0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #840 -: Април 20, 2018, 14:32:51 pm »
Здравейте, момичета!
Първо - Честито на новобременните, лека бременност и щастлив финал!
Днес мина моята хидротубация, всичко е наред, тръбите са проходими, нямаше болка, не съм пила нищо преди и след. Не ми дадоха снимката, което ме озадачи, понеже я поисках, отговорът бе това не е цветна снимка, ние виждаме резултата. Абе не съм доволна от отношението в Щерев. Пуснах си генетични изследвания в Малинов при доц.Русев, чакам другата седмица резултати. Това вече е велик Доктор. Очарована съм от ерудираността му и вниманието.
Успех на всички!
Висталче, стискам палци всичко да мине добре, щастлив финал и скоро бебка да ви радва вкъщи!
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #841 -: Април 20, 2018, 14:40:07 pm »
Браво, Кукапетал. Знам колко си щастлива сега. Все едно почти си видяла вече положителния тест :D Иначе за Малинов: имат едно много хубаво риалити, ако си се насочила към тях. Младият Малинов изглежда много мил човек и си имат вече една бременна в риалитито.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #842 -: Април 20, 2018, 14:46:16 pm »
Здравейте, да се включа и аз само с познанията ми за ТСХ като човек, който 5 години е на терапия. ТСХ се изследва задължително на чист ден. Той, както и пролактина, са стресови хормони и се изследват само в чисти дни.
Казвам го, защото и аз дълго време го изследвах заедно с половите, а дали показва реално тогава, божа работа..
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #843 -: Април 20, 2018, 15:09:12 pm »
Тери, само за сравнение
АЗ преди  половин година:ФСХ-4.87     ЛХ-4.72
Аз Сега  -                        ФСХ- 7.83     ЛХ- 4.89

Не знам за глутена, никога не съм следила дали ям много от него, ама определено нещо им влияе на тия хормони :ask: :ask: Въпроса е какво ?
 
Кукапетъл, браво за тръбите !!! Нареждай се на опашката за положителни тестове вече.
Бани, мен пък винаги са ми го искали на 3 ден ТСХ, много разминавания в лекарските предписания. Човек да се чуди кое е правилното и дали всичко му е нормално...
« Последна редакция: Април 20, 2018, 15:13:09 pm от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #844 -: Април 20, 2018, 15:16:53 pm »
А сега де?Моята ендокриноложка каза,че е без значение в кой ден го пускам
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #845 -: Април 20, 2018, 15:37:35 pm »
Така е Тери, права си... Хаха...
Благодаря, Тери и Точица!
Много съм щастлива!
 :bighug:
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #846 -: Април 20, 2018, 15:46:23 pm »
Браво, Кукапетел. Много важно изследване и е страхотно, че е с хубав резултат.
Относно тсх- в Надежда го искат на чист ден. И Начев ми е казвал-чист ден. А и на много места съм чела, че така го искат. Дали е голяма разликата дали е на чист ден или не, нямам представа.
То и пролактина върви като пакет с половите хормони на 3 ден в много лаборатории, а не бива. Да не казвам, че в Цибалаб пълния им пакет включва и прогестерон.
Даже не знам дали и храната не влияе по някакъв начин на тсх. Знам, че кофеино съдържащи напитки потискат ЩЖ и от там тсх скача.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13сне
« Отговор #847 -: Април 20, 2018, 16:43:20 pm »
Здравейте, момичета. Моята процедура мина. За съжаление най-вероятно ще е неуспешна. От почти приемлива спермограма януари (12% морфология и завидна концентрация),този месец е изключително зле 5% морфология и толкова ниска концентрация, че го викаха два пъти да дава материал. Док каза, че с такива стойности си е направо за инвитро.
Тери, аз съм с Хашимото. Бях със стойности до 2.3 макс. След първата стимулация си правих изследване - беше се качило на 5.4. Ендокринологът ми каза, че най-вероятно е от медикаментите за стимулация. Започнах да пия 25 еутирокс и за 30 дни го намалих на 2.2. Иначе изследване се прави на чист ден от цикъл, без кафета, кофеинови напитки, цигари. До колкото знам храната не влия чак толкова, но аз винаги съм го правила на гладно :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #848 -: Април 20, 2018, 16:51:45 pm »
Нали няма да си броим годините с Хашимото, защото съм победител ;) ТСХ-то е хормон който се повлиява изключително бавно от лечение, много рядко скача при изключително голям стрес т.е. ако се скарате с половинката си няма да му се отрази. Аз съм го изследвала във всякакви дни, разлика няма!Има отношение към фТ3 и фТ4, също стреса и кафето им се отразява много.С правилен хранителен режим, много добавки и спорт, може да се подобри жлезата.

