0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #660 -: Април 12, 2018, 12:46:05 pm »
Благодаря, успех и на теб!!
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #661 -: Април 12, 2018, 13:39:30 pm »
Здравейте момичета!  Първо искам да пожелая успех на всички които не чакат Ц. тези дни! И така аз днеска ходих да си взема хистологията, единственото нещо което разбрах е че тръбата е била нагъната. Бях и на преглед, доктора ме гледа с коремен ехограф имам си доминантен фоликул даже хаха. Каза ми да се пазим няколко месеца, другото което ме притесни е че ми каза да не правя цветна снимка на другата тръба, питах го и за изследвания каза ми нищо да не пускам. Чудя се сега дали да не си ги самоназнача и цветната и изследванията?
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #662 -: Април 12, 2018, 13:51:24 pm »
Стискайте палци момичета  8)
Момиче Ф много много силно се надявам този месец да е нашият месец. И съвсем скоро всички ние да си имаме едни малки сладки пухкави бебчета.
Излезе спермограмата на моята половинка и вече всичко е наред. Няма големи отклонения вече. Всичко е наред и съм много много щастлива. Единствената пречка попринцип си остават моите ПКЯ.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #663 -: Април 12, 2018, 15:07:54 pm »
Милиарда,може да има причина да не правиш ЦС на тръбата.Ако имаш доверие на д-ра си не прави ,или потърси второ мнение.На моя позната един лекар й беше казал ,че пазенето в повечето случай се препоръчва от гледна точка да се възстанови психиката .Но това е нейния случай и нейния АГ.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #664 -: Април 12, 2018, 15:22:54 pm »
Милиарда, защо да не правиш каза ли докторът? Правена ли е проверка на останалата тръба? Отстранената ли е била нагънатата?
Починете си 1-2 нормални цикъла и скоро в бременната тема :)

Теди, супер, че всичко е наред!

Тери, все пак се обадете и на друга фирма. Да заложат отрова и капани навсякъде и да се изнесете докато изчезнат тези гадини. Не е толкова безобидно хич с плъхове, много болести носят. Трябва да се разбере от къде влизат в къщата.


Късмет на всички!

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #665 -: Април 12, 2018, 16:44:09 pm »
Днес вече имам чести придърпвания ли, бодежи ли, не знам как да ги нарека в единия яйчник само. Странното е, че сега нямам повишена ЦС, както преди да ми дойде, което ме озадачава.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #666 -: Април 12, 2018, 17:40:30 pm »
momiche_f на мен точно това ми беше един от признаците на бременност, нямаше я обичайната обилна ЦС преди цикъл. Дано и при теб да е това,  стискам палци 🤞

 
HELIANTHUS, хубаво е, че вече си по-добре. Всички знаем, че всяко зло е за добро и Господ си знае работата. Прегръщам те!

Прегръдки Lady, така е. От тук насетне гледаме положително и си чакаме бебчето когато е писано.

Успех на всички нечакащи!

:bighug :
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #667 -: Април 12, 2018, 17:45:35 pm »
Днес вече имам чести придърпвания ли, бодежи ли, не знам как да ги нарека в единия яйчник само. Странното е, че сега нямам повишена ЦС, както преди да ми дойде, което ме озадачава.


И при мен е абсолютно същото. Днес цял ден го усещам. Надявам се да е положително усещането ми. Чудя се дали утре сутрин да си направя тест или да изчакам... просто защото нямам търпение вече.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #668 -: Април 12, 2018, 18:14:20 pm »
Слънчицето доктора при който правих лапароскопията е познат на свекъра и свекървата и защото положението беше спешно и затова отидох при него. Наистина реагира бързо, но не знам дали са проверили другата тръба, каза ми спокойно ще си имате деца викам ама искам да знам дали е проверена.. И не можах да се доизкажа и ме прекъсна и вика спокойно няма нищо да правиш ще се пазите няколко месеца и така.
Pav-lа нагънатата е отсранена. Ааа и друго което го питах дали трябва сега да чакаме дали вече трябва да пробваме през месец когато овулира десния яйчник и той каза абе кво ще чакаш нищо няма да чакаш действате си и това е. Не знам дали мога да му се доверя, работи сигурно 20 години в патологична бременност, но някакси съм резервирана към него.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #669 -: Април 12, 2018, 18:28:05 pm »
momiche_f на мен точно това ми беше един от признаците на бременност, нямаше я обичайната обилна ЦС преди цикъл. Дано и при теб да е това,  стискам палци 🤞

 
HELIANTHUS, хубаво е, че вече си по-добре. Всички знаем, че всяко зло е за добро и Господ си знае работата. Прегръщам те!

Прегръдки Lady, така е. От тук насетне гледаме положително и си чакаме бебчето когато е писано.

Успех на всички нечакащи!

