0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пускам темата с пожелание за здрави бебета и никакви притеснения за родителите!

Старата тема: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IX

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2014, 15:45:23 pm »
Ники, мерси за пожеланията и за темата  :pipy_longstocking:

Пеше, защо си нарочила спрейчетата?  :lol: Аз пробвах на себе си и няма нищо неприятно в цялата процедура. На Дани му давам да си играе със шишето, та и той вече не се сърди като му пръскам. Проблем ни остава тегленето на сополите.

Не съм на "ти" с хомеопатията. Знам, че си има специалисти хомеопати и много мои близки са ги посещавали, било заради тях или заради децата им.
Сестра ми и кумата ми ходиха на курсове за хомеопатия за деца. Точно сестра ми ми каза какво да пия за алергията и наистина много ми помогна, както бях писала и преди. Това ме кара да не съм скептична, дори напротив.
« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 15:47:27 pm от 47 Smiles »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2014, 19:33:48 pm »
Някой "спрейчета" са неприятни за някой хора  :D примерно Стеримар аз го приемам, но детето не, от един много хвален тук Риномер, не мога и да помисля да му пръсна, на мен ми е супер неприятен, някак лют го усещам, най-много му харесва Куикс от спрейовете, от дозите всички ги харесва, дори сам си ги слага вече. Предполагам, че бебетата и малките деца не приемат добре спрейовете или не е добре да им се пръскат, защото пръскат по-силно от нужното за тях или някаква друга причина. Това го съдя от капките за нос за малки, които са с капкомер, а не с пръскалка. Куикса пръска много леко и приятно, нито се е стряскал, нито е ревал от него някога.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2014, 20:03:53 pm »
Ники, благодаря за темата и пожеланията.
Аз почнах да капвам физиологичен разтвор, излязоха малко сополки
Днес почти не кашля и сополи не виждам, утре чакам да излезе изследването за секрета от носа.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2014, 09:17:15 am »
Благодаря за темата Ники  :wink:
Ние изкарахме едно вирусче с температура сутрин и вечер 37,8, а на следващия ден и с червено гърло дадоха ни Бисептол сиропче и Нурофен за температурата и така 5 дни ,но за щастие вече всичко е наред дано не се повтаря.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2014, 11:07:08 am »
Излезе изследването - стафилококус ареус значително количество.  Чета гадни неща из уеб пространството. Утре ще я заведа при педиатъра, обадих се казах какво пише на изследването. Каза, ела за консултация утре. Пита първо дали детето има температура, няма, дали кашля и киха, чувам я два три пъти на ден. Аз кашлям повече от нея. Сега ми е много притеснено, някой имал ли е такъв проблем?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2014, 11:19:43 am »
Ние от болницата излязохме с този стафилококус, вътреболнична инфекция. Аз също я имах. Изписаха ни бактробан кремче за 5 дни и въпреки, че съм чела и негативни коментари за действието му, при нас се отрази много добре и много бързо се изчистихме и двамата. След което спря хъркането при малкия.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2014, 14:15:45 pm »
Момичета, на една приятелка задържаха бебчето в една от малките родилни клиники в София. Искаме обаче да направим допълнителна консултация другаде, поради (силни) съмнения относно адекватността на полаганите грижи за бебчето. Къде и как можем да отидем или пък как се транспортира бебе от една клиника до МД например. Дано някой се включи скоро.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2014, 14:21:45 pm »
Лили, по-лесният (и разумен) вариант е да поискате външен консултант (външен за клиниката, в която е бебето) да дойде да го види. Не следва да ви откажат. Стига да имате наум специалист, който да се съгласи на такова посещение.
Ако бебето е в кувьоз - следва да се разнася с транспортен кувьоз, което следва да се заплати, ако не се прави такова транспортиране по показания и инициатива на екипа, който сега се грижи за детето.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2014, 14:26:29 pm »
Лили, по-лесният (и разумен) вариант е да поискате външен консултант (външен за клиниката, в която е бебето) да дойде да го види.
Прекрасна идея! Аз имам наум много добър специалист който обаче вероятно няма да се съгласи, затова приемам всякакви предложения, тук или на лични.

Jbrul, задължена съм ти! Нямаше да се сетя че може така.  :bighug:
Иначе и консултация по документи ни устройва в момента, не бързаме да преместваме бебето - видях че не е станало ясно от първата публикация.
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 14:31:10 pm от lili2011 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2014, 14:33:51 pm »
Лили, преди да си питала - не можеш да знаеш дали ще се съгласи специалиста. А и това не е необичайна практика първо, второ, че е право на пациента да поиска второ, трето и 55-о мнение, ако желае, от специалист по негов избор. Това го подчертавам, в случай че от сегашната клиника опитат да ви се запъват по въпроса. Могат да откажат (т.е. следва да го направят) външният специалист да им ползва базата, да променя назначено от тях лечение, но не и да прегледа пациент, да си изкаже мнението по случая и пр. щом това е желанието на родителите. Родителите си преценят на кого ще се доверят, дали да местят бебето другаде и така.
Ако беше моето бебе - аз поне така бих постъпила. Ако бях 100% убедена, че не се грижат адекватно за него - направо бих уговорила и организирала преместването му в друго болнично заведение.

Успех желая! :)

П.П. И по документи е вариант, но винаги има риск да не са коректно попълнени същите. Съжалявам да го кажа, но у нас това не е изключение за съжаление.  :?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 14:36:47 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2014, 14:36:42 pm »
За консултация по документи просто се изискват документи от болницата и с тях се отива при друг лекар/специалист.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2014, 14:58:17 pm »
Така е, но въпросът ми беше към кои специалисти конкретно да се обърнем. Не ми се е налагало досега и просто нямам представа кого да попитаме.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2014, 15:02:10 pm »
Така е, но въпросът ми беше към кои специалисти конкретно да се обърнем. Не ми се е налагало досега и просто нямам представа кого да попитаме.

Лили, ами за да ти препоръчат специалисти момичетата тук - дай повече инфо за какви проблеми става дума при това бебе. Недоносено ли е, инфекция ли има някаква, конкретен и изяснен проблем ли има, който не се третира адекватно според вас? Иначе как да ти препоръчат специалист, като не е ясно за какво ви трябва, че оттам и какъв да е той и кой точно да бъде ? ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2014, 15:20:18 pm »
Ако става въпрос за новородено бебе, идете в Клиниката по Неонатология. От приятели знам, че са много доволни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2014, 19:03:23 pm »
М-и  :bighug:  Добър неонатолог ни трябваше.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #16 -: Октомври 20, 2014, 19:10:59 pm »
Когато ми правиха серклажа, имаше такъв случай с бебче, което се беше родило преждевременно и не беше изплакало веднага. Имаха съмнения за увреждане на мозъка и родителите настояха да бъде преместено в МД, но и там имало две отделения, разбрах само, че не става въпрос за общоизвестната неонатология. Майката е имала подобни притеснения и с първото си дете и беше останала много доволна и каза, че не може да се довери на друг.
Не мога да дам повече информация, но може да се проучи, ако е подобен проблема. За преместването от едното до другото място не знам дали е заплащано, само уведомиха майката, че транспортирането е минало нормално.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2014, 16:19:53 pm »
Ние от болницата излязохме с този стафилококус, вътреболнична инфекция. Аз също я имах. Изписаха ни бактробан кремче за 5 дни и въпреки, че съм чела и негативни коментари за действието му, при нас се отрази много добре и много бързо се изчистихме и двамата. След което спря хъркането при малкия.

И на нас изписаха същият крем, за мен и за нея. е да ама вече не се внася. Казаха да търсим, ако е останал в някоя аптека. Та го търся, ако някой има информация да пише.
Изписаха капки за носа, по антибиограмата за 7 дни и после крема, ако го намерим.

Ако не, не знам какво  ще правим. Днес бяхме на ехофрафия на главата, понеже се роди преждевремено. Всичко си е в норма, само където увеличиха капките витамин Д на 4 капки, по две сутрин и по две вечер, понеже била в предрахитно състояние. От дясно на главичката ми показаха да пипна, според лекарите се дължи, че бързо е качила килограми и се е вече 5,600, а я изписаха 2, 200.

Вечер, леко вдига температура, но е заради коликите които продължават с пълна сила.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2014, 16:27:09 pm »
Стоека, между Бактробан назален и унгвент не виждам разлика в съдържанието, само в количеството, а вторият във Електронната аптека го виждам наличен, може би може да се ползва и за нос? Питай лекаря, който ви го е изписал или ЛЛ с какво да замените щом не намираш.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #19 -: Октомври 24, 2014, 16:59:04 pm »
Не става да се ползва, единият е за нос, другият за кожа, Временно сме с капки за нос, първо един вид, сега друг, но казаха че крема е най-добре.