0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #680 -: Септември 14, 2016, 12:08:58 pm »
Мира, благодаря за обратната връзка за промените по сайта. Забелязаните от теб проблеми ще бъдат отстранени в най-кратък срок.

Ако забележете нещо друго нередно, моля пишете в подфорума за техническа поддръжка. Всяко мнение е добре дошло. И повече очи забелязват повече проблеми.

Лека бременност, момичета



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #681 -: Септември 14, 2016, 13:52:28 pm »
Благодаря! Ценя усилията на работещите по сайта и съм сигурна, че когато приключат промените ще стане чудесно!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #682 -: Септември 15, 2016, 11:18:50 am »
Ехооо :)

Къде сте се изпокрили всички? Напоследък темата е заприличала на мой личен блог -  само аз пиша  :D Малко ми е сранно да си говоря сама със себе си ;)
Как сте? Какво ново при вас?

Исках да ви питам, изписвали ли са на някоя от вас Полижинакс по време на бременността?
На мен ми излязоха някакви гадинки на последната микробиология и ми изписаха тези глобули за 6 дни. В листовката, както винаги пише, че не са за бременни, но док каза, че се изписват на бременни.

Ще ги слагам, защото й имам доверие, а и по-добре навреме да се лекуват бактериите. Но се чудех има ли и други с опит това лекарство.

« Последна редакция: Септември 15, 2016, 11:20:45 am от Mirracles »
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #683 -: Септември 15, 2016, 12:26:28 pm »
Мира, предписват полижинакс и в 9-тия месец, профилактично преди раждане. Не се притеснявай, важното е да няма гадинки  :D





*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #684 -: Септември 15, 2016, 13:13:06 pm »
Здравейте, момичета! :)  :eating:

От няколко дни нашето човече е доста подвижно, което ме радва. Вчера обаче като приритваше, имах усещането, че сякаш закача някакъв нерв и усещам това ритане като импулс, който стига много ниско долу и преминава към единия крак. Случва ли се така и при вас?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #685 -: Септември 15, 2016, 13:26:00 pm »
Руми,

Мерси за отговора. Така е, важното е да се вземат мерки за гадинките навреме.

Цветето,

На мен не ми се е случвало точно това, но на моменти като бебка нацели някое по-чуествително място ми се случва да подскоча от някое ритниче.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #686 -: Септември 15, 2016, 14:08:40 pm »
На мен не ми се е случвало точно това, но на моменти като бебка нацели някое по-чуествително място ми се случва да подскоча от някое ритниче.

Да, и това, на моменти просто се задейства като ответен рефлекс на ритването :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #687 -: Септември 16, 2016, 16:19:08 pm »
Мира, въобще не си сама! Просто не винаги всеки има мнение, знаеш как е.
Вчера в 14:25 се роди Валерия!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #688 -: Септември 16, 2016, 16:29:15 pm »
Честито, Сънсмайл!

Добре дошла на прекрасната Валерия! :) Да е здрава, жизнерадостна и щастлива!
На теб бързо възстановяване!

Момичета,

Ето и темата за поздравления:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51725.0
« Последна редакция: Септември 16, 2016, 16:53:01 pm от Mirracles »
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #689 -: Септември 17, 2016, 11:56:03 am »
Вчера в 14:25 се роди Валерия!

Честитооо! :) :cheerleader:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #690 -: Септември 17, 2016, 15:13:31 pm »
Как сте, момичета? Аз станах малко по-трудно подвижна и ми е трудно да си намеря поза за сън.  Станала съм много пухкава :D Другата седмица съм на преглед да видим колко е порастнала нашата госпожица. Само се чудя кога ще родя-преди или след термин. Имам чувството, че от цяла вечност съм бременна, а последния месец ми минава много бавно. Ще трябва да имам още малко търпение за да се роди здравичко и пухкаво бебе. Хубав и усмихнат ден на всички мамчета  :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #691 -: Септември 17, 2016, 15:42:53 pm »
Нани,

Мога да си представя как се чувстваш. Аз още от сега трудно си намирам поза за сън и се чувствам много тромава, а имам още доста време до финалната права.

