0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #820 -: Април 20, 2018, 10:00:17 am »
Какво ли бихме правили без нашите мъже :D А колкото до теста, излезе отрицателен. Не съм изненадана и ще се пробва пак :) Успех на всички :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #821 -: Април 20, 2018, 10:18:42 am »
Съжалявам, Таня. Ти си го усещаше. Радвам се, че ще пробвате пак. Отново до положителен резултат. Дано се чувстваш добре, знам че е разочарование.  :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #822 -: Април 20, 2018, 10:28:32 am »
Ще пропуснем май месец, че ще ни е натоварен. Имам си Георги, после сме на сватба, кръщене и става тя една :lol: Ти като го усещаш, че не е станало някак си се подготвяш за резултата от теста. После може да ми стане малко гадно всички като почнат да ме гледат с едно съжаление и да повтарят - Нищо ще стане. Или да почнат с многото въпроси - Ама защо? Нали всичко беше наред? И най много да се скарам с някой. Аз ако знам кога ще забременея ще бия тъпака из целия град, че никой да не ми задава глупави въпроси :)
Имам още пет хапчета Дуфастон и се чудя дали да ги пия. Вие какво ще кажете?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #823 -: Април 20, 2018, 10:38:34 am »
Ако решиш да го пиеш нали знаеш, че след овулация се пие. Иначе ако не се лъжа я подтискаше, ако се пие в първа фаза. Уж не вреди, даже помага, но 5 хапчета ще стигнат ли. Аз веднъж съм пила Дуфастон и мисля, че пих 10 хапчета. от 16ти ден до 26ти. Ако ще е половинчата работа, по-добре недей. Пък и не е предписано от лекар. Мое мнение, не съм го пила достатъчно, за да съм компетентна.
Аз си пуснах TSH, FSH, LH, нали знаете, че шило в торба не седи. ТСХ излезе вече и е 2.200. Преди 6 месеца беше 1.500. Не е много над 2, проблем ли е според вас?
« Последна редакция: Април 20, 2018, 10:53:27 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #824 -: Април 20, 2018, 10:52:26 am »
Значи го спирам и остава за следващия път. Вече ще чакал цикъл и мисля за едни хормони, че от доста време не съм си пускала. Тери вие къде мислите да я правите инсеминацията?
Момичета имам и един въпрос. При колко самофинансирани опита може да се кандидатства по фонда и има ли значение какви ще са те? Задължително ли е да има и инвитро опит?
« Последна редакция: Април 20, 2018, 11:13:26 am от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #825 -: Април 20, 2018, 11:31:55 am »
Не съм ви забравила милички идвам да ви наръся с розов прашец!!! :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :bori_010: :bori_015:
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #826 -: Април 20, 2018, 11:37:02 am »
Танче,много съжалявам. Относно Дуфастона. Моят лекар ми каза,че ако е отрицателен теста,да го спирам.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #827 -: Април 20, 2018, 11:41:59 am »
Ооо Тединка. Доста време не сме те засичали. Как са нещата при теб, расте ли коремчето? :bighug: Щом е розов прашеца ми намирисва на беболинка.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #828 -: Април 20, 2018, 11:43:47 am »
Теди, ти си първата бременна, която аз знам от форума. Запомнила съм те. Тъкмо се включих и ти забременя. Пу-пу да ти расте голямо коремчето и бебенцето в него. Розово ли е бебето?
Хайде всички под прашеца.
Танче, при 4 опита инсеминации може да кандидатствате. Ама хайде дано да не ви се налага. При вас нещата са наред. Само малко повече време да имате и дано стане от инсета.
Иначе аз за Ню лайф Пловдив се каня. Може би малко ще ми се отложат плановете с това ТСХ 2.2, чудя се то влияе ли се от факта, че го изследвах на 3ти ден и пия антибиотик в момента. Но надали.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #829 -: Април 20, 2018, 11:53:56 am »
Тери, мини един месец на безглутеново хранене и после изследвай пак ТСХ, при мен се сваля ТСХ като не ям глутен.

