0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #960 -: Май 27, 2016, 14:48:38 pm »
Честито ви сърчице, Mirracles. И за мен беше голямо вълнение първия път, а при всеки следващ преглед ми трепереше всичко, докъто видех, че тупка.
Момичета, на вас мерат ли ви коремчетата при прегледите. На мен не ми е мерен, но всеки път в листа  пише с колко се е променил.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #961 -: Май 27, 2016, 14:50:15 pm »
Поли, на мен ми мерят корема всеки път, както и килограмите и кръвното.

Мира, честито :)
« Последна редакция: Май 27, 2016, 15:46:10 pm от vili_sunsmile »


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #962 -: Май 27, 2016, 15:16:04 pm »
Mirracles, честита лентичка и честито тупкащо сърчице.

Poli_s, и на мен не ми мерят корема, само ме питат колко кг съм.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #963 -: Май 27, 2016, 15:53:50 pm »
Мира, честита лентичка! И най-вече тупкащо сърчице!

И на мен ми мериха корема с един шивашки метър :) и на обиколка и на височина - всеки път. Вече не го мерят, ходя само за тонове и ехограф.

Днес пак бях на преглед - все така малко води. И утре ме викат отново. Док каза, че няма да дочакаме датата за планово секцио...хм..ще видим. Почти постоянно ме боли кръста и сутринта имах силна болка ниско долу...като при цикъл. Чантата ми стои вече в коридора :) ама за сега нищо...може да е фалшива тревога!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #964 -: Май 27, 2016, 15:59:43 pm »
Вилиа, ти да не ме изпревариш?Или може да се родят на една и съща дата! :)  Ама каквото такова, само да сте живи и здрави. И аз снощи изпитах много силна режеща болка ниско долу, чак се изпотих, стреснах се, казах си край почва се, но отмина бързо и не се повтори. Днес много ме боли таза, едвам ходя, но остана малко.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #965 -: Май 27, 2016, 16:08:58 pm »
Благодаря ви, мили момичета!  :)

Vilia,

С теб сме! Плановете са си планове, но нека нещата се случат, както е най-добре за теб и бебчо! Когато - тогава! :)

Гале,

Много ви се радвам и се вълнувам с вас! Когато гушнеш бебо, ще забравиш всички болки и дискомфорт, които си изпитала!
С теб сме! Още малко остана до вълнуващата среща.

Ние да му мислим :) Още колко път ни чака... :) Само дано всичко върви леко и успешно!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #966 -: Май 27, 2016, 16:14:22 pm »
Мира, знам какво ти е и на теб, като си спомня аз кога чух сърчицето и колко време мина, сякаш  е минала цяла вечност. Но всичко минава...
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #967 -: Май 27, 2016, 23:45:40 pm »
Мира, честито тупкащо сърчице :) !

Вилия, Галя, стискам палци всичко да мине по мед и масло с раждането и да се похвалите със сладките бебешоци! Аз както не обичам да чакам...представям си какво ви е на финалната права :)

Поли, и на мен не са ми мерили корема. Мерят ми кръвното и ме питат за кг.

Аз от няколко дена започнах да се притеснявам, че не усещам бебока през целия ден, ами например само сутрин и/или късно вечер, а през останалото време се побърквам дали всичко е наред!? По колко често е нормално да рита в 21г.с.?
« Последна редакция: Май 27, 2016, 23:48:51 pm от rosss »


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #968 -: Май 28, 2016, 00:06:30 am »
Аз от няколко дена започнах да се притеснявам, че не усещам бебока през целия ден, ами например само сутрин и/или късно вечер, а през останалото време се побърквам дали всичко е наред!? По колко често е нормално да рита в 21г.с.?

не се притеснявай щом поне веднъж на денонощие да го усещаш
имай предвид, че бебетата в утробата са нощно активни, после като се родят обръщат режима
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #969 -: Май 28, 2016, 00:19:56 am »
Маг, благодаря за успокоението! :)
Притесненията край нямат, а прегледа ми е в края на следващата седмица, имах нужда от такъв отговор :)


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #970 -: Май 28, 2016, 01:05:46 am »
Маг, благодаря за успокоението! :)
Притесненията край нямат, а прегледа ми е в края на следващата седмица, имах нужда от такъв отговор :)

Вземи си един портативен доплер. Много помага за нервите на мама.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #971 -: Май 28, 2016, 07:34:50 am »
Rosss, както е казала Jbrul - доплер за домашна употреба! Аз го ползвам от 18 г.с. и съм много доволна. В началото почти всеки ден, сега само като се шашна. То шашкането край няма :) В 9:00 пак съм в болницата за тонове.

