0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #720 -: Юли 11, 2018, 11:00:48 am »
Браво Тери :) много се радвам че най-накрая задействахте нещата да вървят в хубава посока :) хубаво планче имате  и както ти е казала д-ката вярвай :) хубавото по-трудно се придизвиква за разлика от лошото и затова само положителни мисли и знаеш ние ще извървиме пътя с теб заедно всички момичета  :bighug: ще си записвам стъпките и ще сравняваме после при как ще е ;) този месец нали съм почивка от бебеправене та ще си насоча цялата енергия и положителни мисли за теб  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #721 -: Юли 11, 2018, 11:02:11 am »
Тери, ще те следя.Насреща съм за всякакви въпроси все пак скоро минах по този път.
Нали знаеш, спираш противозачатъчните и на 2-ри ден на МЦ на преглед, хормони и започване на стимулация.Сега само почивка тоя месец, че другия ще е веселба.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #722 -: Юли 11, 2018, 11:26:48 am »
Мило Христинче,
Знам, че ти е трудно. Ще се моля Бог да е с вас и да ви покаже правилният отговор на въпроса, кое да изберете.
Прави са момичетата, никой няма право да определя живота на другите и да ги съди.
Всички те подкрепяме, каквото и да решиш  :bighug:
С теб съм!
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #723 -: Юли 11, 2018, 12:58:26 pm »
Христинче, първото нещо което ми идва да ти кажа е - Остави си ги и двечките...

Тежък е избора ти, дано намериш нужното разбиране и подкрепа от близките хора и най-вече от съпруга си.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #724 -: Юли 11, 2018, 13:56:50 pm »
Точица, ти как си?

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #725 -: Юли 11, 2018, 14:17:27 pm »
Маги, благодаря че питаш... добре съм. Затрупвам се с работа, за да ми минават по-бързо дните. Надявам се Септември да започнем мача наново. :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #726 -: Юли 11, 2018, 16:04:08 pm »
Тери,чудесни новини.Права е жената,вярвай!Ако не вярваш в нещо ,какъв е смисъла да го правиш?Септември дай Боже ще си бременна. :bighug:Всички сме с теб.Имам добро предчувствие.
Моя цикъл свърши,и here i go again,както пеят Уайтснейк.Продължавам да пия иногинола(но мисля за добавката на Маги),за еутирокса се чудя,ендото каза да пия всеки ден по 1  от 0,25.Последния път беше 2.2 ТСХ,метфогаммата и фолиевата също ги продължавам.
Да си почиваш е кеф,вчера мерих улиците 3 часа,ходих по магазините,и днес така.В петък съм на ресторант с приятелките.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #727 -: Юли 11, 2018, 16:32:55 pm »
Така трябва, Слънчице. Няма да се притесняваш. В нашата държава ще има да работиш до 65 години, няма да ти избяга удоволствието от работния ден. И аз така си бленувам двете седмици след инвитрото. Честно за тях се вълнувам повече. Да си погледам сериали и да тикам количките на моите приятелки.
Днес ми дадоха документите с цени за инвитро. Удивих се колко скъпо излиза инвитро на естествен цикъл. Като обикновеното, но без 2000 лекарства за стимулация.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #728 -: Юли 11, 2018, 16:47:34 pm »
хаха Еми Тери то за това в сайта на ЦАР пише отделните неща колко пари са и после 2000 лв. за лекарства... та значи боже би като цяло влизаш в 5 000 за инвитро, в който пари не влизат изследванията преди започване на стимулацията :)
Слънчицеее виж даже и какво хубаво време има за разходка и почивка :) почивай сега ти е паднало, както Тери каза ще има да си работиме до 65 хаахх ужас

Тери днеска ми е много хубаво за хубавите ти новините. Супер много се вълнувам все едно на мен ми предстой процедура другия месец. Значиии имай  в предвид че аз сигурно две ще изкарам от напрежение и очакване - моята и твоята ;)
« Последна редакция: Юли 11, 2018, 16:50:42 pm от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #729 -: Юли 11, 2018, 21:40:05 pm »
Добър вечер  момичета, според вас има ли значение кога се прави Амх като изследване. Нали съм на золадекс вече втора инжекция и утре ще ме боцкат за тсх и обременяване с глюкоза, та си мислех да си направя и АМХ с тях накуп. Дали ще даде коректен резултат?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #730 -: Юли 11, 2018, 22:09:58 pm »
Всички казват, че не се влияе АМХ, но аз не бих си дала парите да го изследвам докато съм на Золадекс.
За пореден път го казвам, но за мен АМХ трябва да се изследва 2-5 ден на МЦ. Моят опит с изследването му е такъв. 3 пъти 3 различни резултата с голяма разлика- 0,75/2,30/1,5(по спомен), като най- малкият е към края на МЦ.
Инсулин ще изследваш ли?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #731 -: Юли 11, 2018, 22:14:31 pm »
Христинче, тежък избор ви предстои, никой не бива са го съди и дава мнение, какъвто и да е той. Важното е, каквото и да решите, да си вярвате, че това е правилното решение.

Слънчицето, хубаво е да се шлаеш и да си почиваш. Тъкмо сега ще си набележиш маршрути за разходки с количка.