Стискаме ти палци за леко раждане в най-добрия момент!

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #692 -: Септември 17, 2016, 18:50:56 pm »
Благодаря ти, Mirracles. Дано всичко да мине гладко.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #693 -: Септември 18, 2016, 12:05:27 pm »
Здравейте, момичета! Честито на всички мами, родили последните няколко седмици! Да сте живи и здрави и много щастливи. От 16-ти и аз съм в клуба на майките. Родих с непланирано секцио, защото тоновете на беби падаха и докторката ми не искаше да рискуваме. Оказа се увита пъпна връв. Та за тези, които се чудят как да раждат мога да кажа, че секциото е много ок до пускането на упойката и след това раздвижването, поне мен много ме боля и продължава да ме боли зверски като лягам и ставам. И най-кофтито е че не се чувствам достатъчно силна да се грижа за бебето.... а то си е при мен постоянно от днес. В този ред на мисли предполагам, че родилните естествено на 3 ден са много по-добре и физически и психически.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #694 -: Септември 18, 2016, 12:30:29 pm »
Aeryn,

Честита рожба! Да сте живи и здрави и много щастливи заедно! На теб бързо възстановяване!
От това, което споделят мои приятелки родили със секцио, хубаво е да имаш кой да ти помага вкъщи с бебето в началото. Но после всичко това се забравя, когато ти се усмихне и загука малкото човече.

Ако искаш сподели дали е момиченце или момченце и как се казва, за да пуснем тема за поздравления.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #695 -: Септември 18, 2016, 12:49:42 pm »
Благодаря ти, Mirracles. Девойка е, Ема се казва. Иначе мислим тати да помага първата седмица, пък после ще видим. Майка ми ми предлага да помага, но честно казано май повече ще ме нервира  :lol: та ще видим. Надявам се до края на следващата седмица да съм добре и да се справям и сама... Преди малко се чуваше как някоя мама ражда в момента и някак е много странно-хем звучи болезнено, хем много магично. :-)

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #696 -: Септември 18, 2016, 13:23:56 pm »
Aeryn,

С помощта на бабите понякога не е лесно, но ти ще прецениш най-добре кой вариант ще е най-добре за теб и бебето. Пожелавам ти скоро да се почувстваш по-свежа!

Момичета,

Ето я и темата за поздрави за Aeryn:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51727.msg1137438#msg1137438
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #697 -: Септември 18, 2016, 22:24:53 pm »
Момичета, не отказвайте помощ в началото! Добре е да има кой да свърши нещо в домакинството или да изкара бебето на разходка, докато вие си подремвате малко. Особено с първо дете е много важно.
Секциото си е операция и като такава, има нужда човек да се възстанови. След първото ми раждане хич не бях във форма, имах много шевове, така че и при естественото раждане няма гаранция, че на другия ден ще можете да правите всичко.

Лека бременност и раждане на всички!

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #698 -: Септември 19, 2016, 14:00:19 pm »
Девойка е, Ема се казва.

Честито и от мен и бързо възстановяване! :)

Mirracles, аз се чувствам тромава следобед/вечер. Сутрин имам енергия, коремът ми изглежда по-малък и мек, краката ми не са оттекли още, мога да се навеждам без проблеми. Следобед е друго - усещам се издута като плондер, по някое време започва да ме наболява опашката, а краката са като на великан :D Ама нали остават само още 17 седмици :D

Нани, ти си на финалната права, още мъничко само! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #699 -: Септември 19, 2016, 19:32:37 pm »
Момичета, бебето ни е порастнало-вече е 3100гр. Все пак съм чувала, че последните седмици ехографите дават отклонения, та не се знае колко точно е. От време на време имам леко болезнени конктракции, които се появяват най-често вечер. Док ми каза, че е добре да ги има, защото така матката се подготвя за раждането. Казаха, че главичката на бебето е ниско долу, но коремът ми още не се е смъкнал. Следя за ранни признаци на раждане, но засега не намирам никакви.  :D Сетих се как, когато исках да забременея, постоянно четях за ранни признаци на бременност, а сега чета за ранни признаци на раждане.  :D Времето минава много бързо.  8O