0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #580 -: Юли 04, 2018, 12:35:02 pm »
Шубето е голям страх.Вече чакам доктора да ме види.
Магиииии,това ще да е успешния опит :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #581 -: Юли 04, 2018, 12:36:33 pm »
Много ви благодаря момичета,ще пиша задължително. Само се моля да е читава,че иначе .... Тери радвам се че си се излекувала от гадините сега е време да действате с инсеминацията, Маги успех и на теб.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #582 -: Юли 04, 2018, 13:23:59 pm »
Добро утро :-)
Лейди, мотивираш ме с този резултат! Относно калция, аз мисля да си взема сусамов тахан. По-възрастните жени го хапват за плътността на костите :-D  И понеже наистина съм ограничила млечните, мисля с тахан и таблетки да компенсирам.
Радвам се, че ти помагам  :D
Виж, за тахана не знаех.
Молиарда, когато човек намери спокойствието си, тогава борбата ще е по лека. Успех ти желая с гадината  :crossfingers:
Слънчицето, утре беше на лекар, нали? Очаквам да ни усмихнеш! ❤
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #583 -: Юли 04, 2018, 13:31:02 pm »
Момичета с ендометриоза, тези дни чета за храненето и попаднах на статии за червеното месо и едното. Според някакви изследвания консумацията на червено месо имала пряка връзка с болките. Ако искате ще потърся статията да ви я дам .
« Последна редакция: Юли 04, 2018, 13:51:53 pm от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #584 -: Юли 04, 2018, 13:42:06 pm »
Ето ги и моите генетични изследвания. Спомних си, че всичко излезе 270лв. Това са гени не само за тромбофилия. като един ген може да е в хомозиготно (и двамата родители са с ген без мутация или и двамата са с ген с мутция) или хетерозиготно (единият родител е с мутация, а другият не) състояние.
« Последна редакция: Юли 04, 2018, 13:43:50 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #585 -: Юли 04, 2018, 14:53:40 pm »
Момичета ,извънматочна излезе.В дясната тръба е.Приеха ме в болницата и утре ще я маха Александров.След това веднага след цикъла подновяваме опитите.
На днешната дата преди 3 години срещнах мъжа си,а днес...ето ме пак в АГ -то.Мъчно ми е,но ...Поне разбрах ,че мога да забременявам.Дано другия път бъде успешно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #586 -: Юли 04, 2018, 14:55:50 pm »
Слънчицето много, ама много съжалявам за случилото се. :( то какво друго да кажа... всичко ще мине и скоро ще бъдеш бременна... сигурна съм! Бъди силна и гледай само напред!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #587 -: Юли 04, 2018, 15:03:17 pm »
Слънчице... не знам какво да кажа наистина. Много съжалявам. Не знам защо толкова от момичетата тук трябва да преминавате през всички тези трудности. Събери сили и продължавай напред. Вярвам, че ти, Милиарда и Точица ще имате своите дечица съвсем скоро. И най-малката искрица светлината побеждава и най-тъмния мрак. Ти си много позитивен човек, така че знам, че няма да се дадеш лесно.  :bighug: :bighug: :bighug:
Извинявам се на невежия въпрос, но не могат ли да дават лекарства за изчистване, когато ембрионът е все още много малък. Чела съм преди история на жена, на която й бяха дали лекарства и й бяха запазила тръбата :(
« Последна редакция: Юли 04, 2018, 15:05:07 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #588 -: Юли 04, 2018, 15:14:08 pm »
Тери, може. Моята първа неуспешна бременност прекъснахме с Метотрексат, защото имаше съмнение за извънматочна.