Не се карам, пиша така защото не мога да пиша много :)
« Последна редакция: Април 20, 2018, 16:54:47 pm от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #849 -: Април 20, 2018, 16:54:17 pm »
jemini, както казва д-р Даскалова. Не е важна концентрацията е общия брой.  Мъжът ми е в момента с морфология 5% и ще правим инсеминация. Важно е след обработка колко бройки ще останат. ((а% +б%)*общ брой)*0.85  ще ти даде представа колко сперматозоида са останали за инсето. В тях се предполага, че са и всички с добра морфология. Които ако има общ брой 1 000 000 са си 5млн само с добра морфология. Ако и тези с лоша морфология им помогнат малко да се поблъскат в яйцеклетката, все някой от хубавите ще успее да свърши работата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #850 -: Април 20, 2018, 16:58:14 pm »
Просто споделям какво ми се случи. Понеже се филмирах бая при този резултат след 2 дни пак си направих изследване и пак беше 5 и нещо. Преди да отида на ендокринолог прочетох във форума, че и при други момичета им се е повишило тсх-то от стимулациите и малко се поуспокоих. Може би не при всички се получава това, нямам представа.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13сне
« Отговор #851 -: Април 20, 2018, 17:00:18 pm »
Здравейте, момичета. Моята процедура мина. За съжаление най-вероятно ще е неуспешна. Jemini,не е сигурно,гледай по-позитивно.
Тери е обяснила добре,сходна ситуация.Успех и на двете ви с инсеминациите.
Има момичета забременели с високо TSH.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #852 -: Април 20, 2018, 17:12:27 pm »
Общ брой подвижни сперматозоиди след обработка 3,22 млн. Долна граница 5, а горната е 15 млн. Нямам думи и късмет ...
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #853 -: Април 20, 2018, 17:38:16 pm »
Ех, пуста му работа, малко са наистина :( дано пък си свършат работата. Надежда има винаги. Пожелавам ти да ти е писано пък да стане
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #854 -: Април 20, 2018, 17:44:56 pm »
Милиарда,
какво става с теб?Намери ли лекар?
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #855 -: Април 20, 2018, 17:50:34 pm »
Ами не, нали сега трябва са си почиваме (макар че аз въобще не ЩА 😂). Та като минат 3-4 месеца ще търся доктор за цветна снимка, за фоликуметрия мисля да си ходя при този който ме оперира. В сряда бяхме при андролог да видим какво ще ги правим бойците на моя мъж, изписа му една шепа хапчета за 4 месеца. Надявам се след това да има подобрение. Попитах го дали извънматочната може да е вследствие на лошата морфология, категорично каза че няма как това да е причината. Това е от мен почивам си, само от сайтовете за забременяване не мога да спра да чета, като наркоманка се чувствам, само следя дали някой е писал😂.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #856 -: Април 20, 2018, 17:55:00 pm »
Виждам аз,че търсиш бременни и се подвизаваш тихомълком  :D,дано да помогнат хапчетата,да се подредят правилно планетите и да успеете без снимки,лекари и т.н.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #857 -: Април 20, 2018, 18:10:04 pm »
Търся яко хаха радвам се на всяка една която успее, връщам се аз когато видях двете чертички какво вълнение беше. Страхотна тръпка. Пожелавам на всяка от тази тема да я усети от все сърце! На мен ми дойде една идеа- от бгмама направиха една фейсбук група, заключена и името и по никакъв начин не подсказва за какво става въпрос. Там обсъждат всякакви неща покрай бебеправенето. Та ако искате можем и ние да направим една?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #858 -: Април 20, 2018, 18:14:08 pm »
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #859 -: Април 20, 2018, 18:15:48 pm »
Аааааа извинявам се! Не знаех че има, веднага искам присъединяване😁.