0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #560 -: Януари 16, 2018, 12:32:31 pm »
Привет, Тери :) Не съм настивала. Дано не е сигнал за някакъв проблем.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #561 -: Януари 16, 2018, 12:37:47 pm »
При мен преди овулация има болка в определена поза, после отминава.

Кукапетел, радвам се за добрите резултати при мъжът ти!

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #562 -: Януари 16, 2018, 12:45:23 pm »
Kukapetal здравей, как си? Относно болката при секс и мен ме болят яйчниците когато са преди/по време на ову...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #563 -: Януари 16, 2018, 13:03:25 pm »
И така- 26 ден от цикъла, 11 ден след предполагаема овулация - ЧХГ- 1,6. До тук беше с розовите мечти. Живот и здраве, другия месец с нови сили...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #564 -: Януари 16, 2018, 13:11:54 pm »
Благодаря, Маги! Хубави са му резултатите, чак дори не ни се вярваше, но след сецването на мъжа ми миналия месец, оказа се, че има дискова херния и му биха 3 инжекции болкоуспокояващи, два дни взима и силни лекарства, предполагам, че са му влошили сперматогенезата, което не ми дава надежда този месец. В края на седмицата е датата за цикъла ми.
Христинче, стискам палци за новата процедура, както и на всички останали!
Пламче, дано следващият път да стане, от сърце ти го пожелавам!  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #565 -: Януари 16, 2018, 13:59:38 pm »
Има и проблеми, ноооо има и решаване на проблеми - с точния лекар и правилното лечение всичко може да си дойде на мястото :)
Нали знаеш няма да се отказваме и до после ще имаме надежда, пък туко виж станало чудотоо :)
 :bighug: :bighug: :bighug:

Пламчетоо не се отчайвай другия месец с нови сили и заредени с положителни чувства...
Сега ти се зачетох в коментарите ама вие от 1 година работите за второ детенце - нали така? Гледах хормони си пускала и за щитовидната жлеза... защо не пробвате една спермограма и  не си запишеш час за лекар. Просто да направите една лека консултациика, все пак 1 година си е доста време...
« Последна редакция: Януари 16, 2018, 14:05:32 pm от Слънцемое »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #566 -: Януари 16, 2018, 20:21:09 pm »
От 1 година работим за второ. Имаме син, който става на 4год. др. месец. Той стана естествено, след лека стимулация с Клостилбегит за 1 цикъл, а след това взимах лутеинум. Но сега май по-трудно ще стане... ТСХ ми е 2,5, другите хормони са в норма. Казват ми, че имам и СПЯ, при което нямам цикъл като цяло. Имам още 2 опита с Клостилбегита и ако не стане, не знам...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #567 -: Януари 16, 2018, 21:31:39 pm »
Пламче, съжалявам за този цикъл... ама до като не дойде лелката няма да се отчайваш...
Защо не отидете при репродуктивен специалист? Прави ли ли сте спермограма и проходимост на тръби... И ние имаме момиче на 5,5г... нооо след почти година опити директно отидохме при репродуктивен.. не съм си и мислила да си губя времето с обикновено АГ.... помислете си... с тоя клостил и без направени необходими изследвания само си опукваш “патроните”
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #568 -: Януари 16, 2018, 21:44:38 pm »
С такова ниско чхг, не мисля и да се надявам. А относно "патроните" - ти като нямам цикъл, нямям и отделяне на яйцеклетки. Би трябвало да има за 100 години напред. Ходя   при Д-р Монастирска, началник на клиника Олимед, Варна.
« Последна редакция: Януари 16, 2018, 22:09:03 pm от plam4e00 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #569 -: Януари 17, 2018, 08:01:16 am »
Момичета при цикъл от 29 дни този месец, на кой ден да започна тестовете за ОВ
аз мислех от 21.01 пада се 11 ден от цикъла,а овулацията би трябвало да е на 25.01
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 08:03:26 am от djuliq922 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #570 -: Януари 17, 2018, 08:47:12 am »
Ако цикълът ти е постоянен, на 11 ден звучи ок, докато й хванеш периодичността. Наблюдавай няколко месеца дали все около един и същи ден менструацията имаш овулация, След това следващите месеци ще може и по-късно да започваш с тестовете.
Но ако не е постоянен цикъла, взимаш от последните 6 месеца най-краткия цикъл и се водиш по него.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #571 -: Януари 17, 2018, 08:49:07 am »
Благодаря Тери
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #572 -: Януари 17, 2018, 08:54:13 am »
Тери при теб какво става с 2 фоликул - ходи ли при д-р да те гледа пак? Айде да ти е на късмет този месец и да ни зарадваш :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #573 -: Януари 17, 2018, 09:30:17 am »
Ами не съм ходила. Сигурна съм, че от денися имах овулация. Сега за левия какво ще стане не знам. Другия месец ще се види дали няма да е станал задържан фоликул. Ходих за една седмица 4 пъти и реших малко почивка да си дам. Трудно се прави фоликуметрия като се ходи на работа. Действаме по препоръката: "Сексът продължава". Междудругото благодаря за линка за бърканицата. Гледам, че е започнат от Hope. Тя е станала нарицателно за бърканицата, защото е позната като бърканицата на Хоуп.
Kukapetal, много хубави резултати на мъжа ти. Направо върха. Дано леко му мине възстановяването с кръста и да не се случва скоро, че ще трябва по някое време бебе да разнася на ръце.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #574 -: Януари 17, 2018, 10:14:37 am »
Хоп троп и от мен  :D Все още не ми е дошло. Вчера щях да си пускам кръвен тест, то отидох късно и ме върнаха. Днес след работа ще ходя, ако все още не ми е дошло. Не съм пишкала друг тест, реших да не се мъча.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #575 -: Януари 17, 2018, 10:48:08 am »
Печелиш приза за най-търпеливия човек! Хайде дано да се окаже, че сте направили приятелче на голямото куче :*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #576 -: Януари 17, 2018, 10:50:50 am »
И аз стискам палци и ти се възхищавам голямо търпение хах :)
В обедната почивка не можеш ли да отскочиш до някоя лаборатория, че след работа най-много пак да те върнат... пък и на повечето места взимат кръв до 2 :) айдеее дано да се и да ни зарадваш :)
Терии какво по-хубаво от секса с любимия... аз нали съм в Ц и няма как, пък такова желание имаме и аз и той ама... хахахах
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #577 -: Януари 17, 2018, 13:18:22 pm »
Благодаря, Тери! :) Винаги внасяш ведрина!  :bighug:

След болката по време на секс, вчера цял ден имах дискомфорт, а днес премина в цистит. Ужасно е...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #578 -: Януари 17, 2018, 13:42:58 pm »
Работя на смени и тази седмица съм до 13:30. Предполагам, че няма да им е проблем ако отида към 14:10  :D А голямото куче е голям калпазанин и ще си стой на двора. Остана ми от бившия и в началото го гледаше само той и е някак озлобен към деца. Явно много са го мачкали като малък. Взех го вече голям и не поддаде на обучение. Галим го само аз, баща ми и брат ми. Даже мъжа ми не припарва до него  :D
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 13:49:34 pm от tanq88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #579 -: Януари 17, 2018, 15:44:13 pm »
Таня, дано да не пишеш заради хубави новини :)
Иначе като писахте, че нямало по-хубаво от секс с любимия. Да похваля операцията от Варикоцеле и/или Ортамол-а. Преди трябваше да правим опити през ден-два, защото така да кажем нямаше материал. Не знам какво стана след тази операция и витамини, даже и либидото на мъжа ми се повиши. Много осезаема разлика. Добре, че не чете подобни сайтове. Въпреки че така или иначе мисли, че аз споделям повече лична информация, отколкото е необходимо. (Пример неговите приятели все още не знаят, че се е оперирал. Моите всички знаят, а тези от неговите, които знаят, са научили от мен :D)
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 15:46:19 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света