0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #780 -: Юли 14, 2018, 14:14:29 pm »
В събота ми беше първият ден от МЦ. понеделник -3 ден бях на преглед имаше 3 фоликула и док реши да започваме стимулацията. с ИЯР ниско АМХ , ФСХ веднуж е в норма на сл.месец излиза-редува се.
Вечерта ми биха 5 фостимона75 ( 3 ден).
4 ден - сутрин 2 вечер 3 фостимона
5 ден- фоликулите не искаха да растат. схемата същата 2 сутрин 3 вечер
6 ден сутрин 2 вечер 3
7 ден фоликулите не растат.
LH                23.24IU/l     фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут.1.0-11.4, мен. 7.7-59
Estradiol )      37.33pmol/l фол. 46-607 ; овул. 315-1828;лут. 161-774; мен. до 201
Progesterone 0.646nmol/lФол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1;Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
 и с тези резултати ми приключи опита. Първи ми е на 37г.съм.
Нищо като страничен ефект( физически, емоционално) не почувствах.
До сега не съм имала изследвания извън нормата освен на АМХ и ФСХ.
 
 Имам нужда да помрънкам.... наши приятели ме питаха, защо сме си били давали парите, а и на мен всичките тия химии щели да ми се отразят след време, защо не сме си били осиновили.
 Първосигнално отговорих "Защото неми се гледа цигане...." , а те "..ами парите които пръскате по лекари до сега да сте си гледали "бяло"...."
 Онемях.........
 
 P.S Тук веднъж приказвахте за Тери Пратчет :-) реших да подкарам тези вещици. За пръв път не ми се овиждаше чакането  пред кабинета ( всеки път от 14.00ч до към 18.00ч). Вече прочетох "Еманципирана магия" и сега съм на "Посестрими в занаята" страшен "Пустиняк" е Пратчет.
 помага по-философски да се погледнат нещата.
« Последна редакция: Юли 14, 2018, 14:31:53 pm от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #781 -: Юли 14, 2018, 14:39:20 pm »
В събота ми беше първият ден от МЦ. понеделник -3 ден бях на преглед имаше 3 фоликула и док реши да започваме стимулацията. с ИЯР ниско АМХ , ФСХ веднуж е в норма на сл.месец излиза-редува се.
Вечерта ми биха 5 фостимона75 ( 3 ден).
4 ден - сутрин 2 вечер 3 фостимона
5 ден- фоликулите не искаха да растат. схемата същата 2 сутрин 3 вечер
6 ден сутрин 2 вечер 3
7 ден фоликулите не растат.
LH                23.24IU/l     фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут.1.0-11.4, мен. 7.7-59
Estradiol )      37.33pmol/l фол. 46-607 ; овул. 315-1828;лут. 161-774; мен. до 201
Progesterone 0.646nmol/lФол. 0.18-2.84; Овул.0.38 - 38.1;Лут. 5.82 - 75.9; Мен. < 0.4
 и с тези резултати ми приключи опита. Първи ми е на 37г.съм.
Нищо като страничен ефект( физически, емоционално) не почувствах.
До сега не съм имала изследвания извън нормата освен на АМХ и ФСХ.
 
 Имам нужда да помрънкам.... наши приятели ме питаха, защо сме си били давали парите, а и на мен всичките тия химии щели да ми се отразят след време, защо не сме си били осиновили.
 Първосигнално отговорих "Защото неми се гледа цигане...." , а те "..ами парите които пръскате по лекари до сега да сте си гледали "бяло"...."
 Онемях.........
8O 8O 8O
Съжалявам, може да съм рязка,но тези твои " приятели",защо не си гледат в своята паница. Това са изказвания на ограничени хора. Не мога да си представя е 21 век,все още да има хора,които така да разсъждават..просто нямам думи.
Момичета,чета ви и ви се възхищавам на силата ви през какви изпитания преминавате. Когато прочита,че някоя от вас е видяла двете чертички,започвам да се моля всичко до края да е наред. Стискам ви палци на всички скоро всяка една от вас да напусне тази група :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #782 -: Юли 14, 2018, 14:43:21 pm »
Хрис,  защо не пробвате с инвитро на естествен цикъл. Така ако пак пропадне инвитрото поне ще сте плащали само за ехографски прегледи. Добре е, че леко си приела неуспешния опит. Аз винаги рева като нещо ми се отложи. Ще стискам палци следващия опит да е успешен. Докато има една останала яйцеклетка, има надежда. На теб дават ли ти някакви добавки за подобряване на качеството на яйцеклетките?
Кате, радвам се да те чета отново. Тези дни си мислих за теб. Бременееш ли си спокойно (пу-пу)?
« Последна редакция: Юли 14, 2018, 14:50:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #783 -: Юли 14, 2018, 14:47:23 pm »
Хрис, ще се намери подхода към организма ти. Съжалявам, че не се е получил опитът. Говорили ли сте за събиране на Я спонтанно? Тук като съм чела много момичета с ИЯР са събирали. А за изказването на приятелите ти- те имат деца, нали? Много лесно ги казват тези неща! Опитай да им затвориш устата, ако трябва и по грубичко. Доста несъобразително и безчувствено изказване.

За Тери Пратчет- помага много. Аз обожавам и за стражата. Изчела съм му почти всичко. Запазила съм си 2-3 книги, които са последните. При тежък момент ще посегна към тях.

Фолиева не може да се предозира. Пий си по две, няма проблем.

Много сила ви трябва, момичета. Ще се справите с трудностите и накрая ще гушнете поне по едно чудесно бебе. Късмет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #784 -: Юли 14, 2018, 15:03:52 pm »
teri_90,слава Богу,всичко е наред за сега. Имам от време на време някакво свирепо сърцебиене над 120. Изледвания на сърце ми правиха и щитовидната жлеза,за щастие всичко е наред. Имаха опасения за Хашимото,но изследванията са добри,за сега само структорни изменения и ще трябва да следа хормоните. Доста се бях притеснила. Иначе сините гащи станаха розови. :lol: . Имам чувството,че тези дни се играе финала на свеъовното в корема ми.  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #785 -: Юли 14, 2018, 15:09:21 pm »
Наистина не може да се предозира.И моя доктор ми го каза.В аптеката обаче като си купувах иногинола и фолиевата ,аптекарката каза да пия по половин фолиева.
Повече вярвам на доктора си честно казано.
Хрис,просто не се отказвай.Освен това на твоите пари никой не може да държи сметка.Те счетоводители ли са?Хайде всеки да си гледа живота.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #786 -: Юли 14, 2018, 15:16:36 pm »
КатяДЖ, убеждавам се, че хората идея си нямат през какво минаваме.
На др. приятелка която Н-пъти съм обяснявала какво ще ми правят. Обаждам и се и и казвам, че прекратяваме опита и тя "...Какво стана, не се се хвана ли???" Не издържах и я питах ти май си бягала от часовете по биология?  и тя "ООО добре ти май си нервна 8O?". Разсмях се: "Нее, човеко 7 ден съм от МЦ какво хващане те гони  :lol:..???

teri_90, ще питам . По принцип ме гласят за донорска. Приемах 4 месеца ДХЕА и сега започвам
 за втори Овабоост.

Pav-la, имат да ... :wink:... и то вече тинейджъри :-) Явно затова им е "широко около врата".
Как до сега не съм го чела не знам, но и с този фесбук доста съкратих четенето вечер. Груба грешка.

Слънчицето, и аз се надявам да имаме сили с ММ да продължим .

P.S КатяДЖ,  :bighug: честито   :D

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #787 -: Юли 14, 2018, 15:26:57 pm »
Хрис, не мога и да си представя през какво минавате. При мен всичко стана по възможно най- безболезнения начин,и като чета през какви изследвания само минавате,направооо.... Имам една приятелка,която незнам колко безуспешни опити имат. Много се притеснявах като й казах,че чакам бебе. Просто,защото знам през какво са преминали. Дадох й кураж да продължават с опитите,макар че се е отказала вече....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #788 -: Юли 14, 2018, 15:34:09 pm »
Хрис, ще отсееш много приятели, много! ЛХ е много високо, пробвай на спонтанен.

Тери Пратчет е страхотен, препоръчвам серията с новата малка вещица Тифани Сболки.


HELIANTHUS, правила ли си генетични за тромбофилия?

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #789 -: Юли 14, 2018, 15:40:38 pm »
Маги, правила съм. Нямам тромбофилия.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #790 -: Юли 14, 2018, 15:49:42 pm »
КатяДЖ,  мен ето от това ме боли :-).
Ето тук идва объркването , че ние които нямаме деца не можем да се зарадваме на тези които забременяват.................ПЪЛНА ГЛУПОСТ.  :D :P
 Няма как да преминаваш през това и да не се радваш за някой който е постигнал мечтата-цел или поне аз така ги виждам нещата :-). Начела съм се тук в зачатието на всякакви истории. Една още ми е пред очите не помня само на кого беше.
След преживян спонтанен аборт,техни близки започват да странят от нея щото жената от приятелското семейство забременява  ..... ебаси  с извинение ама това не е заразно...
 
