0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #820 -: Октомври 20, 2016, 16:12:13 pm »
Здравейте!

Мире, дано скоро  да си в по-добра кондиция и настроение и да се радваш на хубавите моменти от бременеенето :)

bebeshok0326, добре си дошла :) дано всичко да е добре и да се радваш на безоблачна бременност :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #821 -: Октомври 20, 2016, 16:27:54 pm »
Бебешок,

Добре дошла и честито сърчице! Стискаме ти палци всичко да се случи по най-добрия начин и лека бременност!

Цвете,

Мерси много, днес съм по-свежа. Може би ми се отразява и това, че доста неспокойно спя нощем. Това разбира се е съвсем нормално на този етап, когато всяко преобръщане в леглото е усилие, а и нощните посещения до тоалетната прекъсват сладката дрямка.

Момичета, кога смятате да почнете да пазарувате основните неща за бебчетата?
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #822 -: Октомври 20, 2016, 17:48:37 pm »

Момичета, кога смятате да почнете да пазарувате основните неща за бебчетата?

Мира, аз по този въпрос съм категорична, че искам аз лично да си подготвя всичко, така че вече основните неща са подготвени: количка, кошарка, бодита, чаршафчета, одеялца, т.н. Мисля че седмият месец от бремеността е най-подходящ за да се подготвим по тези въпроси.

Бебешок,

Добре дошла и честито сърчице! Спокойна бременност ти пожелавам.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #823 -: Октомври 21, 2016, 15:08:25 pm »
Здравейте!

Мире, радвам се, че си добре! беше ми неудобно да си кажа,  но за мен май най-некомфортното нещо е нощта. Трудно си намирам място нощем, завъртането от една на др. страна като че ли от раз ми стана много трудоемко. Тъкмо като си намеря място и позаспя, се случва едно от двете неща: или ми изтръпва много бутчето, на което спя, или ми се ходи до тоалетна... и всичко се повтаря... При вас има ли такова изтръпване?

lucrecia, браво, че вече сте готови! А чанта за родилното подготвили ли сте? Аз скоро мисля да започна от нея, че тя ми се струва по-спешна. За останалите неща засега май само оглеждаме, но не сме купували нищо.

Да се пазите!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #824 -: Октомври 21, 2016, 15:09:07 pm »
Благодаря за приемането.Да се надяваме ,че ще стигнем до края възможно най-безоблачо :)
До вчера всичко ми беше свито,беше ме страх да се отпусна,за да не се разочаровам.Но от днес започвам малко по-малко да загърбвам черните мисли
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #825 -: Октомври 21, 2016, 16:57:06 pm »
Момичета, подкрепям напълно lucrecia. Не оставяйте пазаруването за след раждането (освен играчки, които така или иначе няма нужда да купувате, ще бъдете засипани от тях)! И в никакъв случай не оставяйте тази задача на мъжа. Той ще се чувства некомфортно, после ще му се карате, че е сбъркал нещо. Все е прецакан. А вие ще се ядосвате. Помислете си сериозно! И не, чантата за родилното не е по-спешна, защото като излезете от болницата, нещата веднага ще ви трябват. Т.е. еднакво спешни са и двете. Лукресия си има още едно дете, вероятно ще ползва някакви дрешки и други работи от него (аз го правя, въпреки че моите също са разнополови, дъщеря ми има гумени ботуши с пират в момеента и е супер доволна), но вие ще трябва са купувате всичко от А до Я, освен ако някой не ви даде нещо. И не се притеснявайте да приемете ползвани вещи или дрешки. Децата това не ги вълнува, а и безумно бързо ги израстват. В началото трябват по повечко бройки от всичко, защото кое повръща, кое се напикава и т.н.

Цветето, сигурно страдаш от липса на магнезий! Обсъди го с лекаря си следващия път. В коя г.с. си?

Хубава вечер! Аз ще водя моите на фризьор след малко.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #826 -: Октомври 21, 2016, 17:43:53 pm »
lucrecia, браво, че вече сте готови! А чанта за родилното подготвили ли сте? Аз скоро мисля да започна от нея, че тя ми се струва по-спешна. За останалите неща засега май само оглеждаме, но не сме купували нищо.

Цвете, при мен чантата за родилното е лесна. Само едни чехли трябва да сложа и един халат, ако искам. Всичко останало ти го дават в родилното: памперси, пижамки за бебето, шапчици (на дъщеря ми, която се роди в 1:46 часа на 26-ти декември й сложиха червена шапчица на Дядо Коледа :lol:). А за майката: несесер с тоалетни принадлежности, хавлии, нощница и т.н. Дамските превръзки също са подсигурени от болницата.