:bighug :
Ох, Дай Боже да си права!
tedit0u аз тест няма да правя, докато не видя закъснение, прекалено ми идва напрежението с тези тестове и затова съм решила смирено да си чакам :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #670 -: Април 12, 2018, 18:33:27 pm »
Милиарда, според мен трябва да се провери останалата тръба. Иначе си пробвате всеки цикъл. Не е казано, че яйчниците се редуват задължително. При мен левият овулира поне 70% от циклите, а десният само 30%. Има и случаи на "прихващане" на яйцеклетка от другия яйчник. Странно нещо е тялото, не е лесно за разбиране и винаги може да направи нещо, което не би трябвало да е възможно.
Аз след моята предполагаема извънматочна отидох при репродуктивен специалист, макар да правихме опити едва от 6-7 месеца преди бременността. Хубаво е, дори само за съвет и насоки. И аз така звъннах на един познат гинеколог със 100 години стаж. ЦС били глупости. Пак ще стане, млади сте. Нищо, което да ме насочи какво да правя, а само същите глупости, които чувах от мои познати и приятели, които не са гинеколози. Репродуктивният специалист не прави само инвитро. Аз посещавах такъв близо 3 години без да направим нещо друго освен инсеминации.
Вярвам, че всичко ще завърши чудесно за всички ни- с дете на ръце и огромни усмивки.
Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #671 -: Април 12, 2018, 18:40:51 pm »
Ами аз ходех в щерев, не искам да споменавам името на доктора, но съм адски разочарована. Последните пъти и то когато беше наложително да ме гледа доктора ме гледа неговата специализантка без той дори да е в кабинета, което за мен е недопустимо. Точно тази специализантка каза че вижда нещо в матката но не можела все още да твърди че е бременност. В същия ден бях в майчин дом и ме приеха по спешност. Много съм му благодарна на доктора, но не знам сега накъде да поема, в Надежда знам че се чака дълго и направо съм в шах какво да правя.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #672 -: Април 12, 2018, 19:10:08 pm »
Мириарда,
дори и да почакаш за консултация и прегред при репродуктивен специалист ,пак е стъпка напред.Според мен,проучи за лекари и се насочи.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #673 -: Април 12, 2018, 19:21:40 pm »
Милиарда, аз ходя в Надежда и за няколко месеца ги направихме нещата. Можеше и по рано да направим инсето, но все се надявах, че няма да се стигне до там. Така че се обади, нищо не губиш :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #674 -: Април 12, 2018, 19:24:59 pm »
Благодаря ви много за отговорите!  Очаквам тези дни да ни се похвалите всички които не чакате!  И късмет на всички останали!
tanq88 много си мислех дали да не запазя час онлайн в надежда, но нямам наблюдения към тази болница откъм лекари, знам само за един, но за него едва ли ще има свободен час в следващата година.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #675 -: Април 12, 2018, 19:29:19 pm »
Он лайн можеш да запазиш само за гинеколог, не и за репродуктивен специалист. Те са четирима - Стаменов, Персенска, Цветков и Тихомирова. Аз се паднах при Тихомирова. Млада е, но останах доволна от нея. Другите са с повече стаж и като бях там наплива беше доста голям за тях. Обади се и питай :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #676 -: Април 13, 2018, 09:11:14 am »
Привет, аз чакам Момиче_Ф да се обади!

Аз лично вече не препоръчвам Надежда, вече съм тях Бивш пациент.Останах много разочарована и с голяма горчилка след опита си.Няколко доктора ме питаха защо не го прекратихте, защо не са пускани хормони и и още и още.Прекаленото им натоварване води до моментно претупване и не се знае, ти дали ще си претупан пациент или такъв на който са обърнали внимание.

Клиники има, списъка е огромен, има и много писано в темите за тях.Четеш, избираш записваш час.Щерев например не са само един лекар, напротив, доста са.

Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #677 -: Април 13, 2018, 09:18:46 am »
Може да се запише онлайн за репродуктивен... малко е по -различно от онлайн формата за гинеколког.. Пуска се заявка.. там се изпращат всички изследвания на мъжа и жената и чакаш 6-7месеца да ти се обадят и да ти кажат при кой лекар ще бъдеш и за кога ше ти е часа.

https://www.m.nadezhda.bg/vaprosnik-za-pacientki/
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #678 -: Април 13, 2018, 09:52:10 am »
Привет, аз чакам Момиче_Ф да се обади!

Аз лично вече не препоръчвам Надежда, вече съм тях Бивш пациент.Останах много разочарована и с голяма горчилка след опита си.Няколко доктора ме питаха защо не го прекратихте, защо не са пускани хормони и и още и още.Прекаленото им натоварване води до моментно претупване и не се знае, ти дали ще си претупан пациент или такъв на който са обърнали внимание.

Клиники има, списъка е огромен, има и много писано в темите за тях.Четеш, избираш записваш час.Щерев например не са само един лекар, напротив, доста са.

Ами днес ще чакам, вече се усеща ЦС, макар и по-откъдна от предходни пъти. Днес все още не съм имала пробождания както вчера. Ако случайно не ми дойде днес, може пък утре да е, моят цикъл варира малко и съм имала и цикли не с 26 дни, ами 27,28, така че ще почакам :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #679 -: Април 13, 2018, 10:11:41 am »
Здравейте девойки :)

За репродуктиве специалист, мои приятелки са доволни от Вакрилов в Майчин Дом.

Аз от Щерев избягах с 300, тъй като доктора се чудеше как да ни изгони по-бързо да си пуши цигари и да не го занимаваме. Приятелката, която ми го препоръча от него е видяла съвсем друго отношение, затова и отидох, но отидох вече с бременност, нямаше какво да ми прави освен следене.
На първи преглед въодушевена казах, че съм си пускала бета ЧХГ през ден и си държах листчетата, а той ме изгледа като прокажена и не пожела да ги погледне дори!

После като се установи мисед ми каза да се оправям както намеря за добре, че те били клиника за планови манипулации, пък беше по Коледа и да съм отидела в някоя от големите АГ клиники да ме оправят там.

Сега съм си намерила двама в ралични клиники, изпитани и със специални препоръки от мои близки, на които те са близки и смятам да си ходя паралелно, дано всичко се развие добре.

Друга препоръка имам за една докторка в болница Лозенец, която е била в Токуда преди, а сега прави репродуктивна клиника в болница Лозенец.

Аз пак пуснах бета ЧХГ и пак добре се удвоява, на преглед съм във вторник и се надявам да чуя добри новини.
« Последна редакция: Април 13, 2018, 10:40:45 am от Fani_T »