0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #160 -: Август 29, 2017, 07:07:30 am »
Здравейте, момичета! Радвам се да се присъединя към още една заветна тема!
Моето бебоче се роди на 22и. Вкъщи сме си и се нагаждаме към новите неща.
Решила съм да го гледам на режим 3,5 часа с 6 часа нощна почивка. Кърмя, засга му стига и не добавям АМ освен на последното хранене преди почивката. Бебо пие и чай, но не много. Като цяло всичко е супер, само дето... го мъчат ужасни газове. Реве на пристъпи, сигурна съм, че не са колики, а газове.
Давам капки Коликинд, Еспумизан (по 10 преди хранене), нося го, топля коремчето с грейка, правя масаж на коремчето, давам чайче, но като ревне - 2 часа не ни мърдат! Не го прави след всяко хранене, май е по 1-2 пъти на денонощие.
Чудя се какво още да направя, за да го облекча. Не смея вече нищо да хапна, за да не получа аз газове. Давайте идеи и меню за кърмачки.
И ако може линка за бебешката тема, където изпратихте Бебешок :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #161 -: Август 29, 2017, 08:42:40 am »
Йоли,

Честита ти рожба и добре дошла в темата.

На практика коликите са болки причинени от несъвършенството на храносмилателната с-ма на бебчето и докато привикне да разгражда кърмата или АМ произвежда прекалено много газове. Положението с газовете се повлиява и от поглъщането на въздух по време на сукане.

Това, което би облекчило газовете и напрежението в стомаха е редовното оригване след хранене, прием на капки за колики с ензим, който помага за разграждането на млякото (напр. Колийф) и капки със симетикон (напр еспумизан), които спомагат за по-бързото освобождаване на газовете. Освен това капки с пробиотик, който създава правлната среда в червата, която осигурява по-добро смилане на млякото. Някои лекари казват, че кърмата има достатъчно пробиотични бактерии.

Относно диетата, много мами казват, че е мит, че диетата на майката може да помогне при колики, защото не газообразуващата храна при майката е първопричина за коликите. Някои казват, че диетата помага поне да не се влошават.

В крайна сметка тъй като при много бебета и тази пълна програма не дава голям резултат, много мами казват просто люшкаш, топлиш коремчето и успокояваш и чакаш да мине.

Която и тактика да избереш, успех и дано отминат коликите скоро.
« Последна редакция: Август 29, 2017, 09:10:11 am от Mirracles »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #162 -: Август 29, 2017, 09:10:08 am »
Йоли, добре дошла и честит син.

Първо помисли си за този режим.Много е важно в началото да се кърмите нощем, тогава лактацията е най-силна и така се поддържа кърмата.Голямата почивка може да доведе до спад в кърмата.

За коликите, гушкане, носене, бял шум, спане върху някой, спане в кошчето за кола и търпение.Ужасно е за млада майка(имам в предвид майка с първо дете), това постоянно реване и свиване и почервеняване на детето, но това е!

За меню, Моника много се влияеше от това което ядях.Избягвах боб, леща, зеле, всичко с целулоза и образуващо газове.Наблягах на месо, супи, картофи и ориз.Общо взето не е разнообразно меню, но е нещо.Само давам пример, ядох леща, на другия ден се скъса от реване и се напъваше при всяко акане, беше ужас.По принцип казват, че много рядко преминават през кърмата и бебетата, не усещат какво са яли майките им.Но има и такива с по-чувствителни стомахчета и при тях си трябва режим.

темата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52082.120

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #163 -: Август 29, 2017, 09:57:33 am »

