0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #580 -: Януари 17, 2018, 15:53:37 pm »
хахахах Тери опасна работа си хахаха браво на него :)
а за споделянето живей и прави това което ти се прави, пък майната му на горското мнение...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #581 -: Януари 17, 2018, 16:08:07 pm »
Тери, споко и ние сме така с моя мъж.Аз си казвам всичко.Даже днес се виждах с едни познати и ме питат, айде няма ли второ скоро.А аз им казах, ами правихме ин витро, не стана.И те се оцъклиха.Не очакваха такъв отговор, хем знаят, че имаме проблеми.Понякога са ми много забавни хората.След като спрях да се връзвам на хорските приказки и започнах да казвам, че имаме репродуктивни проблеми, реакциите им ме забавляваха.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #582 -: Януари 17, 2018, 16:57:37 pm »
Прибрах се вече. Сестрата направо ми удари шамар с директния си отговор - Няма бременност! Е да беше си замълчала, нали ще си го видя. Ще посетя АГ да ме прегледа и да изпише нещо за да ми дойде и да запазвам пак час за София :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #583 -: Януари 17, 2018, 17:07:32 pm »
Ех, Таня :( Явно не е бил твоя месец. Вие бяхте скоро в София, някакво лечение предписаха ли ти или само консултация на разултати?
Маги, и аз на всички казвам за проблемите си. То ми омръзна всеки път като ми се подуе стомаха и да ме гледат само в корема. Че някои са нахални даже, директно питат. И като им кажеш, че няма нищо и настояват да не крия от тях. А съседките в родния ми град само да кача 1 кг и веднага забелязват. Око рентген имат значи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #584 -: Януари 17, 2018, 17:12:33 pm »
Да, Тери. В понеделник бяхме там и за преглед също и да ни запишат като пациенти на болницата вече :) Имах си едно вътрешно усещане, че не се е получило, въпреки че съм имала ову и този период бяхме заедно. Ама здраве да е. Пак ще посещаваме София :)
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 17:20:44 pm от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #585 -: Януари 18, 2018, 07:53:34 am »
 Добро утро момичета, искам да ви пожелая хубав и ползотворен ден. Иииии чакам вече някоя от вас да ни се похвали с :bfp:
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #586 -: Януари 18, 2018, 07:59:54 am »
Колко рано си станала Djuliq, и с добро настроение :)
Хайде, чакаме  :cloud9: :cloud9:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #587 -: Януари 18, 2018, 10:15:46 am »
 Ха-ха няма начин трябва на работа да се ходи To4ica13
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #588 -: Януари 18, 2018, 11:04:20 am »
Е да де, то и аз работя. Тествам форума :D Ама нали съм в IT сферата, води се работа :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #589 -: Януари 18, 2018, 11:25:53 am »
Момичета, здравейте. Настинката противопоказна ли е за започване на стимулация? Имам още 2-3дни до МЦ и се надявам до тогава да се оправя, ама все пак да попитам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #590 -: Януари 18, 2018, 11:45:32 am »
Не е добре да започваш болна.Може и да те отложи лекарят.Все пак организма се бомбандира с куп хормони.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #591 -: Януари 18, 2018, 12:30:07 pm »
Благодаря, Маги.. надявам се до тогава да се оправя.. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #592 -: Януари 18, 2018, 12:51:29 pm »
Здравейте и от мен! :)
Рядко пиша, но ви следя почти всеки ден. :)
Hristinchet0, дано до започването да се оправиш! По време на вторият ни опит настинах и може би и затова не ни се получиха нещата!  :(
teri_90, браво на мъжлето ти :) И моят си яде бърканицата :) Успех! :)
tanq88, съжалявам! Явно не е вашият този месец! Късмет за следващия! :)
Момичета аз днес започвам третият си, последен опит по Фонда! Дай Боже да се случат този път нещата!
Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #593 -: Януари 18, 2018, 12:55:33 pm »
Петя.. пожелавам ти този трети опит да ви е късметлииския....Всички ще стискаме палци, дръж ни в течение :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #594 -: Януари 18, 2018, 13:13:17 pm »
Петя, с теб съм от цялото си сърце и душа <3

