0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #800 -: Юли 14, 2018, 18:12:23 pm »


С две думи, да перифразирам Валери Божинов- Човек само когато знае какво му е, само аз си знам какво ми е.

Хрис, запази си малко Пратчет за тежки моменти. :) По по- различен начин отваря съзнанието.
Според мен трябват още някакви добавки, но аз това май ти го казах.

Вече започнах да забравям, така че ме извинете ако прекалявам с повтарянето.  :oops: :D
:witch: :bighug: :balk_83:

To4ica13, ама никой не се отказва от "сладката мъка" 8)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #801 -: Юли 14, 2018, 18:33:01 pm »
Точица, ние с мъжа ми и майка ми се шегувахме, заради приказки на познати и приятели, че чакаме Антихриста да се появи :) Прекаляват някой хора. Но все пак има разни хора, които все мрънкат за нещо, а всъщност всичко им се случва лесно в живота.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #802 -: Юли 14, 2018, 18:47:42 pm »
Някои хора така приемат ангажиментите с деца. Моят най-добър приятел Криси е на 1 година. Една вечер с майка му щяхме да излизаме и точно отвсряме вратата и той се събуди. След малко тя го донесе рошав, сънен, но готов за игра и гледачите казаха:"Неее. бързо да ходим да пушим по една, че после кой знае кога ще имаме време". Бебето терорист.
Купих Омега 3. Пише, че дозата е от 1 до 3 капсули дневно. Аз мисля по 2. 12 лв са 60 капсули, така че е доста добре. Смятам през седмицата да се заредят и със соево мляко. Пише, че в 1 чаша соево мляко има 50% от препоръчителния дневен прием на Витамин Б12
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #803 -: Юли 14, 2018, 18:54:01 pm »
Соята има доста естрогени, Тери, не изключвай това.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #804 -: Юли 14, 2018, 19:09:33 pm »
Д-р Павла пак даде доста полезна информация. Благодаря. Ще търся друг заместител, че ми бяха предписани витамини само за 2 месеца
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #805 -: Юли 14, 2018, 19:36:40 pm »
Ох, хората могат да бъдат ужасни, факт.

Никак не е лесно да имаш дете, така е.Аз дето съм чакала много време в един момент изпуших, но никой не те подготвя какво предстои.Независимо от това, аз съм най-щастливия човек на земята защото я има нея.Да понякога и казвам, че е малка терористка или таласъм, но всичко е в кръга на шегата.И вие след време ще измислите такива прякори на децата си, сигурна съм.Но наистина хората без репродуктивни проблеми ни разбират изключително трудно.Или трябва да са истински приятели или трябва да са имали проблем.Иначе не става.

Наистина ние много редуцирахме познатите си.То не че сме имали много ама след проблемите съвсем.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #806 -: Юли 14, 2018, 19:54:58 pm »
Момичета, усещам, че поетапно ще се преместите дружно в темата за бременност и после за бебета.

Иначе аз съм тази с Тери Пратчет - то трябва и да ми личи по аватара и подписа :lol: :lol: :lol:. На пръв поглед изглежда лековат - фентъзи комедия, Но казва много истини „за живота, вселената и всичко останало“ :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #807 -: Юли 14, 2018, 20:07:13 pm »
Пешек,от твоята уста в Божийте уши!
Тери,ти омегата самоназначи ли си го?Четох доста за него,предполагам мога да го пия с другите си илачи.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #808 -: Юли 14, 2018, 20:09:28 pm »
Ще ме избие на агресия, ако го чуя още веднъж " онова с децата". И не знам защо напоследък се надпреварват да ми го повтарят, най- вече старша госпожа свекърва, която междувременно гледа внучето ... Не можело да се спи, не можело да се яде, отслабнала етървата.. жива да я ожалиш, колко и е трудно. Сигурно е така, но повярвайте аз ще съм най- щастливия човек ако ме буди след година едно ревящо, миризливо и гладно чудовище. Няма да имам нищо против да ми маже килима с лютеница и да хапе, скубе и типа ..
Тери Пратчет е мъдрец иначе и аз имам купени книги и в тежки моменти чета против лоши мисли и рев.
Сега, като си го казах, ще взема да  изпия една биричка за успокоение.
P.S  във връзка с набавянето на витамини, напоследък аз ям авокадо, както и не пропускам мазна риба поне веднъж в седмицата. Това по предписание на лекарката ми и да ви кажа Вит б 12 ми е почти на горна граница. Не знам дали има връзка, или просто има  едно нещо, което да ми е както трябва и да го усвоявам отлично.
« Последна редакция: Юли 14, 2018, 20:19:21 pm от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #809 -: Юли 14, 2018, 21:24:58 pm »
Аз пиех- Омега 3 (все още пия), Кю 10, б12 и вит Д. Отделно Иногинол, но като ми свърши от България- само Инозитол. Направих и по едно шише с NAC- Н-ацетил цистеин и Л- аргинин. Взимам си също и Метформин, естествено и фолиева киселина.
Основните неща бяха- мултивитамини, вит Д, б 12, фолиева, Кю10, Омега 3 и Инозитол+ Метформина.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #810 -: Юли 14, 2018, 23:08:43 pm »
Пешек, и затова го харесвам Тери Пратчет- заради забавния начин, по който разказва за истините в живота. Аз бях на кръстопът преди години, чудех се да се върна ли в Бг   или не, тогава точно четях Вещици в чужбина. Дори вече не си спомням точно сюжета, но много пасваше на ситуацията ми и мисля, че ми повлия подсъзнателно в добрия смисъл.
Pav-la, хубав коктейл приемаш :-). Аз заради золадекса, незнам какво мога и какво не. Питах лекарката ми( гинеколожката)за добавки , каза ми да си живея живота докато дойде време. Никакви добавки за стимулиране на яйчниците, нищо. Аз мисля поне омега3 да почна.
« Последна редакция: Юли 14, 2018, 23:10:19 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #811 -: Юли 15, 2018, 10:06:28 am »
 
Тая нощ не можах да спя. Бях в онова състояние полубудно ( не знам дали ви си е случвало) в което спиш, а реалността се премесва със съня. Минават ти някакви тъпи мисли и се успокояваш, че сънуваш и това не е истина.
 Тъкмо си мислех, че добре "приех" неуспеха ... дано не се сдухам сега...та. Ясно ми е, че ЛХ и Е2 са зле, но дали имам шанс  :oops: понеже ММ се връща живот и здраве на 19 да имам някаква О тоя месец с тия лоши хормони и не растящи фоликули?
 Чудя се дали да не ги изследвам да видя как са след като спрях фостимона?
...надеждата умирала последна  :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #812 -: Юли 15, 2018, 10:36:25 am »
Hris_80, щом мъжът ти ще е до теб, защо да не пробвате.. Не знаеш кога и как може да се случи.
Момичета, някоя от вас взимала ли е добавки от типа на пчелно млечице или цветен прашец?  Знам, че са много хубави за плодовитост, но съща така трябва да се внимава при кисти.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #813 -: Юли 15, 2018, 10:40:28 am »
Хрис, разбира се че има надежда. Докато имаш матка, яйчници, тръби и мъж насреща с който да се обичате. И с лоши хормони се забременява. Хайде да ти е на късмет 19 - ти.
Wided, аз вземам пчелно млечице, всяка сутрин на гладно под езика. Малко е неприятно в началото като вкус, но се свиква. Много бързо се разваля обаче и за горе долу един месец трябва да го употребиш. Аз на своя глава си го приемам, тъй като много уважавам пчелните продукти. По принцип е най-добре да се пие в началото на пролетта и есента.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #814 -: Юли 15, 2018, 10:49:57 am »
Ей много се ядосвам. Тъкмо тръгнем към някоя процедура и все излиза някоя спънка. Изследвах ТСХ днес: 3.3 е. Последното ми ТСХ от преди 2 месеца беше 1.8. Утре съм при докторката, но усещам как пак спираме нещата и отивам на ендокринолог.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #815 -: Юли 15, 2018, 11:02:17 am »
Teri, не се навивай.Отиди при лекарката и колкото може по-бързо на ендокринолог.Мисля че ще успеете да го свалите.Тери, какви точно Омега 3 пиеш и големи хапчета ли са?Аз имам проблем с големите хапове  :oops:

WideD, пробвайте, глава не боли :)

Аз още чакам цикъл :( Какво му става пак не знам, ама закъснява пак!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #816 -: Юли 15, 2018, 11:04:55 am »
Териии :(!Може инцидентно да се е вдигнало,не пиеш ли нещо за него?Наистина се надявам да не ти минава котка път вече.Ако сега почнеш да пиеш хапчета след 40 дни трябва да падне пустото ТСХ.Не е чак толкова високо ,че да не се свали.
Хрис,бих поправила Точицата,че докато имаш и 1 яйчник и 1 тръба и матка има надежда.
Моята овулация ще е към 18ти,19ти ,от тестовете се отказвам категорично.Просто ще се обичаме и това е.Няма да мога да лежа 5 часа ,защото ще е през деня,мъжа ми го вкараха в график само нощни докато 6те кораба заминат,което е много.Но ако е писано ще стане .
Маги,в този цикъл ли стартирате?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #817 -: Юли 15, 2018, 11:56:04 am »
Момичета, дъщерята на една роднина на мъжа ми е в процедура и помоли да проверя за нещо тук, ама .... старост нерадост, забравих какво. Говорих да се регистрира тук, да чете и пише ... ама явно не е. По къс протокол била, имала 18 фоликула, трябвало да бие мускулно  цитронещо си ама аз бях на Прегнил, какво ли мога да ѝ кажа. Беше притеснена от много неща - противозачатъчните например, сега пък се шашка, че щели да замразяват, нямало да правят свеж трансфер. Разправям аз да чете, но кой ли слуша.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #818 -: Юли 15, 2018, 12:00:01 pm »
Точице, и аз знам под езика на гладно на върха на клечка за зъби. Само се притеснявам, че стимулира яйчниците, а нали сега са ми подтиснати до началото на август и може би ще почакам дотогава.
Тери, при мен инцидентно се е вдигало и сваля ли за дни. От пиене на нещо беше, някаква добавка, алое ли беше - не помня вече. Дано да е нещо временно и да ти се възстанови.
Маги, винаги съм се чудела това със затоплянето на коремната област дали помага на по-бързо то идване. Движението със сигурност помага.
Слънчице, щом няма да можеш да лежиш, постарай се да си спокойна :-), вътрешната хармония е важна и  да се чувстваш добре е важен фактор.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #819 -: Юли 15, 2018, 12:09:48 pm »
Пешек, то тя отива май на хиперстимулация. Цитонещо си е антагонист. За да не се качи много ЛХ и да се спукат фоликулите. Иначе то както е тръгнала по- добре да е със ЗЕТ, за да може да се подготви организма ѝ по- добре, че ако забременее ще е с хиперстимулация почти сигурно.

Тери, срещни се с докторката. Имаш време педи стимулацията, за да го докараш до някъде ТСХ.

Маги, не съм Тери, но  :oops:те всички са горе- долу еднакви Омега 3. Не са малки, но са гладки и овални. Лесно се преглъщат.