0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #660 -: Февруари 01, 2019, 14:00:07 pm »
Аз още се крепя. Започна да ме понаболва главата и пих един парацетамол (за главата, да пресече и за всичко).
Пешек мерси прибирам се после и веднага ще го направя да си хапвам тия дни и дано ме пропусне.
Сестра след трансфера каза, че даже било хубаво лека хрема да ни хване, за да може да задържим бебо, ама то май вече при мен каквото е станало е станало (8 ден ми е).
Тери и аз мисля че вие доста добре и без проблем си "съжителствате" с тия колииии

Деси късмет. Дано е успешна процедурата. Къде я прави?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #661 -: Февруари 01, 2019, 14:14:27 pm »
Деси, успех дано се развият бебоците и да ги прибереш. На естествен цикъл ли правихте или просто така реагираха яйчниците?
Слънцемое, на кой ден ги трансферирахте? Ето така вървят по учебник:
Трансфер на ден 3

Ден след  eмбрионалния трансфер /ЕТ/ — Развитие на ембриона

1 — Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.
2 — Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.
3 — Обвивката на бластоциста започва да се пука.
4 —  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.
5 — Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
6 — Имплантацията продължава.
7 — Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
8 — hCG започва да навлиза в кръвта.
9 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
10 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
11 — Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Трансфер на ден 5

Ден след eмбрионалния трансфер /ЕТ/— Развитие на ембриона

1 — Обвивката на бластоциста започва да се пука.
2 —  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.
3 — Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.
4 — Имплантацията продължава.
5 — Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.
6 — hCG започва да навлиза в кръвта.
7 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
8 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.
9 — Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #662 -: Февруари 01, 2019, 14:31:40 pm »
Тери, ето една статия от началото на 2017 г., в която се говори как Ешерихия коли превключва от режим "атака" на режим "колонизация" - How E. coli switches from "attack" mode to "colonize" mode. Статията е за червата, но има и няколко, които се отнасят за вагинална колонизация - потърси ги в гугъл с ключови думи e coli colonization, както и colonization infection.

Проблемът с ИАТ е, че в НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ е записано: Поставяне на ембриони в маточната кухина (ембриотрансфер) не се предприема при наличие на следните контраиндикации: активна вагинална/цервикална инфекция. Но не е дадено определение какво е активна инфекция, как се доказва, респ. отхвърля, и как да я разграничим от колонизацията.

Колонизация означава присъствие на бактерии по телесните повърхности (като кожа, уста, черва или дихателните пътища), без да причиняват заболяване у човека.

Инфекцията е нахлуване на болестотворни микроорганизми в телесните тъкани на организма-гостоприемник (човека). Инфекцията е също в резултат от взаимодействието между патогените микроорганизми и защитните сили на заразените гостоприемници (хората).

Аз на твое място бих направила следното:
- спирам всякаква терапия - нито вагинално, нито през устата, очевидно до момента нищо не работи
- възобновявам секса - важно е както за микрофлората, така и за психичното здраве и за семейните отношения
- изчитам няколко статии за вагиналната колонизация с E. coli, за да съм подготвена на теория
- говоря с клиниката/д-р Петрова/ИАТ/ЦАР да дадат определение за активна вагинална/цервикална инфекция
- пиша на клиниката/д-р Петрова/ИАТ/ЦАР да дадат становище по моя въпрос.

Това ако бях Тери. :)

Отварям една скоба - това по принцип не трябва да е твоя битка, а трябва съответните институции да си свършат работата, като си оправят нескопосаните наредби, както и лекарите и лечебните заведения да реагират индивидуално спрямо пациента и неговото състояние, както и да са проактивни и да предлагат различни подходи при всеки отделен случай, а сама виждаш, че твоя случай е изключение, но също така има и други жени в твоята ситуация, които не могат да започнат процедура по стимулация или трансфер заради подобри проблеми. Но тъй като сме в България и много неща трябва да правим сами ... реално битката е твоя.

