0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #40 -: Ноември 29, 2014, 23:50:54 pm »
Ние вече сме взели първата доза от ваксината за рота-вируса.След 20 дни-втората.Счетох за уместно,защото винаги съм изтръпвала от разкази за малки деца в инфекциозно отделение,а пък имаме и батко ученик,който не е ваксиниран,та може да ни донесе този вирус у дома.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #41 -: Ноември 30, 2014, 13:14:36 pm »
Мони беше на 6 месеца, като пипна стомашен вирус. Вливанията със системи му правихме в 1дкк, частна клиника до зоопарка. Там имат дневен стационар - отиваш само за вливането и после се прибираш вкъщи. Плаща се, но съм доволна



   La vita è bella
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #42 -: Ноември 30, 2014, 15:28:25 pm »
Въпреки поставена ваксина, пак може да се разболеят децата от Ротавирус  :?. Аз до сега съм чувала от няколко места за такива сличаи (при нас в Австрия тази ваксина е от задължителните).


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #43 -: Ноември 30, 2014, 17:51:46 pm »
Ротарикс не покрива всички щамове, но според мен, дори и да се разболее детето кара по-леко. Моят син също има ваксина. Зарази се това лято с чревен вирус повръщал е 2 дни по веднъж, не беше тотално обезводнен и сравнително бързо се възстанови, въпреки че разстройството стигна до вода.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #44 -: Декември 01, 2014, 12:42:35 pm »
Майчета,сблъсквали ли сте се с бебешко кривогледство(страбизъм).Ако някой има опит моля да сподели.Детето ми е на девет месеца
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #46 -: Декември 12, 2014, 13:13:36 pm »
как мога да задам въпрос до д-р Бърди  :oops:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #47 -: Декември 12, 2014, 14:22:56 pm »
Няма как. От много отдавна не е консултирал във форума

 :?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #48 -: Декември 12, 2014, 15:24:02 pm »
ееее,жалко  :(
Благодаря ema2
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2017, 14:05:23 pm »
Привет мамчета,

Не знам дали съм попаднала в подходящата тема, но искам да ви попитам дали сте имали такъв проблем. На дъщеричката ми, която е на почти месец й се появи обрив по клепачите на двете оченца, ситни червени точици, също и към външния ръб на оченцето. Говорих с педиатъра той каза, че може да е бебешко акне или кожно раздразнение от това, че си търка очите с бебешките ръкавички. Каза да следим как е обрива и другата седмица ще коментираме на прегледа. Някой да има опит с подобен обрив?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2017, 14:11:00 pm »
Чаках да се разпишеш в тази тема :)

Наистина наблюдавай обрива, би трябвало сега да и се появи бебешкото акне, по бузите, челото, абе навсякъде.Ако не се дере и махни ръкавиците и виж дали ако е без тях продължават да се появяват.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2017, 20:35:06 pm »
Хихи, как няма да се разпиша :)
Подкрепата и инфото, които намирам във форума са ми много ценни!

Ще наблюдаваме. Без ръкавичките много си дере лицето и си лапа ръчичките, когато е гладна.
« Последна редакция: Февруари 03, 2017, 21:24:29 pm от Mirracles »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2017, 21:06:28 pm »
Mirracles, отвара от лайка няма да навреди - леко с памуче на засегнатите участъци.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2017, 13:15:12 pm »
Мерси за съветите! Обривите по клепачите й се поуспокоиха, но й се появиха на задната страна на главата, в косичката. Червени пъпчици с бял връх. Според педиатъра на очите е алергична реакция, вероятно към перилния препарат, макар че е специален за бебета. Вие с какъв препарат перете бебешките дрешки?

Според док на темето вероятно е от претопляне. Явно докато я носим на ръце и докато спи й се запарва косичката. Тя се роди с много дълга косичка. Обличам я леко - само с боди и ританки или само гащеризонче. Но вкъщи е 22-23 градуса без да включвам отопление и явно й идва в повече  :( Някой да е имал грижи с претопляне? Какво ви препоръчаха?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #54 -: Февруари 06, 2017, 13:52:46 pm »
Според педиатъра на очите е алергична реакция, вероятно към перилния препарат, макар че е специален за бебета. Вие с какъв препарат перете бебешките дрешки?
и
Точно за алергия си помислих като прочетох, че има обрив чо клепачите, защото бебешкото акне не е характерно  за този участък. И ако турка с ръкавички очички е логично да се помисли за праха. Перях със Сано бебешки и омекотителите пак на Сано бебешки.  Можеш да опиташ и с допълнително изплакване.
Mirracles,  у дома съвсем съзнателно от раждането държа 20тина градуса макс. На посещението педиатърката каза "аа, тука хладно", засилих до 22-3 градуса за седмица и после плавно намалих пак на 20.  Мисля, че все има начин за охлаждане.
То и на мен ми е най-добре 25градуса и да ходя по тениска и дребни гащи, ама на нас не си правим  " услуга" с такива високи температури у дома.
Другото, което се се сещам ако са точно отзад пъпчиците да обръщаш на ляво и надясно. В същност винаги на една страна я слагах Нора, та и посоката в кошарата сменях все да гледа навън.
 И лайката ми беше голям помощник.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #55 -: Февруари 06, 2017, 14:20:26 pm »
Да възможно е да е алергия.

За тези по тила, ако са с връх не мисля, че са от претопляне.поне аз не помня да са с връх.Помня, едни червени ситни пъпки, ставаха като петно.И аз като свекърва да кажа, проветрявайте по-често, върти я докато спи, подлагай пелена под главичката.И ние в къщи държахме около 20-21 градуса.Моя мъж беше изпаднал в ужас, че ще простудим детето, а тя се обрина от претопляне...

Аз перях с Тео бебе течен.Омекотител не съм ползвала.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #56 -: Февруари 06, 2017, 14:45:52 pm »
Мерси за съветите!
Проветрявам редовно, вчера беше по-топъл ден и съм проветрявала 5-6 пъти, но темп в стаята не пада под 22 С. Сега я слагам да спи само с памучна пелена за завивка. Редувам я на лявата и дясната страна. Винаги има калъфчица под главата подложена.

Аз пера с Медикс бебе и Тео бебе и двата уж специално за бебета. Чудех се ако е алергия към перилния препарат нямаше ли да се изяви и другаде по тялото.

Дано всичко отшуми бързо!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #57 -: Февруари 06, 2017, 14:50:11 pm »
Спри се само на един от двата и препирай два пъти.

И я гушкай, целувай, прегръщай щото маймунките растат много бързо!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #58 -: Февруари 06, 2017, 23:34:31 pm »
То и на мен ми е най-добре 25градуса и да ходя по тениска и дребни гащи, ама на нас не си правим  " услуга" с такива високи температури у дома.


Е, у нас стига и 28, точно по тениска и боси крака си шляпам, вън според температупата, живи и здрави сме. Не са чак толкова вредни температурите, то вън се стягаш от студа малко или много и вътре ли така :)

Пъпка с бял връх не е алергия, нито претопляне. В болницата такива ги мажат с едно лилаво(предполагам, че е пиоктанин/пиокталин), то явно е универсално лекарство, защото и зачервено и подсечено мажат с него  :D
Аз пера със Сано, но съм прала и с Персил бебе и с Тео, и с Пурлан бебе. Не е имало реакции към нито един, но пускам 4-5 изплаквания.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #59 -: Февруари 06, 2017, 23:39:44 pm »
Защо не опиташ от препарата на ДМ. Той е за хора с алергии, няма мирис. Моят син е с Атопичен дерматит и докато навърши 2 г. ползвах само от него.