0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #680 -: Юли 09, 2018, 11:04:57 am »
На втори ден имах 2 доминантни фоликула.Преди Моника беше на 12-ти ден овуто.Но сега идея нямам колко се е изместила напред, защото цикъла ми се скъси на 25 дни.И нали се сещаш щом на 2-ри ден имам 2 доминантни, то около 10-ти са готови вече.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #681 -: Юли 09, 2018, 11:19:20 am »
Тери и Маги,кога започвате инвитрото?
Наистина малко ще поизчакам май с ТСХ.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #682 -: Юли 09, 2018, 11:23:08 am »
Благодаря момичета :) тоя месец ще пропусна прегледи и т.н., но мисля август да ида за да видя пак микробиологията какво е положението и да си поговоря с докторката за това ин витро вече по сериозно, че не съм много запозната. То така или иначе най- рано октомври ще да е така че да съм малко по подготвена :) е то е ясно че и вие ще помагате де
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #683 -: Юли 09, 2018, 11:26:14 am »
Слънцемое,дано си се изчистила вече.Аз не мога да помогна,но ще стискам палци :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #684 -: Юли 09, 2018, 11:33:39 am »
Слънчицето то и това ще е от голяма полза ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #685 -: Юли 09, 2018, 11:37:15 am »
При мен е само подготовка за ЗЕТ.Между 1-3 ден ще съм на преглед при доктора, ще и назначи лекарства да подготвим лигавицата, ще ме извика на още 2 прегледа и направо на трансфер.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #686 -: Юли 09, 2018, 11:51:59 am »
Аз проблем с ТСХ нямам, но си го меря на моя глава. Не съм 100 сигурна, но ТСХ се вдига по време на стимулация, в началото на бременността също е по височко, а как ще е през цялата бременност- индивидуално е. Опасното е по време на първи триместър, а около 12-13 седмица щитовидната на бебето заработва сама, но до към 20 седмица не е все още напълно развита. И естрогенът (по време на една бременност произвеждаме толкова, колкото за цял живот) , и ЧХГ повишават тиреоидните хормони. Ако е здрава жлезата- незначително, но ако ѝ има нещо- може и много. Аз ще се изследвам и след раждането, за да не развия следродилен тиреоидит, макар че не е много чест, а и по- предразположени са жени с диабет тип 1, но все пак. Нещо ми е висок пулса, гестационият диабет помага също. Поне да знам ако имам бейби блус от къде може да е едната причина.

И всичко това написах, само за да ти кажа, Слънчицето, че е добре да изчакаш ЧХГ да е на нула и да се понаместят малко хормоните. Така че другия месец изследвай по- добре. :)

Тук инвитро правят почти само по дълъг протокол. Беше ми много странно и, да си призная, малко страшно, че си имат готови рецепти, на които пишат само името и готово- това е стимулацията за инвитро- няма индивидуален подход, няма дяволи. Това беше и една от причините да правим 6 инсеминации, а другата- че все пак с инсеминации се получава бременност. Иначе се срещаш с биолог, който ти взима 200 евро, за да държи евентуалните ембриони на определено налягане. Също да обсъдите с него колко искате да ви се върнат. Аз от 4та инсеминация бях започнала да преговарям за къс протокол, но лекарката ми не беше много доволна :)

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #687 -: Юли 09, 2018, 11:56:25 am »
А иначет това за противозачатъчните съм го чела точно в сайта на Надежда, но са решили на Маги да не дадат по някаква причина.
А какво предразполага дълъг и кое къс протокол. Ето това ми е неясно, все ще имат показатели някакви за това. Така както ги разбирам нещата, Маги ще е била на къс протокол.
Маги, този път ще послушаш ли собствения си съвет да вземеш почивни дни?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #688 -: Юли 09, 2018, 12:06:12 pm »
Аз за инвитрото също не съм била на противозачатъчни ( и двата опита ). Според мен това си е индивидуално. ( клиника Надежда )
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #689 -: Юли 09, 2018, 12:08:30 pm »
По време на стимулации може и да не се вдигне ТСХто. Минах доста такива и то все си стоеше на 2,42. Забременях на тази стойност. Първия триместър се "премести" на 2,41 и понеже се бях затръшкала да го свалям , а ме съветваха да не го пипам.. Та и аз помня, че до петия месец се притеснявах - когато на бебето щитовидната жлеза заработи.

Успех момичета!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #690 -: Юли 09, 2018, 12:13:53 pm »
На мен ТСХ ми е под долната граница 0,014, и аз се чудя защо ме боли глава и имам сърцебиене и душене.Ми то аз ще се гътна с тая стойност.Но поне не пречи на забременяването.Ще говоря и с доктора, но за сега ще намаля малко хормона, да не е стресово все пак.При другите се качвало при мен се срина след всичко случило се  osi_15

