0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #80 -: Януари 29, 2016, 12:13:17 pm »
Благодаря за успокоението, момичета! Четох за много такива случаи, повечето с щастлив край! Дано при всички ни да е такъв!
П.П. Сега съм си направила компрес с извара след препоръката на Лили. :) Пия чайчета, ям локум, пия сироп.
Хубав ден на всички! :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #81 -: Януари 29, 2016, 13:23:41 pm »
Ехо! Здравейте! И аз се записвам при вас :-) Вчера ми потвърдиха, че съм бременна, видяхме плодното сакче. Според лекарката съм бременна в 4г.с. и 5 дена, но според моите изчисления съм поне в 5 г.с. и 2 дена, вярно не е голяма разлика, но все пак. Вика ме отново след 3 седмици. Много ли е или е нормално? :-) Успех на всички!


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #82 -: Януари 29, 2016, 13:39:44 pm »
Здравей, vili_sunsmile! Честито! Леко бременеене и пухкаво малко съкровище след 9 месеца!
Не съм компетентна по въпроса, но мисля, че е нормална тази разлика в седмиците (при теб са дни дори). На мен лекарката ми каза, че може просто по-късно да е станало самото оплождане и оттам разликата. Важно е бебченцето да се развива! :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #83 -: Януари 29, 2016, 14:22:35 pm »
Цветенце,много ли кашляш и каква е кашлицата?Аз както споменах направих бронхит пих два вида сиропи+ инхалации и хомеопатия и нищо...Дълбока и болезнена кашлица от миналия петък.Вчера се поразрових в нета и си направих един сироп от лук и захар еееее родих се ви казвам започнах да отхрачвам и гърдите не ми свирят вече.Можеш и ти да пробваш,ще напиша рецептата при интерес.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #84 -: Януари 29, 2016, 15:22:35 pm »
Сандра, докторите какво казаха за този бронхит? Аз страдам често от него, от дете, и винаги съм го лекувала съм антибиотик. Та даже си мислех, че без антибиотик бронхитът не минава... В началните седмици и аз изкарах една настинка с кашлица, но не стигнах до бронхит и в крайна сметка само с чай и мед я излекувах.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #85 -: Януари 29, 2016, 15:31:55 pm »
Да,пия антибиотик ,ама бавно минава,ужасно е   :(
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #86 -: Януари 29, 2016, 16:59:28 pm »
Аз не кашлям често, но чувствам, че е по-дълбока.
Ох, момичета, тъкмо бях по-добре и вдигнах температура 37.7. Дежурният ми назначи една инжекция аналгин и да започвам антибиотика. Май трябваше още онзи ден да го започна, но се надявах да ми се размине.
Много ме е страх! Разплаках се! Нали аналгин не се изписва на бременни. Но според него инфекцията се влошава и по-добре това. Тези неща дали ще повлияят негативно на отлепянето?
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #87 -: Януари 29, 2016, 17:20:17 pm »
Ох, момичета, тъкмо бях по-добре и вдигнах температура 37.7. Дежурният ми назначи една инжекция аналгин и да започвам антибиотика. Май трябваше още онзи ден да го започна, но се надявах да ми се размине.
Много ме е страх! Разплаках се! Нали аналгин не се изписва на бременни. Но според него инфекцията се влошава и по-добре това. Тези неща дали ще повлияят негативно на отлепянето?

Избери си как искаш да се лекуваш: самоволно и по форум, или според лекарските предписания.
Втори лекар ти назначава антибиотик, но ти продължаваш да се луташ между бабешки лекове и протакаш.

Дотук много хора те успокояваха и ти съчувстваха, но това излекува ли те? Едно е сигурно: навременното лечение с антибиотик ще ти спести усложнения и по-дълго боледуване. Слушай си лекарите - те те преглеждат, те знаят как да те лекуват. Ако не им вярваш, намери други лекари.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #88 -: Януари 29, 2016, 17:30:08 pm »
Цигу, не протокам. Един лекар ми го назначи, друг след това ми каза да не го пия и ми изписа други хапчета. Надявах се да не пия антибиотици!
Извинявам се, че ви занимавам. Просто тук влизат хора с повече опит и познания. Споделям по-скоро и за емоционална подкрепа!
Хубава вечер!
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 18:39:30 pm от cvetence87 »
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #89 -: Януари 30, 2016, 00:50:23 am »
Цветенце,аз бях с голямо отлепване,кървене и т.н. лежах до към 13 г.с....резултата го виждаш :lol: та лежи,пий си утрогестана,но-шпато и това е :lol:
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #90 -: Януари 30, 2016, 07:58:38 am »
Цветенце, слушай си докторите и си пий антибиотика. Има такива, които са безвредни за бебето, а вирусите и високата температура не са. Да, не е най-лесното нещо, но понякога се налага да правим избори и да взимаме решения, които не ни харесват. Всичко ще бъде наред, просто слушай лекарите.

