0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #780 -: Октомври 05, 2016, 15:36:31 pm »
Привет и от мен, момичета.  :)

Радвам се, че сте добре. Аз също.
Есенното време ми действа меланхолично някак, но това е неизбежно в този сезон.
В това време у дома на топло е наистина най-добре :)

Лукреция, чакаме новини за твоя бебо :)

Приятен следобед на всички!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #781 -: Октомври 05, 2016, 18:35:30 pm »
Blue_sky, колко време след термина ти предизвикаха раждане? На мен ми казаха, че ще изчакаме 5-6 дни. Може би лекарите се презастраховат и не чакат много дълго време.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #782 -: Октомври 05, 2016, 21:23:21 pm »
Ех, Нани, мързеливо бебе ти се падна. Не му се излиза от комфорта на мама. Надявам се скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина.

Наистина времето захладня и аз определено имам проблем с връхните дрехи, не мога да закопчея нищо. Тези дни трябва да го реша този проблем.
С движението нямам проблем. Имам едно 5годишно, което ме разхожда постоянно.
Започнах да приемам магнезий, изтръпват ми крайниците. Дано се подобри скоро положението. Малко преди 9ия месец ще го спра.
Лукреция, как е юнака?
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #783 -: Октомври 05, 2016, 21:44:21 pm »
С първото беше 3 дена след термин, защото беше сравнително едър. Според лекаря можеше да си седи още две седмици вътре без намерение да излиза и щеше да стане 4 кила, а аз щях да видя зор, докато го родя. И като чух 4 кг, бях готова на всичко. Да, де, ама впоследствие не бях убедена дали беше правилно, защото човекът още дори не беше слязъл в таза и бая ме поизмъчи.
С номер две реших да чакам максимално, тъй като беше слабо бебе, т.е. проблема с брат й го нямах. Ходех през ден да ме преглеждат и да ми мерят тоновете. И в един момент лекарят каза, че във вторник стават 14 дена. Да си избирам дали в петък или в понеделник да раждам. И си избрах петък, на 10-ти ден след термина, защото пък майка ми, която беше дошла да помага за бебето, иначе нямаше да може и да го види. Е, втория път беше много по-лесно. Мисля, че и упойката беше по-щядяща.
Та аз съм от отбора "бебета преносваме всякакви".  8)
« Последна редакция: Октомври 05, 2016, 21:46:10 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #784 -: Октомври 06, 2016, 03:25:36 am »
И аз преносих щерката, термин на 1/04 а се роди планово на 10 /04 секцио . Голяма беше 3750 , и мързелива 😊 а съм с двурога матка , надявам се и сега да не бързаме 😊 ама тогава бях млада 😉. Момичета, благодаря за съветите 😊 лягам когато усетя болка или тежест , лекарят беше възпрепятстван в понеделник и не можах да мина през него , ще чакам да се върне / в отпуска е/ и ще видим . Имам леки почуквания понякпга мисля , че е бебето , но са много слаби още 😊 щерката ме риташе доста активно и към края на деветия се успокои .  Чакам с нетърпение да ме подритват , това ме успокоява винаги 😊 мъжът ми ме погледна усмихнат веднъж и ми каза - " ако това те прави щастлива , да те ритна и аз " тъпо но смешно 😊 Бъдете здрави 😊 и повече усмивки.😊
« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 03:42:50 am от yana_c »




*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #785 -: Октомври 06, 2016, 10:04:07 am »
Здравейте  и от мен :)

Силве,  и на мен нищо от предишните ми дрехи не ми става и трябва бързо да реша този проблем, че днес е доста хладно :D

Яна, и аз се успокоявам като усещам подритвания, сръчкваня и движения.

Аз вече едвам чакам да дойде 11.10 и да идем на ЖК, че нашият лекар беше болничен и ни изместиха часа с 2 седмици и вече не ме свърта

Да се пазите!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #786 -: Октомври 06, 2016, 11:53:38 am »
Здравейте!

Радвам се, че всички сме добре. Времето и при нас вече захладнява и наистина връхните дрехи са малко проблемни. :D За из вкъщи, как да е, но за работа, когато трябва да си малко по-делово облечена, наистина съм затруднена.