Успех, момичета, няма да се предавате! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #663 -: Февруари 01, 2019, 14:50:28 pm »
Ехааа Мели колко беше изчерпателна. Тери аз се надъхах, за теб не знам какво още чакаш, а не си хукнала към клиниката и после да правите кекс с мъжа ти (гаранция ще е най-щастливия човек на света хахахаха)
На трети ден по обяд ми ги върнаха. Днес съм 8 ден. Т.е би трябвали инплантацията да е минала, ама явно като ми мине действието на но шпато и от време на време има ПМС както попринцип.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #664 -: Февруари 01, 2019, 15:50:51 pm »
Лелелее, д-р Мели. Много полезна информация, благодаря. На мъжът ми му беше толкова интересно, че е готов да започне да посещава лекциите ти :)
Сега сериозен въпрос. Споделих тази информация с още едно момиче, което има безсимптомна бактериурия като мен и се бори неуспешно с нея от много месеци. И тя като мен се бори за трансфер, но не докарва до там. Тя зададе основателния въпрос: колко е опасно? Постоянно се казва: "да не влезе в матката", но колко е опасно да влезе в матката?  Според д-р Минчев бактериите и сами си влизат в матката при естествено забременели жени, без дори да ги вкарват с катетър.
Ако мога да направя нещо за изясняване на ситуацията, готова съм да пиша, където ми препоръчаш. За мен надали ще се оправят нещата, но поне за тези след мен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #665 -: Февруари 01, 2019, 16:19:24 pm »
Тери, точно така е - бактериите си живеят в нашето тяло, понякога създават проблеми, друг път - не и така. Именно в това е разликата между колонизация и инфекция, но тя не е уточнена в нормативните ни документи. И ако някой борбен пациент като тебе не се заеме да го направи, няма кой друг ...

И да, бременните жени също страдат от инфекции, понякога са лечими без последици, понякога обратно - имат фатален ефект за бебето. Няма как да обобщим кое как ще се случи, да вземем всички предпазни мерки и да гарантираме щастлив край, знаеш това.

Малко ми се виждаш отчаяна, а не ти позволявам, затова ще ти кажа един виц, на психиатрите е.

Вървят двама психиатри по морския бряг и виждат един човек, който маха от водата и вика: "Поооомоооощ, поооомоооощ!" Единият психиатър казва на другия: "Този човек май има проблем?" А вторият му отвръща: "Да, но говори за него!"

Та така, малко черен, докторски хумор. Да говорим за проблемите си. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #666 -: Февруари 01, 2019, 18:03:14 pm »
Силно се притеснявам, че може да досаждам вече, но идвам да докладвам резултатите.
Удвояването между последните две изследвания е на 65 часа, което е точно между 48 и 72 часа.
Струва ми се задоволително. Може би в понеделник ще повторя, като ще включа и прогестерона.

28.01 -   65 UI/L
30.01 -   91 UI/L
01.02 - 152 UI/L
 


Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #667 -: Февруари 01, 2019, 20:52:39 pm »
Здравейте! Нова съм във форума. Утре ми предстои трансфер. 2 яйцеклетки, втори опит. Стискайте палци
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #668 -: Февруари 01, 2019, 21:17:40 pm »
Добре дошла Деси и успех  :)
Слънце знаеш, че изобщо не пускам палците за теб  :bighug:
Darck chocolate, предполагам, че след като все пак се увеличава стойността е добре и в един момент може би ще навакса. Пожелавам ти всичко да се развива нормално от тук нататък.
Павла, успех и на теб със скенера и дано се размине операцията.
Тери, май се появи най-накрая някаква вратичка и за теб  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #669 -: Февруари 01, 2019, 23:48:27 pm »
Деси, късмет. Дано да е успешен опитът!
 
Дарк, не е много обещаващо, но е по-добре. Стиснати са палците и за теб!

Мели, няма ли начин докторът са си изкаже мнението и становището по официален път и да се избегнат главоболията от страна на пациентите?

Мерси, Мише. Крака ще го измисля. Другата седмица ще разбера какво става.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #670 -: Февруари 02, 2019, 08:51:49 am »
Слънцемое,потайнице такава стискам ти палци,Мише и за теб не съм ги пуснала.Успех 🤗🤗.
Тери,и на твоята улица се вдигат облаците.
Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #671 -: Февруари 02, 2019, 09:56:06 am »
На Мишето днес май трябва да й се обадят. Дано бебоците са добре.
Слънцемое, пресече ли настинката?
Иначе за момента не бих се борила да ми правят трансфер, страх ме е с бактерии да си рискувам ембрионите. Явно все още има сили и надежда за изцеление от тях. Но определено ще пиша някое и друго писмо, за да разчовъркам из темата.
Аз и още едно момиче се борим с бактерии от една година. И тя чака за нейния трансфер от мноого време. Вчера най-сетне тя успя да види чиста микробиология. Лекарите и при нея се бяха отказали от лечение. Та тя откри Гинофит за нормализиране на ПХ. При нея от него се завъдиха лактобактерии първо. А на втората микробиология вече нямаше гадини. Което доказва, че тялото и само би трябвало да може да се справи. Та й аз вече 10 дена слагам от Гинофит. Засега поне изчезнаха хемолитичните клетки. Започнах успоредно да слагам сутрин и Гинофилус. Имайки предвид, че при броенето на флората в Геника изкараха Лактобацили: 0, то реших, че трябва да имаш поне 1, за да ги завъдиш. Та сега съм в почивка и на хомеопатия. Така смятам няколко месеца да карам. Ако не помогне, то ще си почине организма за следващите курсове антибиотици.

Павла, още ли стои варианта за хоспитализиране заради крака? Как го изгледа Симеон толкова месеци с този крака не ми е ясно. И дядо ми така преди години. Счупи си крака, отказа да иде на лекар и той си зарасна на криво и човека си продължи да се тътри с него.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #672 -: Февруари 02, 2019, 12:01:47 pm »
Стискам Ви палци момичета :-) . Отдавна не бях влизала и виждам огромна надежда в групичката  :bighug:.
 Аз след неуспешната симулация от Август се сдобих със задържан фоликул . Март съм на преглед ...Май месец ми изтича "заповедта", а лекуващият ме лекар не иска да правим повече опити за стимулация ... насочиха ме за донорска Я...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #673 -: Февруари 02, 2019, 12:15:38 pm »
Христо, а на естествен цикъл не става ли? Не овулираш ли?
Фоликула изчезна ли? Защо от август чак март на преглед. Нещо не разбрах.
Казах ви за портала на изследователите. Реших да пиша на един учен микробиолог, който се занимава с Е.коли, туморни клетки и разни други неща, които не разбирам. Той ми отговори, че съм резистентна заради всички антибиотици, които съм пила. Даде ми личния си имейл, за да го дам на лекуващ лекар. Вероятно на мен назначения не желае да ми даде. Написа ми, че ни предложил на лекуващия ме лекар някои варианти, които вероятно биха помогнали. Д-р Петрова няма как да я питам да го направи това. Първо няма да ходя в клиниката следващите поне 3 месеца, второ дистанционно е неоткриваема. Никога не ми отговаря, ако й пиша. Вероятно ще пиша по-късно на д-р Мели, така или иначе искам да разбера къде да пусна запитване за казуси като моя. Нямам си на идея какво ще предложи този човек, но вероятно ще е най-компетентното мнение, което бих могла да получа по въпроса. Дори микробиоложката в Торакс, за която в клиниката твърдят, че е най-добрият кадър в Пловдив, ми предлага винаги просто да пробвам с другия антибиотик. За моето Е.коли се чу дори в Америка 😁😁😁 С удоволствие бих му пратила проба, за да изучава този устойчив щам, който имам, но ще ме арестуват за изпращане на зарази и биологична атака.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #674 -: Февруари 02, 2019, 12:18:09 pm »
Хрис, защо лекарят ти не иска да правите повече стимулации? След като си имаш заповед от фонда, не може ли поне нея да си използвате?
Дойде и последното обаждане, най накрая малко да си отдъхна. 4 бебета ще стават снежинки, като 2 се развиват по-добре, а другите 2 са малко по-бавнички.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #675 -: Февруари 02, 2019, 12:21:31 pm »
Здравейте момичета 🤗
Не съм писала отдавна, защото съм в изчакване след медикаментозния аборт, но ви следя.
Пожелавам ви, тази година, всички да гушнете по едно бебоче 🥰
Имам едно притеснение, което не ми дава мира. Първият цикъл след аборта протече уж нормално, но след като спря кървенето, започна кафяво течение и зацапване около седмица.
Втория цикъл протече по същия начин 5дни кървене и седмица след като кафяво зацапване.. всичко добре, няколко дни беше спряло и сега отново, тръгна кафяво течение.
Отделно цикълът ми стана от 28 дни, на 33 дни.
Пуснах си микробилогия, уреа и мико плазми след 1 цикъл и всичко излезе чисто. Док казва, че всичко е наред и да имам търпение да се нормализира всичко. Но сега това течение, което се появи отново адски много ме притесни, не знам какво да правя. Нормално ли е според вас? Какво може да е - нисък прогестрон, кисти, полипи, всякакви неща прочетох ?
Моля ви за съвет, много съм объркана и се чудя дали не е инфекция някаква или нещо по лошо. Никога не ми се е случвало да имам такова зацапване..
Извинявайте за дългия и объркан пост. Ще се радвам, някой да сподели мнение ❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #676 -: Февруари 02, 2019, 12:25:49 pm »
Прекрасни мамино златни 😍😍😍 засега е доста по-добре от миналия ти опит. Тогава сте имали две, но не много хубави.
Поли беше споменавала, че и тя имала 2хубави и 2 не чак толкова. Замразили ги развит със забавен ембрион (те които не са хубави и в живота, трябва ти са забавни, за да се културата). Така се гарантирало, че ще се размразят всички хубаво и ще има за два зет опита. Нали като са по двечки по-лесно се размразяват. И тя от първия зет си забременяла. Пожелавам ти нейния късмет. Починете си с Митко сега и пийни едно винце
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #677 -: Февруари 02, 2019, 14:08:11 pm »
Септември пропуснах прегледа, Октомври се видя задържаният,  Трябваше да пия два месеца противозачатъчни. Първия месец ММ си беше в къщи и отдаван не се беше падало да правим опити около предполагаемо О, та пропуснах хапчетата първият месец. Декември бях на "регулон"  .Януари преглед: казаха, че намалява фоликулярната киста, но да пия регулон още два месеца  т.е Януари и Февруари  и Март да отида на преглед.