 :wink:

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #91 -: Януари 30, 2016, 09:24:52 am »
Да, аз ги слушам, но когато минават на визитация един казва едно, друг друго. Вече съм значително по-добре. Нямам температура. Притеснява ме само отлепването. Успокоява ме фактът, че нямам кървене.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #92 -: Януари 30, 2016, 09:48:13 am »
Цветенце мрънкай си спокойно, а ние за това сме тук. Щом се влошава положението пии. Една инжекция аналгин нямада ти навреди. На мен ми биеха диазипан заради гърчовете и припадъците. С инфекцията нали ти казах, че трърдяха че е увреден малкия и искаха да го махна. Имай по-голяма вяра в Бог щом ти го е дал приеми това като изпитание. Докажи, че си силна и се бори. Малките душици са силни и се борят за живот, изобщо не го подценявай, а му дай шанс.
Успокой се ще видиш как бързо ще мине времето и ще почнеш ти да успокояваш момичетата.
Вили добре дошла при нас, да нормално е да те ика чак след три седмици. Женската консултация започва от 10-11 седмица и тогава започват и първите изследвания. До тогава се пази много, прокървиш ли директно в болницата без да питаш. Успех, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #93 -: Януари 30, 2016, 10:30:43 am »
Благодаря! Тя ме предупреди за кървене и зацапване веднага при нея или, ако е вечер в някой от спешните ни кабинети в града. Постоянно следя да няма нещо. Иначе си чакам спокойно до 18.02 :-) Успех на всички!


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #94 -: Януари 30, 2016, 11:01:26 am »
Благодаря за подкрепата! Опитвам се да мисля само положителни неща!  :balk_81:
Слънчев и усмихнат уикенд!
:)
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #95 -: Януари 31, 2016, 14:14:01 pm »
Хей тумбаци, как сте? И вие като моите бременни симптоми съвсем се умълчахте ;)
Цветенце, изписаха ли те вече? Как си?
Вили, добре дошла! Всичко ще бъде наред!
Момичета, препоръчайте ми гинеколог при когото мога да отида ако искам просто да погледна бебчо? Някой, който взима под 40-45 лв, разбира от бременност и може да ме погледне същият ден или до два-три дни.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #96 -: Януари 31, 2016, 14:32:33 pm »
Лили, защо не пробваш в "Токуда"? Там имат поне много лекари.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #97 -: Януари 31, 2016, 14:50:12 pm »
Благодаря, ще попитам там.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #98 -: Януари 31, 2016, 16:59:36 pm »
Здравейте! Не, не са ме изписали. Все още съм в болницата. Надявам се утре, ако положението с отлепването е овладяно, да ме изпишат.  :( От петък само лежа. Ставам единствено до тоалетна и да ми бият 3 пъти в деня инжекциите. :)
Вие как сте? Поразходихте ли се през тези слънчеви дни? :)
Хубава неделна вечер! :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #99 -: Февруари 01, 2016, 09:11:30 am »
cetence87, лежи и си почивай. Аз вчера направих простотията да постоя няколко часа седнала на дивана вместо легнала, хем си знам, че ми става зле, ако не лежа и цяла нощ кръстът ме скъса от болки.
Момичета, при мен една част от плацентата не се е вдигнала. Това ми каза лекарят на последния преглед, само че не разбрах върху шийката ли лежи, или е много ниско. Мисля, че каза, че лежи върху шийката, но в амбулаторния ми лист пише, че е ниско и сега и аз не знам. Все пак каза, че до 32-ра седмица има шанс да се вдигне. Напоследък все по- често ми се появяват режещи болки и се питах дали е възможно да е от тази ниска плацента. Освен лежане има ли нещо друго, което мога да направя, за да се вдигне по- бързо?
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 09:13:06 am от Forest rain »