Първо помисли си за този режим.Много е важно в началото да се кърмите нощем, тогава лактацията е най-силна и така се поддържа кърмата.Голямата почивка може да доведе до спад в кърмата.
Подкрепям, на втория месец Нора разреди и постепенно отказа нощното хранене, с това кърмата ми намаля и спря.
Другото е , че ако бебето е гладно няма и да спи, а 6 часовата пауза е твърде дълго време за новородено.
По тази схема ще храниш само 5 пъти на денонощие - малко е.
И все пак най-добре е да се водиш по детето.
Добре дошла и честито бебче!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #164 -: Август 29, 2017, 10:36:54 am »
Аз от самото начало кърмя с почивка между 6 и 8 часа вечер. Не защото така съм планувала, а защото бебето спеше непробудно и аз реших, че няма да я будя. През останалото време доизцеждах след всяко хранене през първия един месец. И до ден днешен си спи вечер и не се кърми тогава. Има може би 4-5 случая, в които се е пробуждала и съм давала. Нямала съм никакъв проблем с кърмата. Първия месец наддаде близо 1,400кг. Само на кърма е, не съм дохранвала никога с АМ. Гледах, обаче, да си има поне 7 хранения през останалото време.
« Последна редакция: Август 29, 2017, 10:42:41 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #165 -: Август 29, 2017, 10:55:20 am »
Йоли,аз изпробвах всичко за колики,газове и тн.,това което ми помогна е Бауен терапията,която споменавам по-горе.Яд ме е че не започнах по-рано.Еспумизана нас ни запече на 5тия ден.
Относно режима съм съгласна с момичетата.На нас не ни се получи,не че не пробвах.Все още си се храним 7-8 пъти,много рядко 6 .Но това е индивидуално.Съветвам те да се пробваш,но не на всяка цена,води се от бебчето и спрямо храненето не слушай много педиатъра или поне моя не става,защото при най -малкото съвета е да дохранваш,а това е сигурен начин да спреш да кърмиш.Ако в един момент видиш проблем с кърменето мога да ти дам координати на платен консултант по кърмене,който ще дойде у вас в удобно за теб време.Струва 35 лв,но жената си знае работата,сертифицирана е.Аз имах седмица в която дохранвах и тя ми помогна да минем пак изцяло на кърма
« Последна редакция: Август 29, 2017, 11:19:41 am от bebeshok0326 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #166 -: Август 30, 2017, 11:40:50 am »
Момичета, пиша тук, че ми се струва най-подходящо...
Подарявам една кутия Аптамил 1 (0-6 месеца), Неотваряна. Бяхме го купили за всеки случай, но не се наложи да го използвам. Срок на годност: 02/2018 год.
В София съм.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #167 -: Август 30, 2017, 13:48:00 pm »
Здравейте, майчета!
Имам нужда от помощ- племенникът ми е с диагноза хистопадия и скоро му предстои операция. Лекарите казаха да го мажем с Андрактим гел месец преди операцията. Открихме гелът в Белград, но въпросът ми е- някоя от вас намирала ли го е в Бг или ако го е ползвала и има останал от него, дали би ми го продала?
Поздрави на всички!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #168 -: Септември 01, 2017, 08:19:15 am »
Здравейте и благодаря за коментарите!
Това с Боуен терапията ми звучи добре и ще го пробвам ако се наложи. От два-три дни съм спряла всякакви еспумизани и капки за колики и сякаш коремчето е по-спокойно. Храня се много внимателно, но в резултат май моят стомах ще се затегне, което също не е оферта... На бебо единствено давам пробиотик Панда и сякаш той помага...
Относно режимът, бебо сам реши да си спи по 6 часа - вече трета нощ не се е будил. Относно кърмата, количеството се увеличава полека с всеки изминал ден, което много ме радва.
Всяко дете е различно и явно моето засега се чувства комфортно на режима, който исках да следваме. Чист късмет си е, може би, не знам :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #169 -: Септември 01, 2017, 12:52:38 pm »
Честито бебче!
То въпросът е да се водиш по детето и да правиш корекции само ако нещо не е ок за него. Това е варианта да е спокойно бебето и действа благотворно на нервите на мама  :lol:
Просто спазване на режим и отлагане на хранене ги изнервя и реват, в някакъв момент се заблуждаваш, че е колики или газове.
За твоето хранене гледай да е балансирано. Рано е да вземаш драстични мерки за отслабване или да правиш водни и плодови дни, също изпадането в другата крайност е проблем за теб, така че търси собствен комфорт.
Успех!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #170 -: Октомври 12, 2017, 13:14:45 pm »
Момичета,

