0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #160 -: Октомври 09, 2015, 11:57:54 am »
Sol, лекарят ми обясни, че се прави задължително за всички бременни и не е "по желание"  или при съмнения :) . Но в момента живея в Истанбул и тук както се уверих по-рано, имат малко по-различни методи за лекуване или по-скоро виждания за наблюденията на бременните. Хубаво е и другите момичета да изкажат мнение.
Все пак питай другата седмица като отидеш на ЖК.

Бебе, настръхнах докато ти четях коментара...за 15 минути гледай какво може да стане тц тц тц  :D. Радвам се, че сте добре с малката и че всичко е минало бързо. До колкото си спомням ти не искаше много да е секцио, така че май е станало както си се надявала. Дано се оправиш бързо от другите неразположения.  :bighug:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #161 -: Октомври 09, 2015, 12:25:58 pm »
Едит тук съм, всеки ден ви чета. Ама като ме е срам да рева като магаре. Уж спрях повръщането, ама за няколко дни. Вчера пак, нямам сили и не мога да започна да се храня. То са болки, тежест вътре в корема ми е някакъв ад. Но пък вчера май мръдна. То ест го усетих за първи път. След като се разписах в тоалетната си полегнах, успокойх се. По едно време нищожното ми коремче се деформира. Изпъкна странно от едната страна. Вдигнах блузата и леко сложих ръката. Усетих изнизване на червейче вътре в корема си, но не с ръката. Някак си отвътре движение. Вечерта  пак на няколко пъти, но няма как да съм сигурна че е е то. Просто много ме боля корема преди това и имаше голямо движение на газове и течности.
А колко се радвам, че вие сте на финалната права. Аз все още се страхувам, че нещо може да се случи отново. За това не мечтая, не правя планове, ако стане нещо ще се примиря. Оставила съм надеждите си в Божийте ръце, може и да е решил че не трябва да бъда майка. В един друг живот бях лош човек, всеки трябва да заплати за греховете си.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #162 -: Октомври 09, 2015, 12:56:09 pm »
Мила какви ги говориш не се притеснявай всичко ще бъде на ред та аз вече съм в 6месец и пак имам леки болки опитай се да се успокоиш Бог и Света Богородица ще ни пазят бебчетата
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #163 -: Октомври 09, 2015, 13:12:35 pm »
Бебе, бързо възстановяване и от мен! Какво по-хубаво от бързо раждане ;)
М-и, честити принцеси  :bori_016:  :bori_016:
Sol, при риск от гестационен диабет/фамилно обременяване се прави в 24-28 г.с. Може и по рано аз правих в 20 г.с.
Verechiria, повече положителни мисли ;)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #164 -: Октомври 09, 2015, 14:31:25 pm »
Тестът за гестационен диабет се прави на всички бременни в страните от Западна Европа. И по-добре така, защото не е нужно жената да има фамилна обремененост, за да го развие.

Бебе, шевовете ще зараснат, хемороидите ще се приберат. Успешно опознаване с беба и дано кърменето да ви потръгне. Сигурна съм, че госпожицата ще е по-лесна за гледане от брат си. Ако има кой да ти помага за домакинството, не отказвай помощ!

verechiria, виждам, че не ти е лесно, но с отрицателни мисли не си помагаш. Опитай се да мислиш позитивно! А то е ясно, че невинаги всичко зависи от нас.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #165 -: Октомври 09, 2015, 19:38:56 pm »
А колко се радвам, че вие сте на финалната права. Аз все още се страхувам, че нещо може да се случи отново. За това не мечтая, не правя планове, ако стане нещо ще се примиря. Оставила съм надеждите си в Божийте ръце, може и да е решил че не трябва да бъда майка. В един друг живот бях лош човек, всеки трябва да заплати за греховете си.

Миличка, всяка една от нас, в различните периоди от бременността си е изживяла своите страхове. Като започнеш от това "този месец дали е станало нещо...теста дали ще е положителен...ще успея ли да го задържа...дали ще има някакви аномалии в плода...какви ще са резултатите от изследванията и ФМ..." и така, докато дойде момента на раждането. Там пък други страхове ще ни налегнат, но никога не бива да губим вяра и надежда, че нещата ще завършат с добър край. Бъди положително настроена към всичко и не допускай и за миг дори мисълта, че може би не заслужаваш това щастие!!! Всичко ще отмине и ще видиш накрая едно сладурско  бебче, просто бъди силна :) .   
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #166 -: Октомври 09, 2015, 20:31:58 pm »
verechiria, като те чета и ми става много гадно. Някой бременности са така. На мен също ми става много зле след като обядвам, вярно, че не връщам, но след обяда получавам киселини, а болките са поне 5 часа. С бебе всичко е наред и вероятно също е като при теб със стомаха. Не се сещам в коя седмица си, но и аз от скоро ги усещам, "червейчето" от седмица де :) Посещавала ли си Гастроентеролог? Спомням си, че на Синеочка много и помогна.

Момичета благодаря ви! И аз много се радвам, че ще си имаме И госпожици в къщи  :P
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #167 -: Октомври 09, 2015, 20:49:27 pm »
Цитат на: bebe_13+15 link=topic=51269.у#msg1112144 date=1444378383
Нелка, опънат корем, или твърд?  Усещаш ли го като стегнат? Радвам се, че си почти нафинала и няма да се разправяш с АГто си.
Като се замисля... не мога да определя точно кое от двете е. Може би по-скоро е опъване на кожата.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #168 -: Октомври 09, 2015, 20:55:05 pm »
Веречерия, стига си дрънкала глупости, ще те набия. Я да се стягаш! Щом вярваш в езотерични неща ще ти кажа нещо, като човек запознат с материята - кармата се изкупва по друг начин. Не си позволявай да мислиш негативно - ще бъдеш майка, бъди спокойна!
Успокой се и вярвай! Всичко ще бъде наред!
м-и е права за гастроентеролога на мен ми помогна консултацията и преглед с такъв. Аз бях със зверски киселини, които в началото на осми месец ми докараха повръщане и контракции. Бях с прогорен хранопровод и се наложи да мина на хранителен режим, след които нещата се подобриха. Може и при теб да помогне, макар да не си с киселини.
Бебе, звучи ми страшничко, ама аз си имам фобия от нормалното раждане. Надявам се бързо, бързо да се оправиш. А какви са мерките на малката?
м-и, честити дами, аз и преди ти честитих, ама тогава не беше на 100% . Кога ти е терминът на теб?
Едит, радвам се, че се сещаш за мен. Не пиша много тук, за да не ви оспамвам темата. Че и без друго спамя по други теми  :lol: С малката сме добре нагодихме се една към друга. А тя расте не с дни, а с часове. Прикачам снимчици, за да я видите.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #169 -: Октомври 09, 2015, 21:26:44 pm »
Синеочка, голяма сладурка е Слънчогледка, пу-пу-пу...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #170 -: Октомври 09, 2015, 21:32:37 pm »
Много е красива малката синеочка! :grouphug2:
 
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #171 -: Октомври 09, 2015, 21:53:53 pm »
Охх каква е хубава малката бубкааа, Синеочка да я нацелуваш от мен, пу-пу да ви е жива и здрава  :balk_102:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #172 -: Октомври 09, 2015, 22:47:16 pm »
Синеочке, много сладък този бонбон! Благодаря ти! Терминът за 28.02 :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #173 -: Октомври 09, 2015, 22:53:23 pm »
Синеочка, много е сладка, да ти е жива и здрава!  :D
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #174 -: Октомври 09, 2015, 23:15:06 pm »
Синеочка тя е малко,сладко съкровище - пу-ПУ-ПУ да не и е уроки! Има хубави очички :D
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #175 -: Октомври 09, 2015, 23:55:39 pm »
Благодаря ви, момичета! И аз много си го харесвам детенцето - нали моето гардже е най-хубавкото! Чакам с нетърпение да видя и вашите красиви дами и господа.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #176 -: Октомври 10, 2015, 10:00:01 am »
Благодаря ви момичета, моя мъж ме нахока снощи исках да отида на гастро. Той ме увика да престана какво щял да ми помогне само лекарства съм пиела. Щяла съм накрая да направя нещо на бебето, а аз почти нищо не вземам. Утрогестан, биозин мама (когато не го повърна) и едни прахчета за повръщането. Утре влизам в 16 седмица и в четвъртък съм на преглед. Ще искам доктора да погледне плацентата и шииката на матката. Аз слагам утрогестана вагинално и имам ужасното чувство, че шииката се е скъсила или дръпнала много нагоре. Поупипах я снощи станно къса дебела и мека.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #177 -: Октомври 10, 2015, 10:14:00 am »
Гастроентеролога може да те насочи какво да ядеш, кое би дразнило и да избягваш или какъв интервал да оставиш между храните. Твоя мъж ако види аз колко хапчета пия ще се гръмне  :lol: Ти така реално не знаеш защо повръщаш, дали е рефлукс, дали нещо дразни, твоят мъж знае ли, че си позволява да се налага?
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #178 -: Октомври 10, 2015, 15:39:39 pm »
Знае, каквото му казала мама му. Сега нова лодка за риба ще си купува, а аз се дера. А свекървището веднъж не ми се е обадила да ме пита как съм. А аз като и се обадя и и кажа скоро не съм те чувала ми отговаря ми не си искала. А аз да се мъча. Вчера и днес не съм повръщала, успявам да сложа нещо но по мъничко. Днес успях да стана, другата седица съм на лекар да видим. Дано се оправя.
« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 15:44:43 pm от verechiria »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #179 -: Октомври 10, 2015, 16:44:05 pm »
О аз на "съкровището" не звъня изобщо. Моята и да помага не се натискаше сама (слава богу де, само някоя баба да ме побърква ми трябваше ). През първата година на детето сме се виждали 2 пъти, но сега ми звъни всяка седмица и съм леко притеснена  :lol:
Моят съвет е, ако не ти помагат, изобщо да не споделяш с тях, защото само се нервираш.  На мен честно казано гастроентеролога не ми помогна много, може би такъв съм уцелила де. Та на принципа проба-грешка прецених какво да ям, че да ми е ок. Днес почнах да пия един Линекс гастро и нямам киселини, не ме боли, че шетам и правя туршии дори  :D