0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #200 -: Октомври 25, 2017, 22:37:21 pm »
Продават термоси и термочанти за бебешки храни ако това е целта на покупката. На Томи типи и Авент съм виждала.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #201 -: Октомври 28, 2017, 21:41:43 pm »
Здравейте момичета,

Ами да, едно време масово термосите бяха отвътре със стъкло и то с дебело стъкло и не се пукаха така лесно. Аз съм взела едно стъклено шише от Джъмбо и като сипвам преварената вода и нищо му няма. Едни познати са взели такъв термос със стъкро но цената му е убиствена 50лв и го ползват вече 3г и нищо му няма. Ще видим...както и да е
Ох на мойто бебче започват отново да излизат пъпчици въпреки костико медикамента. Даже на главата са му излязли жълти люспи. В началото реших, че е бебешка кел но явно не е. Мн ми е гадно. Мъж ми неглижира проблема или поне за пред мен се прави. Била съм преувеличавала, щяло да му мине. Пращам му разни линкове да чете и да разбере, че трябва да се вземат мерки. Тази докторка при която бяхме явно няма да свърши работа. Обадих и се да и кажа как вървят нещата/беше ми казала да и звънна/ и че пак се появяват. И тя било нормално, да съм го мажела с нещо хидратиращо, марка неможела да се сетела, дасъм питала фармацефтите... :o нямам думи. Ще ходим на друг доктор, който поне да ми обясни какво правим.
Искам да ви питам за атопия, какъв перилен препарат ползвате? Мисля на Сано да взема.
Лека вечер!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #202 -: Октомври 28, 2017, 23:09:04 pm »
Сано е доста ароматен. Не знам подходящ ли е. В момента пера с прахообразев Персил бебе и почти не се усеща аромата, но не знам има ли връзка.
На главата може и крусти да излизат. При моите така се появиха. Така де, не знам що си мислих, че си се раждат с тях ако ги има. Аз ги открих като ранички по ушите, първо помисих, че се е одрала и после забелязах люспите. Нашите явно са нов модел, непремахваеми. Изкупих всичко, което продават. Мазах със зехтин, с бебешко олио... изобщо кой каквото ми каже.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #203 -: Октомври 29, 2017, 00:16:46 am »
Ефра, мъжът ми има пет деца, но като стане въпрос да водя децата на лекар, зъболекар или фризьор, решенията ги взимам сама и без да очаквам нещо кой знае какво от него. За други неща разчитам много на опита и преценката му, но за лекарите искам да държа нещата под контрол. Казвам ти го, за да не се сърдиш на мъжа ти. Просто са си такива. Действай ти по твоя преценка! Ако можем тук да помогнем с някой съвет от личен опит, ще го направим.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #204 -: Октомври 29, 2017, 05:33:49 am »
Ефра,

Може да са така наречените млечни корички. Ние също ги имахме. Много бебета минават през това. Не се шашкай прекалено и не чети толкова много из нета, а иди при лекар, на който да се довериш и да следваш съветите. Мисля, че ти пратих координати. Имай предвид, че обривите не минават веднага, дори и да е правилно лечението.  Може да мине дори месец-два и повече до отшумяването.

Млечните корички или крусти не са страшни, ще отминат постепенно. Не се вманиачавай да ги махаш, защото може да се появи по-голям проблем. Иначе могат да се размекват с бебешко олио поне час преди баня и после да се измие косичката нежно с подходящ шампоан и да се среше с много мека бебешка четка за коса.

На мъжа ти не му се връзвай. Повечето мъже са такива. Действай по свое осмотрение и иди на лекар, за да си спокойна.

