Едно ембрионче да стане, е надежда. Има хора, които си мечтаят за 7 яйцеклетки.
Слънце, пункцията не е на ден он цикъл. Когато ти нараснат фоликулите достатъчно и хормоните са ОК, ти правят пункция. Моята беше на 11 ден от цикъл. Мисля, че бях 7 дена на стимулация само.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #552 -: Януари 28, 2019, 14:07:19 pm »
Мише 7 яйцеклетки мисля че е добра бройка ! Сега си почивай и мисли позитивно. После си прибирай бебето или бебетата и да си ги топлиш до финал ! Прегръщам те !  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #553 -: Януари 28, 2019, 14:07:46 pm »

HELIANTHUS, това кой цикъл след хистерото ти е?

Маги, втори ми е
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #554 -: Януари 28, 2019, 14:09:47 pm »
Да де знам, че е така. Просто ми е интересно на кой ден от МЦ и се падна пункцията и колко дена и беше стимулацията. Че то при много хора е различно, може да 11 ден от МЦ може и 14-15 ден. Чисто любопитство.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #555 -: Януари 28, 2019, 14:11:27 pm »
Сега говорих с Милчева (това е докторката ми Слънце) и ембриоложката и не са много обнадеждени. Образували са се нови сраствания. Левия яйчник е срастнал с матката и много трудно са го стигнали. Ако има само една две оплодени ще е свеж трансфер,ако са повечко зет. Иначе днес ми е 13-ти ден от МЦ, 9 дни стимулация.
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 14:14:22 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #556 -: Януари 28, 2019, 14:22:28 pm »
За първи път прочетох подписа ти: "Няма пряк път към щастието"... Ембриоложката каза ли от тези 7 колко са качествени или слага всички под въпрос и чака да види ще има ли оплождане....... Мише, надявам се до края на деня да ти дадат искрица надежда за поне едно детенце с твоите сини очи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #557 -: Януари 28, 2019, 14:35:06 pm »
И аз Тери, още не са ги обработвали. Като говорих с докторката се разплаках и я прегърнах и тя каза- много искам да забременееш и няма да се откажа, докато не стане. Така че все в един момент ще се изтощи от мойта упоритост тази ендометриоза и ще поддаде, тогава ще е моят момент  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #558 -: Януари 28, 2019, 15:03:35 pm »
Ще поддаде Мише, ще поддаде!Прегръщам те много силно!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #559 -: Януари 28, 2019, 15:15:42 pm »
Леле, Мише, и аз днес точно като теб си мислих. Казах си, че или ще умра от замърсяване на цялото тяло с бактерии, или бактерията рано или късно ще умре. Второто звучи по-реалистично
Много е важно лекаря ти да не се отказва от теб. Когато ти си готова да се откажеш, тя да вярва вместо теб. Миличката, как ми се иска да бях при теб сега. Много си ми на сърце, Мише и тъжа и се радвам заедно с теб.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света