Тери, ти при Петрова ли си? Ми права е жената за първото и второто успешно инвитро - аз нали същото казвам. Намирай си дребни „знаци“, които да тълкуваш в твоя полза. Аз мразя суеверия всякакви, но докато пътувахме до клиниката в Сф. единия път от „Църна маца“ до клиниката все на зелен светофар минавахме. И аз си казах „ето ще стане“. Сега, че се случи само веднъж и че отивахме просто за преглед и инжекции, не пункция или трансфер, кой ти гледа. Аз си го тълкувах, като положителен знак. Та и ти, пък и другите момичета, си намирайте „положителни“ знаци и вярвайте в тях. Ама само положителни, ей  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #732 -: Юли 11, 2018, 22:35:59 pm »
Христинче, много труден избор, дори не мога да си представя какво ти е. Според мен - седнете, поговорете сериозно и до колкото е възможно спокойно! Ще вземете най-правилното решение, колкото и трудно да е то! Прегръщам те и ти изпращам сила.
Тери стискам палци и ти желая късмет... вярвам силно, че ще ти се получат нещата от първия път!

Ние сме в застой. Днес бях при Петрова. Опасявах се, че заради едната запушена тръба ще направим лапароскопия, но тя каза “Нека излекуваме мъжа ти и продължаваме”. А при неговия преглед при уролог се оказа, че има бактерия, която лекувахме. Сега следва нова микробиология, за да видим дали се е изчистил. До септември ще пие хранителни добавки и витамини и тогава нова спермограма. Аз исках да ви питам нещо. Преди няколко месеца, когато пуснахме за изследване хормони Петрова каза, че на пръв поглед всичко е наред обаче резултата на един от хормоните (не видях кои точно смята) делен на резултата от другия е извън нормите и ме пита дали нямам аз или в семейството ми диабет. Такова установено няма. Как мога да проверя това според вас? И друго какво следва при положение, че резултатите на Ники се подобрят или не се подобрят пак според вас? Документи за инвитро или? Малко съм объркана и се извинявам за дългия пост..
« Последна редакция: Юли 11, 2018, 22:38:34 pm от Zaharna »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #733 -: Юли 11, 2018, 22:47:41 pm »
Pav-la, мерси за отговора. За мен е важно да чуя/прочета мнение защото аз се боря за резултат над 1 заради фонда и искам да уцеля ако има подходящо време.
Ще си правя обременяване с глюкоза, не помня точно какво се изследваше, но като излез на резултатите ще знам. 2 часа е изследването.
Pesheck, права си за хубавите знаци. Аз искам, но още не мога да се отпусна, защото съм си така устроена и не стигам до следенето за знаци. Като влизам и чета тук, някак си успявам да се информирам по-добре за някои неща и да мисля по-трезво, зареждам се с оптимизъм. Винаги съм имала силна интуиция, но сега сякаш ме е страх дори да мечтая. Толкова много искам да се получи. Затова реших да мисля за настоящето, да бъда изпълнителна и да правя максимума, на който съм способна. Вярвам, че така ще създам по- позитивна перспектива за резултата.
Дано да има повече хубави знаци и чертички за всички.

« Последна редакция: Юли 11, 2018, 22:50:49 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #734 -: Юли 11, 2018, 22:59:03 pm »
Захарна, аз утре ще си правя изследване, свързано с начина на обработване на глюкоза. Взимат кръв на 0 мин, после пиеш глюкозата, после на 60та мин пак взимат кръв за да видят как е пика в кръвта като стойност и накрая на 120мин пак взимат кръв за да видят как и за колко време е обработи организма глюкозата. Другото изследване май беше захарен профил, но отнема повече време. Утре мога да питам в лабораторията.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #735 -: Юли 11, 2018, 23:01:48 pm »
Захарна,кои хормони беше пуснала поне помниш ли? За диабет може да провериш с изследвания.Но ако ти имаше диабет може би щеше да разбереш.Моята майка,вуйчо ми и дядо ми по бащина линия са диабетици.Само като чу ендокриноложката ме прати на ОГТТ -орален глюкозо толерантен тест.Щом докторката е преценила ,да не ти прави изследвания в тази насока,може и да няма нужда.За запушената тръба-трябва първо да се обърне внимание на нея преди каквато и да било процедура.Защо не я пита как ще действате там,за да лекувате мъжа ти успоредно с това?
Сега видях поста на WideD май точно захарен профил,майка ми това прави.Да отнема почти цял ден.
« Последна редакция: Юли 11, 2018, 23:03:59 pm от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #736 -: Юли 11, 2018, 23:16:55 pm »
WideD, пиши по един коментар, макар и дълъг. Няма смисъл от много последователни.
Ако ще пускаш само глюкоза не знам каква информация важна би ти дало това изследване. Пусни задължително и инсулин на 0/60/120 мин. паралелно с глюкозата.
Захарна, тръбата все пак няма ли да я видите на къде е? Иначе ти нямаш ли си изследванията при теб?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #737 -: Юли 11, 2018, 23:33:17 pm »
Мерси, Pav-la. Утре ще си пусна и инсулин също. Ще пиша в един пост, досега не съм писала така по форуми и още съм "зелена" :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #738 -: Юли 11, 2018, 23:39:12 pm »
WideD,долу вдясно под поста ти има едно листче,от там редактираш и добавяш  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #739 -: Юли 11, 2018, 23:42:56 pm »
Ето ги изследванията.
Когато вляза при лекарката и всеки път се притеснявам много. След ЦС когато веднага отидох в клиниката каза: много жени забременяват с една тръба и то точно след ЦС. Отиди си вкъщи. Днес и утре почивка. От другия ден опити през ден. Ако ти дойде идваш да коментираме оттук насетне. И днес отидох и нищо общо взето- каза ми края на август идваш и през семпенври ще трябва да си много страстна.... Може би трябва да съм по инициативна и настоятелна, когато съм при нея. Аз просто разчитам на нейната преценка и решения, но не знам дали това е най-правилното.