Гале, като нищо можем да ви изпреварим :) божа работа!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #972 -: Май 28, 2016, 09:19:14 am »
Здравейте, момичета!
Чудо, все така се развива добре!
Вилия, освен голяма жажда някакви оплаквания имаш ли? Как е кръвното? Отоци по тялото? Все пак докторът си знае работата и ти си в 9месец и то към края му, така чр вярвам, че всичко ще бъде наред.
Галя, и на теб малко остава за най-хубавата среща.
Пожелавам и двете ви всичко да мине добре и бебетата и вие да сте добре.

Вчера бях на преглед. Бебка е вече около 2300  ( в 33г.с.+4дена).Шийката е добре. Само плацентата ми вече от 2 към 3 степен и малко се притеснявам, въпреки че за сега няма проблем. Правих си и изследване на ПКк и урина. Седиментът на урината пише, че се откриват седимент еритроците: Рядко единични на поле, левкоцити: Единични на поле, бактерии: Единични на поле, седимент други:  плоски еп. клетки.
Някои ако има мнение за изследвнето, моля, нека пише! 
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #973 -: Май 28, 2016, 15:38:34 pm »
Жбрул, Вилия, доплера го гледах още когато го коментирахте в миналата тема и казах на ММ, че искам да си вземем, а той не беше особено впечатлен, за какво ми бил и ей такива....Бях забравила за това чудо на техниката :) Ами, сега ще проследя докъде ще стигне параноята ми  :lol: и ще си проличи дали ще се похваля с домшно доплерче ;)
Вилия, ти ще продаваш ли твоя?
Как мина сутрешния преглед?
Всичко наред ли е ?

Сладка, не мисля, че има нещо притеснително в изследването. Може би, само няколкото еритроцита?! Но нали нямаш кървене или болки в бъбреците!?


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #974 -: Май 28, 2016, 16:59:42 pm »
Рос, не съм решила още за доплера. По принцип, мислех да го продам, но една моя приятелка също правят опити за бебе, ако успеят....

Не знам какво да кажа за прегледа, все повече се плаша. Записа на тонове - отличен, обаче вода много малко. Моя док извика още един за консулт, в което няма нищо лошо. Уважавам хора, които не се мислят за всичко. Другият каза, че имало малък джоб, каквото и да означава това и сигурно затова ми е намаляла околоплодната течност. На всичкото отгоре, малкият се е оплел в пъпната връв (то от толкоз много въртене и  ритане, какво да очакваш)...Търся в нета информация за джоб и нищо не намирам :(
В крайна сметка решиха, че няма смисъл да се чака до 8 юни и изместиха датата за секцио за 1 юни - деня на детето :) До първи ще ходя всеки ден до болницата за запис на тонове. И дано всичко мине наред!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #975 -: Май 28, 2016, 18:08:42 pm »
Vilia,

Стискаме палци всичко да е наред. Хубаво е, че са сменили датата, за да си по-спокойна! От това, което четох, разбрах, че измерват разстоянието от плода до края на плацентата от всички страни (наричат ги джобове/pockets на английски) и така смятат обема на амниотичната течност.

С теб сме! Не се тревожи! Ходи си редовно на прегледите и всичко ще бъде наред! Къде ще раждаш?
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #976 -: Май 28, 2016, 19:46:20 pm »
Роси, не, нямам проблем с бъбреците или поне до този момент. Аз си мислих, че може нещо да съм замърсила пробата и оттам да има и единични бактерии. Ще пусна нова след няколко дена. Дано тогава всичко е наред.
Вилия, мисля, че докторът е постъпил мн. адекватно. Стискам палци всичко да мине добре.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #977 -: Май 28, 2016, 20:22:11 pm »
Вилия, всичко ще е наред!
Щом и двамата док са взели решение, значи всичко си е в реда на нещата. Важното е, че тоновете са си супер, а и всеки ден ще те следят.
Гледай как малкия юнак сам си е избрал датата :)

А, за доплера, дано твоите приятели успеят и да им го дадеш на тях! :)
Все повече и повече се радвам за всяка успяла двойка :) Преди сякаш бях погълната от собствените си проблеми и успеха на другите ме радваше, но ми носеше и много тъга. Сега двойно наваксвам с радостните емоции :)

Сладка, и аз така мисля за бактериите. Единични бройки, според мен си е замърсяване, особено пък в случай,че урината не е стерилна. Освен това, щеше да е проблем, ако се изолират в количество. И аз щях да направя контрола :) то, не пречи да се провери, ей така за успокоение :)


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #978 -: Май 28, 2016, 20:25:14 pm »
Искам да помоля модератор да заключи тази, пускам новата след малко  :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51622.0
« Последна редакция: Май 28, 2016, 20:28:33 pm от f_31 »