0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #140 -: Февруари 04, 2016, 12:04:20 pm »
Ами Хрис, ти не си длъжна да ходиш по нзок, ако другата ти е достатъчна. Да се следиш по нзок е твое право, а ако искаш да ходиш на още пет си е само твоя работа. Т.е. и да кажеш на аг-то по каса, за него няма значение. Няма нужда да пазиш тайна :)
Леле, Вили, ти ме уби! Аз започвам от стартови доста кг, не съм свалила от прудишната бременност и някак се надявам заради това да кача по-малко, че ще стане страшно! :( И само пици, торти и други храни за дг ми се ядат... хич даже не ми се повръща :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #141 -: Февруари 04, 2016, 12:47:18 pm »
 :oops: Ужас и аз съм качила 8-9 кг до тук и лекаря вчера доста ми се накара...а и началните не бяха малко.
Не се тъпча,а хапвам от всичко по-малко,тъй като преди спазвах режим и се ограничавах.Сега отново ще намаля порциите и храните.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #142 -: Февруари 04, 2016, 13:17:11 pm »
Да ви имам килограмите аз съм качила 30 кг моя лекар ми вика слонче ли ще раждаме :D
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #143 -: Февруари 04, 2016, 14:17:27 pm »
Да ви имам килограмите аз съм качила 30 кг моя лекар ми вика слонче ли ще раждаме :D
От колко стартира,проблеми с кръвното имаш ли?Аз доста се притеснявам да не взема да вдига кръвно.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #144 -: Февруари 04, 2016, 14:42:10 pm »
Елиза, много сладко звучи!  Ти си знаеш какво ти е, де :)
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #145 -: Февруари 04, 2016, 14:57:18 pm »
Да ви имам килограмите аз съм качила 30 кг моя лекар ми вика слонче ли ще раждаме :D

На мен пък хич не ми се вижда смешно. Откъде накъде ще прави лекарят такива изказвания? Ако смята, че има нещо тревожно във връзка с килограмите, и това по отношение на здравословното състояние, да сподели конкретно. Иначе кой как ще отслабва след това, не е негова работа.  :x
Жените-гинеколози са по-досадни, затова съзнателно от много години ги избягвам. Чак ми е странно, че мъже правят такива коментари. Или може би, защото са в България и се мислят за големи всезнайковци или са си въобразили, че са шегаджии.

Елиза, извинявай, но просто направо щях да го гръмна на място, ако беше мой лекар.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #146 -: Февруари 04, 2016, 15:11:06 pm »
И на мен не ми е смешно. Аз съм много чувствителна на тема кг и бих се засегнала(да не кажа, че бих се разфучала), ако някой ми говори така. Като лекар има право да направи забележка за качването на много кг, защото има риск от гестационен диабет, високо кръвно налягане и прочие. Но да пита слонче ли ще е и тем подобно някак си е неуместно.

Относно кг-те аз качих само 9 и то, защото накрая закусвах, обядвах и вечерях със сладолед (демек бях на моно диета със сладолед). При все това най-големият ужас от ЖК ми беше качването на кантара. Моят АГ се шегуваше, че всеки път съм изглеждала като осъден на смърт седнал на електрическия стол. Та, така..  Хапвайте си щ, мили момичета, но не яжте за двама, през бременността жената трябва да поема най-много 300 к над обичайната си дажба.

Елиза, сигурно си била слабушка преди да забременееш. Слабите жени по принцип качват малко повече. Не се тревожи, като родиш бързо ще се отървеш от половината, а другата половина когато ѝ дойде времето. Леко раждане ти желая :)
« Последна редакция: Февруари 04, 2016, 15:17:22 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #147 -: Февруари 04, 2016, 15:15:18 pm »
Аз не съм чувствителна на тема килограми, но някой да ми се бърка в това как изглеждам, ами, не е негова работа.  :x

