0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #560 -: Януари 28, 2019, 15:39:00 pm »
Ми не съм я чувала, ама е хубаво че иска да се бори за теб и ще се постарае всичко да завърши с хепи енд. И аз вярвам че ще е така за всички ни...
Скоро не се бях разписвала така в темата..
Сега силно ще стискаме палци да се възстановиш по бързо, изписаха ли те, че нали каза че са ти пуснали системи?
 :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #561 -: Януари 28, 2019, 15:52:36 pm »
Още не, иска до довечера да седя, че имам малко течност в корема. А и са ме натискали много, за да стигнат яйчника и да ме наблюдава малко повече.
Тери, знам, още от първия момент го почувствах <3 изобщо и Маги и Пешек и цялата атмосфера на ДРЗ-то бяха толкова истински и приятелски, че все едно всички сте ми семейство.
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 15:55:55 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #562 -: Януари 28, 2019, 16:02:45 pm »
Мише, кажи на Митко да ти купи извара. По 500 грама на ден извара. Ако ще има трансфер този месец, то трябва да се приберат яйчниците и да се обере течността около тях. Докторката ми е разказвала за една жена, която била с жестока хиперстимулация, а ембрионите й не давали шанс да преживеят замразяване и работата била "сега или никога". Накарала я да яде ударно по 500 грама извара между пункция и трансфер и на деня на трансфер на ехограф изглеждала все едно не е била хиперстимулирана. Много е гадна, но и при мен свърши работа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #563 -: Януари 28, 2019, 16:59:45 pm »
Да и протеин пия. Говорих с ембриолозите, 6 яйцеклетки са зрели, но не изглеждат много добре, били кафяви, а не трябвало. Та шанса не е много голям да се оплодят и развият както трябва.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #564 -: Януари 28, 2019, 18:59:27 pm »
Мише, аз какво казах - 6 ще има. Сега цвета им какъв бил, пък лекарите не ги харесвали ... те просто не искат да ти дават фалшиви надежди хората. Ти яж сега извара, докато ти протече и от ушите и всичко ще е наред.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #565 -: Януари 28, 2019, 19:14:54 pm »
Чудех се какво да напиша. Нищо не разбирам от нюанси на яйцеклетки, но Пешек се изрази много правилно! Яж изварата и се готви за трансфер. Дадохте всичко от себе си, дано утре се обадят с добри новини
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #566 -: Януари 28, 2019, 19:50:24 pm »
Мише, ти си герой! Дано да се оплодят. И аз мисля като Пешек. Палците не съм ги пуснала, казах ти кога ще ги пусна. Ще я пребориш тази гадина, знам го!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #567 -: Януари 28, 2019, 20:08:50 pm »
Мише,и аз не разбирам от нюанси на яйцеклетки,но не го мисли това .Днес към 10 и 40 си погледнах часовника,и си викам какво ли прави Мишето.Дано се оплодят и развият,ти бъди спокойна и си чакай бебетата🤗🤗🤗🤗.Яж си изварата.Много,мнота силно стискам палци!
Мен нещо се опитва да ме тръшне вирус,та сега пия ударно каквото има в нас,не е момента да се разболявам,утре имаме годишнина и ще излизаме.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #568 -: Януари 28, 2019, 21:12:28 pm »
Здравейте, на 36 години съм и от два месеца правим опити за бебе и изглежда, че вторият опит е успешен и че съм бременна.
 
Но за по-сигурно днес си пуснах кръвен тест, положителен е, но съм неприятно изненадана от ниската стойност на хормона - 64.850 IU/L. Очаквах да е по-висока, предвид това че би трябвало да съм в 4-та г.с според онлайн калкулатори.

Първи ден на последен цикъл: 28.12.2018
Изчислена овулация според My Calendar: 08.01.2019
Положителни резултати от тестове за овулация: 10 - 11.01.2019 
Последен опит: 11.01.2019

Ако овулацията е настъпила на 12.01, то днес е 16-ти, 17-ти ден оттогава насам и тази стойност ми се струва ниска, макар и да е в референтни стойности. Какво мислите вие за моя случай? Знам, че трябва да повторя теста след 48 часа, но просто ми се искаше да обсъдя с някой :(

