0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #660 -: Юли 07, 2018, 21:29:55 pm »
Слънчицето моята хистология я взех около 1 седмица след изписването.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #661 -: Юли 07, 2018, 21:35:44 pm »
Моята ще е готова след 2 седмици,с нея дават и епикризата.Дали ще разбера нещо от хистологията по-точно ми е въпроса?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #662 -: Юли 07, 2018, 21:43:46 pm »
Момичета, радвам се че попаднах в тази група. Това, което чета, ме кара да се чувствам просто добре и се радвам, че сме заедно в това. Понякога се притеснявам, че натоварвам близките ми хора с проблемите ми с ендометриозата и бебе темите. Тук ми става по-леко и усещам, че надеждата и истинската вяра ми се връщат в сърцето. Аз мисля, че мъжът е много хубаво да подкрепя жената, все пак са заедно в това. Важно е и роднините да подкрепят. Като разбрах, че имам кистата, майката на моя приятел ми каза "нищо, ние ще минем през това". Сега ме мислят пак и се надявам да се случи и при нас и те бъдат чудесни баба и дядо.

Относно хистологията, май до 10 дни я дават.
« Последна редакция: Юли 07, 2018, 21:45:34 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #663 -: Юли 07, 2018, 21:53:37 pm »
WideD, много мило от свекървата. Моята казва, че лекарите ни лъжат и искат да ни вземат парите и аз спрях да обяснявам. И аз мисля, че по едно време разговорите ми с моите приятелки беше само за стерилитет и като попаднах във форума това се промени. Говориш с приятелките едно и също нещо по 100 пъти, защото те не можеха да ми дадат отговори. Тук казвам нещо веднъж и е достатъчно. А и хората тук ти стават приятели. С някои се видяхме даже миналия месец.
А хистология не е ли полезна при спонтанен аборт само, причинен от някакви бактерии?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #664 -: Юли 07, 2018, 22:26:35 pm »
Тери, аз незнам какво им е в душите. И те си имат своите притеснения вероятно, но слава Богу се стараят пред мен да са позитивни и подкрепящи.
Искам да ви питам,  по време на симулациите преди инвитрото, има ли силни странични  ефекти? Аз сега се сетих за това, защото се очертава точно този период да е лудница в работата и се чудех дали предизвикват световъртежи или те подобни.. Казаха ми, че след золадекса, като ми дойде, ще съм 12 дни на стимулация.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #665 -: Юли 07, 2018, 22:36:23 pm »
Тери,аз искам да прочета,какво е състоянието на тръбата ми отвътре,да знам има ли надежда за другата.
Моята пък свекърва ходи в църква да пали свещ за бебе,вика ми Усмивката ,и лейди Даяна защото съм й приличала на нея.Все ми вика ,ще имате деца,знае всичко и ме разбира.
WideD, тук са страхотни момичетата.Можеш да си кажеш каквото ти е на душата ,и ще бъдеш разбрана .
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #666 -: Юли 07, 2018, 22:54:30 pm »
Слънчицето моята хистология е 2в1 от едната страна епикриза,от другата е хистология. И пише каква е причината за извънматочната. При мен е било заради нагъната тръба.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #667 -: Юли 07, 2018, 23:07:04 pm »
Милиарда,благодаря!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #668 -: Юли 08, 2018, 10:15:57 am »
Момичета... :bighug: ...
 Възникна един въпрос който ми е убягвал до сега. Ако тоя път стартираме ин витрото... най-накрая . Лежи ли се/ нощува ли се в болницата ( пропуснала съм да питам) по време на пункцията?
  Не нося нощници и сега се зачудех, ако има престой дали ще е удобно да съм  пижама, ако не да си купувам  :oops:.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #669 -: Юли 08, 2018, 10:32:55 am »
Лекарствата по време на стимулация имат малки странични реакции като надуване на корема, глад и т.н. няма световъртеж, няма такива. Кофтито е, че през ден си в клиниката за хормони и инжекции.
Не се спи в клиниката след пункция. Зависи от клиниката, но в повечето дават еднократна нощница, отиваш, приспиват те, вадят яйцата, събуждат те, местят те в друга стая, полежах няколко часа и те пускат. Трябва да си с някой, защото от упойката ти е шеметно и ти се спи. Не трябва да караш ти!

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #670 -: Юли 08, 2018, 11:11:26 am »
Маги, благодаря  :grouphug:
 Кофтито е че ходя сама до София. Нощувам в приятели, които ходят на работа...нормално  :lol: и са с три деца. Обмислям , ако остана да търся хотел, нощувки около клиника Щерев не ми дава сърце да ги притеснявам 2 седмици.  Та с прибирането ще се справям някак си сама.
 По тоя повод с нощувките видях, че има тема, но е стара. Някоя от вас била ли е в моето положение да пътува до София и да  е ползвала услуги на хотел или квартири, ако има координати ще съм Ви страшно благодарна?
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #671 -: Юли 08, 2018, 12:20:11 pm »
Хриси, извинявай ако си го обяснявала, но в деня на пункцята бъдещия татко трябва да е с теб. Не че и сама не можеш, но нали трябва да дава материал.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #672 -: Юли 08, 2018, 13:19:19 pm »
Pesheck, няма нищо ... то аз от ... вече три години се подвизавам тук и аз не помня кое съм споделяла кое не  :lol:
 Имаме замразен материал от Февруари. Което ме подсеща, че трябва да платя "хотела на човеците" :wink: .Понеже кандидат таткото е все в командировка и не можем да напаснем нещата прибягнахме до замразяване.
 А и проблема е в мен :-) , той даде материал изкараха го шампион  :D и за него остава да "вади" пари сега ...,че ако не се получи с фонда да не се налага да теглим заеми :-).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #673 -: Юли 09, 2018, 09:57:50 am »
Добрютро дами.Как сте в това дъждовно време?На мен все ми се спи.Аз мисля днес и в сряда да отида на танци, да друсна малко тялото, че да предизвикам цикъл на време.Пуснах и ТСХ, да видим на къде е.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #674 -: Юли 09, 2018, 10:19:45 am »
O, аз използвам последните 2 месеца преди инвитрото и не пропускам танци и тренировки вкъщи. Ще стопявам сланинките по корема, че да има после накъде да дебелея.
Много далече ми се вижда края на август за почивните ми дни. Особено в понеделник сутрин :(
Аз чакам да ми дойде до няколко дена и да отивам да ми предпише докторката противозачатъчни.
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 10:21:47 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #675 -: Юли 09, 2018, 10:28:04 am »
На мен вчера ми дойде,и много ме боля.Изпих 4 хапчета Но шпа ,цикъла ми не е обилен,но има много лигавица и е нещо страшно.И аз мисля да пусна ТСХ,и да ида до ендото ,че не съм я посещавала скоро.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #676 -: Юли 09, 2018, 10:32:17 am »
Тери това нещо с противозачатъчните съм го пропуснала? Защо ще ги пиеш и всички ли ги пият?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #677 -: Юли 09, 2018, 10:38:31 am »
Слънцемое, преди инвитро се пие 1 месец противозачатъчни в общия случай. Да се подтиснела О в месеца преди инвитро и после да тръгнат фоликули и от двата яйчника. Сега самата стимулация е различна: има къс и дълъг протокол. При дългия ти бият блокираща инжекция още в месеца на противозачатъчни, защото се цели пълен блокаж на естествените хормони. Мисля, че при късия все пак се разчита и на помощ от човешките хормони и затова я няма тази блокираща инжекция. Ама това го знам от моите търсения, все още не сме говорили с докторката какво и как.
Слънчице, ТСХ не се ли вдига по време на бременност. Нали затова трябва да е  под 2.5, че после при имплантация се вдига 4 пъти. Изчакай малко време за ТСХ-то да му спаднат нивата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #678 -: Юли 09, 2018, 10:49:20 am »
Не всички доктори предписват противозачатъчни преди ин витро.В Надежда не ми предписаха и мисля, че беше проблем това.А сега тук в клиниката при д-р Владимиров ми предписаха и ми бяха чисти яйчиците.Но пак има момента с индивидуалния организъм.Аз съм с много ранна овулация, рано правя доминантни и това е проблем при ин витро, защото реално не могат да се развият повече яйцеклетки.

Слънчице, аз изчаках малко след като приключи всичко, че уж да се поокопитя.

Тери, ТСХ се вдига по време на бременност, но при всеки е индивидуално, по скоро по време на стимулация се вдига от лекарствата.А при бременност вдигането настъпва след 5-ти месец по спомен, когато бебето вече има собствена щитовидна.Ох така ли беше, не помня!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #679 -: Юли 09, 2018, 11:03:11 am »
Може, аз точно за ТСХ по време на инвитро съм чела, че при трансфер трябвало да е до 2.5, че се вдигало 4 пъти. Ама кога се вдига не знам. Частична информация имам, която не е дошла от лекар.
Маги, колко ранна ти е овулацията. Аз имам всеки месец различна, но понякога е ранна. Помня, че при теб отпадна единия месец заради доминантен фоликул. Но колко рано ти е, та да си направя горе долу и аз сметка какво да очаквам. Ти как си си подредила нещата в главата, ще почиваш ли малко или скоро ЗЕТ?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света