На колко месеца и как успяхте да научите децата да заспиват сами в легълцата си?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #171 -: Октомври 12, 2017, 13:47:54 pm »
Miracles, аз не съм учила. И до ден днешен за мен е скъпоценен момент на близост на сгушено детенце, който вероятно много скоро ще отмине. Може би защото не е било свързано с люшкане и подобни.  Преди заспиваше много бързо за 5-10мин., а след това я премествах в леглото й. Сега за малко повече и пак я премествам. Понякога сама си си ляга в нейното легло. Понякога иска отгоре ми да заспи  :lol:
Не знам дали ще стане без рев. Та нямам опит, споделих само..
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #172 -: Октомври 12, 2017, 14:47:29 pm »
И аз не съм учила.До 1,5 години заспиваше при мен.Гушната в мен, мекичка, ухаеща на малко дете.След това сама започна да се мести в нейното легло.Сега направо си ляга там сама.И аз като Авалон само споделям. :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #173 -: Октомври 12, 2017, 16:02:13 pm »
И аз да споделя - от както си дойдохме от болницата Стаси си спи сам. При нас много рядко е спал, само ако нещо не му е добре. Когато спря нощното хранене - около на 1 година и 3 мес., ние с баща му се изместихме в спалнята, а него си го оставихме сам в детската  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #174 -: Октомври 12, 2017, 18:19:01 pm »
И малката от изписването си спи сама.Сега бяхме на гости за 3с.и спеше при мен,снощи се прибрахме и си спа в кошарата без проблем.Много рядко да се налага да я приспивам на ръце или първо при мен в леглото,после в кошарата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #175 -: Октомври 12, 2017, 20:39:38 pm »
Имах предвид заспиване без люлеене, кърмене или гушкане, а не спане в самостоятелна стая.

И за мен е много мил момент приспиването, но искам да науча детето си да заспива без да е зависимо от мен, защото се притеснявам как ще заспива в яслата след няколко месеца.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #176 -: Октомври 12, 2017, 23:11:13 pm »
Мисля, че е до дете. В яслата просто няма да има избор. Научават бързо правилата с чужди хора. При мен бебе№1 спеше до мен и ако не дишам в лицето му се събуждаше до около 2г. просто ако преместя глава и почваше да ме търси. Сега си спяха и заспиваха сами с прибирането, но после кърмене, колики, болести и минахме през какви ли не етапи от носене, люлеене, бутане в количка, гушкане... не заспиват сами, почти на 2.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #177 -: Октомври 13, 2017, 09:20:20 am »
Не го мисли толкоеа предварително. Бебе е още.
Както казва М-и, в яслата нямат избор. Също така на чуждо място, с чужди хора децата са съвсем различни и интуитивно адаптивни. А, ако и ако лелите са читави могат да бъдат и много креативни.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #178 -: Октомври 13, 2017, 11:29:15 am »
Здравейте дами.Малко мнения и за нас.Миналия месец малката получи едно петънце с диаметър на 2 стотинки на гръбчето.Петънцето беше нещо средно между суха кожа и лишей,не беше зачервено,отмина за няколко дни без да го третирам.Този месец се появи същото,но отпред на деколтето и е леко зачервено най-вече вечер.Преди 2 дни и взех кремче на Биодерма от серията Атодерм и леко намалява.Вчера бяхме на консултации и педиатърката се съмнява за атопичен дерматит,посъветва ме да я къпя 2 пъти седмично.Това не е ли малко?През вечер добре,но другото ми се струва странно.Взех от аптеката пак от същата серия измивно олио.Аптекарката твърди,че с него и да я къпя всяко ден няма да имам проблем,те били създадени именно за това,даже почти всички марки са напуснали.Някой има ли опит с такова олио и може ли да сподели резултатите?И все пак чудя се дали да не потърся дерматолог или да наблюдавам още малко?Другата част от тялото няма проблем.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #179 -: Октомври 13, 2017, 13:57:12 pm »
Mirracles, за яслата е различно както са писали момичетата.Научи се да заспива сама в леглото на обед след годинката.Преди това се гушкахме двете и така заспиваше.Но всичко е до дете.

Бебешок, не е малко 2 пъти на седмица, на нас ни се струва странно но никак не е.Моника е с атопичен, в момента и мия само дупето, а на 3-4 дни тялото и косата, зависи колко е тичала и дали се е потила.Бебето няма как да се измърси освен да се оака и оповръща.Така или иначе в тези случаи го миеш.Така че разредете къпанията, хубаво мажи след къпане и наблюдавай дали ще намалее петното.И ако искаш отиди на дерматолог.