Мисля да си послушам съвета и да почивам след трансфера.До тогава би трябвало да сме предали голям проект, което значи, че ще имам време да мързелувам.Трябва да започваме ремонт, поръчах мебели и вчера говорихме с моя мъж другата събота и неделя да разчистваме и пренареждаме, че после мен да не ме  търси  :lol: Ще правим стая на Моника, да видим кой къде ще спи накрая.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #691 -: Юли 09, 2018, 13:16:09 pm »
Здравейте, момичета. Отдавна не съм писала, но всеки ден чета темата. Бих искала да ви помоля за коментар на резултатите от изследванията ми на щитовидната жлеза. Трябва ли да ме притеснява стойността на TSH? Всичко е в референтните стойности, но знам, че при опити за бебе има някои тънкости в разчитането на резултатите. В четвъртък съм на лекар и ще коментираме, но до тогава реших да попитам вас.  :flower:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #692 -: Юли 09, 2018, 13:19:21 pm »
Принципно се изисква ТСХ да е под 2, при теб е малко по-високо, но всички други хормони са ОК.Говори с лекаря може да ти предложи съвсем минимална терапия и следене.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #693 -: Юли 09, 2018, 13:28:02 pm »
На една позната й бутнаха  ТСХ по време на бременност. Знам, че беше стигнало до 0. Дълго време след като роди й го държсхс на 0. Като й спряха лекарствата за 1 месец стана 17. При 0 същото като при Маги, при 17 не може да спи, не може да яде. Абе все си като парцал.
Хана, на мен двама ендокринолога ми казват под 2.5 да е ТСХ
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #694 -: Юли 09, 2018, 15:39:25 pm »
Аз съм чела много теми, по-добре да е много ниско ТСХ, но не да е високо.Това съм научила.Сега ще променя дозите на хормона, това не ми е проблем, утре ще отида до ендокринолога да говоря с него.Като ми дойде цикъла ще говоря и с д-р Владимиров да видим той какво ще каже.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #695 -: Юли 09, 2018, 16:11:18 pm »
Благодаря за отговорите, Маги и Тери :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #696 -: Юли 09, 2018, 19:18:39 pm »
Момичета, вие подновявате ли си хормоните на 6 месеца. Аз съм изследвала Пролактин преди 10 месеца и се зачудих дали не трябва преди инвитрото да се изследва отново. Докторката абсолютно всеки път е забравила коя съм, да не говорим какви хормонални изследвания имам и откога. Утре ще ми дойде, после противозачатъчни и се чудя дали мога да го изследвам по време на приема им.  Искат ли ви го на вас пресен преди инвитро/инсеминация?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #697 -: Юли 09, 2018, 19:26:27 pm »
Маги, моята сестра забременя от 1-ва ин витро процедура 2 пъти при д-р Владимиров. 1-ят път с момиченце на 35 г. и 2-ят път с момченце на 39 г. Не знам подробности и какъв е бил проблема при тях, защото е дъщеря от предишен брак на баща ми и не общуваме много, но ме съветвала и аз да ходя при него, бил много добър.... пожелавам ти да е така и при теб, да е правилният доктор и да е успешен ЗЕТ-а. Аз откакто започнахме опитите съм си при моята док. и и имам доверие, за това не съм се замисляла за смяна и не съм я разпитвала по - подробно. Иначе в Четвъртък сме на изследвания с Митко. Генетични, имунологични, ИР, витамин Д и Б12, нова спермограма и хормони за него и края на месеца на преглед при турския доктор. Прегръщам ви момичета  :bighug:

Тери, на мен ми ги искаха преди имси-то. И аз наскоро това се бях замислила, че хормоните май трябва да се изследват на 6 месеца. Сега и на ДРЗ-то като бяхме, д-р Конова ми каза пак да пусна хормоните на щитовидната, нищо, че са ми били ок преди около година. Не ТСХ, а останалите.
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 19:30:45 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #698 -: Юли 10, 2018, 08:28:31 am »
Тери, хубаво е да имаш по-скорошни хормони.Лх, Естариол и Прогестерон, ще ги пускат по време на стимулацията, но пролактина не, така че си го пусни ако искаш, да видиш на къде си!

Мише, много е важно да се чувстваш спокоен при твоя доктор.Аз съм сега така при д-р Владимиров.Аз ли пораснах, той ли се промени, но аз съм ходила при него преди 10г и тогава се разминахме, но сега му вярвам безрезервно!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #699 -: Юли 10, 2018, 09:13:33 am »
Вече е свършено.  Чакам си резултатите. Пуснах и едно АМХ. Не че се подготвям за лош резултат от инвитрото, но все пак и да не вземе да падне много АМХ-то от стимулация. Знам ли. Да си имам едно резервно с давност следващите 6 месеца. Вчера обяснявах на мъжа ми, че нещо вътрешно винаги ме е карало да мисля, че ще забременея от второ инвитро. Знам ли и аз защо. И тъкмо се чудих как ще повярвам, че ще стане от първото с това мое усещане и намерих вратичка: може да забременея от първо и от второ инвитро :D Така си намерих вратичка и за захарта. Докторът каза да не ям сладко, но не каза нищо за това да не пия сладко, така че не съм се отказала от Виното и Самърсбито лятото :D
Иначе да ви кажа какъв забавен разговор имах вчера вечерта. Пише ми една колежка от университета. Аз по принцип много я харесвам, но не се чуваме и не излизаме заедно. Пише ми тя: "Защо си в група за проблемно забременяване? Да не си бременна?" и аз: "Ами очевидно не, очевидно имам проблеми със забременяването". Писахме си още малко и тя накрая каза: "Аз нямам проблем, просто чета за какво става въпрос.". И аз ви казвам безмълвна :D В повечето случаи хората любопистват по-дискретно :D :D :D
« Последна редакция: Юли 10, 2018, 09:42:31 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света