0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #760 -: Октомври 01, 2016, 20:26:48 pm »
Благодаря Mirracles , малко се  успокоих . На колко време ви пускат кръв и урина, аз имах бактерии преди , после пък пробата била замърсена и нямало нищо . Но аз ги правих при приема в болница преди месец .




Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #761 -: Октомври 01, 2016, 20:47:38 pm »
Яна,

На мен напоследък док ми изписва изследвания за кръв и урина веднъж месечно, защото следим всякакви неща от сорта на хемоглобин, чернодробни ензими, белтък в урината, глюкоза и тн.

За стерилната урина най-добре си вземи контейнерче от аптеката. Интимен тоалет преди даване на пробата и първо се пишка за секунди извън контейнера и чак после в него. Така се избягва замърсяване на пробата и подвеждащ резултат. Това ми обясниха в лабораторията.
Успех!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #762 -: Октомври 01, 2016, 21:03:18 pm »
Благодаря 😊




Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #763 -: Октомври 02, 2016, 11:28:17 am »
Здравейте, момичета :)
Надявам се всички да сте добре.
Аз тази сутрин постъпих отново в болница. Кървенето ми се увеличи и се оказа, че този път е маргинален ръб на плацентата. Около 3.5 см е отлепено. Бебка е добре, но има опасност от инфекция. Затова ще остана под наблюдение. Хубавото е, че според доктора няма риск да изкарат бебка и сега, ако кървенето не спре. Малко по-спокойна съм.
Хубава и спокойна неделя на всички :)

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #764 -: Октомври 02, 2016, 12:05:40 pm »
Крис, много съжалявам, че пак е трябвало да влезеш в болница. Но там си под постоянно наблюдение и може би е най- добре за теб и бебето, за да си спокойна възможно най- много. Браво на теб!!! Ето вече си по средата на 35 г.с.

Яна, напълно съм съгласна с Мира. За запека много ми помагат плодовете: кивита, круши, пъпеш, грозде, праскови. Но внимавай с банани и ябълки. По принцип запичат. За пускането, всичко което описваш е нормално при бременни в началните месеци и в последния триместър. При мен честото пишкане изчесна около 20 г.с. и засега още не се е завърнало.  :D Ще видим кога пак ще се появи...
На мен до 17-18 г.с. ми правеха както вагинален ехограф, так и на корема. Предполагам, че докторът е искал да види че всичко е наред.
Лек ден на всички!!!!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #765 -: Октомври 02, 2016, 13:51:36 pm »
Крис,

Съжалявам, че се е наложило пак да влезеш в болницата, но както ти е казала и Лукреция, така ще си под наблюдение на лекар и всичко ще е наред. Стискам палци да се наредят нещата както е най-добре за бебчо и за теб! Още малко остава! Кураж и мисли положително!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #766 -: Октомври 02, 2016, 13:53:08 pm »
Благодаря ви, момичета!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #767 -: Октомври 03, 2016, 13:32:12 pm »
Крис, стискам палци всичко да е наред. Ще трябва да устискаш още малко и после ще гушкаш сладко бебче.

Яна, аз имах запек в 3-4 месец и започнах да ям киви всяка сутрин. Това много ми помогна. Друг е въпросът дали по това време може да се намери киви.

Мира, как сте с бебето?

Момичета, аз още си чакам, а времето никак не минава. Вече започнах да се изнервям. Имах 2-3 часа контракции, които станаха малко по-силни и изведнъж отслабнаха и изчезнаха. Тъкмо се бях настроила вече за раждане. Вслушвам се във всички признаци, но засега и тапата не  ми е паднала(ако въобще падне).

P.S Имам 2 дни до термин. Лентичката ми избързва :D
« Последна редакция: Октомври 03, 2016, 13:34:58 pm от Нани »
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #768 -: Октомври 03, 2016, 14:17:15 pm »
Здравейте, момичета!
Дано всички да сте добре!

Крис, стискам палци!

Нани, още мъничко, то не останало :)

Яна, аз тази тежест ниско долу я имам ако се претоваря. Според моя доктор не е опасно и притеснително, ако не е постоянна или за дълъг период. Веднъж само съм пила но-шпа, иначе като си полегна и почина, съм по-добре.

За запека - на мен освен овесените ядки, фибрите и плодовете, много ми помагат всякакви треволаци - марули, салати и др. залени.


 
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #769 -: Октомври 03, 2016, 14:19:33 pm »
Нани,

На финалната права сигурно е още по-изнервящо чакането. И ние се вълнуваме с теб :) Още малко и ще гушнеш малкото ангелче.

Аз съм ок. Бебка редовно тренира салта в корема ми  :D Като изключим болките в гърба и задъхването при най-малко усилие, не мога да се оплача. Напоследък ми е доста отнесено и замайано в по-голямата част от деня. Към края на седмицата ще си пускам изследванията за следващия преглед и ще се разбере дали има някаква причина.

Крис,

Как си днес, мила?

Поздрави на всички в темата и приятен ден!

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #770 -: Октомври 03, 2016, 14:38:00 pm »
Нани, чувала съм, че ако се правят повече разходки, помага при някои момичета, за да подканят бебковците да се появят на бял свят. :lol: На мен са ми препоръчали поне един час ходене през ден. Ако е всеки ден, най-добре. :D А последния месец от бременността, казват, че било добре да станат два часа на ден ходене. Един час сутринта и после следобяд пак. Ако искаш, поразходи се тези дни малко повече и ще видим!!! Но вече не остана: време й е на твоята бузана вече да се появява, ама с характер от сега: когато тя си реши, не когато мама иска!!!

Крис, как сте днес, мила?

Мира, аз също много се задъхвах преди да започна да се движа по-активно. А беше и по-топло тогава. Правиш ли някакви упражнения? Опитай да се движиш повечко с твоето темпо разбира се и може да се почувстваш по-добре!

Яна, наистина плодовете, треволяците, както казва Цветето, и фибрата много помагат при запек. При мен дисконфортът, който предизвиква запекът е ужасяващ. Болки в корема, чувство все едно съм надут плондер, т.н.... Затова се тъпча с кивита и круши дори и да не ми се ядат. Две кивита сутрин задължително. Даже вече не са ми никак вкусни, нали ги ям ща не ща... Крушата има същия ефект при мен! Иначе аз не приемам медикаменти. Надявам се да откриеш какво ти помага и на теб.

Лек ден и от мен!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #771 -: Октомври 03, 2016, 14:47:02 pm »
Лукреция,

Ходя на разходка почти всеки ден. Стълби изкачвам и тн. Задъхването идва не толкова от физическото усилие, а от това че откакто ми се е вдигнал корема нагоре ми притиска повече дробовете и не мога да си поема въздух така дълбоко както преди. Разбира се това е нормално по време на бременност. Още няколко месеца ще изтърпим, няма как.  :D
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #772 -: Октомври 03, 2016, 16:18:56 pm »
Ако бебето не иска да излиза, и на челна стойка да започнете да спите, няма да помогне. Имам две преносени бебета, опитвала съм какво ли не поне първия път. И двете се родиха предизвикано.
Само 5 процента от бебетата се раждат на термин. Много и закъсняват. Лекарят ще прецени колко да чакате и какво да предприеме. Максимално изчакват 10-14 дена. И после предизвикват раждане. Или правят секцио като на снаха ми, защото бебето беше станало твърде голямо за естествено раждане.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #773 -: Октомври 03, 2016, 20:23:35 pm »
Здравейте, момичета!
Днес се роди нашата принцеса Мария. В 34+4 дни 2590 гр 47 см. Секциото мина под голямо напрежение за мен. Видях я и след това я поставиха в кувиоз. Моля се на Господ да я гушна по-скоро! Стискайте палци!
Оказа се, че се е появил втори хематом, който можеш да се качи нагоре към бебка... Затова решиха да я изкарат!
Лека вечер милички и здрави бебенца на финал

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #774 -: Октомври 03, 2016, 20:59:08 pm »
Крис,

Честита дъщеричка! Радвам се, че и двете сте добре,това е най-важно. Ще стискам палци тя да навакса бързо и да можеш скоро да я гушнеш. На теб бързо възстановяване и горе главата!

Момичета,

Ето я темата за поздрави: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51785.msg1138081#msg1138081
« Последна редакция: Октомври 03, 2016, 22:03:04 pm от Мели »
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #775 -: Октомври 03, 2016, 22:06:14 pm »
Благодаря ти, Мира 😘

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #776 -: Октомври 04, 2016, 14:38:02 pm »
Здравейте, момичета!
Днес се роди нашата принцеса Мария. В 34+4 дни 2590 гр 47 см.

Честито, Крис!
Да сте живи и здрави и бързо да се приберете вкъщи! :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #777 -: Октомври 05, 2016, 12:52:16 pm »
Здравейте, момичета! Много е пусто тук тези дни... Надявам се, всички да сте добре.
Нани, днес е денят на термина ти.... Все по-малко остава.

Крис, как сте, мила? Дано Мария скоро да наддаде достатъчно, за да си я приберете вкъщи!

Яна, по-добре ли се чувстваш?

Мира, права си: ще се изтърпят тези последни месеци, а след това дори няма да си спомняме за неразплоложенията.

Ние днес късно следобяд имаме среща с нашия малък юнак!!! Надявам се всичко да е наред. После ще разказвам.

Лек ден, момичета!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #778 -: Октомври 05, 2016, 13:22:30 pm »
Lucrecia, чакам с нетърпение вече. Надявам се само да не се наложи предизвикване на раждането, защото са ми казвали, че е доста болезнено. В крайна сметка, каквото дойде.

Момичета, в този студ май най-добре си е бременеене вкъщи на топло  :D Аз не мога и да се разхождам повече от 20 мин, защото бебето ме натиска много ниско долу и ме боли.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #779 -: Октомври 05, 2016, 14:28:17 pm »
Нани, всяко раждане е болезнено. Не знам какво са имали предвид, като са ти казали, че предизвиканото раждане е болезнено. Продължава по-дълго иначе. Ако бебето не е голямо и всичко е наред с плацентата и водите, няма причина да бързате.
Моите и двамата са родени предизвикано. Ако имаш въпроси, ще се опитам да ти отговоря в рамките на това, което знам.