Относно перилен препарат, аз ползвам хипоалергенния детски течен препарат на ДМ, няма никакъв мирис и е на приемлива цена.
« Последна редакция: Октомври 29, 2017, 05:44:22 am от Mirracles »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #205 -: Октомври 29, 2017, 08:11:32 am »
На нас крустите ни излезнаха доста късно.ММ пък за най-малкото да съм я водела на лекар и относно крустите му беше голяма драма.Педиатърката изписа шуслерови соли,който аз така и не дадох,на Мустела има шампоан за тях и съм доволна от него.По късно и излезнаха на веждите и взех кремче на Биодерма.Борехме се повече от месец и до сега има 2 люспички,който нямат махане
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #206 -: Октомври 31, 2017, 08:11:53 am »
Добро утро момичета,
Незнам какво става...снощи как си изкарах акъла. Малкия както си спеше и го чух, че се задавя, веднага скочих и го виждам как от устата му излиза слюнка а той не може да преглътне или да си поеме въздух. Извади си езичето и почервеня. Започнах да обирам слюнката за да не му пречи и го изправих за да си поеме въздух. Няколко пъти си вадеше езика и се опитваше да си поеме въздух. Мн се оплаших. 8O
После пак го направи. Цяла нощ не можах да спя спокойно като го чувах как скрибуца и не можеше добре да диша през носа. В същото време като го видях на светло, целия беше червен и подут. Очите му се бяха подули от пъпчициге. Сякаш алергична реакция правеше.
Тази сутрин се събуди, отидох да го вдигна от креватчето и той отново го направи. Сякаш се задушаваше. Вадеше си езичето. Успокои се и започнах да му давам млякото и той се задави и бликна мляко от устата и носа. Съответно пак почна да си вади езичето и трудно да диша. На някоя това случвало ли се е?
Притеснявам се да не е нещо свързано с атопията, някоя астма или ринит. Ползваме на хип комбиотик и хип комфорт мляко. Казаха ни че трябва да му даваме хип за алергия.
Днес сме на др кожен. Мн ме уплаши и ме е страх да оставам сама с него. Днес педиатърката е втора смяна и съм в ужас как ще изтърпя до тогава. Ще пробваме да и звъннем по-рано, пък дано вдигне тел. А как ми се спиии...
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #207 -: Октомври 31, 2017, 08:24:28 am »
Ефра,като се успокои пак ли е подут и червен?Да не е някоя алергия?Може да е от всичко.Ако си стои подут и червен аз бих отишла в някой спешен кабинет за мое успокоение.На мен не ми се е случвало.Пиши какво са казали докторите после.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #208 -: Октомври 31, 2017, 08:52:11 am »
Бебешок, в момента спи доста спокойно. Цветът си му е нормален и не е подут. Само клепачите са му подути и леко зачервени. Може снощи от осветлението да е изглеждал така, а и като почнат да реват се зачервяват. Сега го гледам, спокоен леко цвили, после се усмихва, нацупва. Общо взето нормално. Но снощи видях, че има достта пъпчици вече и по гърба.
Мисля си, че може би все пак е още мн малък и не може да контролира както ние преглъщането особено като тръгва да му се връщат течностите в устата. Особено и ако му се запушва носът.
Сега го чух със затруднено дишане. Гледам го в нослето сополче и той се опитва да диша. Опитах да го извадя но той се съпротивлява. Иначе се напъва да трътка и почервенява но всичко е нормално. Все пак ще се консултираме. Ако трябва да ни изпишат капки за носа.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #209 -: Октомври 31, 2017, 08:53:32 am »
Ефра, за такова нещо моменталически бих отишла на спешен кабинет. Не бих чакала педиатъра.
Нямам предвид сополче, невъзможност за контрол и свързана с това случка. Имам в предвид подути клепачи, пъпки, слюнка, вадене на езиче и невъзможност да преглътне както трябва мляко ... както описваш и случката - това би ме притеснило.
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 09:09:23 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #210 -: Октомври 31, 2017, 08:58:01 am »
