0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #160 -: Февруари 08, 2016, 12:07:31 pm »
Момичета ако си взема Биозин Мама, трябва ли да спра фолиевата и другите витамини ( аз пия Актив мама)?
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #161 -: Февруари 08, 2016, 13:04:47 pm »
HrisAni Не, не трябва. Пиеш си всичко както досега + Биозин-а.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #162 -: Февруари 08, 2016, 18:00:45 pm »
Момичета ако си взема Биозин Мама, трябва ли да спра фолиевата и другите витамини ( аз пия Актив мама)?
Аз пиех Огестан и Биозин Мама, състава е доста различен. Няма никаква опасност от предозиране.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #163 -: Февруари 08, 2016, 18:15:04 pm »
Аз също пия Биозин мама, но си пия и витамините Пренатал и отделно Неофолик мета по 10 бройки.
Аз днес бях на втория скрининг. Всичко върви добре, ще видим кръвните как ще са. Бебо се показа- момче.  :bori_002:
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #164 -: Февруари 09, 2016, 08:26:52 am »
Момичета, от вчера вечерта корема направо ми е станал като камък...Пих 1 но шпа вечерта, ама не помогна особенно, сега като станах направо 2....Не е ли рано за контракции вече? Няма болка, това ме успокоява, ще чакам да стане по-прилично време да се обадя на лекаря...На вас случвала ли се е?


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #165 -: Февруари 09, 2016, 09:16:01 am »
Не се тревожи стани разходи се изпий чаша вода може би не пиеш достатъчно
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #166 -: Февруари 09, 2016, 09:35:29 am »
Крис, пиеш ли магнезий в някаква форма?
В началото пиех магнезиев диаспорал на прахчета 2х1 - до 20 гс беше ок, но после явно не ми стигаше и коремът ми се втвърдяваше от най-малкото движение. Обадих се веднага на док и ми каза да пия магнерич 3х1 плюс но-шпа 3х1. От две седмици съм на тази схема и нямам проблеми.
Обади му се на док и не се шашкай. Аз на моя му звъня по всяко време и в 22,00 съм му звъняла :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #167 -: Февруари 09, 2016, 10:20:08 am »
Криси рано, късно аз съм цялата бременност така. Контракции са и трябва да говориш с лекаря ти незабавно. От тяхна мен ми се скъси шийката. Има какво да направи не се бой. Аз съм на магнерот 3x2, но-шпа 3x1, папаверин 3x1 и периодично в спа центъра на системи. Ще мине мила.
Искам да се похваля снощи късно една приятелка роди един малък мъж.
Поли, честити сини гащички. Лека бременност пожелавам.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #168 -: Февруари 09, 2016, 14:20:14 pm »
Тази година има много мъжки майки, ами момиченца няма ли да има, май ще са дефицит тая година :) osi_9
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #169 -: Февруари 09, 2016, 16:45:26 pm »
naskomimi беше с момиченце мисля че но тя се изгуби нещо и дано всичко е наред  :P
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #170 -: Февруари 09, 2016, 19:04:16 pm »
 И аз исках момиченце, но каквото е , само да е живо и здраво.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #171 -: Февруари 09, 2016, 19:27:07 pm »
Аз съм с момиченце  :D :lol:

Момичета благодаря ви за отговорите, чухме се с лекаря и аз съм на Магнерот 3х2 и Но Шпа 3х2 за 10 дни. Вече съм изпила по 4 от всяко, но не усещам някаква огромна разлика... Пак усещам леко напрежение, бях чела някъде ИЗ форума че действал с натрупване и това ме успокоява....Имам чувството, че съм се претоварила и че корема ми порасна бувално за последните 4 дни и сякаш дънките ми (всички с ниска талия) започнаха да ме стягат при копчето и днес с тоя стегнат корем и опънати дънки ми дойде в повече и отидох в H&M и си купих 2 чифта дънки за бременни с ластик и без копчета и направо ми олекна....
Незнам, но в момента корема ми е всеедно с дъщеря ми когато бях в 6тия месец. Даже мъжа ми днес се учуди като сложих бременните дънки и една риза за бременни и станах съвсем бременна  :lol: Вика ми "абе ти си много бременна вече"  :lol: Незнам в 8-9 месец как ще съм... :?