Та моя съвет Катя не знам колко сте близки , но недей да страниш от приятелката ти. Ще и е  100-ти по кофти, ако почнеш да я избягваш. Подкрепяйте се взаимно за това са приятелите :-) Като в брака в добро и лошо заедно .  :grouphug:
............ Обаче пък, ако те натоварва... в момента бебчето ти е на първо място  :bighug:

magi_st, ще го обсъдя с док сл. месец а Пратчет няма да го оставя на мира докато не изчета всичко :-).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #791 -: Юли 14, 2018, 16:12:09 pm »
По-скоро бременните се опитват да не ни натоварват. Една моя колежка сама ми каза, че не ми праща снимки на детето, защото и тя 1 година се опитваше да забременее с Хашимото, много високо ТСХ и други проблеми и знае какво е. Аз се чувствах много зле, когато една от най-близките ми приятелки беше бременна след дълго чакане. Радвах се за нея, но всяко излизане с нея след това ме вкарваше в дупка. Просто виждах всичко, което исках да имам. Борих се с чувствата си, за да преодолея тези емоции, защото не исках приятелството ни да страда заради емоции, които не искам да изпитвам. Тук намерих разбиране, и други момичета бяха усещали същото. То не е завист, желаеш най-доброто на бременната, но е една горчивина, че това не си ти. И най-лошото: не знаеш кога ще си ти.
Иначе за спонтанен цикъл ето какво пише в бланката от фонда. Значи са такива цените из клиниките:
До 12 прегледа с ехограф = 360лв
Пункция до 4 бр яйцеклетки = 400лв
Оплождане = 1600
Замразяване на ембриони - 200лв
Размразяване - 250
Култивиране - 50лв
Трансфер - 340лв

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #792 -: Юли 14, 2018, 16:35:34 pm »
Helianthus, аз се ориентирах към Щерев заради това, че болницата е от добрите в бранша, записват часове в разумни срокове и специалистите им са добри. Но отскоро съм там и не мога да кажа много. 2 пъти в други болници са ме оперирали пак от кистата, но тук се чувствах най-обгрижена и минах леко пред и след оперативните дни. Например, след операцията си стоях и си подсмърчах в стаята заради всичко, което ми се случва и времето, което съм изгубила. Сестрата ме погледна и излезе. След малко в стаята влезе психоложка за да види как съм и да разговаряме. Не взех на сериозно разговора отначало и мислех, че съм ок. Но всъщност беше много интересно и поучително. В едната от предните болници в същата ситуация, искаха да ми дават успокоително да заспя. За държавните, незнам много, рядко съм попадала там и незнам колко се чака за преглед.
Хрис, пожелавам ти да се получат нещата. Не се сърди на приятелите, които дават идеи и акъл не на място. Те просто не разбират и не могат да вникнат в същността на нещата, не могат да почувстват това, което е в сърцето ти. Преди първата ми операция(кистата ми се спраска в корема) , хирургът ме предупреди, че ако има лоши неща по органите, ще махне всичко-важното било да остана жива. Дете можело да се отгледа и по други начини. Тогава тази мисъл ме спаси за да не се побъркам и приех нещата, само да съм добре-има възможности. Оттогава всички варианти за отглеждане на дете са приети в сърцето ми. Предполагам обаче, че това да усещаш още едно или повече сърчица да бият до твоето сърце е Велико чувство, нещо заради което си струва всичко, през което минаваме. Аз си мечтая да видя началото на бременността ми и да не и пускам и секунда от това изживяване.
А относно бременните приятелки, ще ви споделя нещо. Преди като разберях, че моя позната е бременна, си казвах:е, много яко, супер, какъв е пола питах, но дотам. Сега след всичко случило се с менпрез годините, като разбрах и видях моя приятелка бременна в 3тия месец, направо се разплаках спонтанно от радост! Радвах се отвътре и от по-дълбоко дойде всичко. Мисля, че просто вече осъзнавам с голяма сила какво голямо чудо и щастие е да се случи. За мен едната съдба няма общо с другата. Всеки се бори с нещата, които съдбата му поднася и които е приготвила лично за него.
« Последна редакция: Юли 14, 2018, 17:03:33 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #793 -: Юли 14, 2018, 17:00:30 pm »
Момичета, аз ви бях разказала за едни много близки приятели. От началното училище са приятели мъжете ни. Когато започнахме да пробваме им казахме. Междувременно тя забременя, роди, после пак забременя- имаше проблем- загубиха го и 3ти път забременя. Не ни казаха когато се е родило. Като им се обадихме, защото вече минаваше много терминът и се бях притеснила за тях ни казаха, че не са ни казали, защото вие нали си нямате нито едно, пък ние имаме две. От тогава не се и обаждат. Сега като им казахме, че съм бременна ни казаха, че вече по- често можело да се чуваме и виждаме! Познайте дали искаме вече, особено аз.
Иначе кумата ни като забременя ми звънеше всяка седмица. Толкова щастлива бях за тях, че и при нея имаше проблеми, а стана от първия път. Толкова добре се чувствах, че ме прави съпричастна на бременността си. Сега вече си има малък мъж на 4 месеца и нямам търпение да го гушна и , здраве и живот, да ги срещнем с моето малко човече, като дойде.
Хората не знаят как да реагират. Като при болест. Оплакват ни се постоянно разни хора от децата си, а знаят колко години сме се борили. Като им кажем, че нямаме търпение да не спим и е имало отговори- даже ще има моменти, в който ще си пожелаете да не се е раждало!

С две думи, да перифразирам Валери Божинов- Човек само когато знае какво му е, само аз си знам какво ми е.

Хрис, запази си малко Пратчет за тежки моменти. :) По по- различен начин отваря съзнанието.
Според мен трябват още някакви добавки, но аз това май ти го казах.

Вече започнах да забравям, така че ме извинете ако прекалявам с повтарянето.  :oops: :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #794 -: Юли 14, 2018, 17:14:16 pm »
Pav-la, в сериозните и важни моменти, човек разбира много за хората колко себе си. Аз също мисля, че когато те направят съпричастен е много хубаво усещане, даващо вътрешно щастие. Аз лично много се зареждам и връщам вярата си когато се за говоря с мои близки приятелки с деца по тези въпроси. Радвам се на децата им и си мечтая скоро да си имам и аз и те да си играят :-) .
Тери, аз си мислех, че ще ми е странно да гледам мои приятелки с деца и че няма да мога да бъда искрено щастливаи да им се радвам както трябва.  Но се оказа, че малкото ми истински приятелки изглежда ги чувствам като семейство и сърцето по скоро се притеснява дали ще мине добре бременността им, дали ще родят лесно, дали ще успеят да си гледат децата спокойно..може би има значение колко близка чувстваш жената и колко съпричастни е тя към твоите мечти и борби.
« Последна редакция: Юли 14, 2018, 17:24:28 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #795 -: Юли 14, 2018, 17:26:07 pm »
Не,не ме натоварва. Напротив. Като ходя на ЖК,й се обаждам,защото живее наблизо и идва да чака с мен. Виждам в очите й радост като ме гледа,но и тъга и тогава аз се чувствам гадно...
Искам да ви попитам следното,разбира се ако знаете. Един познат с приятелката му са правили неуспешен опит инвитро,но не брез фонда,а платен. Та,както той ми обясни,като им се обадили,явно за трансфера,платили сумата,но до трансфер не се стигнало,защото се оказало,че яйцеклетките умрели. В този случай, следва ли да се върне някаква част от парите?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #796 -: Юли 14, 2018, 17:28:37 pm »
WideD,ъпгрейдваш се. :D Виждам ,че редактираш вече :D
Тери,взе ли добавката с Омега?Как я пиеш?Да взема и аз да си купя май?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #797 -: Юли 14, 2018, 17:37:18 pm »
Да, Слънчице, а сега работя по това да пиша по-кратко. :-D много емоции и въпроси ми никнат в главата и душата.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #798 -: Юли 14, 2018, 18:02:59 pm »
Щом няма трансфер парите трябва да се върнат.

Аз съм била в клиника Надежда и не съм доволна.  Сега съм в клиниката на д-р Владимиров и съм доволна.

Аз си записах за януари догодина чак, час за д-р Кадъм. Тя се занимава с липси на Б12 и други витамини. Аз не съм в голяма липса ама и не съм супер.

Извинете за телеграфния стил ама от телефона е така.

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #799 -: Юли 14, 2018, 18:10:23 pm »
Не мога да ви изчета момичета, много сте писали.
И аз искам да помрънкам малко, относно хорските приказки и коментари...
Уравновсен човек съм, спокоен по-принцип, но ако още веднъж чуя  " Радвайте се сега, че после като се появи бебетооо... ",  ще изтряскам на някой нещо, в близост.  osi_7
Какво после ...какво ???
Все едно се предрича апокалипсис...