0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #540 -: Януари 15, 2018, 23:23:05 pm »
За пролактина може да не е проблем, но за ТСХ ще иска коментар. Потърсих из интернет, за да си потвърдя информацията и навсякъде пише, че до 2 (даже 1.5). Момичетата са врели и кипели в разнищване на хормони и ще ти отговорят утре като се събудят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #541 -: Януари 15, 2018, 23:38:05 pm »
Благодаря ти Тери,лека вечер :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #542 -: Януари 16, 2018, 08:36:58 am »
Според вас нормално ли е цикълът ми да дойде на 9 ден след ову?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #543 -: Януари 16, 2018, 08:40:19 am »
Magi mei, по повод на пролактина- той е много чувствителен хормон, казвам ти го от опит, реален е резултатът само при спазени изисквания за него.
Трябва да се прави  сутрин на гладно (между 8:00 и 10:00 сутринта), взема  се кръв в легнало положение 30 мин, тъй като емоционалният стрес и физическата активност повишават нивата, предната вечер не трябва да сте правили секс, нито да си стимулирала зърната си.Завишени нива на пролактин се установяват и при прием на алкохол. Поне час преди изследването не трябва да се пуши. Приемът на някои лекарства също влияе на теста (примерно хормонални).

Ако всичко това не е спазено просто не е реален резулата, не бързай да се шашкаш, ами отново го пусни.

Първия път, когато  го  изследвах и  аз се бях изплашила беше нещо от рода на  -860 при реф. стойност максимум до 400, но един човек преди мен припадна и явно съм се стреснала, трябваше и да стана от легналото положение. Така че, изследвай го пак, е моят съвет. Аз не можах да изтрая и на следващия ден пак го пусках и всичко беше наред
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #544 -: Януари 16, 2018, 08:42:18 am »
Според вас нормално ли е цикълът ми да дойде на 9 ден след ову?

Еличка, определено не е обичайно това, но зависи колко дни ти е по принцип, цикълът може да варира с няколко дни напред или да дойде по-късно поради много причини. Сигурна ли си че е цикъл, а не зацапване ?
« Последна редакция: Януари 16, 2018, 08:44:20 am от To4ica13 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #545 -: Януари 16, 2018, 08:47:25 am »
Маги радвам се че успя най-накрая да си пуснех хормоните. Според мен ( аз не рабирам много) TSH - 3.77 ти е доста височко. Лекарката каза до 2 най-много 2.50...  а LH излезна ли ти?
Стискам палци утре при уролога да се подредят добре нещата и да ни пишеш :)
Таня да ти имам търпението :) хаха дано не идва ама пусни един кръвен, че ние сме под по голямо напрежение и от теб :) стискам палци да не идва :)
Еличка ти само с тестове за О ли следиш кога е тя?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #546 -: Януари 16, 2018, 09:01:44 am »
Еличка, ти се чудеше имала ли си овулация. Ако евентуално има шанс да те е пропуснала овулацията този месец, тогава подраняване на цикъла би бил очакван резултат. На мен в месеци без овулация ми идваше цикъла на 24ти ден. Освен това съм имала месеци с овулация на 10ти ден и цикъл на 24ти ден отново, при наличие на перфектни хормони.
Ако на теория овулацията е на 14ти ден + 9, то цикъла ще дойде на 23ти ден. Мен гинеколозите са ме питали само да не ми е цикъла по-къс от 21 дена. Години наред беше по часовник, но от месеца, в който започнахме опити за дете ту подранява, ту закъснява.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #547 -: Януари 16, 2018, 09:03:55 am »
Magi mei, пусни всички хормони на щитовидната плюс антитела.ТСХ е високо, за да се види какъв е проблема тук трябва да се пусне всичко, да има цялостна картина.
ЛХ излезе ли?Трябва да се види съотношение ЛХ:ФСХ.За пролактина са ти обяснили.Трябва покой, предния ден да не сте правили секс, без да си пипала гърдите и т.н.