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #595 -: Януари 18, 2018, 13:56:20 pm »
Петя, много ще се надяваме този месец с теб. Искренно ти пожелавам едно преколедно бебе. Или две.
Аз да си дам отчета. Размишлявах аз върху това този втори фоликул и много невероятно ми се стори аз да имам две овулации. Та аз преди няколко месеца пих Дуфастон, заради липса на доминантен фоликул. И ето ме първа рано, рано сутринта се обадих за час за фоликуметрия. Резултът: не само, че не съм имала две овулации, ами според докторът и една не съм имала. Според него и двата фоликула са задържани. Пък аз така се бях настроила близнаци :D Сега докторът препоръча да ме следи няколко месеца. Ако 3 пъти в годината се случило задържан фоликул, то това било достатъчно за кандидатстване за инвитро. Всичко от няколко месеца сочи инвитро (лошата спермограма, моито съмнения за тръбите, сега и това). Да го започвам вече, готова съм. Резултатите от микробиологията също излязоха: изолира се кандида. Лошо ми стана, че и февруари няма да има цветна снимка, за щастие след като нямало антибиограма, продължаваме с мисълта за евентуална проверка на тръбите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #596 -: Януари 18, 2018, 14:45:09 pm »
 Лелее момичеее ... думи нямам... от къде сега тая кандида ми кажи... нз ако има конкурс най-голям карък - е ти ще грабнеш приза със сигурност... само не ми казвай сега че ще чакате още една година за да гледаш дали ти се задържат фоликулите... не можете ли по друг критерии да кандидатствате по фонда... а и майната му оправяй се бързо и пробвайте една инсеминация, може и две и после инвитро... ейй много ме е яд Тери то бива бива ама... нз пожелавам ти да имаш сили и подкрепа за да се бориш със всичко, но в едно съм сигурна че ще си имаш малка ( пожелавам ти и две щом толкова искаш) радост :*  :bighug: :bighug: :bighug:

Петя и за теб силно стиснати палци :) дано 3 да ти е на къмсет :) дръж ни в течение и УСПЕХ :) пожелавам ти това да е вашия месец.

Айде и аз малко отчет днес излезна микробилогоята на мъжа ми :) и всичко е 6 няма бактерии и всичките други гадости. Няма хламидия, Микоплазма и Уреаплазма - от което аналогично следва и аз да нямам нали???? то така или иначе само с него не съм се пазила :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #597 -: Януари 18, 2018, 15:01:46 pm »
Много ти благодаря, Слънцемое :dance2: Тя кандидата била добре, нали всички имаме във влагалището. Даже няма да минавам лечение за нея. Но като видях резултата ииии наистина се почувствах като най-големия карък.  Иначе за фонда трябва 3 пъти в годината да се е случило, тоест ако следващите два месеца  се е случило. Аз честно казано очаквам, че ще имам още задържани фоликули, защото предишния ми лекар на няколко пъти казваше: "Съмнявам се за киста на жълтото тяло". И със съмненията си остана. На другия месец като нямаше киста и казваше, че всичко е ок. Ама дали е била изобщо на жълто тяло е друг въпрос. Все пак за него има овулация означаваше има доминантен фоликул.
Малко ме е яд, че преди 3 месеца не знаехме, че може директно да подаваме документи за фонда. Аз си мислех, че при наличие на Варикоцеле уролгът няма да даде препоръка за инвитро. Така щяхме вече да сме одобрени. Но здраве да е. След 2-3 месеца ще знаем напълно картинката: контролна спермограма, цветна снимка и състояние на овулацията.

А относно дали ти имаш болестите, аз лично те съветвам да се изследваш. Защото са голяма рядкост случаите, в които мъжа няма, но жената има и обратно. Но ги има. Аз имам един положителен тест за уреаплазма, а мъжа ми нямаше. Като се рових из информацията за хламидия (че нали е под въпрос имала ли съм), четох за подобни случаи и с хламидия. Най-вероятно всичко е ок, щом си се пазила. Ама ей така, за пред клиниката по стерилитет е хубаво да ги имаш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #598 -: Януари 18, 2018, 15:56:56 pm »
Добре дай едно по едно сега... за тая Кандида аз като съм си правила микробилиолоя на влагалището всеки път ми е писало че кандида не се изолира ( не се изолира и при мъжа ми сега), какво значи всички си го имаме :?
Предполагам че за хладимия и другите сиг и мен ще ме накарат да си пусна и ако сес наложи ще ги пусна, но за сега мисля че няма смисъл и ще позачакат малко :)
а за фонда както казваш здраве да е ама другия път питай да ти казваме с момичетата щото това време си минава а нищо не се случва... дай боже да станат по естествен начин нещата
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #599 -: Януари 18, 2018, 16:13:35 pm »
И при мен по принцип не се изолира. Затова се зачудих, но и сестрата и докторът казаха, че няма какво да лекувам. Аз нямам и симптоми (пък кандида се познава). Аз не споря, стига да направим ЦС. Днес в кабинета му имаше нова клиентка. Със запушени тръби според ЦС, не разбрах как се е стекло до инсеминация с тази диагноза, нооо беше много бременна с близначки :) Чудото направо я е споходило.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света