Иначе напълно съм съгласна с Блу! Ние с нея си се знаем от доста години и тя винаги ми е служила за добър ориентир в много отношения. Използвам възможността, за да й благодаря отново!!! :thankyousign:

Аз от дъщеря ми пазя много малко неща. Седем години са си доста време, а и тук всичко, което се купува е много разграмичено дали е за момиче или за момче. Розово и лилаво за момиче и свтло синьо за момченце. Пазех доста неща вначалото, но като видях, че търсенето и на второто ни дете ще отнеме доста време, раздадох всичко с огромно удоволствие. И сега съм много доволна, че чакаме момченца, в частност, и за да не се ядосвам за всички прекрасни роклички, които раздадох  :D.
Определено, ако има някой, който може да ви даде някои неща или всичко :lol:, не отказвайте. Толкова бързо порастват децата, че няма смисъл. Сега най-важното е да се купят бодита, топли пижамки и то в доста количества, но пак да не се избързва много с количествата, защото зависи колко голямо се роди бебето. Бебето трябва да се чувства удобно преди всичко.

Обръщам се основно към момичетата, които чакате госпожици, защото аз самата при първата ми бременност попадах нееднократно в този капан: има такива невероятни риклички за момиченца, че направо е почти невъзможно да им се устои.... Но не са изобщо практични и са неудобни за бебетат. Но всеки си преценява сам... Също е добра идея да разпределите между близки и приятели, нещата които ще ви трябват, за да не се повтарят подаръците.... Все такива идеи споделям с вас, ако могат да са ви от полза. 


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #827 -: Октомври 21, 2016, 17:55:06 pm »
Момичета, подкрепям напълно lucrecia. Не оставяйте пазаруването за след раждането (освен играчки, които така или иначе няма нужда да купувате, ще бъдете засипани от тях)! И в никакъв случай не оставяйте тази задача на мъжа. Той ще се чувства некомфортно, после ще му се карате, че е сбъркал нещо. Все е прецакан. А вие ще се ядосвате. Помислете си сериозно! И не, чантата за родилното не е по-спешна, защото като излезете от болницата, нещата веднага ще ви трябват. Т.е. еднакво спешни са и двете. Лукресия си има още едно дете, вероятно ще ползва някакви дрешки и други работи от него (аз го правя, въпреки че моите също са разнополови, дъщеря ми има гумени ботуши с пират в момеента и е супер доволна), но вие ще трябва са купувате всичко от А до Я, освен ако някой не ви даде нещо. И не се притеснявайте да приемете ползвани вещи или дрешки. Децата това не ги вълнува, а и безумно бързо ги израстват. В началото трябват по повечко бройки от всичко, защото кое повръща, кое се напикава и т.н.

Цветето, сигурно страдаш от липса на магнезий! Обсъди го с лекаря си следващия път. В коя г.с. си?

Хубава вечер! Аз ще водя моите на фризьор след малко.

Здравей, blue_sky! :)
аз съм почти е 28ма седмица, пия магнезии от 20г.с. насам. Все още нямам крампи и др. такива явления (дължащи се традиционно на нисък магнезии). На идната ЖК ще го запитам и да видим какво ще каже.
А моята логика за чантата за родилното беше, че няма да е добре ако се случи да тръгна да раждам преждевременно, а нямам поне нощници :D

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #828 -: Октомври 21, 2016, 22:07:01 pm »
Че няма ли да ти дадат в болницата еднократна? После мъжът ти ще ти донесе. Аз хич не бързах да си приготвям чантата (не че е правилно, ама моите все са преносени, явно съм усещала и не съм бързала, а и при нас почти нищо не трябва, също както и при lucrecia). Това пък да ви карат чак превръзките, тоалетната хартия и приборите за хранене да си носите, направо ми се вижда  8O. Явно твърде отдавна живея извън България.
Преди няколко години мъжът ми беше за няколко дена в болница в София, и то в "Токуда", от които все пак очаквам качество. Още на първия ден ми пусна смс да му донеса на другия ден храна, че тази там била много малко и не му стигала.   :lol: Да кажа, че обича да си похапва, но и по-големи лакомници от него има. А аз специално след първото раждане никога не успявах да си изям порциите. Просто бяха огромни.

Lucrecia,  :bighug:  Припомни ми, моля те, в кой град живееш!
« Последна редакция: Октомври 21, 2016, 22:09:48 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #829 -: Октомври 22, 2016, 14:20:34 pm »
Привет мили момичета,

Днес грейна слънчице и настроението е доста по-добро :)

Цвете,

Аз също пия доста висока доза магнезий от около 10 седмици вече, но продължавам да имам от време на време нощни крампи в прасците, болки в таза и ставите, както и понякога изтръпване на бедрото, на което спя в момента. Док каза, че няма как да увеличаваме още дозата и тези неразположения са нещо обичайно за този етап от бременността.

