0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #340 -: Юли 30, 2015, 12:28:21 pm »
Момичета, здравейте. Моля ви, кажете ми какво представляват Бракстън Хикс контракциите. Чета доста противоречиви неща - веднъж че са болезнени, веднъж не са...
Тази нощ се събудих от много силна болка в корема. Продължи около почти минута, след това малко повече от минута затишие и отново болка. Корема ми беше твърд и честно казано... доста се изплаших. Контракциите бяха само две, но останах будна през остатъка от нощта.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #341 -: Юли 30, 2015, 12:36:03 pm »
Момичета, здравейте. Моля ви, кажете ми какво представляват Бракстън Хикс контракциите. Чета доста противоречиви неща - веднъж че са болезнени, веднъж не са...
Тази нощ се събудих от много силна болка в корема. Продължи около почти минута, след това малко повече от минута затишие и отново болка. Корема ми беше твърд и честно казано... доста се изплаших. Контракциите бяха само две, но останах будна през остатъка от нощта.
Здравей, Бракстън Хикс контракциите трябва да са безболезнени. Върви на лекар да те видят.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #342 -: Юли 30, 2015, 12:42:21 pm »
Благодаря, kati_vm. Мисля ако се повторят да тичам веднага. Иначе Малечка е добре, играем си ;) Когато бутна корема си с пръст, тя отговаря с ритниче на същото място :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #343 -: Юли 30, 2015, 14:54:24 pm »
Здравейте отново!
Тази сутрин отидох на преглед при една от най- добреите ак. гин. и да ви кажа ДОБРА Е!
Не й казах къде и какво ми е казано...
Тя беше изчерпателна и обстойна!
Каза 6г.с. и 2 дни, 17 мм има жълто тяло, добре сложено на високо,има сърдечни пулсации. Каза рано е да ти пускам "Дуплеров..."? ултразвук или нещо такова, за да чуеш тоновете на плода, защото си в нач на 7 седм, а и е опасно за плода!!! а този "лекър" вчера ме натиска повече от половин час, за да чуе ПУЛС???
Лекарката каза още нещо което ми беше казал един лекър преди доста години от тогава съм обиколила доста гинеколози включително и две клиники инвитро, а за 9 години прегледи по клиниките никой не видя това което тази лекарка видя, а то е че матката ми е обърната и че имам четири миоми от по 2,00см, 2,5см, 3,00см, 3.5см. Между другото аз самата съм се чудила къде са изчезнали тези миоми, та никой не ми споменава за тях.
Въпреки добрата и обстойна лекърка, още не мога да се успокоя от шока вчера.
Този лекър и за ветеринарен не става дано не попадате на него.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #344 -: Юли 30, 2015, 15:02:22 pm »
Момичета, здравейте. Моля ви, кажете ми какво представляват Бракстън Хикс контракциите. Чета доста противоречиви неща - веднъж че са болезнени, веднъж не са...
Тази нощ се събудих от много силна болка в корема. Продължи около почти минута, след това малко повече от минута затишие и отново болка. Корема ми беше твърд и честно казано... доста се изплаших. Контракциите бяха само две, но останах будна през остатъка от нощта.

Най-добре е да отидеш на лекър, да не се натоварваш...
Мойте две срязвания и след седмица кървене в нач на 5тия месец бяха фатални. При теб може да е съвсем друго, но иди на лекър.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #345 -: Юли 30, 2015, 16:18:31 pm »
Донна, честито! Леки и успешни 9 месеца и прекрасно бебче на финала! Повече при такива нечувани лекари не ходи и мъжа ти да ходи в аптеката да връща тая торба с утрогестан  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #346 -: Юли 30, 2015, 16:46:07 pm »
Здравейте и от мен  :balk_64: , първо да приветствам новите мамчета и им пожелавам успешна и безпроблемна бременност!
От телефона ми е трудно да пиша, затова само ви четях тези дни. И аз да се похваля, че вече сме в 19-та седмица и миналата седмица ми казаха, че имат съмнения че моето бебче е момиченце, но за по-сигурно ще се разбере при следващия преглед  :wink:. За мен няма значение какво е, важното е да е живо и здраво! Размерите на коремчето и бедрото отговаряха на 18-та седмица, в която всъщност и бях тогава, но главичката ми казаха че отговаря на 16-та, но честно казано не съм тръгнала да се вкарвам в някакви филми и да изпадам в паника, ще видим на следващата ФМ какво ще кажат, а и другите момичета са писали, че измерванията може да са неточни и това ме успокоява.  :oops:

Весита, и на мен жегите не ми се отразяват много добре, започна да ми прилошава често, краката забелязах че се подуват и на моменти такова сърцебиене имам, че не мога да си поема дъх. Стоя си на хладно вкъщи през целия следобед и така си спестявам част от горещината навън. 
М-и, спирай го това зацапване бъърррзо!
А къде се изгуби Синеочка?
Донна, стискам палци всичко да е наред при теб.
Спокойни дни ви желая мамчета и си почивайте! 
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #347 -: Юли 30, 2015, 17:20:05 pm »
 Донна, честито! Лека бременност и пухкав финал ти желая!   :bori_016: :bori_002:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #348 -: Юли 30, 2015, 18:35:48 pm »
Здравейте отново!
Тази сутрин отидох на преглед при една от най- добреите ак. гин. и да ви кажа ДОБРА Е!
Не й казах къде и какво ми е казано...
Тя беше изчерпателна и обстойна!
Каза 6г.с. и 2 дни, 17 мм има жълто тяло, добре сложено на високо,има сърдечни пулсации. Каза рано е да ти пускам "Дуплеров..."? ултразвук или нещо такова, за да чуеш тоновете на плода, защото си в нач на 7 седм, а и е опасно за плода!!! а този "лекър" вчера ме натиска повече от половин час, за да чуе ПУЛС???
Лекарката каза още нещо което ми беше казал един лекър преди доста години от тогава съм обиколила доста гинеколози включително и две клиники инвитро, а за 9 години прегледи по клиниките никой не видя това което тази лекарка видя, а то е че матката ми е обърната и че имам четири миоми от по 2,00см, 2,5см, 3,00см, 3.5см. Между другото аз самата съм се чудила къде са изчезнали тези миоми, та никой не ми споменава за тях.
Въпреки добрата и обстойна лекърка, още не мога да се успокоя от шока вчера.
Този лекър и за ветеринарен не става дано не попадате на него.
Сега се успокой и си изчакай следващият преглед. Желая ти лека бременност и един сладък бебок на термин.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #349 -: Юли 30, 2015, 19:48:40 pm »
edit както казвам и аз притенции нямам важното е да са ни живи и здрави бебоците а дали ще са момиченца или момченца Господ си знае работата:-):-) и аз така процедирам през деня съм си в къщи на хладно че и аз имам същите симптоми като теб и излизам надвечер  да въздух и да се раздвижа малко и после пак се пребирам и в същата поза пред тв:-):-) всички ми казват сега ти е времето да почиваш обаче честно казано нямам търпение вече да се родят,да излизам с тях на разходка,да бутам и аз най-накрая количка и то 2- на,ей такива работи,хубаво ми е когато ги усещам да ме побутват но още по-хунаво ще ми е като ги гушна:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #350 -: Юли 31, 2015, 07:16:53 am »
edit, спря като си лежа, но днес пътувам и ще видим как ще е. Правилно си решила да не се шашкаш, на мен лекарят при самото измерване ми казваше, че може да има неточност.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #351 -: Юли 31, 2015, 15:27:29 pm »
Момичета, здравейте. Моля ви, кажете ми какво представляват Бракстън Хикс контракциите. Чета доста противоречиви неща - веднъж че са болезнени, веднъж не са...
Тази нощ се събудих от много силна болка в корема. Продължи около почти минута, след това малко повече от минута затишие и отново болка. Корема ми беше твърд и честно казано... доста се изплаших. Контракциите бяха само две, но останах будна през остатъка от нощта.
Нелка , аз от края на 6ти месец съм с такива контракции - Бракстън Хикс, безболезнени. Но тъй като моето малко момче е голямо зверче и много се върти и швъка, понякога корема от това ме срязва. Но е болка в целия корем, а не като при контракция - при контракция, май болката е като менструална, ниско долу, но по-силна. Все пак се консултирай с твоя док, може и да ти предпише магнезий( обикновено той се дава за контракции) :) Успех :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #352 -: Юли 31, 2015, 15:47:09 pm »
Нелка, това са чисти болезнени контракции. Бракстън хикс са само стягане. Не се панирай, просто при повторен случай се свържи с проследяващия те гинеколог. Контракциите като цяло са опасни, ако станат регулярни.
И, моля ви, ходете на лакАр, а не на лекЪр. Иначе рискувате да родите на къра. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #353 -: Юли 31, 2015, 16:45:28 pm »
И, моля ви, ходете на лакАр, а не на лекЪр. Иначе рискувате да родите на къра. :lol:
:D


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #354 -: Юли 31, 2015, 20:15:25 pm »
lilitu, благодаря. Аз принципно не знам как да различа контракция. Сега като се замисля, болката ми беше в целия корем. Нощно време ми е топло и много се въртя - възможно ли е да съм била притиснала бебка и затова да ме е заболяло?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #355 -: Юли 31, 2015, 21:36:13 pm »
Абе всичко е възможно, ама иди на лекар, че да си спокойна :) Аз имам болки и от газове примерно.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #356 -: Юли 31, 2015, 21:48:18 pm »

И, моля ви, ходете на лакАр, а не на лекЪр. Иначе рискувате да родите на къра. :lol:
[/quote]

Благодаря за лекАр :oops:

През изминалите два дни за мен беше без значение лакър или лекар се пише, и къде ще раждам, и дали ще раждам? Просто беше кошмар. Като се върнах от лекара спах непробудно до сутринта и като се събудих имах нещо като мускулна треска от стреса който изживях.

Хайде сега лека бременност на мамите!
И благодаря на всички за подкрепата!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #357 -: Август 01, 2015, 11:23:52 am »
Здравейте, да ви призная и аз не мога да различа контракция. Не съм имала през бременността.  Имах едни други неразположения, които не мога да обясня към 31-32 седмица. Лекарката от ЖК ми обясни, че при котракциите се чувства нещо като менструална болка в долната част на корема, а Бракстън Хикс контракциите са схващания на корема, но без болка. Нещо такова.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #358 -: Август 01, 2015, 15:37:49 pm »
Донна, честито и от мен, безпроблемна и успешна бременност до края!  :) и на всички момичета по-леко изкарване на горещите дни! Е, днес поне поразхлади тук във Варна  :D
Ние вчера видяхме пола - момиченце  :bori_007:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #359 -: Август 01, 2015, 15:40:50 pm »
Донна, честито и от мен, безпроблемна и успешна бременност до края!  :) и на всички момичета по-леко изкарване на горещите дни! Е, днес поне поразхлади тук във Варна  :D
Ние вчера видяхме пола - момиченце  :bori_007:
Честити розови гащички!  :) :bori_008: :bori_011: :bori_007: