0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #600 -: Януари 18, 2018, 16:36:05 pm »
Тери, за Луф синдром ли се притеснява доктора?Иначе говори с него кога можете да подадете документи за Фонда, д-р Даскалова е доста добре запозната и ще ви насочат.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #601 -: Януари 18, 2018, 16:50:16 pm »
Благодаря ви момичета  :D Дано да е нашият месец!
Тери, а с мъжки фактор защо не подадете документи?
Както е писала Маги, д-р Даскалова знае - попитай я! Поне да си знаете, че сте подали, пък Дай Боже и по естествен път да станат нещата  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #602 -: Януари 18, 2018, 17:06:08 pm »
Да, написа  ЛУФ. Но от един месец не е ли прекалено рано да се говори за ЛУФ? (сега моите опасения с другия лекар, който ме претупа са друго нещо). Иначе Даскалов ми каза, трябват ми 3 месеца със задържани фоликули.  Но ние другия месец ще правим цветна снимка и очаквам от там не много цветущи резултати.
А за мъжкия фактор... довечера ще мрънкам на мъжа ми да направи втора спермограма (той има само една + операция Варикоцеле). Минали са само два месеца от операцията и може да е все още зле. Та да пуснем по-отрано документи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #603 -: Януари 18, 2018, 20:48:19 pm »
Днес мъжът ми е забавен. Седя си аз овесила нос и той ме кара да мисля положително. И се сетихме как на сватбата ни нашия кум (Венелина) в речта си каза, че Мишо й е споделил, че иска да се ожени за мен, защото съм била най-положителния човек, когото познавал. И аз днес му казвам: "Ето виж ме, какво ми е положителното" и той отговори: "Как да не си, ти си най-положителния човек. Уреаплазма - положителна. Гъбички -положителна. Хламидия - положителна". (това са болестите от миналото :D :D :D). Време е след някой месец и за един положителен тест, че нали съм много положителнаааа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #604 -: Януари 18, 2018, 21:10:58 pm »
Тери, това е като шегата, че в този негативен свят само Чарли Шийн е позитивен :)
За мен най- големият ужас е неизвестността. Има ли проблем- има и решение. Стига да може да се назове проблема.
Стискам палци на всички. Специално на Петя, която сега е в процедура.
Късмет!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #605 -: Януари 19, 2018, 00:34:06 am »
Кандида имаме всички, нормален обитател, но се случва да се разрастне като количество, тогава вече се изолира и трябва да се трепе докато се върне на стадий достатъчно количество за нормален обитател. Главната причина да се получи е спад в имунитета, което често се случва при бременност, зимата след прекаран вирус и тн. Аз съм за трети път с кандида от нсщачалото на тая бременността, само спори, но ми правят парене и лек сърбеж на моменти, както и увеличаване на тението и промяна в консистенцията му. Предните две бременности имах еднократно кандида, пак не ми се размина, но не бях с тотално сринат имунитет като сега заради знаете защо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #606 -: Януари 19, 2018, 09:09:32 am »
Аз последната една година микробиологиа не съм си правила  :balk_88: Като отида за стимулация ще кажа да ми направят...

А да питм пак нещо... аз само си питам някакви неща 😄😄😄. След прием на доста витамин Ц заради настинката възможно ли е да ми закъснеее от него? Парацетамол съм пила общо 3 хапчета... ама вит Ц доста...( упсарин, ампули вит Ц, разтворими витамини с вит Ц) ....

Ех тери мила... посмях се с тази твоята история... и мъжа ти явно е положителен човек... Пожелавам ви най-накрая положителен тест за бременност...
« Последна редакция: Януари 19, 2018, 09:11:56 am от Hristinchet0 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #607 -: Януари 19, 2018, 09:12:23 am »
Микробиология правят преди пункцията, не точно деня преди нея, а на преден преглед.Поне на мен ми правиха, казаха че е ново изискване.
Витамин Ц може да забави цикъла, да!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #608 -: Януари 19, 2018, 09:14:00 am »
Vistal, и аз това имах предвид с "кандида всички имаме". А при теб си е нормално имунната система да е зле при бременност съпроводена с толкова притеснения. Ти как си, добре ли ти се отразяват посещенията при психолог или не си тръгнала все още?
Hristinchet0, много, много възможно е да ти закъснее. Една колежка си наглася закъснения на цикъла с витамин Ц. Сега пие доста за имунната система и каза, че й закъснява от него.
Разрових се аз из документите, които се събирам от 1 година и си разгледах снимките от предишния лекар. Той ме следеше за овулация: има доминантен фоликул, значи има овулация, няма доминантен - няма овулация. Така че всички посещения са ми към 12 ден. Но имам 2 посещения на 21 ден (по случайност, те са ми преди опитите за бременност). Тогава той се съмняваше за "кисти на жълтото тяло".  Сложих кавички, защото ме съмнява, че може и да се окажат задържани фоликули. Нали ми трябват от 3 месеца данни. И изведнъж се обнадеждих, че направо си ги имам, ноооооо... Едната снимка е писана на Мария Костурска, другата на Даниела Желязкова. Доста далече от Теодора. Колко време и финанси губим при посещения при гинеколози, които уж са имена в града. Денят, в който лекарите се научат да казват: "Това не е в моята юрисдикция", здравеопазването ни ще повиши качеството си в пъти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #609 -: Януари 19, 2018, 09:18:05 am »
Ох Тери, и аз мисля че си положителен човек.Но и ние положителните на моменти се предаваме.Но след това вдигаме глава и продължаваме напред.Важното е да не се предадеш и да търсиш решение.
Колкото до лекарите, за съжаление е така.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #610 -: Януари 19, 2018, 09:52:55 am »
Чета ви, чета ви и нз какво да напиша.
Че всички сте положителни, в това спор няма, както и в това че ще имаме и положителни тестове :)
А за лекарите... ние с моя мъж много харесваме българския сериал Откраднат живот... е защо всички лекари не са като тези от сериала... ето това се питам аз.
Маги едно въпросче може ли? :) онзи ден случайно попаднах на дневника ти и го прочетох целия и едно не разбрах :) когато си видяла теста за бременност  :bfp: бяхте ли правили нещо преди това ( като манипулация говора) или преди да почнете да ги правите стана :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #611 -: Януари 19, 2018, 10:00:38 am »
Преди да забременея имам инсеминации и ин витро на ЕЦ.Мисля, че те побутнаха организма ми да се събуди от летаргията в която е.Отделно имам лапароскопия, едната ми тръба е прекъсната. Чаках обаждане от фонда за връчване на заповед в този момент и се бях настроила, че тая година ще съм бременна.Е забременях по изненадващ за мен начин  :lol:

Въобще не се притеснявайте да ми задавате въпроси :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #612 -: Януари 19, 2018, 10:03:32 am »
Нее друго имам предвид, че месеца в който си забременяла не е имало инсе или ин витро, а е станало от само себе си :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #613 -: Януари 19, 2018, 10:06:33 am »
Да, от само себе си стана.Една упорита яйцеклетка и един упорит и преживяващ дълго сперматозоид.Хахахах.Аз за това казвам, случва се и по нормален път, но като знам как 5 години ходихме по лекари и чакахме да се случи и правихме какво ли не.Като видях че и тоя път няма да е лесно(защото имах познати с проблемно забременяване забременели с второ в рамките на 2 години след раждането) и направо се засилихме към ин витрото.А и аз съм на 37 вече.Годините си казват своето.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #614 -: Януари 19, 2018, 10:39:24 am »
Маги, ти кога започваш твоите процедури? Май за февруари говореше.
АМХ има ли значение в кой ден от цикъла се изследва. Не намирам такава информация. Само че е на гладно сутрин.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #615 -: Януари 19, 2018, 10:44:22 am »
Да февруари, искам да мине на дребната празника и да ми е спокойно.
АМх е в който и да е ден от цикъла и може да си яла не е проблем.Той е стабилен хормон не се влияе от храна :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #616 -: Януари 19, 2018, 10:55:51 am »
Момичета, от вчера и днес по бельото имам понякога кремообразна ли белтъкообразна ли, но малко и се чудя нормално ли е или не, защото пък тези дни гърлото ме драска и преглъщам трудно, та да не би от настинката да е, иначе хапчета не пия.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #617 -: Януари 19, 2018, 11:26:38 am »
Важното е в трудни моменти човек да бъде подкрепян от приятелите си. Най-добрия ми приятел (чест донор на сперма в Селена) ми писа: "Виж какво дай да си вземем една стая за 50лв ще спестиш 10000 от инвитро" :D :D :D Даже пари от скъпа стая гледа да спести :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #618 -: Януари 19, 2018, 12:17:40 pm »
Важното е в трудни моменти човек да бъде подкрепян от приятелите си. Най-добрия ми приятел (чест донор на сперма в Селена) ми писа: "Виж какво дай да си вземем една стая за 50лв ще спестиш 10000 от инвитро" :D :D :D Даже пари от скъпа стая гледа да спести :D
Тери, и други освен теб са положително настроени  :lol: :lol:

momiche_f, по-гъста кремообразна слуз може да се наблюдава след овулация във втората фаза от цикъла (може и дуфастона да повлияе), но ако усетиш нещо друго, което да те притеснява (дразнене, сърбеж, миризма....), консултирай се с лекар.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #619 -: Януари 19, 2018, 13:24:59 pm »
Важното е в трудни моменти човек да бъде подкрепян от приятелите си. Най-добрия ми приятел (чест донор на сперма в Селена) ми писа: "Виж какво дай да си вземем една стая за 50лв ще спестиш 10000 от инвитро" :D :D :D Даже пари от скъпа стая гледа да спести :D
Тери, и други освен теб са положително настроени  :lol: :lol:

momiche_f, по-гъста кремообразна слуз може да се наблюдава след овулация във втората фаза от цикъла (може и дуфастона да повлияе), но ако усетиш нещо друго, което да те притеснява (дразнене, сърбеж, миризма....), консултирай се с лекар.
Не, друго няма, което да ме притеснява :) Благодаря!