 При този лекар съм от почти година и половина и казва: Левият яйчник се смалява,( на десният преди  2 г ми оперираха киста  при друг лекар не беше репродуктивен специалист) десният има чат-пат някой фоликул .
 Общо взето не виждат фоликули м/у 1-3 ден на МЦ. В комбинация, че след регулон винаги ми скача ФСХ-ато и точно тогава обаче има някой "кьорав" фоликул , но не искат да ме стимулират заради покаченото ФСХ-а и така си минава времето... .АМХ беше под 1 преди 2 години оттогава не съм го мерила.
Та ме водят с ИЯР. Казват, че единственото решение за мен е опит с ДЯ.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #678 -: Февруари 02, 2019, 16:36:40 pm »
Прокървях. Заболяха ме главата и корема, точно както преди да ми дойде. Отидох до тоалетната без да имам нужда, нямаше зацапване по бельото. Останах така няколко минути, забърсах се с тоалетна хартия и видях кръвта. Не се изненадах толкова, защото симптомите като за преди цикъл бяха много силни и донякъде го очаквах  :? Нужно ли е и ако да, кога да посетя лекар за преглед?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #679 -: Февруари 02, 2019, 16:49:35 pm »
Миличката. Ужасно много съжалявам. След няколко дни пусни ЧХГ, трябва да спадне под 10, за да си сигурна, че не ти вреди. Ако не се изчисти, се бяга спешно на лекар. Не ми се е случвало, но с такова впечатление съм останала от момичетата.
Бъди смела. Не губи кураж. На тази възраст забременяване на втория месец, значи ще стане скоро пак. Прогестерон изследва ли си, за да знаете за бъдеща бременност, ако има там проблем
Бъди промяната, която искаш да видиш в света