Тери
  :heartbeat:

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #548 -: Януари 16, 2018, 09:53:44 am »
Днес ми е 30 ден от цикъла, като на 21ден тестовата линия беше наситена почти колкото контролата с едва забележима разлика,  като на другият ден тестовете започнаха да избледняват. Само с тестове следя ову, като съм с нередовен цикъл който варира от 23 до 90 дни поради СПЯ.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #549 -: Януари 16, 2018, 09:55:16 am »
И едва ли е само зацапване, защото си имам болки в корема, кръста и гърдите. По бледо е от друг път и за сега оскъдно на превръзката.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #550 -: Януари 16, 2018, 10:22:23 am »
Eli4ka93  мила тестовете за ову не казват че със сигурност ще имаш ову.. а показват само пика на ЛХ... възможно е да не е настъпила ову и затова след 9 дни да ти е дошъл цикъла... особено с поликистозни яйчници.. единствено фоликуметрията би била достатъчно точна...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #551 -: Януари 16, 2018, 10:44:58 am »
Момичета благодаря за включването в разглеждането на хормоните ми.И LH сега излезна не е едно към едно с FSH но е в някакви граници.Ще видя в четвъртък какво ще каже д-р Цветков и какви други хормони да пускам или да повтарям.Антителата са ми високи,пускала съм ги,те до колкото знам не могат да се регулират с хапчета.Така и разбраха,че имам Хашимото.ще отида тези дни и при ендокриноложката да види резултатите и да каже как ще променим дозата на Еутирокса.Много ви благодаря за мненията.прикачвам снимка и с готовия LH
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #552 -: Януари 16, 2018, 10:50:52 am »
Нещо съм разсеяна,ето ги резултатите
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #553 -: Януари 16, 2018, 10:59:07 am »
Маги отиди до ендокриноложката и се консултирай с нея :) после и с доктора и ще се подредят нещата полека лека.
Момичета може ли да споделите тая прословута бърканица с мед и дали да му я права на моя да я почва или да минеме първи при уролога пък тогава да го мисля?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #554 -: Януари 16, 2018, 11:02:56 am »
За съжаление с моята работа няма как да ходя на фоликолометрия
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #555 -: Януари 16, 2018, 11:16:19 am »
Урологът ще му предпише нещо сам. Моя съруг пие два месеца и половина разни витамини и аз мисля след това да започна да правя бърканицата. Преди това трябва да открия пшеничен зародиш. Междувременно съм му купила чай от бабини зъби. Не виждам с какво могат да навредят. Чела съм из теми, че Кацаров често при проблем от рода на Варикоцеле даже нищо не предписва да се пие или предписва само бърканица без скъпите витамини (по 100на лв на месец отиват за тях).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #556 -: Януари 16, 2018, 11:22:11 am »
Тери четох че пшеничен зародиш имало и в големите магазини - била, кауфканд... ето даже намерих линк към зачатие и за бърканицата и за другите работи..прочети и ти
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15226.0
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #557 -: Януари 16, 2018, 11:58:31 am »
Mомичета този месец цикълът ми е 29 дни,М вече почти свърши, от вчера пия по 1 т.фолиева киселина.Въпроса ми е кога да започна с тестовете за ОВ
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #558 -: Януари 16, 2018, 12:12:01 pm »
Здравейте, момичета! Не съм писала отдавна, много сте изписали, много неща са се случили.
Павла, прекрасна новина, толкова се развълнувах за вас! Успешна и лека бременност, здраве и спокойствие ти желая! Дай Боже при всички ни такава радост!
Слънцемое, видях, че при вас е излязла спермограмата. Съжалявам за резултата, но искам да ти дам надежда, че нещата са поправими. При нас бяха с морфология 2% по Крюгер, след лечение с Ортомол за 3 месеца и Клостилбегит също за 3 месеца, морфологията се вдигна на 15%. Андрологът д-р Милен Кацаров поиска и хормони да си пусне мъжа ми, видя се, че тестостеронът му е на долна граница. За бърканицата каза, че при нас случаят е сериозен и само с това няма да се оправи, но може да я взима, пробвахме я и аз си хапвах малко от нея.
Сега имам едно питане, вече два пъти имам пронизваща болка по време на секс в определна поза, не през цялото време, много ме притеснява това, случвало ли ви се е на вас?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #559 -: Януари 16, 2018, 12:18:56 pm »
Здрасти, Кукапетал. Настивала ли си скоро, може нищо да не е, но може и възпален яйчник. Аз така си диагностицирам моите възпаления.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света