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #148 -: Февруари 04, 2016, 15:29:51 pm »
Чета ви за килограмите и чак ми се плаче. Аз съм в 32-ра седмица и съм качила 3  :balk_145:
Не смейте да се оплаквате, яжте моля ви  и заради мен. Аз ако можех да ям щеше да ми е все тая и 50 да кача. Няма такова страдание за един чревоугодник. Ох как обичах да си хапвам.
Хриси ходи както и където си искаш. Аз се следя по каса заради болничните и направленията. Отделно в инвитроклиниката и по едно време при още двама лекари се мъкнех. Имам предвид гинеколози, единия ме следеше с гастрото заедно. Стига да имаш да плащаш и десет можеш да ги наредиш и поне половината ще ти дрънкат пълни глупости.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #149 -: Февруари 04, 2016, 15:38:16 pm »
Аз като го чух почнах да се смея изобщо не се засягам а иначе съм с нормално кръвно никакви проблеми нямам гледам да ям повече плодове и зеленчуци но пак си качвам а и бебка е едричка и така :D
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #150 -: Февруари 04, 2016, 16:07:14 pm »
Елиза, а някой сети ли се да ти пусне изследване за гестационен диабет?Това е заболяване което се характеризира с качване на много килограми при майката и плода.Прави се само едно изследване и след диагностициране, ако има такова заболяване се вземат мерки.Масово в БГ гинеколозите го забравят, докато в чужбина е рутина.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #151 -: Февруари 04, 2016, 16:11:31 pm »
Да правихме и там няма нищо притеснително всички изследвания са ок
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #152 -: Февруари 05, 2016, 10:25:31 am »
Здравейте! Мен днес ме изписват!  :D Гледаха ме на коремен ехограф двама лекари. Казаха, че щом нямам кървене, има жълтъчно мехурче (ако съм запомнила правилно)и сърдечна дейност, положението е оптимистично. Казаха, че това(имам предвид петното или както те обясниха незапълнена маточна кухина) трябва да изчезне до 12 седмица. На въпроса ми "Ами ако не изчезне" отговорът беше "Не може да не изчезне". Продължавам с утрогестана 3х3, нош па 3х2, лежане, никакви физически дейности. И така. Все още не мога да се успокоя и да се зарадвам истински, защото ме е страх.
Пожелавам късмет и здраве на всички! :)
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #153 -: Февруари 05, 2016, 11:19:34 am »
 :bighug:
Браво Цветенце и аз имах в предвид за това злъчно мехурче. Точно така се казва. Всичко звучи супер, много момичета сме го преживяли. Аз лежах плътно два месеца, ще се справиш.
Целувам те, ще мине всичко.
Успех
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #154 -: Февруари 05, 2016, 13:42:08 pm »
Цвети, браво!

Ето ме и мен-изследванията, които трябваше да пусна са горе-долу прилични. Излеземи обаче, от цитонамазката възпаление, амикробиологията е чиста.
Предполагам, че покрай стимулацията и бременността иминитетът ми е паднал много и ме е ударило там. Дано само всичко с нас е наред, че чак в сряда съм на лекар.





Бореща се за една мечта.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #155 -: Февруари 06, 2016, 22:47:28 pm »
Момичета, здравейте! Пускам този пост с разрешение на модераторите.
От години се занимавам с фотография и си търся новородени бебенца модели. За желаещите сесиите са напълно безплатни, (предоставям около 15 кадъра) като единственото условие е да мога да използвам направените кадри. Локацията за сесиите е в центъра на София.
Ако предложението ви интересува, ми пишете на лични.

Лека и безпроблемна бременност на всички!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #156 -: Февруари 07, 2016, 08:55:25 am »
Фрея аз пих Биозин мама за имунитета, всичко ми се беше сринало. Чак хомеглобина вдигнах за сега ми се разминават инфекции и грипове. Дай Боже още няколко седмици.
Момичета почнах 33-та седмица, вчера ходих за помпи, шишета, биби, памперси и каквото нямах. На една борса във Варна. Взех всичко на Авент с 20-25% отстъпка, памперси два пакета и кърпи на памперс. Шезлонг за корито, четка за шишета  и платих само 119 лв. О колко доволен беше скъперника в мен. Предполагам че е професионално изкривяване.
Та вече съм официално на финалната права и започва обратното броене. След десетина дни почвам дрешки и кошари да приготвям. Оставих ги за накрая, че в къщи е по-лесно. Много зор ми е това пазаруване, 63  килограма съм и пуфтя като парен влак, такова безсилие изпитвам.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #157 -: Февруари 07, 2016, 09:23:47 am »
Браво почти вече сте готови за бебчо ние само вана за бебка не сме взели добре че ме подсети и аз ще хукна по магазините :D
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #158 -: Февруари 07, 2016, 13:57:39 pm »
Браво, verechiria! И на мен ми се пазари, ама рано е още.. :(
За Биозин мама, подкрепям с две ръце, и аз пих един месец и да чукам на дърво, нищо не ме хваща, хем ходя на работа, едната колежка беше грипозна, после другия колега и т.н.
Сега пия едни витамини и после пак биозин мама, ще ги редувам поне до април.
Елиза, хайде чакаме новинки :) Стискам палци!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #159 -: Февруари 08, 2016, 09:54:46 am »
Успешен лек и безпроблемен финал на бъдещите мами.Как искам и аз да пазарувам вече.....но е мноооого рано и за мен :D