0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #760 -: Април 17, 2018, 18:21:55 pm »
И аз, мисля ако този месец не е станало и другият не стане, да правя инсеминация :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #761 -: Април 17, 2018, 19:45:41 pm »
Здравейте, включвам се и аз в темата. И аз съм от тези, които са си патили от дадена клиника и са се преместили в друга. Въпреки че от три години правим опити, едва тази година започнахме с процедурите. В петък ми предстои трета инсеминация в Надежда. От това, което прочетох от постовете на Маги, ми направи впечатление, че и на мен не са ми пускали хормони. Въпреки, че аз декемри месец отидох с пълен комплект изследвания (генетични, имунологични, хормони, вкл. ЦС).Задължително ли е на всяка процедура да се пускат хормони? Поздрави и успех на всички :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #762 -: Април 17, 2018, 19:56:16 pm »
На мен ми направиха. Въз основа на резултата,който беше ок, ми казаха,че трябва да ми се бият две инжекции,за да се спука фоликула.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #763 -: Април 17, 2018, 20:22:40 pm »
И на двете стимулирани инсеминации се образуваха по 2-3 фоликула и в двата яйчника. И двата пъти имаше спукани фоликули както в ляво, така и в дясно. Тоест си мисля, че не е имало проблем с това. Възможно ли е това да дава основание да не ми пускат хормони? Ако не, поне да знам дали ще трябва да ги натискам да ми пуснат :)))
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #764 -: Април 17, 2018, 20:58:13 pm »
Питай. :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #765 -: Април 17, 2018, 21:06:02 pm »
Момичета,ако не е положителен теста и ми дойде от какво може да е било това зацапване от два дни. Четох че от ниски нива на прогестерон, но базалната температура е висока спрямо първата фаза.... Чудя се кое може да не е наред?
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #766 -: Април 17, 2018, 21:47:07 pm »
Момичета, благодаря; и третият тест днес ми беше с фве - едната по-бледа, но отявлена; даже по-отчетлива от вчера ми се стори ;-) Кога да хода на лекар? Моята гинеколожка ми беше казала седмица след като установя... Обаче ми казват други момичета - поне 14 дни да минат... Дай, Боже на всички по две чертички :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #767 -: Април 17, 2018, 22:16:39 pm »
Браво, честито :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #768 -: Април 18, 2018, 09:32:49 am »
И на двете стимулирани инсеминации се образуваха по 2-3 фоликула и в двата яйчника. И двата пъти имаше спукани фоликули както в ляво, така и в дясно. Тоест си мисля, че не е имало проблем с това. Възможно ли е това да дава основание да не ми пускат хормони? Ако не, поне да знам дали ще трябва да ги натискам да ми пуснат :)))

Пуска се естрадиол, за да се види дали има смисъл от самата процедура.Ако са си го спестили, не е в техен интерес това.Естрадиола на една зряла яйцеклетка е около 200 т.е. ако имаш 4 яйцеклетки трябва да е около 800.След като се получат данни от хормона се прави преглед и лекарят решава кога да е инсеминацията, която таймират с биенето на Прегнил.Иначе, за мен лично, се хвърлят едни пари на вятъра.На мен инсето ми е било точно по гореописания начин, като правихме и реинсе, защото в деня на инсето фоликула не се беше спукал.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #769 -: Април 18, 2018, 09:52:43 am »
И на двете стимулирани инсеминации се образуваха по 2-3 фоликула и в двата яйчника. И двата пъти имаше спукани фоликули както в ляво, така и в дясно. Тоест си мисля, че не е имало проблем с това. Възможно ли е това да дава основание да не ми пускат хормони? Ако не, поне да знам дали ще трябва да ги натискам да ми пуснат :)))

Пуска се естрадиол, за да се види дали има смисъл от самата процедура.Ако са си го спестили, не е в техен интерес това.Естрадиола на една зряла яйцеклетка е около 200 т.е. ако имаш 4 яйцеклетки трябва да е около 800.След като се получат данни от хормона се прави преглед и лекарят решава кога да е инсеминацията, която таймират с биенето на Прегнил.Иначе, за мен лично, се хвърлят едни пари на вятъра.На мен инсето ми е било точно по гореописания начин, като правихме и реинсе, защото в деня на инсето фоликула не се беше спукал.


Ами не, пускаха ни само вирусология. Много тъжно. Сменихме първата клиника, защото на всяка спермограма на мъжа ми даваха 1% морфология по Крюгер (успоредно направихме в други репродуктивни клиники и резултатите бяха между 8-12%), а накрая казаха, че имал и хромозомна транслокация ( за което също се оказа, че не е вярно). Преместихме се в новата клиника, пътуваме по 300 км в посока, някой път и по три пъти седмично. И сега се оказва, че просто е безсмислено. Направо не знам как да продължа... при положение, че инсеминацията ми е насрочена за петък, дали ще мога днес да пусна естрадиол и просто да занеса резултатите в петък.. не знам....
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #770 -: Април 18, 2018, 10:41:54 am »
jemini, днес е сряда според мен може да пуснеш един естрадиол да видиш как са нивата на хормоните.В коя клиника бяхте преди това?
Съвет ела на ДРЗ, на всички опитващи момичета го казвам, може да видиш и говориш с едни от водещите лекари в страната.Ето инфо - http://www.zachatie.org/novini/denyat-na-reproduktivnoto-zdrave/1414-drz2018

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #771 -: Април 18, 2018, 10:51:15 am »
Обади се на лекарят и се направи на "ударена". Кажи му:". Аз не разбрах естрадиола,кога да го направя и да ви кажа резултата?". Да видим какво ще ти отговори
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #772 -: Април 18, 2018, 11:01:15 am »
Magi, бяхме в Селена. Докато чакахме спермограмата да се подобри след операция на варикоцеле ( а тя не се подобряваше, в Селена по-високи резултати от 2% по Крюгер не сме имали). Реших успоредно да започнем да правим всички други изследвания включително генетични. Така в последствие се установи, че имам Хашимото, а мъжът ми е с хромозомна транслокация. Държа да отбележа, че завеждащата в Селена е доцент педиатър генетик. След като изревах света, реших че трябва да отидем на консултация в национална генетична лаборатория при проф. Кременски. Оказа се, че това са абсурдни резултати. 1 клетка на 60 изследвани с такава транслокация се водело статистическа грешка при самия медот на изследване. За да се констатира такъв резултат е трябвало да има над 3-4 такива клетки. Посмяха се малко, казаха, че не за пръв път получават такива диагнози от Пловдив. За нале успокоение пуснаха второ изследване и всичко се оказа ок. Веднага след този случай се преместихме. За естрадиола току що прочетох, че 24-48 часа преди овулациа и на гладно. Аз във въорник бях със 16 мм фоликул, мисля да отида утре сутринта, тъй като днес вече съм пила кафе и съм закусвала. Ще разгледам събитието. Благодаря много ♥️
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #773 -: Април 18, 2018, 11:17:42 am »
Щом си от Пловдив отиди със спермограмата при д-р Даскалова, мисля че тя най-добре ще те ориентира какво и как да правите!Тери, може да ти каже много по въпроса!

За естрадиола бих постъпила както ти е казала Катя, ще се направя на луда ;) Що па не :) Толкова нерви и пари изсипваме там, а и те надали помнят всеки.В това се убедих при моята стимулация.


*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #774 -: Април 18, 2018, 11:30:36 am »
jemini, здрасти и аз съм от Пловдив. Пожелавам ти сега инсеминацията ти да мине успешно и да не ти се налага да мислиш повече за тези неща. Ако все пак не се получат нещата, не се отчайвай. И аз като теб изревах всичките сълзи, които имах като видях първата спермограма на мъжа ми. Ако е имало октомври наводнения в Пловдив, от мен са били.
За щастие си записах час при д-р Даскалова. Преди беше ембриолог в Ню лайф, сега практивува в частната си практика. Когато мислих, че само инвитро ще ни спаси, тя ми даде надежда, че не трябва веднага към най-сериозното да пристъпим. Много лично ангажирана с пациентите си: когато съпругът й ми правеше цветна снимка, тя чакаше от него да й пише смс как са ми тръбите. А дори не съм аз лично нейна пациентка.  Честно казано ти препоръчвам силно и посещение при нейния съпруг д-р Даскалов. Той се занимава с диагностика на проблемно забременяване. Това което знам, е че всички нужни изследвания на мен и мъжа ми са направени по конец и смело можем да пристъпим към инсеминации. Той и съпругата му не работят на догадки и проба грешка. За съжаление не правят вече АРТ процедури, но аз просто ще ида да направя инсеминацията в някоя клиника и пак ще си ме следи и той. И най-важното: не гледат на пациентите като банкова сметка, а като на хора, борещи се за бебе. Ако знаеш докато съм си чакала часа на колко жени не са взимали такса. А при докторката колко пъти съм се консултирала за мъжа ми, ей така защото има време и не са ме таксували. Защото са лекари, каквито трябва да са всички. Вярно много неща мога да кажа :)
Пожелавам ти да не ти се налага посещения при други лекари, но ако ти трябват добри такива в Пловдив, то силно ги препоръчвам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #775 -: Април 18, 2018, 11:52:16 am »
Точно при д-р Даскалова правихме една от контролните спермограми. В Селена 1% по Крюгер, след седмица 12% по Крюгер на спермограма правена от нея. От там започнаха всички съмнения. Пазя си още имейла - писала е, че с такива показатели може да се прави както инсеминация, така и ин витро. Сега като чета всичко това ще си запиша час за консултация задължително. Какви са им новите координати? Ние последно в Ню лайф правихме спермограмата. А за естрадиола мога да се правя на ударена само на живо, защото няма как да се свържа с доктора, нали всичко минава през регистратура :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #776 -: Април 18, 2018, 13:12:01 pm »
http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=55
Директно на д-р Даскалова се звъни, когато е за час при докторката. А за час при докторът се звъни на регистратурата. Но ако искате час за д-р Даскалова, тя разчита спермограми и назначава лечение. В момента не прави самата тя спермограма.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #777 -: Април 18, 2018, 13:35:26 pm »
jemini, аз има няколко инсеминации. Не са в Надежда. Процедирахме така- започвам стимулацията на 3-5 ден, на 6-8 ден ми беше първи преглед. Преди това, в същия ден пускам ЛХ, Е2 и прогестерон. Следобед, като излязат резултатите ми се обаждат какво да правя- доза на стимулация и кога ми е следващия преглед. След това пак преглед (2-3 дена след първия, като пак пусках изследвания) и обикновено тогава се насрочваше инсеминацията, но винаги ми се обаждаха да потвърдят какво да правя спрямо хормоните. След това Овитрел и след един ден инсемнация. Никога в деня на инсеминацията не са ми пускали хормони или са ме гледали на ехо. Никога не е имало реинсеминация. Никога и в началото на опита на са ми пускали хормони или са ме гледали на ехо. Последния опит имах задържани фоликули, други опити съм сигурна, че просто изпускахме О. НО имам 3 бременности от инсеминации и за сега при последната всичко върви нормално. При инсеминация не трябват много фоликули, Е2 дори и да е нисък пак може да има поне един читав фоликул, затова се интерпретира с ехографа. Не е точно като при инвитро където се гони и бройка. Шансът при инсе е колкото при нормален секс- около 25% и все пак- прескача се бариерата на влагалището и се обработва спермата.
От това, което чета в последно време в Надежда са минали по "западен" модел- на поточна линия, без кой знае колко индивидуален подход за по- баналните случаи (без тежки отклонения). Аз бих ходила при Даскалови, ако бях от Пловдив или ако си бях в България.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #778 -: Април 18, 2018, 14:14:41 pm »
Момичета, благодаря; и третият тест днес ми беше с фве - едната по-бледа, но отявлена; даже по-отчетлива от вчера ми се стори ;-) Кога да хода на лекар? Моята гинеколожка ми беше казала седмица след като установя... Обаче ми казват други момичета - поне 14 дни да минат... Дай, Боже на всички по две чертички :)
Али здравей. Много се радвам за теб. Аз сега в петък ще ходя на преглед за пръв път. За положителния тест разбрах в събота, а ще ходя  сега в петък. Моят лекар ми каза че трябва да са минали 5 дни след положителния тест. :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #779 -: Април 18, 2018, 14:19:19 pm »
Моят лекар ми е казвал, ако ме огрее щастието някой ден да ида на 10ти ден от закъснение и да се обадя по телефона като видя две черти. Така че живот и здраве някой ден докторът може да разбере преди съпруга :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света