За нослето можеш да сложиш физ.раствор без разрешение от доктор.При нас когато започнаха да я мъчат зъбките започна и голямо слюнките ,често се закашля и дави с нея,но не се получава това, което описваш.Дано не е някоя алергия.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #211 -: Октомври 31, 2017, 11:21:57 am »
На мен ми прилича на алергична реакция....веднага на лекар...не искам да те плаша,но нещата стават за секунди с възрастните за бебета да не говорим...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #212 -: Октомври 31, 2017, 11:38:44 am »
Ъова е алергичба реакция веднага на лекар веднага! И защо мажете с Хип то не е за атопична и има много миризми и вещества който дразнят. Лекар веднага, от там ще ви препратят при специалист.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #213 -: Октомври 31, 2017, 12:07:10 pm »
Ъова е алергичба реакция веднага на лекар веднага! И защо мажете с Хип то не е за атопична и има много миризми и вещества който дразнят. Лекар веднага, от там ще ви препратят при специалист.
Маги, не го мажем с Хип а го храним с Хип. Мажа го с биодерма.
Сложих му физ разтвор както пише Бебешок и успях да му извадя суполките и сега си е спокоен и си диша. Лекар ще го види днес.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #214 -: Октомври 31, 2017, 14:28:19 pm »
Ох извинявай, не съм разбрала. Дано са само сополи, наблюдавайте го!Слушайте го как диша, нека да му преслушат гърдите и ако трябва през ден ходете на лекар, ако не и всеки ден.Казвам го от изключително лош опит.Болестите при бебетата се развиват за часове и могат да се влошат за минути!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #215 -: Октомври 31, 2017, 17:14:43 pm »
Здравейте момичета,
Благодаря ви за съпричастността и съветите.
Бяхме при педиатърът, всичко е наред. Преслуша му гърдичките и няма нищо. Даже още едно педи извика и тя го преслуша и няма нищо. Не е алергия, не е болен, има суполи, лакомо яде, и успява да се извърти и да спи по гръб, което в случая го е задавило. Явно всичко може да го задави. Изписа ни капчици. Препоръча ни инхалатор и да му правим с виз разтвор или нещо такова. Препоръча да го храним по изправен, аз го слагам в едно шезлонгче. педиатърът го гледа и каза, че кожата му е доста по-добре от предишния път. Явно добре се повлиява. Ходихме и на кожния, според нея не е тежка форма и той се чувства добре. За подутите очички каза да му правя компрес с вода ако пак има пъпки по клепачите. Казах и с какво го мажа, удобри го. Тя разбира се предложи зелената А-Дерма и така.
Опредалено съм доста по-спокойна но и мн уморена и смачкана. Искам да легна и да се изключа :lol:
« Последна редакция: Октомври 31, 2017, 17:21:54 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #216 -: Октомври 31, 2017, 18:18:57 pm »
Едра много се радвам,че няма нищо притеснително.Дано мъничето си поспи тази нощ спокойна,а и ти покрай него.Ако можеш поспи и вместо мен. :)Аз се разболях ,заразих малката и сега си се лекуваме задружно
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #217 -: Октомври 31, 2017, 22:11:15 pm »
Добре де, не е болен, няма алергична реакция, а от кво WTF е сопола?! В комбинация с другото аз бих откачила, то сигурно съм паника, защото и само при задушаване го заведох в спешното...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #218 -: Ноември 01, 2017, 08:41:12 am »
Не си паника М-И, при толкова малко дете сопола не е нормално явление.Моника се разболя на 45 дни, на 47 дни влязохме в болница по спешност детето беше с двустранна бронхот пневмония.И тя тръгна с един прост сопол, не се чуваше на слушалка нищо, а бебетата не могат да кашлят, та ако някой чака да се разкашля детето, има да си чака.Аз не бих била спокойна ама никак.Сопол на пеленаче, да се дави и да има течност в гърлото това не е нормално.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #219 -: Ноември 01, 2017, 10:22:30 am »
Маги, така да съм съгласна с теб ... И с теб М-и.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.