0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #740 -: Септември 27, 2016, 15:15:21 pm »

Цвете,

Когато аз имах проблеми с гърлото док ми препоръча компрес на шията с леко затоплена извара. Учудващо за мен доста ми помогна. Иначе си пръсках в гърлото спрей от прополис и смучех мед. Дано ти се размине леко. Пиеш ли вит С?
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #741 -: Септември 27, 2016, 15:41:55 pm »

Цвете,

Когато аз имах проблеми с гърлото док ми препоръча компрес на шията с леко затоплена извара. Учудващо за мен доста ми помогна. Иначе си пръсках в гърлото спрей от прополис и смучех мед. Дано ти се размине леко. Пиеш ли вит С?

Здравей, Mirracles!
Не пия витамин Ц, но довечера като  се прибера от работа мисля да започна с него. Иначе спрях пчелните продукти, нали били алергени :D А само като се сетя, че имаме наши пчели и чист мед...
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #742 -: Септември 27, 2016, 18:16:19 pm »
Цвети, аз смуча лукчета и много ми помагат, когато ме боли гърлото. Честно казано откакто съм бременна, не съм била с настинка и с болежки в гърлото, да чукам на дърво... Пия прегнакер + омега 3 от началото на бременността по настояване на моя лекар. Останаха ми хапчета за около 10 дни и смятам да ги спирам :)
Надявам се бързо да премине настинката.

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #743 -: Септември 28, 2016, 09:28:54 am »
Добро утро!

Аз до 20г.с. пиех Ортомол Натал и съм много доволна от него. Преди това бях много отпаднала, нали май месец стигнах и до антибиотик... С тези витамини живнах много, гърлото спря да ме боли, имах и енергия, ноктите ми станаха твърди като камък и др. такива явления :D 
Сега смуча фитолор и лукчета, гледам да ям още повече плодове + витамин Ц и дай Боже този път да се размине :)
Да се пазите, че с това променливо време - един ден е жега, на сутринта е студ :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #744 -: Септември 28, 2016, 10:37:24 am »
Как сте, момичета? Лятото се завръща  :D Аз се бях подготвила да раждам на студ, но като гледам започват жеги тия дни. Много шантаво време  8O Усмихнат ден на всички !!!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #745 -: Септември 28, 2016, 12:10:22 pm »
Здравейте и от мен! За болки в гърлото съм ползвала само лукчета. Но си мислех, ако не отшуми така, да правя загряващ компрес на гърлото, както майка ми ме е лекувала като малка  :lol:,
Момичета, вие не приемате ли някакви витамини за бременнни? При нас са препоръчителни от самото начало на бременността. А фолиевата си е задължителна. Става въпрос за комлекс витамини специални за бременни. Има ги най-различни а и в отделните държави също са различни. Като тези, които посочва Цветето, Ортомол Натал. Аз приемам Наталбен Супра откакто забременях, а преди това взимах Наталбен за жени, които се опитват да забременеят.
Крис, как сте, миличка?  :goodluck:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #746 -: Септември 28, 2016, 12:17:14 pm »
Здравейте на всички! Минавам само на бързо :)
Цветето, благодаря! Още веднъж - пожелавам го на всички!
Нани, не се тревожи толкова за килограмите! Аз влязох да раждам +18кг, вече съм 11 на долу, а корема ми почти го няма никакъв, остава само малко коремни преси, но по нататък. (Вметвам, че искам да сваля само още 3кг и да си остана 55кг, че 50 за моя ръст за малко :) )
Крис, имам представа горе долу как се чувстваш, защото от началото на 7ми месец все се молехме да изкараме до края на 7ми, после до края на 8ми, после още малко... Желая ти успех и по-малко притеснение!
Мира на теб много прегръдки! Ще ви следя какво се случва!
Целувки на всички!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #747 -: Септември 28, 2016, 16:48:10 pm »
Здравейте и от мен! За болки в гърлото съм ползвала само лукчета. Но си мислех, ако не отшуми така, да правя загряващ компрес на гърлото, както майка ми ме е лекувала като малка  :lol:,
Момичета, вие не приемате ли някакви витамини за бременнни? При нас са препоръчителни от самото начало на бременността. А фолиевата си е задължителна. Става въпрос за комлекс витамини специални за бременни. Има ги най-различни а и в отделните държави също са различни. Като тези, които посочва Цветето, Ортомол Натал. Аз приемам Наталбен Супра откакто забременях, а преди това взимах Наталбен за жени, които се опитват да забременеят.
Крис, как сте, миличка?  :
   