Приготвянето на чантата за родилното и на мен ми предстои. Дори в болниците, които осигуряват доста от необходимите неща не бих се чувствала комфортно с нощница за еднократна употреба или пък без моите си тоалетни принадлежности.

Момичета, по темата за пазаруването, мисля че 7-8 месец са най-подходящи за първоначалните покупки.
Зотава и планувам да отметна някои основни неща в скоро време.
Имам въпрос за подготовката на дрешките на бебчето, защото ще съм мама за първи път и нямам опит в тези неща. Разбирам от познати, че те перат и гладят всички закупени дрешки предварително. Та въпросът ми е за гладенето. Необходимо ли е това гладене или е престараване подобно "дезинфекциране" и само за дрехите на новороденото ли  важи или след това и за растящото бебе.

Другият ми въпрос е за сутиените за кърмачки. От къде си купувате/поръчвате такива? Има ли смисъл да се купува предварително или е добре да се изчака да се види как ще потръгне кърменето?

Да не забравя и друго нещо, което забелязах в списъците из интернет за пазаруване за новородено. Не, че смятам да ги следвам едно към едно, но дават идея какво може да е необходимо, оттам нататък ще си преценя. Пише за термометър, който измерва какво температурата, така и влажността на въздуха. Пише и за овлажнител за въздух. Колко важна е влажността на въздуха за новороденото и необходимо ли са тези джаджи?

Приятен уикенд на всички!
« Последна редакция: Октомври 22, 2016, 14:26:33 pm от Mirracles »
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #830 -: Октомври 22, 2016, 15:36:23 pm »
Mirracles,
Относно дрешките и аз пера и гладя, така ми казаха, че се прави(аз също съм мама за първи път), но доколкото разбирам е въпрос на виждане. След раждането ми една от акушерките в болницата ми обясняваше как за първото си дете изпълнявала всички препоръки стриктно и детето много боледувало, а за второ си правела каквото си реши и нямала проблеми - не му е гладела дрехите, стерилизирала до 2-3 месец и тн. Имам познати в другата крайност - гладят и стерилизират до откат.
Сутиени си купих от H&M, но почти не съм ги ползвала. Днес за първи път използвах по предназначение, защото бях на гости и трябваше да накърмя бебето. Вкъщи лично аз седя без сутиен,а ако излизам пък бързам да се прибера, за да я нахраня,така че ти си прецени колко ще ползваш сутиен. Според мен може и да се изчака с тази покупка.
Списъците с покупките за бебето в интернет за пълни с неща, които или няма да ти трябват или ще са необходими на по-късен етап. За овлажнителя и термометъра - не знам,  аз лично не ползвам и нямам и намерение да ползвам, имам само за вода такъв.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #831 -: Октомври 22, 2016, 22:08:20 pm »
Здравейте момичета , минавам да видя как сте   :) по въпроса за гладенето , аз гладех на детето доста време , около третата година спрях , изварявах шишета , даже доста от тях стопих :oops: / все вечер ги изварявах и се случваше да заспя преди да ги изключа /  :D термометър задължително имах за вода / тъй като трудно преценях топлината на водата за банята/, напазарувах около 8 месец сама , списък ми бяха дали приятелки с най - необходимите неща. Сега след 10 години нямам нищо от дъщеря ми , всичко раздадох , дрехите ,количките :) ще се наложи да купувам всичко отначало , но да сме живи и здрави :) Специален сутиен тогава така и не си купих , не ми трябваше , но си спомням че ползвах много едни кръгли подложки да обират изтичащото мляко от гърдите .

Аз ходих на морфология в сряда , вървим по едрички по размери 20 г.с , надявам се така да продължим , пия магнезий и но-шпа при болки, не пия витамини за бременни , отново съм с бактерии в урината и док каза да пия феминела до 24 седмица , ще повторим и ако още има ще се наложи антибиотично лечение. За съжаление моите бактерии са нечувствителни към аугментин ,а  другите антибиотици са доста тежки, дано всичко се размине.

До кога пиехте фолиева киселина? Моята свърши преди три дни , не съм си купила , питах док за витамини да пия ли , той каза да не пия сега нищо . С дъщеря ми пиех матерна си спомням .