Аз да си кажа за вчерашния преглед   :D: всичко е добре! За сега нещата се развиват добре. Ще си имаме един малък шишко!!!  :lol: Така се изказа докторката. Каза, че бебко сега тежи 1.390 кг., т.е. с две седмици е по-едър.... Но всички изследвания са наред, така че няма мотиви за притеснение. На 28-ми октомври ми е екото при другия ми лекар, този по здравната каса. Ще видим какво ще е неговото мнение.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #787 -: Октомври 06, 2016, 12:34:09 pm »
Аз с втората бременност си купих палто за бременни от ХиМ само за месец и половина. Ама какво да направя?! Не можех да се разхождам по дънково яке, отворено на корема, чак до средата на ноември.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #788 -: Октомври 06, 2016, 12:52:35 pm »
Права си, Блу. Аз също съм се подготвила за студено време, ама все още не е толкова студено, че чак да сложа палтото... Иначе до края на декември има много време и не може без топла дреха. При нас температурите са доста ниски, а има и доста вятър. Живея по-на север в Испания, и тук температурите са както в България, дори е много по-трудно да се повишат през деня. Тук се събуждаме с 0º-2º и най-много да стигнем до 7º-8º през деня. Така че, трябваше да се подготвя.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #789 -: Октомври 06, 2016, 13:12:06 pm »
Ако си на север в планината, ще ти трябва и на теб палто. :-) Между другото, като природа това е най-красивата част от Испания, поне за мен.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #790 -: Октомври 06, 2016, 13:39:07 pm »
Ако си на север в планината, ще ти трябва и на теб палто. :-) Между другото, като природа това е най-красивата част от Испания, поне за мен.

Само мога да се съглася с теб! Колкото по-на север в Испания, толкова по-красиво!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #791 -: Октомври 07, 2016, 13:47:24 pm »
Здравейте!!! Няма никакво участие тези дни... Надявам се, че сте заети все с приятни занимания.

Нани, има ли новини при теб? Стаскам палци всичко да мине по вода!

Аз днес ходих да ми сложат ваксината за коклюш. Определено съм за ваксинирането и досега не съм имала негативни последици от това, както лични, така и за дъщеря ми, Дори на детето му слагам освен включените от здравната ни каса ваксини и други, които счета за необходими и ми ги препоръча нейния педиатър (за менингит, за различни чревни неразположения при деца, които ходят на ясли и т.н.).

П​ожелавам един спокоен уикенд на всички!!! Ние този уикенд ще го посветим на селски туризъм заедно с още едно приятелско семейство. Надявам се да няма някакви изненади от моя страна...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #792 -: Октомври 07, 2016, 20:35:49 pm »
Момичета, днес се роди дъщеря ни Анастасия. Сама тръгна да излиза, та не се наложи предизвикване на раждането. Успех на всички! Чувството е уникално  :)
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #793 -: Октомври 07, 2016, 21:21:57 pm »
Честито, Нани! Да сте живи и здрави и много щастливи!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #794 -: Октомври 07, 2016, 21:28:40 pm »
Честита дъщеричка, Нани! :)
Бъдете много здрави и щастливи!
Бързо възстановяване!


Момичета, ето я и темата за поздравления:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51794.msg1138288#msg1138288
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #795 -: Октомври 08, 2016, 07:27:58 am »
Благодаря, момичета   :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #796 -: Октомври 08, 2016, 08:30:41 am »
Честита дъщеричка , Нани ! Бъдете здрави 😊

Момичета някой от вас пил ли е дуфастон до 18 г.с . Лекаря ми каза да го намаля от 3*1 на 2*1 седмица и после да го спирам . Но се страхувам , дали да не пия още няколко дни по *1 и тогава да спирам. Освен дуфастон пия магнерот 3*1 и нош - па при болки.  И страшно ме боли стомаха от тях вече ..




Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #797 -: Октомври 08, 2016, 09:52:52 am »
Яна,

Вероятно има значение причината заради която го пиеш. Моят док ми беше изписал прогестероновия препарат до към 14 седмица, защото прокървих още към 8ма.  Каза ми, че плацентата, която се образува междувременно започва сама да произвежда прогрстерон в достатъчни количества и няма нужда да го пия повече. Но съм чувала, че на други жени и за по-дълго им изписват при доказана прогестеронова недостатъчност. Магнезиевият препарат се изписва след 16 седмица за релаксация на мускулите на матката против контракции. Магнезият може да дразни стомаха и червата. Ако е така се взема само с храна. Все пак коментирай с лекаря си, той знае най-добре.

Успех!
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #798 -: Октомври 10, 2016, 11:01:19 am »
Момичета, днес се роди дъщеря ни Анастасия. Сама тръгна да излиза, та не се наложи предизвикване на раждането. Успех на всички! Чувството е уникално  :)

Нани, честито! Много здраве, щастие и безгрижно детство за малката Анастасия!!!

На всички останали бременелки, пожелавам една слънчева и спокойна седмица!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #799 -: Октомври 11, 2016, 21:33:12 pm »
Привет, момичета!

Как сте? Какво ново при вас?
Днес бяхме на преглед. Бебка е вече почти 1 кг и се развива добре за седмиците. Ходихме и на консултацията с феталния кардиолог, защото моя док настоя. Всичко със сърчицето е ок :)

Мен започва да ме гони страшен апетит. За щастие това не се е отразило на килограмите ми още. Вероятно, защото след седмица влизам в третия триместър и започва по-бързото нарастване на бебчето.

Почнаха да ми се появяват синини и бучки по бедрата от фраксипарина и се разбрахме с док да пия аспирин през ден и да го редувам с фраксипарина. Дано да ми разминат по-бързо тези синини. Има ли вариант да си слагам някакъв компрес, за да минат по-бързо? Док нищо не препоръча...