Здравей, Лукреция. Днес май съм малко по-добре, въпреки че пак имам зацапване, но вече не е ярко червено, а по-скоро кафеникаво. Не бързам да се радвам, защото кръвта ту спира ту се появява.
Не съм мърдала от леглото. В петъл сме на преглед. Ако премине и зацапването, поне по вкъщи да ставам.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #748 -: Септември 28, 2016, 18:10:48 pm »
Крис, много се радвам, че сте увладели положението!!! Утре вече 34 седмици!!! Браво! Сигурно ти е много тежко постоянното лежене, но погледни го от положителната му страна: почивай си сега, че после ще е малко сложно  :lol:

Аз се връщам от акушерката. Резултатите за тест О'Съливан, желязо, TSH са добри, но hematocritos, hematies и Linfocitos са малко под нормите, а HCM е леко завишено. Каза ми, че било нормално при бременност, но за да съм по-сигурна ще се консултирам допълнително. Ако някой има опит, да сподели, моля.

Освен това ми даде час за след две седмици, за да ми сложат ваксина против магарешка кашлица (tos ferina е при нас и не съм много сигурна дали го превеждам добре на български). Много е опасно за новоредените и в Испания от година-две го въведоха за всички бъдещи майки. Слага се от 28 г.с. до 34 г.с. Вие чували ли сте за това?


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #749 -: Септември 28, 2016, 21:28:38 pm »
Лукреция, чувала съм, че в Англия искат да я слагат на бременните. Имам приятелка там. Тя отказа ваксината и двата пъти.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #750 -: Септември 29, 2016, 15:23:36 pm »
Лукреция, ти трябва да си ваксинирана против коклюш (магарешка кашлица). Изследвай си антитела, според мен и тогава прецени.
Не намирам за нужно ваксиниране на майката(която най- вероятно е ваксинирана), като детето ще бъде ваксинирано против коклюш на 2рия месец. Но в Испания и още няколко държави е страх лозе пази- нали преди няколко години, заради анти ваксинърите и масовото отказване за ваксинация имаше епидемия от дифтерия и коклюш.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #751 -: Септември 29, 2016, 18:42:16 pm »
Благодаря ви, момичета! Значи става съпрос за коклюш.... Да, аз съм ваксинирана, но доколкото ми е известно, това няма значение, защото целта е да се предпази новороденото. Вярно е, че тук последните години много говорят затова. Имаше няколко смъртни случая с новородени: между 1-3 месец. Казват, че новороденото не се ражда с имунитет и го придобива един месец след като  му се постави ваксината: 2-рия месец.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #752 -: Септември 29, 2016, 18:54:21 pm »
Ооо, sun_smile е наминала да ни навести :) Как сте с бебчо?

Как сте днес, момичета?

Аз се радвам на хубавото слънце и приятна разходка преди да захладнее отново.

Отворили сте темата за ваксините и аз се чудя в тази връзка по темата за ваксините, които се слагат  болницата веднага след раждането. Случайно ми попадна информация, че може при подписване на документ да се отложат докато бебето стане на 2 месеца. Темата с ваксините е доста противоречива, споделете вие какво смятате да правите.

« Последна редакция: Септември 29, 2016, 23:57:02 pm от Мели »
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #753 -: Септември 29, 2016, 19:06:19 pm »
Темата за ваксините не е противоречива. Просто изисква доста сериозни познания в областта и възможност за подбор на източниците на информация, за да си състави човек обективно мнение. Друг проблем свързан с въпросната тема е, че нас изобщо не ни е страх от куп болести, защото ние сме поредно поколение надлежно ваксинирани срещу въпросните болести хора и нямаме никакво реално понятие всъщност - до какво водят те и то масово. Ако бяхме изгубили половината си семейство, заради някоя от тях - нямаше да се пристискваме и да философстваме по въпроса, дали то имало нужда и смисъл наистина да се слага ваксина за това и онова. Когато си чел за "това и онова" само в нет-а и евентуално си виждал снимки и понякога дори имаш безумното убеждение, че някои болести били изчезвали...картинката е като сегашната.

Конкретно на въпроса. Всяка от вас има право да поиска и подпише съответни документи, че не желае на бебето й да бъдат поставяни каквито и да било ваксини. Ако го нямате като изрично изискване - те се поставят, без да ви пита някой специално дали сте съгласни (в болницата това). Т.е. по тази тема - следва да се декларира изрично несъгласие и да - може.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #754 -: Септември 29, 2016, 19:39:50 pm »
Jbrul,

Аз лично нямам съмнения дали да се слагат ваксините, които са основни, а по-скоро кога.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #755 -: Септември 29, 2016, 19:46:08 pm »
Jbrul,

Аз лично нямам съмнения дали да се слагат ваксините, които са основни, а по-скоро кога.

Когато ти кажат хората, които разбират от тези неща. Ако имаш съмнения в компетентността на определени лекари по този, или други въпроси - консултирай се с още няколко такива, за които си убедена, че си разбират от работата. :) Аз съм последният човек, който ще седне да те убеждава, че всеки у нас, който има диплома по медицина и титлата "Доктор" е със сигурност компетентен само по тази причина. Все пак в този форум идеално знаем, че това не е така и защо не е така. Лично аз не се консултирам за себе си и за малкия с ЛЛ, или с педиатър, за всичко търся тесни специалисти. Навремето за ваксините - разпитвах имунулози и съм действала по техните мнения. Които апропо си съвпадат с предвиденото в ИК. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #756 -: Септември 29, 2016, 20:24:16 pm »
ИК е направен от екипи от специалисти, също така ИК в Европа са почти идентични, особено за първите ваксини в болницата. Освен ако няма противопоказания е добре да си се ваксинира, когато си пише. Това също е изчислено и  според антителата, които се поемат с кърмата и тн.
Иначе, Лукреция, изследвай си антителата, но ако ще се ваксинираш, трябва да проверите и мъжа ти и голямото дете, иначе е напълно безсмислено. Ти точно влизаш в седмиците, в които е позволено.
Обсъди го добре с лекаря си.

Лека бременност, момичета :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #757 -: Септември 29, 2016, 22:11:13 pm »
Сън_смайл, при теб килограмите се топят много бързо. Това е супер. Сигурно покрай вълненията с бебето, не остава време за ядене. Поне така казват новоизлюпените мамчета.

Мира, аз като попълвах документите за раждането, имах опция да отбележа, че не искам ваксините, които се слагат в болницата. Иначе смятам да се сложат всички ваксини на бебето.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #758 -: Октомври 01, 2016, 18:01:59 pm »
Здравейте момичета, чета ви често , но рядко пиша .Не ми е първа бременност , но сякаш са минали векове и нищо не помня , трудно уринирам , но нямам характерните болки при цистит , по скоро тежест и чувство на подуване сякаш не се изпишквам изцяло . От там усещам и болка ниско долу по средата . Имам проблеми и със запек , пия дуфалак от време на време . Гледам да се наливам с повече течности , че да промивам бъбреците . Иначе пия магнерот , нош -па / имам чувство че не ми помага/ и дуфастон 2*1 намалям го в момента с идеята да го спирам вече. Имали ли сте подобни усещания и доскомфорт. На 27 бях на морфология , но нищо нередно не се вижда , чакам момче 😊 в понеделник съм при моя гинеколог и пак ще му кажа. Правили се вагинален преглед сега в тази седмица 16/17 , може ли тези усещания да идват от шийката , нямам течения , поне за сега ... Благодаря ви и бъдете здрави 😊




Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #759 -: Октомври 01, 2016, 20:10:48 pm »
Привет Яна,

Това усещане на тежест и все едно не успяваш докрай да се изпишкаш е характерно за бременността. Аз също имах един такъв период, но с вдигането на бебчето по-нагоре в корема това донякъде се облекчи. За тази болка и тежест магнезия и но шпа не ми помагаха. Док ме накара да пусна изследвания кръв и урина, вкл стерилна урина и за щастие всичко беше ок.

Прави се вагинален преглед или вагинален УЗ, само ако се налага да се огледа шийката или да се вземе секрет за микробиология.

За запека най-много ми помагат повече фибри и плодове всеки ден, овесени ядки, пълнозърнест хляб и зеленчуци.
« Последна редакция: Октомври 01, 2016, 20:22:26 pm от Mirracles »