Прикачвам и скрийншот на приложението ми за следене на цикъла за удобство...
« Последна редакция: Януари 28, 2019, 21:15:13 pm от Dark Chocolate »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #569 -: Януари 28, 2019, 21:24:12 pm »
Не се притеснявай. Знам жена след инвитро на 13ти ден след трансфер със стойност 19 ЧХГ и захванати тризнаци.  Устискай до други ден  и чакай ЧХГ. Само бъди спокойна
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #570 -: Януари 28, 2019, 21:40:28 pm »
Тери, много ти благодаря за бързия отговор!
Четох и за други подобни случаи, но все пак ме притеснява ниската стойност. Тъкмо се зарадвахме, че стана от втория път предвид възрастта ми, а сега ме гложди съмнението, че преди ден-два ЧХГ-то може да е било по-високо и че сега е почнало да пада. Неизбежно си мисля за кухо яйце, извънматочна бременност, биохимична бременност...

Изкушавам се да пусна отново кръвен тест утре, но ще устискам, както казваш, до сряда някак.
Даже съм решила да не правя повече и уринарни тестове, защото с тези бледи чертички е също толкова ужасно :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #571 -: Януари 28, 2019, 22:03:38 pm »
Dark Chocolate,ЧХГ-то ти си е много добре.Защо си мислиш за кухо яйце,извънматочна и т.н.Обикновено хората които си забременяват не си задават такива въпроси.Ако това ще те успокои ,при моята извънматочна на четвърти или пети ден закъснение ЧХГ ми беше точно 56.00.На моя приятелка с биохимична на шести ден й беше 63.Така,че избий си тия неща от главата и си бременей спокойно!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #572 -: Януари 28, 2019, 22:26:47 pm »
Аз съм наплашена заради възрастта ми. И като реших да се ограмотя малко по темата, научих за всички усложнения, които може да възникнат...

Не мога да се ориентирам кой ден закъснение се води при мен... Според приложението с неправилната калкулация на овулацията, трябваше да ми дойде миналия вторник - на 22.01. Сега обаче не съм сигурна от кой ден трябва да започна броенето :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #573 -: Януари 28, 2019, 22:41:16 pm »
Първи ден от закъснението е следващия ,след деня на очаквания цикъл.Ама и аз го казах :D.
Но твоята стойност е в IU/l,като четеш обърни внимание и на това.Мисля ,че в  повечето лаборатории е MIU/ml.Така,че повтори теста в същата лаборатория.Относно другото,мнооого,ама много жени на твоята ,и отгоре възраст си раждат ,така че не си вкарвай филми :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #574 -: Януари 28, 2019, 23:03:54 pm »
За закъснението е ясно. Въпросът е, че досега приложението успяваше точно да прогнозира кога започва следващия ми цикъл. В случая обаче явно овулацията беше по-късна, прогнозна - 08.01, положителни тестове за овулация - на 10 и 11.01. Предполагам, че овулацията е била на 12-ти януари. И ако нямаше зачеване, трябваше да ми дойде в петък или събота. Т.е, вероятно е днес да ми е трети ден закъснение.

Спирам да го мисля, така или иначе е безполезно... Ще пиша при някакво развитие
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #575 -: Януари 29, 2019, 09:21:40 am »
Дарк чоколат, ако не знаеш кога точно ти е овулацията, не си я таймирала с фоликуметрия мисля, че малко предварително се притесняваш.Пусни утре ЧХГ и виж как ще се покачва.

Мише, стискам ти палци много силно, ама много!Сега ще видиш, ще стане!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #576 -: Януари 29, 2019, 09:33:48 am »
Мише, чакаме новини от теб.

Dark Chocolate, добре дошла и повеждай цялата дружина към бременната тема  :lol:. За възрастта не се тревожи много, аз си бременях на 37 и освен притесненията за какво ли не, всъщност имах прекрасна бременност. Такава желая и на теб!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #577 -: Януари 29, 2019, 11:15:42 am »
Мише,как си днес?Кога ще ти се обадят за яйчицата?Почиваш ли или си на работа?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #578 -: Януари 29, 2019, 11:18:02 am »
И аз все поглеждам дали не е писала, но вероятно следобед ще й се обадят. Трябва да минат 24 часа. Трябва всичко да е наред, Пешек ориса работата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #579 -: Януари 29, 2019, 13:37:04 pm »
Моята пункция беше в 8 и ми звъннаха в 12 на следващия ден.

Момичета, дали да отида на преглед сега, да видя как са нещата, или да изчакам поне един месец?