0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #800 -: Октомври 12, 2016, 11:58:17 am »
Бременелки, стискам палци на всяка от вас да е наред всичко.
Мира, много се радвам за вас, за фраксито не мога да съм ти полезна :?
Ние с Валерия сме добре, тя е с колики, което знам, че е за друга тема, но ми липсва тази :)
Прегръдки на всички!


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #801 -: Октомври 12, 2016, 16:31:05 pm »
Здравейте, момичета!

Да се отчета и аз:
вчера бяхме на ЖК, нашето човече е малко над 1кг и засега е добре. Аз вече съм 81кг, които обаче за момента не усещам да ми тежат. Аз засега спирам с дузофарм-а, ще пия само магнерот до следващия преглед на 15.11.

Mirracles, и моят апетит нещо започна да се засилва :D

Честито на Нани! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #802 -: Октомври 13, 2016, 13:37:29 pm »
Мира,може да правиш компрес с реванол :)
Лека бременност на всички
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #803 -: Октомври 13, 2016, 22:03:52 pm »
Привет, момичета!
Нещо няма голяма активност в темата ни тези дни.

Сън_смайл,

Дано коликите на Валерия минат по-скоро! Наминавай да ни проверяваш как сме :)

Цветето,

Добре е поне, че ни се отвори апетит по към края, че иначе никак нямаше да ни е лесно :)

Алекс,

Мерси за идеята за реванола. Аз си направих междувременно компрес с лук и морска сол и малко подобри положението.

Момичета,
Купих си крем за бременни на Hipp и най-сетне ми се успокои кожата от неприятните сърбежи и белене. Стриите не знам дали ще предотврати изцяло, но поне сега ми е много по-комфортно. 

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #804 -: Октомври 13, 2016, 23:24:15 pm »
Здравейте и от мен. Минавам да видя как сте. Благодаря за пожеланията.

Относно апетита, последните две седмици от бременността ядях като за световно. Отвори ми се голям апетит. В момента съм в другата крайност-абсолютно нищо не ми се яде. Лека бременност на всички!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #805 -: Октомври 14, 2016, 09:08:28 am »
Здравейте, нови попълнения приемате ли?

Аз съм прясно бременна, 5 г.с. по мои сметки (според ПРМ) и с ЧХГ 1812 отпреди седмица. В понеделник съм на първи преглед. В момента хем се радвам, хем ми е притеснено след 2 загуби и 15 месеца неуспешни опити, но се опитвам да бъда максимално позитивна и да не си мисля черни неща.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #806 -: Октомври 14, 2016, 11:26:01 am »
Привет DreamOn,

Добре дошла в темата и честито ти голямо и хубаво ЧХГ!   :) Тревогата и страха ги има при всеки, независимо дали има или няма предистория, но се опитай да се абстрахираш от това какво е било преди и си мисли само за най-добрия сценарий! Важно е да си намериш добър лекар, който да те подкрепи компетентно и да му имаш доверие. Останалото е търпение и вяра! Стискаме ти палци за лека и успешна бременност!  :)
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #807 -: Октомври 17, 2016, 13:50:50 pm »
Здравейте, нови попълнения приемате ли?

Здравей и от мен и добре дошла!

Честито за хубавата новина :) гледай да се затрупаш с позитивни мисли, читав лекар, да наблюдаваш сигналите на тялото, да се наслаждаваш  и всичко ще е наред :)

Аз изкарах една 4 дневна настинка, която ми  се появи от нищото, но вече има светлина в тунела :) Да се пазите!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #808 -: Октомври 17, 2016, 13:55:01 pm »
Благодаря за посрещането!

Днес бях на първи преглед, имам си плоден сак със съответни размери и толкоз. Първоначално малко се ошашках, че не се вижда нищо друго, но после се сетих, че то на този етап няма какво друго да се види. И с дъщеря ми (имам си една 5-годишна принцеса) беше така. След 10 дена ще ходя пак и се надявам да видим повече.

Настинка ме мъчи и мен, да му се невиди. Пия разни хомеопатии и така. Пазете се и вие!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #809 -: Октомври 17, 2016, 23:15:10 pm »
Здравейте, милички! Минавам да ви кажа, че утре най-накрая изписват милото ми бебенце. След 15 дни прекарани в интензивното на неонатологията, утре Мими се прибира у дома.
Искам да споделя, че това беше най-трудният период за нашето семейство. Нашето осмаче не беше никак добре, но благодарение на страхотните педиатри и лекари от Аг Селена, ние се възстановихме и вървим напред и растем :)))
Пожелавам ви много здраве и пухкави и доносени бебчета на финал.

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #810 -: Октомври 18, 2016, 09:59:13 am »
Здравейте, милички! Минавам да ви кажа, че утре най-накрая изписват милото ми бебенце. След 15 дни прекарани в интензивното на неонатологията, утре Мими се прибира у дома.
Искам да споделя, че това беше най-трудният период за нашето семейство. Нашето осмаче не беше никак добре, но благодарение на страхотните педиатри и лекари от Аг Селена, ние се възстановихме и вървим напред и растем :)))
Пожелавам ви много здраве и пухкави и доносени бебчета на финал.

Чудесна новина, Крис!
Браво и на лекарите, които  са били до вас и  са се грижили добре за вас :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #811 -: Октомври 18, 2016, 12:52:10 pm »
Здравейте!

Добре дошла на DreamOn! Пожелавам й безпроблемна бременност.

Крис, много се радвам, че Мария най-после се прибира вкъщи! Чудесна новина. Дано от сега нататък нямате повече проблеми, за да можете да се наслаждавате на този прекрасен момент!

Мира, аз за сърбежите използвам само бадемово масло. Както при първата ми бременност, така и сега, това е основното, с което се предпазвам от стриите. Засега не са се появили, но ще видим... Иначе и твоята бебка е пораснала... Браво!

Цвете, радвам се, че всичко е добре и при теб! Повдигна темата за килограмите и апетита... Нормално е апетитът да се повиши, но при всеки е различно. При мен, докато ме сложиха на диета, че им се стори, че изведнъж съм качила много бързо и така не можело да продължавам ( 4-ти и 5-ти месец качих общо 5 кг. и това ги алармира), сега изведнъж се притесниха, че последния месец не съм качила нито килограм. Изобщо, всичко е относително. Дотук съм +8 кг. отгоре. При мен, като цяло, мога да кажа, че страдам от липса на апетит от самото начало на бременността и така си продължавам. Няма нещо, което да ме изкуши или да ми се прияде... Когато си бях в България през ваканцията, само закуските на свекървата ми се услаждаха...то сигурно и затова 5-те килограма през 4-ти и 5-ти месец.  :lol:

Малко съм понастинала, запушен ми е носът и се надявам само с това да се размина...Но с това променливо есенно време....

Пожелавам ви една прекрасна седмица, изпълнена само с положителни емоции.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #812 -: Октомври 19, 2016, 06:26:00 am »
Здравейте, момичета,

Добре дошла на DreamOn! Лека и безпроблемна бременност ти желая.
Клиниките започнаха есенните процедури. Дано всички момичета се прехвърлят в тази хубава тема.

Много се радвам, Крис, че вече сте си вкъщи с Мария. Много радост да ви носи.

Лукреция, супер са ти килограмите. Аз пак съм качила доста за 1 месец. Отново ми пуснаха белтък и албумин. Все на долна граница или под се движат. Моят нос е запушен от началото на бремеността, търпя си го, слагам физиологичен разтвор от време на време, но без особен ефект.

Вчера бях на ЖК, всичко изглежда да е ОК. Бебо е около 1,6 кг, което било средна стойност за 31 гс. По прогнозна проекция на ехографа с този темп на разстеж според докторката на термин ще е 3,5 кг. Шийка каза, че имам колкото си искам. Пуснаха ми и чернодробни ензими т.к. от известно време имам обрив по тялото и най-вече по корема. Направих и консултация с дерматолог.

Пазете се!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #813 -: Октомври 19, 2016, 09:48:30 am »
Добро утро!

Видях, че се споменават килограми... Аз имам нечовешки апетит от няколко дена. Ама наистина огромен глад и ако не ям, ми става много лошо и не ми минава с часове, дори и да полегна, хапна и т.н. С дъщеря ми бях по същия начин и качих 25 кг по време на бременността. Вярно, че ги свалих впоследствие, 7-8 месеца след раждането бях дори по-малко кг отпреди да забременея, но ми се искаше този път нещата да са повече под контрол и да не качвам толкова много, в крайна сметка не е и полезно нито за бебето, нито за мен. Обаче не става, гладна съм и това си е. Сега измислих да хрупам моркови, краставици и т.н. зеленчуци между храненията, надявам се да помогне.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #814 -: Октомври 19, 2016, 10:29:47 am »
DreamOn, чудесна идея е да похапваш плодове и зеленчуци, всеки път, когато ти се дояде нещо между основните хранения. Според мен това е правелният начин на действие... Но понякога, организмът си иска нещо по-солидно, за да успокои гаденето и неразположението на стомаха. На мен ми помагаха много обикновените бисквити. Винаги си носех в чантата и щом усетих неразположение, веднага хапвах. С тази разлика, че при мен няма апетит или глад, а само гадене или усещане на празен стомах, което довежда до прималяване... Но това обикновено е само през първия триместър, казвам обикновенно, защото аз си продължавам и досега.

Силвия, радвам се за добрите новини! Малкият юнак расте добре. Все така да продължавате... Виждам, че каката скоро ще стане на 5 годинки!!! Сигурно подготвяте празнинството.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #815 -: Октомври 19, 2016, 10:51:09 am »
Добро утро на всички! :)

по темата за апетита и килограмите, както каза Мира, пак че апетитът се появи чак сега :D

Силве, чудесно се развива човечето :) както каза нашия лекар - не расте само мама, а и бебето :D колко много качи за 1 месец ти? Какво показва белтъкът и албуминът?

Лукреция, според мен килограмите ти са прекрасни. Аз за моята настинка вземах Осцилококцинум и витамин Ц, а за носа - Куикс спрей с алое и балсам Колд "Хималая" за отпушване. Смуках Фитолор+лукчета.

DreamOn, плодовете и зеленчуците са добър вариант за залъгване на нечовешкия град, но манджата си е манджа :D

Да ви кажа, аз досега съм +14кг, но не ги усещам толкова. Висока съм 176см, т.е. вече съм 81кг. По отношение на килограмите се чувствам добре. Аз за щастие нямах гадене и повръщане през нито един етап на бременността, нямам и промяна в апетита. Но си качвам малко по малко всеки месец. Дори питах и мъжа ми, дали забелязва промяна в храненето ми, защото  аз наистина не намирам промяна, нито ми се прияжда рязко нещо, нито съм променила количествата - и той не вижда промяна.
Преди бременността закусвах рядко, не ми беше проблем да пропускам хранения, но сега от отговорност към малкото човече, гледам да не пропускам хранене, вместо 3 големи порции, гледам да има малки междинни хранения (плод, ядки, бисквитки), за да не се стига до крайности.
Майка ми и баба ми са качвали по много при 1вата си бременност - около 40 и няколко килограма, били  са като китове, затова се очаква аз да стана поне хипопотам :D
Снаха ми се вманиачи и гладува през 9те месеца, което за мен не е нормално :)

Целувки и се пазете!

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #816 -: Октомври 19, 2016, 12:20:16 pm »
Цвете, направо ме разсмя с глас!!!  :lol: Невероятно чувство за хумор! Настинката днес е по-добре. Доки ми каза само парацетамол и инхалации с евкалипт... Лукчетата много ми помагат. Твоите килограми също са добре дотук. Не вярвам да станеш хипопотам и да качиш повече от 20 кг. А за твоята височина това е напълно приемливо. Качването на килограми при бременност трябва да се събразява със структурата на всяка една от нас, с височината ни и с килограмите, които имаме преди бременост.
Аз съм 174 см. и 69 кг. по принцип, така че съм си отбелязала като нормално повишаване на теглото +15 кг. Но определено не се вманиачавам на темата, защото не го считам за приоритет в момента.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #817 -: Октомври 19, 2016, 16:27:16 pm »
Цвете, направо ме разсмя с глас!!!  :lol: Невероятно чувство за хумор! Настинката днес е по-добре. Доки ми каза само парацетамол и инхалации с евкалипт... Лукчетата много ми помагат. Твоите килограми също са добре дотук. Не вярвам да станеш хипопотам и да качиш повече от 20 кг. А за твоята височина това е напълно приемливо. Качването на килограми при бременност трябва да се събразява със структурата на всяка една от нас, с височината ни и с килограмите, които имаме преди бременост.
Аз съм 174 см. и 69 кг. по принцип, така че съм си отбелязала като нормално повишаване на теглото +15 кг. Но определено не се вманиачавам на темата, защото не го считам за приоритет в момента.

Лукче, радвам се, че настинката отминава, че определено не е приятно!
аз доста дълъг пост съм писала сутринта, ама само да добавя:
Чувала съм майка ми и баба ми още като дете да казват, че нашият род бил с много благодатен ген (жените де), защото когато сме качвали килограми, сме ги качвали равномерно и затова не ни личало, че дебелеем :D та и аз с това се успокоявам
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #818 -: Октомври 19, 2016, 22:24:56 pm »
Привет и от мен, момичета :)

Крис,

Радвам се, че с Мими вече сте добре и сте си вкъщи! Всички премеждия нека останат в миналото и да расте здрава и щастлива за радост на мама и тате!

Тези дни съм отпаднала и нямам никакъв тонус, както и желание за писане. Стои ми се на топло под завивката и ми се хапва топла супа. Успях да пресека настинката още в началото и ми се размина.

От този месец док ми каза да пия комбинирани витамини, в които има и желязо и реакцията на стомаха не закъсня. Сега трябва да засиля допълнително фибрите и плодовете, за да се нормализира ходенето до тоалетната, защото иначе е неприятно.

Изобщо тези дни настроението ми е мрън-мрън. Дано скоро това да отмине.

Лека и спокойна вечер на всички!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #819 -: Октомври 20, 2016, 15:37:54 pm »
Добър ден,
Надявам се да приемате още нови членове.Резултат от днешния преглед- 7 г.с ,имаме сърчице :)
Продължавам терапията по старо му.Миомния възел не пречи.Ембрионче се е закрепило по-ниско.В предвид конизацията обсъждахме различните видове серклаж,дали да правим и кой вид да правим.Обясни ми,че повечето жени си избират доктор за женска консултация,към 11 г.с и те са докторите,който правят тези процедури,но тъй като случаят ми е по-деликатен(шийката ми почти оцъства) той ще ми избере доктор и ще ме прехвърли по-рано.Да се приготвя да пазя леглото от 20.г.с.Добре,че този разговор съм го водила с много доктори и съм имала достатъчно време да го усмисля ,така че да не се шашкам много :).Просто се моля да стигна до там .Следващ преглед 28.10