0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #520 -: Януари 27, 2019, 10:34:43 am »
Ралица и аз виждам бледа черта. Направи ЧХГ утре.

Аз започнах да пия добавка на Фертилаид и може заради това да ми закъсня цикъла. Ще видим тоя месец как ще е.

Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #521 -: Януари 27, 2019, 10:48:54 am »
Има бледа черта, не се вглеждай в БТ. Тя е ориентир и се покачва от прогестерон. На твое място бих бягала за кръвен тест и направо един прогестерон. Кой ден закъснение е?
Снимката е лоша. Малко по-хубаво се вижда (без вглеждане). Не мога да кажа кой ден от закъснение ми е, защото ми идва 34-36 ден. Най-вероятно е първи(33-34 ден ми беше зацапването). Този месец бях много небрежна и не следих нито БТ, нито използвах тестове за ову. Много глупаво звучи, но направо ме е страх от тези кръвни тестове. Предния път ( август миналата година) си хванах една биохимична бременност, която не завърши добре. Пак с бледи тестове, очаквания, надежди, които завършиха с една обвиняваща ме за какво ли не докторка, която беше категорична , че щом пия еутирокс не мога да имам деца, рев и 20 дена кървене. Този път съм решила да изчакам 40 ден. Ако го има и е решило да остане, то се надявам да продлжи и след 40 ден, но има големия шанс да не издържа и да ида утре следобяд да пусна един кръвен. Не искам за пореден пт да си давам напразни надежди отново. Стискайте палци да е това, за което и двамата се надяваме
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 10:51:53 am от ralica_ »
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #522 -: Януари 27, 2019, 10:55:13 am »
Ралица и аз виждам бледа черта. Направи ЧХГ утре.

Аз започнах да пия добавка на Фертилаид и може заради това да ми закъсня цикъла. Ще видим тоя месец как ще е.
Стискам палци да е заради второ тупкащо сърчице. Нека тази година е успешна за всички ни, които чакаме щъркелите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #523 -: Януари 27, 2019, 11:25:51 am »
Ралица, може да си имала биохимична заради нисък прогестерон. Иди да го изследваш, докато е време. Писанец днес работят до 2 часа
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #524 -: Януари 27, 2019, 13:43:30 pm »
Ралица и според мен е добре да си пуснеш възможно най-скоро кръвен и прогестерон, както е казала Тери. За да може да реагирате по-навреме с доктора, ако се налага.
Тери, явно ще си мъжка мама  :)
Маги и аз пия фертилайд, но не ми е закъснявал цикъла.
Моята пункция ще е утре в 11, да стискате палци за пълни фоликули с хубави яйцеклетки  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #525 -: Януари 27, 2019, 14:52:33 pm »
Мише, ще стискам всичките палци дето имам.С теб съм!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #526 -: Януари 27, 2019, 15:01:56 pm »
Мише ,ще стискам без да пускам!🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #527 -: Януари 27, 2019, 15:22:26 pm »
Мише, исках да проверя не е ли някой знаменит ден утре, че да си го нарочим за късмет и ето какво пише:"28 януари е 28-ия ден в годината според григорианския календар." :D :D :D На мен ми звучи късметлийски. Ще има Я сигурна съм с този естрадиол. Много стискам палци. Митко дано внася спокойствието в дома в момента.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #528 -: Януари 27, 2019, 15:38:56 pm »
Ралица, изследвай се. ЧХГ през ден и прогестерон. Ако не искаш да се изследваш, ще си позволя да те посъветвам, да отидеш на лекар, за да ти предпише прогестерон с това зацапване.

Мише, стискам палците и няма да ги пусна до 3тия ЧХГ тест с перфектно удвояване!

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #529 -: Януари 27, 2019, 15:48:17 pm »
Много благодаря, страхотни сте  :bighug: Имах нужда от вашите окуражителни думи и подкрепа, защото нещо започна да ме връхлита притеснението. Тери и миналия път беше такъв естрадиола, пък почти нямаше яйцеклетки.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 15:51:24 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #530 -: Януари 27, 2019, 20:00:56 pm »
Момичета опитвам се да послушам мненията ви. Звъннах до докторката( за щастие жената ми вдигна в почивен ден), обясних и за какво става въпрос. Искаше да ме види, каза същото за кръвните. Каза да ги направя и с тях да отида направо при нея(както и да повторя теста, ако искам и с друга марка).
За съжаление не успях да намеря лаборатория, която да работи в неделя. А утре няма как да излезна от работа. Звънях на шефа, обясних за какво става на въпрос, но... утре имало оперативка, а ние може и да умрем на работа, но на който не му се работи, да си търси другаде...
Та при мен остава идеята, че трябва да се добера до някоя лаборатория вторник следобяд ( в най-добрия случей). До тогава ще пия но-шпа. Зацапването поне е по няколко капки на ден, но каквото  и да е си е притеснително. За нещастие и теста е твърде блед, като предишния път, а не могат да ми изпишат препарат преди да излезнат резултатите от изследванията и докъто не се докаже, че наистина се касае за бременност, а не за обикновенно закъснения и теста не греши.

Ей това е нямам си късмет, дано вие поне да имате. Стискам силно палци за всички.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #531 -: Януари 27, 2019, 20:16:57 pm »
Ралица, на Писанец някои от лаобраториите отварят още в 7. Не вярвам в 7 вече да си на работа. Ако имаш резултат и по телефона може да говориш с докторката какво да ти предпише. Направи всичко възможно утре сутрин да идеш
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #532 -: Януари 27, 2019, 22:22:36 pm »
Ралица,аз ако съм бременна и не мога да отида до лаборатория,ще превъртя.Обедна почивка нямаш ли?Все пак се храните,нали?Поне аз така правих,паля си колата в почивката и казвам"работата е на живот ,отивам до лаборатория,ако закъснея,ще си наваксам".Не го приемай като натякване,напротив.Успех!
Мише,знаеш че сме с теб,милата,сигурно няма да можеш да спиш😊.
Аз нямам търпение да дойде моя цикъл и да се инсеминираме пак.Днес чистих ,и като набрах скорост,изхвърлих сума ти боклуци от тавана.Чак после си казах"кога спря да ми пука и да вдигам толкова тежко".Едва замъкнах всичко до контейнера.Явно съм загубила вяра в спонтанното забременяване.Нищо,това не е важно .Ама мъжът ми много мрънка ,че съм се натоварила като "магарица"😁
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #533 -: Януари 27, 2019, 22:30:03 pm »
Ставам в 5 в 6 и10 ми е автобуса. Утре ще се прибера след18:30 заради оперативка. Работя извън града, нямам и личен автомобил, така че няма как да се върна до града в почивката и после да се върна за оперативката. Вече години съм на тази работа и винаги ми е било много сложно с отпуски, отсъствия, изследвания. Сега и мъжо ми е извън града и просто няма как за утре. Абсолютен кошмар ми е. Утре ще направя нов. Имам още една лента(бяха ми подарени от друга мацка. На тестовете пише, че са за инвитро) , а след работа ще мина през аптеката да взема някой друг. Гледах, че има някакви тестове за ранна диагностика клиър блу. Някакви отзиви за него?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #534 -: Януари 27, 2019, 22:41:19 pm »
Ами,твоята не е никак лесна☹,не знам как твоя шеф,може да постъпва така,ще ме прощаваш ,ама такива с камъни да ги убиеш.
Аз съм един от най-върлите противници ,в световен мащаб ,на уринарните тестове,но друг вариант нямаш.Дано всичко е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #535 -: Януари 28, 2019, 08:34:08 am »
Ох Рали и при теб не е лесно.За съжаление много шефове са така, а и има много дето като чуят, че ще забременяваш и гледат как да те съкратят.Направо е ужас, все още.А после реват, че нямат работници  8O

Аз съм си в цикъл, пия си фертилаида и така.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #536 -: Януари 28, 2019, 10:05:57 am »
Мише, не остана. Кураж!
Аз се връщам тъкмо от Ню лайф. Падна ми се строгата медицинска сестра, не успях да я убедя да ми вземе 3 микробиологии. Взе една и каза, че те само на Торакс биха вярвали и пак там ме прати. Но каза, че пак имам течение и сигурно имам пак проблем. Не че друго очаквах, но пак ми стана криво. Поне след тази микробиология поне месец няма да ходя до клиниката. Ще пускам по една контрола веднъж на месец.
Ралица, аз честно казано сигурно щях да си взема болничен. При положение, че оперативката ви е вечерта или сутринта, можеше да те пусне шефа преди или след нея да идеш да ти вземат някъде кръв. И то стар работник. Със сигурност си и лоялен работник, защото иначе щеше да си в болничен вече. Ей все едно сърце нямат тези хора.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #537 -: Януари 28, 2019, 11:20:31 am »
Благодаря, момичета, за окуражителните думи! За съжаление това ни беше единствения опит от фонда. Заради възрастта ми нямаме право вече. Извадиха  4 фоликула, върнаха 3 ембриона, и така. Рева си...
Михаела трябва да е свършила според мен. Дано сте извадили повече бройки.
Ралица, стискаме палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #538 -: Януари 28, 2019, 11:43:24 am »
Мери чери ти в коя клиника беше? На кой ден ти беше трансфера?
Мише късмет и добра реколкота стискаме палци.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #539 -: Януари 28, 2019, 11:56:38 am »
Момичета, я дайте малко повече информация за този фонд. Колко време се чака за одобрение? Ако направиш ин-витро със собствени средства докато си получиш одобрението, после покриват ли ти разходите? За колко опита те одобряват?

Аз вече вече взех да се посъвземам от третото си изгубено бебче, но още ми е доста криво и нямам желание за нищо. Но и това ще мине.. Утре имам час при Стаменов да видим и той какво ще каже.

Иначе според Малинов следват изследвания. Ако се окажат мъжки фактор тези загуби на плода, ще трябва да правим ин-витро с имси :( Иначе иска да ми прави трансвагинална лапароскопия и микро хистероскопия, за да отхвърли вероятността за ендометриоза и аденомиоза и въобще да ми огледа хубаво матка, тръби и т.н. Ще видя дали и Стаменов мисли така..

И така...Момичета, на вас пожелавам успех и много сила! Хайде да се махаме от тази тема вече!  :bighug: