0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #20 -: Октомври 24, 2014, 17:18:10 pm »
стоека, да ме прощаваш, но за първи път чувам Т от колики. това ако ти го е казал педиатър, направо го сменяй без да се замислиш, честно, по-голяма глупост не съм чувала отдавна.
поради що да вдига Т от колики?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #21 -: Октомври 24, 2014, 17:36:02 pm »
Стефи, тя реве по някога и по три часа, топлим кърпи, носим я и т. Н. Много е нервна, посинява и два педиатри вече казват, че от превъзбуда и неразположението, вдига лека температура до 37. 9 ректално мерена,  реално
37. 4, нали се приспадат пет десети
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #22 -: Октомври 24, 2014, 17:45:46 pm »
Стоека, напред пишеш, че детето е изписано със стафилококова инфекция, която сега лекувате, ама не намираш изписания за целта препарат.... Да разбирам ли, че инфекцията е излекувана, или още не е? Понеже да ти вдига Т от инфекция е много по-вероятно, отколкото от колики, рев и напъване покрай тях.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #23 -: Октомври 24, 2014, 18:40:32 pm »
Добре, де, докторът да ти изпише нещо друго, като това не се внася. Ти откъде да си го измислиш? :x

И температурата със сигурност не е от колики. Първото бебе много го тормозиха. Големи ревове бяха (не три пъти седмично по три часа, както поше в някои книги, май д-р Спок. Щях да съм доволна, ако беше само толкова.). Това ми беше най-трудното до момента.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #24 -: Октомври 24, 2014, 22:49:23 pm »
Не четат докторите това е истината. Как може нещо не внасяно от месеци да го изписват, как може да не знаят негови аналози, по-нови и по-добри дори?! И понякога дори до друг случай съм изпадала, лекар да твърди, че това лекарство било по-добро и едва ли не единственото вършещо работа, въпреки, че още 10 на пазара са със същия състав?! Ти върви купувай от Румъния, Турция или Гърция, защото те там го продават  8O
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2014, 00:41:12 am »
И аз смятам, че вдига температура от тази инфекция  в носа, а не от колики. Нослето понякога е запушено и хърка, но сополи има, малко и бели. С една клечка за уши ги махам. И понеже мисля като вас, ще я заведа при трети педиатър. Защото и двете лекарки казаха да търся крема. Втората обаче препоръча първо крема, после като и казах, че го няма, изписа капки за нос с левофлоксацин за 10 дни, прекъсване и още 10 дни и взимане на секрет.  Първата изписа капки за нос, за уши и зинат, а и беба с сироп. Втората само сиропа и други капки за нос. И затова трето мнение..
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2014, 01:34:10 am »
Стоека, освен митичния Бактрубан, има още по-митичен крем - Батрафен...и двата спрени от производство от м'найсе години. И не спирам да се изумявам, защо продължават да се изписват въпросните на пациенти. Щом аз и кой ли не още знаем, че ги няма, лекарите - също следва да знаят. Най-малкото - заради обратна връзка с пациентите на които ги изписват.
Обикновено всичко, което се спира от производство - има свой заместител, следваща генерация. Не се наемам обаче да ти посочвам аналог на изписаните медикаменти, особено за бебе на три месеца..., но има.

При всички случаи - трябва да оправите тази инфекция, оптимално бързо. Това става с прием на АБ и то орален. Всичките капки и мазилца са чиста загуба на време и ще оставят недолекувано, ще се разправяте пак и пак. Поискай и трето мнение и четвърто, ако трябва, но при изписан орален АБ - аз бих дала него и да се приключва. Стафилококите са упорито нещо.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #27 -: Октомври 26, 2014, 13:54:19 pm »
да, тази Т е толкова ниски, а и както вече писахме няма как да е от колики, и според мен по-скоро е от инфекцията в нослето. Взимай мерки, сменяй лекарство и да се махат тези бацили :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #28 -: Октомври 26, 2014, 14:04:24 pm »
Стоека, освен митичния Бактрубан, има още по-митичен крем - Батрафен...и двата спрени от производство от м'найсе години. И не спирам да се изумявам, защо продължават да се изписват въпросните на пациенти. Щом аз и кой ли не още знаем, че ги няма, лекарите - също следва да знаят.

Бактробан купувах тази зима.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #29 -: Октомври 26, 2014, 14:17:49 pm »
Джам, във формата в която са го изписали на Стоека го нямало. То и аз си купувах скоро Батрафен, ама под форма на лак за нокти, като кремче - нЕма.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2014, 11:00:04 am »
Здравейте,
вписвам се и аз тук сред вас, ако приемате и други  :P


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2014, 15:01:09 pm »
dess_dess  здравей !Поизгуби се малко ти,радвам се да те видя,как са малките?
А ето тук си имаме и друга тема за нашите дечица,заповядай :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50731.0;topicseen


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част Xбта
« Отговор #32 -: Ноември 27, 2014, 15:54:41 pm »
Само за статистиката: преди 3 месеца и аз купух Бактробан крем, в 4-тата подред аптека. Изписаха го в Токуда и изчистихме бактериите.
Но сега сме в Инфекциозна болница (София) от вчера посреднощ след сериозно повръщане. Токуда беше пълна ини пратиха тук. Където сложиха малката на система и оттогава е ОК. Аз обаче не съм, искам да си ходим: тук има пълчища хлебарки, заварих ги да пълзят по с труд измитите й бутилки; тоалетната (турска) и "душа" на 10 см от нея изобщо не искам да описвам. Аз съм глезла, добре, но не мога да приема това за нормално и не искам да рискувам бог знае каква инфекция навръх чревния вирус (това е, дето е натръшкало половин София). Не искам да обиждам мед персонала, всички бяха многомили кнадали е тяхна вината; но пък в съседната ми килийка има майка смомченце, която преди малко се върна от пазар с хляб, лютеница и т.н.
Някой знае ли каква процедура ще трябва да следвам? Или да има друг съвет? Те смятат да ни държат тук 3 дни, щото толкова била клиничната пътека, но аз просто искам да си отида да се грижаза бебето си в нормална обстановка. Тук и без това от визитация досеганикой не ни е погледнал
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2014, 16:06:50 pm »
Прецени добре рисковете, преди да си тръгнеш. Никъде не могат да те задържат насила - подписваш декларация че си тръгваш с детето ти на твоя отговорност и никой не може да те спре (не че няма да опитват, включително чрез заплахи). Но пак казвам: помисли добре дали у дома можеш да се справиш и да поемеш риска. Не винаги си струва заради едните хлебарки да си ходиш.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2014, 16:30:50 pm »
Надин, говори да ви пуснат в къщи и да я водиш само за лекарства. Предпочитам 2-3 пъти дневно да пътувам до там пред тази мизерия.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2014, 16:41:42 pm »
м-и, ако това е вариант, то тя може да пробва и в Токуда.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2014, 16:44:47 pm »
Местенето в друга болница означава смяна на лекаря и евентуално лечение, което може би не е ок на този етап. Престоят в болница с нищо не помага де, то реално наблюдението им е 1-2 визитации дневно, не е денонощно наблюдение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #37 -: Ноември 27, 2014, 17:48:34 pm »
Благодаря ви, пробвах малко преговори днес (колкото и да е трудно да видиш жив доФтор). Ще издържим и тази нощ, дано не повърне пак, и утрд се изнасям, та каквото ще да става. Тези душици имен искаха да приберат, отделно - вчера и аз бях така, но след една нощ мъка у дома се оправих достатъчно. Добре, че таткото е страхотен и остана с нея до сутринта, аз да си повръщам у дома; иначе сега сигурно имен щяха да искат да мезаключат за 3 дни.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #38 -: Ноември 28, 2014, 13:42:36 pm »
Надин,оправихте ли с?Какъв е този вирус?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #39 -: Ноември 29, 2014, 23:34:55 pm »
Прибрахме се в петък сутринта, Нямам думи колко съм щастлива! Ако в онова място могат да се справят с инфекции, вместо да ги причиняват... Бебката е добре, и двете не ядем почти нищо още, но сме усмихнати и доволни.
Хоуп, никой не казва какво е, само какво не е - не било рота вирус; коетоможех и аз да им кажа, ваксинирана е. Не съжалявам, че отидох, нямаше как да я сложа на система у дома, но ако не беше бебе, толкова рискова за обезводняване - щях да се боря у дома. Не е за коментар, честно. Мислех да снимам, но се отказах дори да си спомням. Според мен е било някаква проява на вируса, дето в мом сеноси изСофия; още сме с хрема (и двете) и поне моят стомах е решил да ме прави силом 50 кила:-) но сме си у дома, гледаме се там и ще се оправим зс Дядо Коледа :-) стискам палци никой тук да не припарва до Гешов поввче!

PS: спам спрямо тази тема, но в инфекциозна беше пълно с деца с рота вирус; факт е и че масово се казваха, например само, Исус, но ... Не проюускайте тази ваксина, нищо, че не е задължителна