Таня, трябват ти 4 АРТ опита, в това число инсеминации.Това е най-лекия вариант за двойките, защото парите са си много.Виж и в града в който сте дали няма общинска програма и ако има какво подпомага, дали попадате в групата.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #830 -: Април 20, 2018, 11:54:14 am »
Дано да е само моментен резултат. Те ще ти кажат :) И аз се надявам на това, но разглеждам и други варианти. Човек трябва да е подготвен за всичко. И по добре да е по от рано, ако се наложи да се стига до там :)
Мисля че имаше. Преди като съм разглеждала сайта на общината съм попадала. Благодаря Маги :)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #831 -: Април 20, 2018, 11:57:59 am »
Тери, ТСХ 2.2 е добре. Може и да не се отложат нещата.
На мен ми е било 2.5, 1.9, 1.7 ... варира си ми, но нямам хашимото, нито проблем с щитовидната- проверено е ! И на ендокринолог ходих и той каза, че всичко е наред.
Влияе се иначе от кафе и кофеино съдържащи напитки, но ти си го изследвала гладна и жадна.
Стрес явно имаш в повече. МАТ и ТАТ как са? Изследвала ли си ?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #832 -: Април 20, 2018, 12:03:09 pm »
TAT и МАТ изследвах края на декември и бяха много добре. Но днес бях закусила мляко с мюсли (забравих просто).
Но Маги веднага ме уцели: разликата от септември на ТСХ 1.55 и сега 2.2 е, че сега ям поне по веднъж на ден глутен. А тогава го бях спряла от година и половина. Пък и тези плъхове много ме напрегнаха, аз такава не съм била до сега. уж сме на 30 км от тях и само да шумне нещо и аз подскачам. Преди седмица се къпах и си видях кичур от косата и се уплаших, че е опашка на плъх.
Сега на мамин дом, както казва Таня, ще се отдам на СПА :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #833 -: Април 20, 2018, 12:15:29 pm »
Момичета аз довечера след работа съм на пръв преглед при лекаря.  След това ще ви пиша какво е констатирал. хихих
иии честно казано много се притеснявам. Даже вчера едната ми колежка ме гледа и ми вика: Ти нещо променена ми изглеждаш, да не би да си бременна? И аз аа не не съм , няма такова нещо.  :D :D
После взех да се замислям, чак толкова ли си личи на една жена, че е бременна.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #834 -: Април 20, 2018, 12:42:33 pm »
Теди личи им  на жените като са бременни, най-малкото че със сигурност озглеждаш по-щастлива. До колкото аз знам не е хубаво да се лъже, че не си бременна. По скоро ако някой те пита се опитай да отклониш въпроса, но лъжеш не е добре. Пък може и да не си суеверна :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #835 -: Април 20, 2018, 12:53:54 pm »
 Маги мей Хмм амии аз само за някои неща съм суеверна  :D ако така може да се каже въобще. Така или иначе ще се наложи да кажа на колежката ми преди 3 месец , защото по цял ден сме 2те в офиса и то няма просто как да се скрие. Както и от 4 дни насам сутрин въобще не ми е добре...
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #836 -: Април 20, 2018, 13:04:03 pm »
Успех довечера на прегледа и да се похвалиш че всичко е както трябва и където трябва :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #837 -: Април 20, 2018, 13:11:49 pm »
Теди, пожелавам ти една голяма точица да видиш довечера :)
На мен ми излязоха  LH и FSH: 8.53/5.60 = 1.5 Преди съотношението ми беше 1.2 (FSH беше над 6). Глутентът определено ще се спира, за 6 месеца си има разлика. Тъкмо си бях поръчала за обяд тортила и я ядох като салата :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #838 -: Април 20, 2018, 14:12:16 pm »
Слънцемое,
Последвах примера ти,снощи излизахме по женски,и на едната ми приятелка сестра й бременна и дойде с нас.Три пъти ме прегърна и си отъркахме коремчетата ,да ме зарази,както каза тя.
Таня,със сигурност има общински фонд,нали Сливен беше?Всяка последна сряда заседават,така бях чула от познати,и трябваше май да ни си кандидатствала при националния
« Последна редакция: Април 20, 2018, 14:18:16 pm от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #839 -: Април 20, 2018, 14:26:35 pm »
Тери, не е хубаво да се изключва  съвсем глутена ако нямаш доказана алергия или непоносимост. Ограничаването му е ок, но не и пълното изключване. ЛХ/ФСХ става, а и ти нали имаше последните месеци по- ранна О, може от това да е.
Късмет на всички и скоро в бременната тема :)