0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #60 -: Февруари 16, 2017, 23:23:32 pm »
Да, купихме препарата на DM и сега перем с него. Май ще се окаже, че и ние сме с атопичен дерматит... Сега ни смениха млякото да видим как ще са нещата.

Рачко, вие на какво мляко бяхте?

Оставам с впечатление, че на всяко второ дете му откриват атопичен дерматит.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #61 -: Февруари 17, 2017, 08:46:00 am »
С каква козметика къпете и мажете малката?

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #62 -: Февруари 17, 2017, 11:53:53 am »
С Нивея както ни препоръча педиатъра, но май е време да се обърнем към дерматолог и да ползваме специализирана козметика за този тип кожа.

Препоръчайте ми добър дерматолог в София, който има опит с бебета и може да помогне компетентно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #63 -: Февруари 17, 2017, 12:03:47 pm »
Препоръчайте ми добър дерматолог в София, който има опит с бебета и може да помогне компетентно.
Мира, не знам в кой район си и дали ще ти е удобно, но аз съм изключително доволна от д-р Росица Денчева от Дерматологичната клиника в кв.Дървеница (от личен опит и от такъв на познати):
 http://dermasofia.com/page.php?IDMenu=979
Изпращала съм няколко мои познати с бебчета при нея и от всички имам позитивни оценки. Реагира адекватно и е изключително внимателна. Работи със НЗОК и с платен прием. При първия вариант знам, че се чака много. При втория - може да запишеш прием още същия ден.
Успех и дано всичко е наред с бебка!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2017, 12:10:28 pm »
Нивеата не е добър вариант според мен.Моника като бебе беше с Веледа, сега е с Уриаж, защото е с атопичен и тя.Има много серии на хубави марки за атопичен дерматит.Най-препоръчвани са А-дерма, Уриажа, Био-дермата, Авен и още и още.Сестра ми за малката от болницата е с А-дерма, защото още от раждането бебето беше с изключително суха кожа.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #65 -: Февруари 17, 2017, 12:56:22 pm »
Благодаря за бързите отговори, момичета!

Злате, звънях в клиниката за др Денчева на тел от сайтс, но никой не отговаря. Имаш ли друг номер случайно?

Маги,

Благодаря много! Тепърва ще разучим тази специализирана козметика и ще видим какво ще препоръча дерматолога.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #66 -: Февруари 17, 2017, 13:29:14 pm »
Д-р Денчева преглежда и в Токуда. И аз съм доволна от нея.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #67 -: Февруари 17, 2017, 13:30:26 pm »
Мире и аз да се ключа с препоръката за клиника -кожния диспансер на Александровка болница,няма начин да няма детско отделение(аз съм неуточнени алергии към всичко-козметика,храна,упойки,хапчета,слънчеви алергии и тн),използвала съм услугите на клиниката(при доктор на случаен принцип)-мога да кажа само хубави неща за тях и благодарение на тях последните години все по-рядко получавам алергии(от 3 год. до 25год бях всяка пролет и есен)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #68 -: Февруари 17, 2017, 13:53:41 pm »
Мира, аз съм доволна от д-р Карабахчиев от едно ДКЦ близо до Централна гара София, ама му забравих номера или 7 или 9 беше , отделя максимум време и ояснява подобно и за терапия и всичко останало.  :P
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #69 -: Февруари 17, 2017, 20:25:40 pm »
Да, купихме препарата на DM и сега перем с него. Май ще се окаже, че и ние сме с атопичен дерматит... Сега ни смениха млякото да видим как ще са нещата.

Рачко, вие на какво мляко бяхте?

Оставам с впечатление, че на всяко второ дете му откриват атопичен дерматит.

Ние бяхме с BEBA на Nestle - в България се казва НАН и бях много доволна. Но за АД ни помогна само козметиката A - Derma Exomega. Тя е специално за хора с АД. Също трябва и да не се къпете много често, че изсъхва кожата, носене само на дрешки от памук, без власинки. И да не се държи много горещо в къщи, че и това ги дразни.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #70 -: Февруари 19, 2017, 23:19:49 pm »
Злате, звънях в клиниката за др Денчева на тел от сайтс, но никой не отговаря. Имаш ли друг номер случайно?

Мира, съжалявам, че чак сега отговарям, но нямах известие от темата за последващи коментари. Имам личния телефон на д-р Денчева, пращам ти го на лични. Надявам се да не го е сменила.
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 23:22:03 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2017, 12:18:23 pm »
Привет, мамчета!

Можете ли да ми препоръчате подходящ бебешки шампоан против пърхут, подходящ при себореен дерматит. Мерси!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #72 -: Февруари 27, 2017, 12:29:44 pm »
Ти ли го диагностицира това  8O 8O 8O
Адерма екзомега е добра козметика за бебета с дерматит. По-рядко къпане и възможно най-кратко киснене се препоръчва също при кожни проблеми.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2017, 12:58:02 pm »
Не, не съм го диагностицирала аз естествено! Педиатърът го диагностицира. Преди мислеха,че е атопичен детматит, но начинът, по който се разви ги насочи към себореен дерматит. Било много често явление при бебетата. За кожата на лицето ни предписа реепитализиращ крем, но за скалпа каза единствено мек шампоан не по-често от два пъти седмично. Но този, който ползваме не ми допада как й се отразява.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #74 -: Февруари 27, 2017, 13:55:18 pm »
Отидете на дерматолог!Едно той разбира много повече за дерматитите, второ ще ви даде много по-адекватно лечение.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #75 -: Февруари 27, 2017, 14:33:22 pm »
Педиатърът, при който бяхме последно е много добър и ни го препоръчаха, защото бил добър диагностик. Ще отидем и на дерматолог, но този, към който ни насочиха и има опит с бебета е на обучение в чужбина до края на месеца. Не ми се ще да ходим междувременно на друг на случаен принцип. До тогава все пак не можем да стоим със скръстени ръце и да чакаме.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #76 -: Февруари 27, 2017, 14:50:47 pm »
Така е наистина.Като обясниш и ние разбираме ;) Аз не мога да препоръчам нищо за съжаление.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #77 -: Февруари 27, 2017, 15:09:39 pm »
Междувпрочем кремчето, което ни предписа педиатъра реши проблема с обривите доста бързо. Единствено остава да се овладеят нещата със скалпа, но той не се ангажира да препоръча конкретен шампоан.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #78 -: Февруари 27, 2017, 16:40:14 pm »
Кремчето ако е КС естествено, че овладява бързо нещата, но не е подходящо за дълготрайна употреба имай предвид, защото изтънява кожата. Хубаво е да види специалист и да ви насочи за козметика за ежедневна грижа и дори да препоръча такава за спешни случаи.  Чувала съм, че ваксините влияят при дерматит, но педиатърът ви ще каже, все пак има и опит, не само като мен, да е чувал :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #79 -: Февруари 27, 2017, 17:16:34 pm »
М-и,

Не разбирам защо е нужна нападателната нотка и иронията.... Не, не е кортикостероид, а е лечебна козметика - реепитализиращ крем, както вече казах.

Както и да е ... Вече съжалявам, че ви попитах.