0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #640 -: Април 10, 2018, 12:22:25 pm »
Фани, страхотни резултати!Браво, стискам палци!

Тери
, какво стана с плъховете?Изнесе ли се?

HELIANTHUS, наистина такава им е системата в Англия.Те сега някакви тестове ще ти направят ли, някакви изследвания защо се е получил аборта?Доколкото съм запозната там, чак след 3-тата загуба изписват някакви изследвания.


Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #641 -: Април 10, 2018, 13:12:44 pm »
Фани, страхотни резултати!Браво, стискам палци!

Тери
, какво стана с плъховете?Изнесе ли се?

HELIANTHUS, наистина такава им е системата в Англия.Те сега някакви тестове ще ти направят ли, някакви изследвания защо се е получил аборта?Доколкото съм запозната там, чак след 3-тата загуба изписват някакви изследвания.

Маги, нищо няма да правят. Казаха, че е много често случващо се, че не е защото на мен ми има нещо или нещо съм направила грешно, най- честно хромозомна грешка и ако, не дай си Боже,  се случило 3 пъти тогава изследвания. Това го разбирам, но не разбирам защо при бременност нищо не правят до 12 седмица. Аз съм в рискова група, така да се каже, за заразяване с токсоплазмоза. Когато се изследвах за последно преди няколко месеца не се бях срещала с нея, а сега малко преди да забременея и вече когато знаех, че съм бременна имах контакт с котка с токсоплазмоза, тогава още не знаех, че има това, когато разбрах исках да ме изследват, но ми отказаха, казаха, че нямало опасност и смисъл. Аз вярно че не съм имала твърде близки контакти с тази котка, но сега това ме тормози, знам че не е толкова лесно да се заразиш, но все пак...  Мисля да се изследвам скоро. И други изследвания бих си пуснала, но тук е невъзможно, а в следващите месеци не ми се очертава ходене до България. Засега просто се надявам да е било лоша случайност и никога да не се случи пак.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #642 -: Април 10, 2018, 13:18:13 pm »
Още не съм. Крия се в спалнята. Мишо тази сутрин ми донесе закуската в леглото чак. Вчера много интересно готвихме: аз от трапезарията нареждам на Мишо какво да мие и да ми подава. После докато се готвеше яденето той на стол чете книга до мен. При всички положения ако е битка срещу мен и плъховете, ще им преотстъпя къщата.
Много са нахални, излизали са дори през деня, докато в трапезарията е имало хора и са вървели по плота на открито пространство. Бяха си похапнали козунак и курабии. Нашите мишки са щастливи мишки, за разлика от стопаните.
HELIANTHUS, една позната също прекара спонтанен аборт в Англия. И на нея нищо не й правиха или изследваха. Казали й, че е много често срещано там. Тя си дойде до България да я погледне гинеколог. Всичко беше наред, беше се изчистила. 4 месеца по-късно пак беше бременна. Но тя напусна работата си като чистачка, отдаде го на ежедневието и дали заради това, че се застоя вкъщи, дали късмет сега си има бебенце.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #643 -: Април 10, 2018, 13:46:54 pm »
HELIANTHUS, не знам защо си в рисковата група, но за да се заразиш не е никак лесно. Най- често от тоалетната на котките или от зеленчуци, които не са добре измити. Аз имам котка от бебе, чистя им тоалетната като съм си в България, но нямам токсоплазмоза. Всеки месец ме изследват. После 2 месеца след раждането ще продължат с изследванията. Същото е и за рубеола, защото нямам антитела.
За жалост просто така се случва понякога. Не е нещо, което сме направили или не. Сега изчакай един нормален цикъл и подновявайте опитите. Ако имаш път към България- направи си изследвания там, след консултация със специалист. Това е за твое успокоение.
Вярвам, че скоро ще се случи!

Тери, извикайте фирма за борба с гризачи. Тези гадини носят много болести. Аз също да съм се изнесла до сега :) Нямаш ли котка да спи с вас в спалнята?

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #644 -: Април 10, 2018, 14:01:22 pm »
Аз имам 2 броя котки, а съм играла и галела не знам колко на брои.Реално заразяването става от фекалите на котката и трябва да ги пипнеш с ръка, а после да си я сложиш в устата и пак не е сигурно.Че и аз бая четох по темата.По-често става заразяването от не добре измити зеленчуци и плодове или не добре обработено месо.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #645 -: Април 10, 2018, 14:03:46 pm »
Миналата година имахме пак но в избата (след ремонти на ВиК в селото се появяват. Явно им развалят домовете и търсят нови). Мишо ходи да вика фирма и ще цитирам разговорът им: "Ами ще дойдем да сложим капани по краищата на стаите и отрова" и Мишо беше попитал с какво това се различава от това, което той беше правил вече 1 месец. И те си му казаха, че няма разлика и по-добре сам да си го бил направил.... Явно фирмите са за страхливи като мен. Една моя бивша колежка беше утрепала един плъх, докато майка й пищяла качена върху масата. Тогава си мислих, че за родител сигурно не ставам, родителите трябва да се борят с гадините, както моите родители. Да е жив и здрав татко ми, да пази мен и бъдещите ми деца :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #646 -: Април 10, 2018, 14:08:59 pm »
Защото съм ветеринарен лекар. Знам,  че не е никак лесно заразяването особено при спазване на добра хигиена, но като знаеш, че си имал контакти с котка с доказана токсоплазмоза и си бременна леко те кара да откачаш.
Когато се изследвах много се изненадах, че никога не съм се заразявала предвид колко котки са ми минали през ръцете, та това само доказва, че не е лесно
Вече съм по - добре емоционално и се опитвам да съм положително настроена.
« Последна редакция: Април 10, 2018, 14:12:27 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #647 -: Април 10, 2018, 14:17:38 pm »
Ти си обременена, за това е проблема с токсоплазмата.Споко, всяка лудва в такъв момент, само не знаеш в коя посока ще се отплеснеш :)

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #648 -: Април 10, 2018, 21:51:25 pm »
Евакуирам се. В момента стоя на пътя и чакам Мишо да се бие вкъщи с плъховете. Излизах от банята, единия беше пред вратата ми. Разревах се и си взех чантите. Свекървата ще е страшна, замина за Англия и плъховете излязоха от дупките
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #649 -: Април 10, 2018, 22:22:28 pm »
Значи връщайте свекървата!  :lol:

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #650 -: Април 11, 2018, 13:01:37 pm »
Леле, Тери, преживах го с теб  :( Ммого са гадни!
HELIANTHUS, хубаво е, че вече си по-добре. Всички знаем, че всяко зло е за добро и Господ си знае работата. Прегръщам те!
Фани, браво!!! Виж колко хубаво нараства хормона. Стискам палци...
Чудя се, домашно коте, би ли могло да е заразено? И само на мен ли не ми работят емотиконите?!?
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #651 -: Април 11, 2018, 14:11:16 pm »
Ох Тери, това е ужасно! Пиши после!

Лейди, ние сме с две домашни котки, не са заразени с Токсоплазма, аз си правих изследване като бях бременна не съм заразена, не съм се заразявала и т.н.Може да пуснеш едно изследване на котето и на теб, за да си спокойна.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #652 -: Април 11, 2018, 15:51:28 pm »
Ох Тери, това е ужасно! Пиши после!

Лейди, ние сме с две домашни котки, не са заразени с Токсоплазма, аз си правих изследване като бях бременна не съм заразена, не съм се заразявала и т.н.Може да пуснеш едно изследване на котето и на теб, за да си спокойна.
Благодаря ти, magi_st.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #653 -: Април 11, 2018, 16:59:55 pm »
Тери това, което описа може спокойно да влезе в някой екшън/ужас/комедия 3в1  :oops:
Аз нямам търпение да дойде петък да разбера дали ще ми дойде илии се е получило нещо.  А и не смея да си направя тест..
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #654 -: Април 11, 2018, 21:34:01 pm »
Ние сме при нашите поне до края на седмицата. А след това отчаяното положение изисква отчаяни мерки: връщаме свекървата 😀
Танче, как си?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #655 -: Април 11, 2018, 22:01:29 pm »
Тери май ще направите продължение на филма Ловът на мишката :lol: Добре съм, лежа и си почивам. АГ ми даде болничен. Имам леки болки от време на време в ляво. Иначе нищо друго :)
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #656 -: Април 12, 2018, 09:34:42 am »
Тери това, което описа може спокойно да влезе в някой екшън/ужас/комедия 3в1  :oops:
Аз нямам търпение да дойде петък да разбера дали ще ми дойде илии се е получило нещо.  А и не смея да си направя тест..
И аз чакам петък да разбера :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #657 -: Април 12, 2018, 10:02:19 am »
Тери,и в нашата къща имахме нашественици,слава Богу в мазата само,не слизах докато не ги излови мъжа ми.Кошмар.
 Momiche_f   :D ,и ти ли чакаш тест?Дай Боже да се похвалите с Теди :D
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #658 -: Април 12, 2018, 10:27:15 am »
Да, утре по принцип се пада датата ми на менструация. Дай, Боже да не ми дойде този път
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #659 -: Април 12, 2018, 10:33:42 am »
От все сърце ти го желая!
Аз след 2 часа отивам при моя д-р да уточним датата и обема на лапароскопията.Нямам търпение да мине.