0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #60 -: Ноември 04, 2018, 15:26:31 pm »
Изследвай Пролактин, нещо не е наред.
Аз лежа и мързелувам. Сърцето ми е много свито и хем се надявам хем на моменти не.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #61 -: Ноември 04, 2018, 16:11:23 pm »
Почивай си ,Маги и утре едно прекрасно ЧХГ.
Четох мн за този пролактин,но ако той е нисък,цикъла е оскъден,дори го няма,поне така пише.
Иначе се пускав чист ден,нали?
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #62 -: Ноември 04, 2018, 16:30:41 pm »
Привет Veni
Аз бях с висок пролактин ,но оскъден цикъл не си спомням  моя винаги е слаб , просто ми идваше през дълг период между 35/38/40дни . Пуска се мисля между 2 и 5 ден от Ц. но не си спомагам със сигурност .

А по повод моята среща днес със Стаменов - предложи първо да опитаме инвитро на естествен цикъл за да се видело от къде идва проблема със сигурност , но въобще си мисля има ли смисъл да си правя експерименти и само дет се вика пари да се дават ... От негова гледна точка си е направо бизнес . А и да ви попитам някой може ли да ми каже какво са цените в клиниката при различните доктори ? Има ли разлика и значение при кой си от към цена ? Нз какво да правя първо на естествен ли да проблясваме или да му кажа направо ,че искам със стимулация  и да не го мислим повече ? Помежду другото мога да се прехвърля при Стаменов казаха ми че ще ме запишат .
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #63 -: Ноември 04, 2018, 16:53:21 pm »
Чочлинка, цената е една и съща при всеки лекар. Преди на регистратурата имаше бланки с ценоразпис. По късно мога да ти го снимам и пратя на лични, че сега не се сещам дали го имам в телефона.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #64 -: Ноември 04, 2018, 17:04:30 pm »
Tanq ще е супер ако пуснеш снимка . На мен ми казаха след срещата €1700 на естествен цикъл ,ако не стане Иксито (мисля че така каза ) €1400 . А иначе имало пакет от €2900 ,но не разбрах какво включва чакам да ми пуснат емайл . Но значи няма значение дали при него или при Цветков цената ще е една и съща ...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #65 -: Ноември 04, 2018, 17:11:16 pm »
Причината, поради която Маги предлага да се изследва Пролактин, са гърдите. Пролактинът отговаря за млечните жлези.
Относно цените при инвитро може ориентировъчно да се видят цените от ЦАР http://www.car-bg.org/finance.htm

Ако бях аз, бих предпочела инвитро със стимулация. Стимулацията излиза 2000-2500 лв примерно (може и по-малко, аз много бурно реагирах и ми трябваха малки дози). А оплождане, пункция и т.н, както ще видиш са големи суми. По-добре тази сума да се даде за 10 ембриона, вместо за 1.

Маги, не мога да си представя какво ти е, както и на Милиарда. Бъдете силни и нека утре и двете  си отдъхнете и да се порадвате на бебоци.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 18:44:51 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #66 -: Ноември 04, 2018, 17:16:25 pm »
Ето ги, дано да са ти полезни и имаш успех от първия път. Ние също бяхме като вас, с неизяснен стерилитет. Две инсета в Надежда. Скоро спечелихме и ин витро в друга клиника, но забременях спонтанно.
Маги мисля те. И Милиарда също. Абе всички на куп :)
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 17:21:01 pm от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #67 -: Ноември 04, 2018, 18:23:48 pm »
Тери права си ,мислим го тук в нас с мъжът ми :/ . Ще изчакам и те да ми изпратят емайла с цените и това което ми предлагат и дали със сигурност ще стане да ме запишат при Стаменов . Има ли някоя от вас която е при него и със същата диагноза ? Ще се радвам да споделите мнения и резултати ?
Направо ми се свива всичко като си помисля как така сме здрави а не става 🤦‍♀️😒🙄 .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #68 -: Ноември 04, 2018, 18:30:25 pm »
Chocholinka, има много малки фактори, които сами по себе си не са проблем, но в комбинация са. Така беше при нас- всичко само по себе си е супер, но... При нас- една спонтанна бременност и 3 след инсеминации (със стиулации!), като последната е успешна. 4 години опити.
Каква информация ще даде естественият цикъл попитали го?

Силно стиснати палци на бременните!