Слънчицето, съжалявам много. В добри ръце си! Бъди спокойна. Хубавите неща те чакам съвсем на близо, явно просто трябва да минеш и от този път, за да ги достигнеш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #589 -: Юли 04, 2018, 15:19:36 pm »
Ееее не деее не е честноооо  !!! Слънчице късмет ти пожелавам, и щом толкова скоро ви дават зелена светлина е супер,дано на лапароскопията ти проверят другата тръба,и скоро да си бременееш спокойно. Поне знаеш че става,аз така се успокоявам. Прегръщам те силно. А относно меротрексат,аз съм против,защото след 1 инжекция трябва да се пазите 6 месеца,а ако са 2 1 година(Поне така аз знам).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #590 -: Юли 04, 2018, 15:29:13 pm »
Не. 3 цикъла е пазенето. Юли метотрексат- септември подновихме опитите. Отначало не се приема фолиева киселина, а после се взимах доста високи дози, за да се компенсират загубите от Метотрексата. Аз забременях от тръбата (3 от 4 пъти), в която имаше съмнение за извънматочна.

Всеки случай е различен и не винаги може да се приложи едно или друго нещо универсално. Понякога е по- добре операция, друг път не.
При мен бяха доказано проходими и двете тръби преди бременността ми, за която се съмняваха за извънматочна. Затова не исках да ми махат тръбата. След това на ЦС пак си беше ок.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #591 -: Юли 04, 2018, 15:32:01 pm »
Слънце, имах такова лошо усещане за теб.  :( :( :(
Нали знаеш, че и при мен се наложи преди месец точно заради извънматочна да се махне тръбата... знам какво е ... рано или късно всичко ще се нареди. Прегръщам те!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #592 -: Юли 04, 2018, 15:44:06 pm »
Слънцеее прегръдки и от мен  :bighug: поне добре че по рано отиде на лекар да види. Бъди силна, стискай зъби и поне знаеш че можеш да забременееш. Скоро пак ще стане и тогава всичко ще е наред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #593 -: Юли 04, 2018, 16:24:14 pm »
Много, много съжалявам Слънце, ти някак си го предусещаше, или просто те беше страх дали не е наистина така и то пък точно така се оказа. Направо не ми се вярва. Всички сме с теб, бъди силна  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #594 -: Юли 04, 2018, 16:26:41 pm »
Ей, Слънчице, много съжалявам!Прегръщам те!Ще станеш майка.Аз след като се наревах само си повтарях, важното е, че имам положителен тест!Та ще стане!Вярвай!

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #595 -: Юли 04, 2018, 17:00:47 pm »
И аз много, много съжалявам Слънчице! За теб също, Маги! Просто не е честно...

На мен ми излезнаха резултатите за тромбофилията и разбира се нищо не разбирам. Някой има ли представа какво значат? Звънях в лабораторията за разяснения, но явно вече не работят, а до утре ще се побърквам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #596 -: Юли 04, 2018, 17:08:25 pm »
HELIANTHUS, от тези генетични излиза че нямаш тромбофилия, единствения проблем е че не усвояваш фолиевата киселина, трябяа да приемаш метилирана фолиева, също така има и вероятност вит Б12 също да не го усвояваш и да приемаш и него в метилирана форма.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #597 -: Юли 04, 2018, 17:18:04 pm »
Благодаря ти, Христинче! И аз така го разбрах като по прочетох. Ами кофти за Фолиевата...всъщност в комбинираните витамини, които пия сега е метилирана, но май само 200 микро грама е метилираната. Значи общо взето от 2 години напразно си я пия тази фолиева.
Благодаря ти отново ❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #598 -: Юли 04, 2018, 17:47:19 pm »
Момичета ,вие сте едни добри жени!Благодаря ви!Наистина аз вярвам,че следващия път ще е успешен.И добре ,че не е нужно да се пазим,първото лапаро беше в края на април,юни бременност,утре е второто,надявам се скоро пак да се похваля.
Кога ще ми дойде цикъла сега?
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #599 -: Юли 04, 2018, 19:00:30 pm »
На мен ми дойде 2 дни след лапарото и след това ми дойде нормално след 35 дни.