0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #420 -: Април 10, 2013, 12:26:00 pm »
Мила, това е темата за щитовидната жлеза http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49339.80 може да я разгледаш и да зададеш въпросите си там.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #421 -: Юни 05, 2013, 12:13:31 pm »
Предполагам че мога да направя цветна снимка докато съм на противозачатъчни, нали? Условието е  8-10 ден и да няма кървене?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #422 -: Юни 05, 2013, 12:21:48 pm »
Да можеш.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #423 -: Юни 05, 2013, 12:36:34 pm »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #424 -: Юни 06, 2013, 12:43:41 pm »
Днес мина моята ЦС,толкова ме беше страх ,а се оказа че не е толкова страшно.Мога да кажа ,че е неприятна самата подготовка с вкарването на инструментите иначе дори не усетих и боцкане а само много леко напрежение в матката.Аз бях взела 2 часа преди манипулацията аулин и там ми биха спазмалгон.
Лявата тръба пропуска и е идеална,но левия ми яйчник овулира рядко,дясната тръба е смазана и не пропуска,но пък десния яйчник прави добри фоликули.Първото ми дете е родено със секцио и доктора каза,че по всяка вероятност тръбата не е могла да се възстанови след секцито.Казаха,че съм за лапароскопия,защото при една евентуална инсеминация може за стане извънматочна бременност.Още съм втрещена от резултата от цветната снимка.Чудя се дали да изчакам 2-3 месеца след снимката ако случайно сме улеснила пътя на лявата тръба или още следващия месец да направя лапароскопия  newsm78.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #425 -: Юни 06, 2013, 13:31:19 pm »
Няма нищо общо между раждането чрез цезарово сечение и проходимостта на тръбите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #426 -: Юни 06, 2013, 14:02:24 pm »
Здравейте, моля за съвет  :oops:
Правена ми е хидротубация преди 2-3 години, от която излезна, че тръбите са ми проходими.
Тъй като обаче нещата при нас не се получават от години (без да има установена конкретна причина), реших да си направя и лапароскопия за всеки случай -  искам за себе си да знам, дали нещата "там вътре" са наред. Да спомена, че преди време (още преди хидротубацията) съм имала хламиди, които са ми казали, че водят до сраствания и запушване на тръбите. Пак преди време един доктор беше изказал съмнения за ендометриоза при мен заради симптомите болезен цикъл и болки при полов акт.
Смятате ли че това мое решение е безумно или мислите, че е ОК?
Другият ми вариант е да премина директно към ин витрото без лапароскопията.
Благодаря ви предварително.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #427 -: Юни 06, 2013, 14:06:14 pm »
В клиника по репродуктивно здраве ли ходиш?Надявам се да, да е отговора.
1. Направи си цветна снимка
2. Ако нямате спермограма направете такава разширена по Крюгер

Няма смисъл директно да отиваш на лапароскопия.Виж в какво състояние са тръбите ти, това се прави най-точно чрез цветна снимка.Ин витро без да се уточни състоянието на тръбите не е удачно.Най-малкото ако има проблем в тях, то може цялото ин витро да се провали.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #428 -: Юни 06, 2013, 14:11:28 pm »
Правена ми е хидротубация преди 2-3 години, от която излезна, че тръбите са ми проходими.
Правих хидротубация април (две проходими тръби), но сега ще правя и цветна снимка. И на теб и на мен пожелавам отличен резултат на цс!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #429 -: Юни 06, 2013, 14:12:37 pm »
magi_st
Да, ходя в ин витро клиника.
Спермограми имаме и Крюгер имаме. И други изследвания имаме. Видимо всичко ни е е наред, но не се получават нещата.
Не съм навита за цветната снимка заради това, което са написали момичетата в темата, че това което показва тя, може да не е показателно и на лапарото да се окаже друго, т.е. лапарото дава по-достоверни резултати и ако има проблем, може да се острани по време на самото лапаро.
Защо не е хубаво директно на лапаро да се отиде (освен че си е операция) според теб?
Мерси  :P
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #430 -: Юни 06, 2013, 14:16:36 pm »
Защото си е операция това е достатъчно според мен.Аз съм правила хидротубация и ми откриха две проходими тръби.После правих цветна снимка и се оказа, че едната е срастнала в следствие на възпаление, е стигнах до лапаро за да я прекъснем, но не бих се хвърлила направо на операцията.

Ти решаваш все пак.Можете да направите диагностична и ако се наложи да преминете в оперативна лапароскопия.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #431 -: Юни 06, 2013, 14:21:19 pm »
Благодаря, magi_st,
Подхождам наистина крайно, но тази неизвестност ме влудява.
Ще ви пиша какво се е случило...
 :bighug:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #432 -: Юни 06, 2013, 14:33:18 pm »
Няма нищо общо между раждането чрез цезарово сечение и проходимостта на тръбите.

Преди да направя цветната снимка лекувах бактерията протеус мирабилис,възможно ли е тази бактерия да е причинила сактосолпингс,което ми е на диагнозата?
Чудя се ако не е причината секциото,възможно ли е тогава от преди да си е така тръбата и вапреки всичко да съм имала нармална бременност?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #433 -: Юни 06, 2013, 15:19:21 pm »
47 Smiles, при положение, че си имала хламидална инфекция, мисля по-добрият вариант е да се направи диагностична лапароскопия, която ако се наложи да премине в оперативна. Аз така бих постъпила.

reni, да уточним, тръбата само не пропуска контрастно вещество и е смазана или е със сактосалпинкс?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #434 -: Юни 06, 2013, 15:24:11 pm »
47 Smiles, при положение, че си имала хламидална инфекция, мисля по-добрият вариант е да се направи диагностична лапароскопия, която ако се наложи да премине в оперативна. Аз така бих постъпила.
Благодаря, Мецани! Почти съм го решила вече  :P
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #435 -: Юни 06, 2013, 16:15:27 pm »
Ами доктора каза и двете неща за дясната тръба.Това ,че е смазана и че не пропуска ми го каза на мен,а от написаното му под снимката виждам сактосалпингс в дясно.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #436 -: Юни 06, 2013, 16:32:48 pm »
Рени, Сактосалпинксът е разширяване и хронично възпаление на маточните тръби(лат. Sactosalpinxs, англ. Sactosalpinxs) - задържане в маточната тръба на сериозно, гнойно или кърваво съдържание, според което се нарича съответно хидросалпинкс, пиосалпинкс или хематосалпинкс .

Ако се потвърди поставената диагноза чрез лапароскопия, в повечето случаи тръбата със сактосалпинкс се отстранява.
В случая след поставената диагноза с ЦС няма какво да изчакваш, при наличие на сактосалпинкс забременяване е почти невъзможно.

Теми за сактослапинкс:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29010.0
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=6645.0

Теми за хидросалпинкс:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30795.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41148.0

Статия от библиотеката на Зачатие:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26

Да се допълня. Съмнявам се бактерията да е причинила образуването на сактосалпинкс, но все пак не съм лекар.
« Последна редакция: Юни 06, 2013, 16:35:25 pm от Мецани »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #437 -: Юни 06, 2013, 16:46:23 pm »
Благодаря за информацията !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #438 -: Юни 07, 2013, 00:21:44 am »
47 Smiles, моят съвет е лапароскопия, при тази анамнеза, която споменаваш. Прекарана хламидиална инфекция, съмнения за ендометриоза.... Лапароскопията е най-точния метод за установяване състоянието на тръбите и органите в малкия таз. Да, по принцип не се преминава към нея директно, но това е при положение, че няма основание да се смята, че има проблеми. В случая, основания си има. Аз например по стечение на обстоятелствата преминах директно към лапаро и като се сетя, че се наложи и второ такова, направо се радвам, че съм пропуснала цветната снимка.... :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #439 -: Юни 07, 2013, 07:50:43 am »
Благодаря ти, sixsens! Почти е сигурно, че така ще направя.