0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #220 -: Ноември 01, 2017, 12:22:20 pm »
За кашлянето моята си кашля.Миналата седмица се разболях и в края на седмицата тя прихвана от мен.Сутринта се събуди с хрема и когато не може да диша през нослето се закашля.Веднага и сложих физ.разтвор и я заведох на доктор ,изписа и капки,сироп и витамини.От капките също се закашля.Слава богу гърдите са и чисти.В момента съвсем малко похърква и утре пак ще я водя.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #221 -: Ноември 01, 2017, 13:31:47 pm »
Бебешок, на 5 месеца да, но на 40+ дни повярвай ми не кашля.Лекарите ме учеха как да и помагам да се изкашля, като почнеше да се пъне и да се цъкли.
Беше един малък ужас, мисля, че умрях на няколко пъти тогава.На никой не го пожелавам!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #222 -: Ноември 01, 2017, 22:09:56 pm »
Всъщност някой явно могат да кашлят, но повечето ги учим около 2г., че и носовете не се сещат, да духат. Конкретно синът ми и с вода можеше да се удави, никога не съм давала вода в движение примерно, винаги сме спирали колата, няколко пъти съм го вадила от стола. Но си прибрах едното бебе кашлящо от неонатология и изобщо не обърнах внимание, супер леко и рядко покашляне, чак си мислих, че не съм чула добре, докато и таткото не я чу да кашля.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #223 -: Ноември 02, 2017, 08:40:49 am »
Значи моето е било много зле  :lol: Дано Ефра пише как са!Мислим ги!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #224 -: Ноември 15, 2017, 11:08:01 am »
Момичета вашите бебчета имали ли са обрив покрай брадичката и вратлето.Мисля,че  при нас е от лигавенето.Мазали ли сте с нещо и с какво?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #225 -: Ноември 15, 2017, 11:09:49 am »
бебшок, ако обрива е само ситни пъпчици аз не бих маза. измивай често само с водичка и на вратлето можеш някаква пудричка да слагаш, за да подсушава.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #226 -: Ноември 15, 2017, 11:21:59 am »
Ситни са,ако постои суха по-дълго време даже намаляват,ако повръща повече или пие вода(чеше си венците и водата се стича)се увеличават.За пудрата въобще не се бях сетила,а колко пъти на ден да я слагам?Да не стане обратен ефект,ако пък не правя нищо да не се разпространят и да стане като засечено?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #227 -: Ноември 15, 2017, 11:30:53 am »
ще следиш и ако започне да се подсича тогава ще мажеш, разбира се. :)
пудрата 2-3 пъти на ден мисля е достатъчно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #228 -: Ноември 15, 2017, 11:54:47 am »
Да нормално е от лигавенето да се изприщят един вид.Излизат много ситни пъпки точно на описаните места.Миеш често само с вода и подсушаваш.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #229 -: Ноември 15, 2017, 13:13:07 pm »
А със запека как се справяте?Заместихме обедното хранене от 4-5дни.Не е пропускала ден,но вчера и днес плаче като ходи.През уикенда беше на сладък картоф и морков,днес 3ти ден е на тиква,а плода е круша.Пие малко вода 20-30гр,ако се случи да изпие повече после я повръща.Има 7-8 хранения с кърма на денонощие.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #230 -: Ноември 15, 2017, 13:31:53 pm »
Карофа и особено моркова при Нора водеха до задължителен запек. Изнягвах ги по принцип и никога в комбинация. Винаги имах под ръка синя слива пюре за "отпушване" на положението. Природен лаксатив е и тиквата и крушата по принцип, но може би си иска и време. Опитай да предлагаш по-често вода, в минимални количества -  глътка, две.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част X
« Отговор #231 -: Ноември 15, 2017, 13:32:30 pm »
В началото на захранването много трудно.Акаше дърадонки и не беше никак щастлива, а имаше и дни дето прескачаше.В един момент коремчето и свикна към новото хранене и се регулира само.Предлагай вода, по-нататък ще правиш супички често, даваш и нужните плодове и зеленчуци, реално нямаш какво повече да направиш.