Хубава вечер , момичета :) Бъдете здрави :)





*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #832 -: Октомври 23, 2016, 22:21:19 pm »
Мира, изпирам веднъж и гладя и толкова. Не съм гладила повече, освен ако не е риза или рокля или нещо такова горно и официално за обличане.
Термометър за въздуха нямам, не ползвам и овлажнител, за водата имах термометър, но в болницата акушерката ми показа как да преценявам дали е добре водата с лакът (не трябва нито да ми е горещо, нито студено на него) и повече не съм го ползвала. Сутиен за кърмачки носех и като бременна, когато бюстът ми порасна и беше много удобен. Ако си взимаш преди да родиш, имай предвид, че след раждането гърдите ти вероятно ще наедреят с още един размер.
Наистина има разни дивотии в тези списъци.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #833 -: Октомври 24, 2016, 06:43:02 am »
Здравейте, момичета,
почти не успявам да се включа в дискусията в последно време - разни семейни дела и болно дете вкъщи.
Аз също съм почти готова за раждане. Не мисля, че ще оставя някой друг да ми пазарува и приготвя нужните неща. От каката ще ползвам кошара и количка. Количката ми е абсолютно здрава и със сигурност ще я ползвам заради коша за новородено. Може напролет да си взема някоя абсолютно лека като започне бебето да сяда в нея. Дрешките на каката ги раздадох много отдавна, но няма ненаказано добро и сега получих от приятелка много красиви и практични дрешки за новородено. :) Тези списъци в нета и според мен са доста раздути и всъщност е лично решение кое ще се ползва - овлажнител за въздух няма да имам, термометър за вода също.
Yana, аз фолиевата я бях спряла, но от около два месеца я пия отново във вариант Мета на Абофарма по преценка на лекаря ми заради ниски стойностти на кръвни изследвания.
Добре дошла и на bebeshok! Лека и безпроблемна бременост.
Цвете, стартирах от 60 кг, сега съм 78 и продължавам да раста. Белтък и албумин на долна граница отново, явно задържам вода. Според близки не се виждат тези кг, но аз ги усещам. Кръвната ми захар е в норма.
Ех, Лукреция, големи са вълненията на дъщеря ми за рождения ѝ ден. Малко преди датата ще си дойде и нашия татко. Моряк е и го няма от края на април, та нетърпението ни е двойно.
Лека и спорна седмица!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #834 -: Октомври 24, 2016, 10:42:40 am »
Здравейте!

bebeshok, здравей и от мен - другата нова в тази тема. Терминът ти за юни ли се пада?

Много мило ми стана, като четох дискусията за дрешки и вещи за бебетата :) Чак нямам търпение да стигна до този момент и аз, но има време много дотогава. А аз нищо не пазя от дъщеря ми, абсолютно всичко съм раздала, така че ще пазарувам наново, но по-пестеливо този път. За нея накупих един куп неща, които после не ползвах изобщо, ама какво да се прави - трепети :)

Аз днес си чух сърчицето, което е добрата новина. Лошата е, че имам отлепяне на плодния сак - отлепен е на около 1/3, затова и ходих на преглед по-рано от часа ми. Сега лежа, пия лекарства и се надявам нещата да се закрепят.

Усмихнат и слънчев ден пожелавам на всички!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #835 -: Октомври 24, 2016, 10:53:42 am »
DreamOn, сигурна съм, че ще се закрепи сакчето. Много момичета получават подобни отлепяния вкл. и аз с първата ми бременост. Слушай си доктора, лекарствата само орално и предимно лежане ми бяха моите предписания. Стискаме палчета!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #836 -: Октомври 24, 2016, 11:35:30 am »
DreamOn Почивай си,всичко ще е наред.
Терминът ми се пада 8.06 и както се казва "Дай Боже да стигнем до там".Все още се страхувам да си отпусна мисленето толкова  напред.Гледам как да се справя с ежденевните неволи.
От 2-3 дни ми се гади целодневно и се облекчавам с кисели и солени храни.И много сън :D.С мъжът ми се шегувахме ,че е така защото се оплаквах,че неусещам никакви признаци на бременност  :D
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #837 -: Октомври 24, 2016, 13:28:15 pm »
Момичета, според мен не бързайте със сутиените за кърмене. След раждането гърдите ми станаха огромни и си купих по-големи сутиени.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #838 -: Октомври 24, 2016, 15:05:52 pm »
Здравейте, момичета и лека седмица на всички!

Mirracles, аз се поогледах за нощници и т.н. и като гледам, нощниците май ще ги взема от пазара - почти едни и същи са навсякъде. За сутиен мисля да изчакам, защото ако се случат нещата да се сдобия с действащ млекозавод, то гърдите ще нараснат и ако го купя от сега, може да се окаже неизползваем. Наистина сега около 7-8 месец ми се струва най-доброто време за пазаруване на основните нещица.
Аз пия магнезий под формата на Магнерот 2х2, не знам дали е ниска или висока доза... Снощи си масажирах леко бедрата преди лягане и като че ли спах малко по-добре :)
 Yana_c, аз пиех фолиева киселина до 20г.с., съдържаше се във витамините, които ми предписаха.
Dream On, почивай си и дано всичко да е наред! Стискам палци!

Момичета, имам една питанка:
появи ли ви се пигментация на корема, нещо като вертикална черта, приличаща на белег?

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #839 -: Октомври 24, 2016, 15:15:43 pm »
Появява се тази черта, моята още си седи.