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #69 -: Ноември 04, 2018, 18:38:06 pm »
Павла да той това обясни ,че ако решим на естествен цикъл тогава ще видят дали сперматозоидите въобще ще оплодят яйцеклетката ако не стане ще знаят че там има роблем . Но ако се оплоди и всичко в нормално ще я вкарат в мен и ще видят дали ще се задържи ,ако не се задържи ще знаят да търсят проблема някъде в тази насока .А бе често казано има смисъл но нз аз дали ще имам нервите .... объркана съм
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #70 -: Ноември 04, 2018, 19:35:49 pm »
A стимулацията как пречи да се види това? Ако си стимулирана ще има повече от една, евентуална, Я. Така ще могат да ги оплодят по различни методи и да получат повече информация. Може и ти нещо да не си разбрала, защото иначе няма много логика.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #71 -: Ноември 04, 2018, 21:02:20 pm »
Ами не точно това обясни .... но странно да ами ще го накарам да направим стимулация да не го мисля и да и се тормозя ,а и ще ми стане много ако се наложи два месеца да си седя в Бг :/
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #72 -: Ноември 04, 2018, 21:07:18 pm »
Chocholinka, не искам да се влияеш от моето мнение. Наистина ми е чудно. Говорете с лекарите си!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #73 -: Ноември 04, 2018, 21:37:33 pm »
Знам Паула няма проблем ,просто си говорим ❤️😊. Аз като цяло трудно взима решени и все се колебая ♎️ ще го преспя и утре ще го мисля . Но май искам да ми е по сигурно и да направим и стимулация . Нямам сили да го мисля и ако не стане на естествен цикъл .... ще го преживея много 😒
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #74 -: Ноември 04, 2018, 21:42:40 pm »
Павла, това им е логиката в тази клиника, лично на мен Стаменов така ми обясняваше нещата.
Аз съм или бях с неизяснен стерилитет и бях при Стаменов. Имам и инсета там и ин витро на ЕЦ. Ако си в България за мен има смисъл от инсета ако не си правиш стимулирано ин витро, иначе губиш време. Какво ще разбереш от една яйцеклетка? А дали ще е годна, ами ако фоликулите е празен? На мен ми се случи кух фоликул, изпаднах в дупка, реших че нямам годни яйцеклетки. 2 ин витро на ЕЦ нищо не донесоха. Не знам какво научиха от това но не забременях там.
Предполагам сте проверили щитовидна и инсулинова? Действайте със стимулиран опит той ще даде много повече информация според мен.
Успех!
Аз, аз съм в тих ужас. Миналия път в понеделник имах вече много спаднало ЧХГ, сега го преживявам ежеминутно. Знам е е различно, ама мозъка работи. Моя мъж чете,това не се е случвало от години, за вероятността от късна имплантация. Кво да ви кажа, лудница.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #75 -: Ноември 04, 2018, 21:51:11 pm »
Магииииии много ти благодаря че се включи !!! Е мисля че вече знам няма да се тормозя ще действаме със стимулация направо  ! Инсулина го пусках всичко е в норма, щитовидната  последно е пускана преди доста време той ми каза да я проверя и ще си я пусна тук отново да видим ,по принцип всичко ни е в норма и на двамата с мъжът ми
Ти сега при кой си и къде и какво последно правихте ? Разбирам ме чакаш + резултати и съм сигурна ,че ще са този път от цялото си сърце ти го пожелавам ❤️❤️❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #76 -: Ноември 04, 2018, 22:14:11 pm »
Маги, милата  :bighug: :bighug: :bighug: няма как да спреш мозъка. За щастие и времето не можеш да спреш и след 12 часа ще имаш отговор на въпросите си. И дано този отговор породи само още един въпрос: "Какъв пол е". Чакането е ужасно, просто съсипва психиката.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2018, 22:35:30 pm »
Magi бих ти препоръчала в този момент да послушаш или прочетеш нещо от “Абрахам Хикс “ поредицата за настриката на мисленето ако не друго поне е доста позитивно ❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2018, 06:29:43 am »
Маги,.Милиарда вярвам, че и с двете ви нещата ще са наред, много ви стискам палци и да излизат бързо резултатите днес  :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #79 -: Ноември 05, 2018, 07:40:58 am »
Успех и от мен ,момичета,стискам палци😘😘😘