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #172 -: Февруари 09, 2016, 19:33:48 pm »
Криси добре си направила като си си купила удобни дрехи сега си почивай и ще премине всичко
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #173 -: Февруари 10, 2016, 11:40:50 am »
С наскомими всичко е наред, тя е в друга група. Просто не влиза тук вече.
Криси някъде втори, трети ден ще има по-голяма разлика. Обаче с моя опит веднъж контрахирала матката си остава чувствителна. Аз вчера се оплаках на ЖК-то че имам вече болезнени контракции и той ми се тросна ми к'во искаш. Няма да казвам какво ми идеше... Често и гащите са ми мокри, не е урина и не прилича на околоплодни води. За мен е повишена секреция вече. Питах го и ми идеше да го ударя. Е накрая ми обясни, че околоплодните води биха напоили превръзка, а не само по няколко капки. Нека ми издаде направлението и няма да се видим вече. С моята бременност се намразихме взаимно. Писнало му било, а не мен не ми писна.
Ох оплаках се мрън. Бебчо е добре в седмицата си е, малко го виждал дребничък. Как пък го видя на неговия допотопен ехограф не знам. Още месец само....
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #174 -: Февруари 10, 2016, 12:37:44 pm »
verechiria, има тестове, с които се проверява дали са води. Аз наскоро получих течение и се паникьосах да не са води и моят гинеколог веднага провери. При теб колко още остава до термин? В коя седмица си?
Между другото аз от понеделник най-после започнах да усещам бебето.
« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 13:23:37 pm от Forest rain »


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #175 -: Февруари 10, 2016, 13:34:19 pm »
Веречириа, аз накрая си ходех с дамски превръзки, че много секретирах. В последния месец течението става по-обилно. Хайде стискай още 3 седмици, не остана.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #176 -: Февруари 10, 2016, 13:36:11 pm »
Здравейте, момичета!
Криси, четох че е нормално да има контракции, но само от вр. на време, да не са по едно и също време и да не са болезнени.И аз получих, като бях в 17 и няколко дена, но само веднъж, защото аз съм на магнезии и го пия от 1 месец.Дрехите  не трябва да ти стягат.
Веречирия, твоят лекар " голямо" отношение има.
Форест, какво усещаш, когато бебето мърда?
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #177 -: Февруари 10, 2016, 13:52:08 pm »
Не знам как да го обясня. Нещо като побутване и моментално отдръпване. Усещам го по няколко пъти през деня.
Обаче днес малко се притеснявам, защото усещам нещо като стягане, но се мести- или е ниско долу, или е по- нагоре. Не знам дали не се контракции, изобщо не мога да ги различавам, даже не съм сигурна, че е стягане. Мисля, че корем не ми се втвърдява. И аз съм на Магнезии 3 пъти по 2. Вчера, когато бях станала, доста силно ме заболя корема, но като легнах ме отпусна. Възможно ли е контракциите да обхващат само част от корема?
« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 14:31:30 pm от Forest rain »


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #178 -: Февруари 10, 2016, 13:58:48 pm »
И аз като теб не бях сигурна какво е контракция обаче като го усетих вече знам.
Моята лекарка каза, че коремът трябва да е почти толкова мек, колкото е отгоре.При мен беше стягане на целия корем и като го пипнах беше като камък. Уплаших се и веднага си смених позата на лежане и ме отпусна. Като бях в болницата ми казаха, че не е хубаво да се пипа корема, защото предизвиква кпнтракции.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #179 -: Февруари 10, 2016, 13:59:42 pm »
Това с течовете и подмокрянето да се проверява веднага!
И аз имах течение от близо 2 седмици, бяло и чисто,  и навсякъде пише, че било нормално, и понеже нищо друго не ме притеснява - няма сърбеж, няма лоша миризма и си викам ок...
Ама тая сутрин като се обадих на моя док и той ми вика марш веднага в болницата да те прегледа дежурния. Оказа се "гъбички", дето много рядко съм имало такова чудо. И така хубаво ми се накара, че не съм се обадила по-рано, голямо конско изядох, а после и от ММ. Сега съм на вагинални глобули 12 дена :(

sladka86, да ти кажа, в началото е като леко къркорене на червата, но много по-кратко, леки единични побутвания, поне при мен е така, усетих ги още в 17-18 г.с. сега вече рита юнашката, щом и баща му го усеща като се гушкам в него. На моменти имам чувството, че ще ми спука пикочния мехур :) ама не боли, готино е :)

Вере, къде ги намираш тия доктори, моят пък ми се кара, че не му звъня, твоят мърмори...Хайде малко остава, повечето мина, ние да  му мислим. Аз веднъж да стигна до 32 г.с. и ще ми олекне малко.