0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
С баткото помня, че точно на 6м се оправи. Беше ми дошло до гуша и сварих лайка със щипка сода и сол за да почиствам с нея и изчезна, естествено надали е било от еднократно почистване с лайка  :lol: С момичетата пак до 6м е било, но не помня. Но смешка, два броя с по едно око, третото и с двете. Очаквам №4 да няма такива проблеми  :lol: :lol: :lol:
Здравейте пак от нас.
Да не казвам голяма дума,но май се отървахме от конюнктивита,за сметка на това коликите ни мъчат и по този повод съм в голяма дилема.
На този етап не давам вода,не съм решила до кога,но днес бях в аптеката да сменим малко препарата за колики и собственичката на аптеката ме накара да се замисля.Според нея трябва да пробвам да предложа след хранене,а дали детето ще поиска е друг въпрос.Изчетох много статии "За" и "проотив" водата.Вие кога започнахте да давате?Преди,след хранене,по колко мл.?Сега в жегите?
*
Виннаги и от самото начало съм предлагала вода, хем Нора беше зимно бебе. Само не преди хранене.. Когато беше само на мляко  чат пат да пийне глътка две.  Със захранването започна повече да пие.  Не виждам защо е тази анатема за някои с водата. С едната уговорка водата да не пречи на храненето, т.е да е в часа за хранене , което да води до усещане за ситост и бебето да не поема необходимото количество мляко.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Анатемата към водата е, защото някой много настояват и по стар обичай, само и само да пие се слага и захар във водата. Освен това това е бил метод за принудително спиране на нощните хранения.
Вода аз не съм давала докато бяха само на кърма, предлагах в началото след хранене, моите се извръщаха сякаш им се гади и спрях да си правя труда с ежедневните преварки. Синът ми пропи по 30мл дневно след захранването и поне до 1г беше така. На мен това ми е сигнал, че не е имал нужда. Аз не виждам връзка между колики и даване на вода, но след хранене мисля, че не е проблем да предлагаш. Налочи ли 30мл и нагоре, значи е жадно според мен.
Биобаланс бебе ми даде най-добър резултат при коликите. Давах почти всичко на пазара.
*
Ох, да, това със захарта голяма дивотия.
..... да лъжеш бебе нощем с вода кога е гладно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Разговора с аптекарката тръгна от чай с копър :) и аз споделих,че не давам нищо освен кърма. Не съм нито за нито против даването на вода.Мислех другата седмица да разговарям с педиатърката за това,но днес се замислих дали не е удачно все пак в жегите да предложа малко. За посладената вода съм по-скоро против.
*
Предлагането не е грешно. Може и да пие, но кърмените си търсят друго  :lol: Просто насилването не е ок. Аз по този начин и захранвах. Предлагам ако яде ок, ако не, много здраве, кърмя и сега ако нещо откажат, давам алтернатива, което е малко против мен, че готвя 100 манджи и накрая ги ям аз  :lol:
*
Аз също предлагах след кърмене.Предлагах и чай за коликите, обаче дали е пила нещо я ме питайте.Нищичко освен кърма!коликите просто преминаха.Беше трудно, ревеше по час, свиваше се и църкаше като мишка.Най-добре се получи като я носехме плътно залепена за нас, препоръчвам горещо слинг или ерго раничка.Другото е спане върху някой и също така слагаш я в кошницата за кола и люлееш леко.Това много ги успокоява, кошницата е много близо до вътреутробна поза и се успокояват(не слагаш нищо под дупето и в кошницата за кола).

Коша за колата не ни помага.Или легнала по корем в/у баща си или легнала на спалнята и гушната в мен (все едно ще я кърмя)
Покрай разходките съм взела слънцезащитно кремче за лице на Ла Роше,ясно е че не я излагам на слънце,но все пак.В същото време виждам,че по челцето и излиза от така нареченото "бебешко скне",което знам не е добре да се третира с кремчета и тн.Чудя се,кое е по малкото зло да третирам с кремчето заради слънцето или да не слагам нищо заради пъпчиците?
Относно водата-чиста не иска,от чайчетата на Хип пийва по 10-20 гр. ,но не всеки път когато предложа.Явно кърмата и стига.
*
Мажи и само крачетете и ръчичките за сега.Дърпаш хубаво сенника и пазиш.Аз не помня Моника да съм я мазала по лицето като имаше акне, точно заради него.Ще мине и това.Кърмата и стига и щом не иска вода, няма смисъл да се притесняваш.

Хихи замислих се,че минаваме през всиките екстри имаме си родилни розови петанца по челото,минахме през конюнктивит,колики,акне..Има ли още нещо подобно, за което не се сещам?Да си знам и да не се шашкам.
*
Родилните петна ще отминат към годинката, да си знаеш.Предстоят зъби, само ви пожелавам да избият лесно, че при нас беше голям ад!

Дано да се разминем леко,а то има ши нещо за облекчаване или само розави хапченца за родителите :D?
*
Ами като стигнете до там ще казваме :)

*
Може би съм изключение, но при моите не разбрах как им излязоха зъбите. Желая при всички да е така!

*
И аз не разбрах, или съм забравила :lol: :lol:
Момичета, важното е да не се шашкате от нормалните неща - вируси, настинки, хреми, кашлици и т.н. Всичко минава, както се казва с лекарства за 7 дни, без, за седмица :lol:
Аз съм черната станция във форума и все повтарям, калявайте си децата, извеждайте ги постоянно на вън - студ, дъжд, пек и т.н., само в мъгла е гадно. Като дойде момента за хранене, хранете ги разнообразно, няма злояди деца, има лежерни родители, защото като се мръщи и мама решава, че това не го харесва, защо да си причинява неудобството да го приготвя отново. Предлайте всичко и редовно. :lol:
Здравейте момичета.Току що излизаме от кабинета на ортопеда.Всичко е в нормите,вика ни на контрола след 14 дни,после на 5-6м.Това което ме учуди е че ни преписа профилактично гащички фрейки.Да сме си ги взели , ако искаме и сега съм в чуденка.Ако всучко е ок,има ли нужда да ги взимам,още повече в тези жеги?Макар, че той самия каза да се носят само през ноща,за да не се спарва толкова и ако се носят през ноща то ще има ли ефект?Вашите деца носели ли са такова чудо?Оф, определено съм неподготвена по темата и ще се радвам,ако някой се включи с коментар
*
Бебешок, Моника имаше проблем малък и ни викаха на повторен преглед след месец, но гащи не е носела, и за всеки случай не са и предписани.Ако се притесняваш отиди на второ мнение.

*
Бебешок, аз бих завела детенце на ортопед - той да прегледа и да каже нужни ли са или не са такива фрейки. Това за профилактичното носене и то само вечер е голяма дивотия според мен. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.