0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #360 -: Септември 25, 2012, 15:31:49 pm »
Браво, че е минала процедурата. Ама не разбрах резултата какъв е.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #361 -: Септември 25, 2012, 15:34:50 pm »
Оххххххх голям съм шемет  osi_13 лява и дясна тръба - проходими  osi_5
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #362 -: Септември 25, 2012, 15:57:04 pm »
Ами всеки има различен праг на поносимост към болка.Важното е,че ти е минал и тоя зор.Успех нататък.Сега какво следва,коментирали ли сте?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #363 -: Септември 25, 2012, 16:06:06 pm »
Ами да в четвъртък пак съм там за да види вече овулацията и какво сме направили с тази стимулация с МЕРОНИАЛ-а и каза, че ако всичко е по план ще преминем към ИНСЕ-то и дано е по бързо, защото това ходене до София през ден е много тегаво.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #364 -: Септември 25, 2012, 16:29:13 pm »
Ами да в четвъртък пак съм там за да види вече овулацията и какво сме направили с тази стимулация с МЕРОНИАЛ-а и каза, че ако всичко е по план ще преминем към ИНСЕ-то и дано е по бързо, защото това ходене до София през ден е много тегаво.
В един месец ЦС и Инсе и стимулация 8O
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #365 -: Септември 26, 2012, 00:25:24 am »
Ами да в четвъртък пак съм там за да види вече овулацията и какво сме направили с тази стимулация с МЕРОНИАЛ-а и каза, че ако всичко е по план ще преминем към ИНСЕ-то и дано е по бързо, защото това ходене до София през ден е много тегаво.
В един месец ЦС и Инсе и стимулация 8O
Аз не съм правила ЦС, а ХУЗК! Не знам, аз така го разбрах, не е ли възможно? Освен да съм разбрала грешно, може би още не съм била влязла в час след ХУЗК-то, но това говорихме първо да е малко по агресивна стимулацията за да не губим време, както и да е след един ден ще разбера. Даже някъде четох, че след ХУЗК препоръчват секс и много често се случва щъркела да дойде по естествен начин. Но все пак каквото каже лекаря, аз не разбирам, ако съм толкова компетентна нямаше да съм там, щях да се лекувам сама. Ще разбера със сигурност в четвъртък.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #366 -: Октомври 15, 2012, 13:58:07 pm »
Момичета имам въпросче, на 25 септември правих хидротубация и една инжекция Мерионал (11 ден от цикъла) На 13 октомври трябваше да ми дойде, от 15 да пия Клостилбегит и на 10-тия ден(на 22 октомври) да съм пак на преглед и евентуално да правя ИНСЕ. Та въпроса ми е какво се случва с мен, защото още не е дошла вещицата,закъснява ми 3-ти ден, възможно ли е това да е някаква реакция от Хидротубацията или от Мерионала-а? Не зная дали обясних много разбрано, но можете да погледнете графиката ми и ще стане по-ясно,благодаря!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #367 -: Октомври 16, 2012, 17:13:06 pm »
Момичета здравейте, само да се разпиша  :D
Правих ЦС на 12.10. /д-р Александров ми я прави/
за протокола:
мина за около 20 мин., не ме боля /имах много леки менструални болки в дясно за около 2-3 мин/,имах тежест в корема все едно ще ми идва, кървих след изваждането на инструментите и след това ми зацапва 4 дни , беше ми неприятна процедурата по поставяне на инструментите  :? . Д-ра 2 пъти ме пита дали има болка след като вкара течноста. Резултата е две проходими тръби.
Преди процедурата ми казаха че ако имам болезнен цикъл /моя е много болезнен с прилошавания, повръщания и т.н./ няма да усетя болка . Според д-ра болка има при ХСГ когато жените нямат болки при М. или имат, но слаби и затова тези болки които усещат при процедурата им се струват много силни
пак казвам мен не ме боля, само много се страхувах да не са ми като при цикъл и да взема да припадна  :lol:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #368 -: Октомври 18, 2012, 18:19:52 pm »
Тамън, да реша да си правя хистеросалпингография и се оказва, че съм чувствителна към проклетото контрастно вещество.... навремето така загубих съзнание, докато ми правиха снимки на ретините на двете очи, че изплаших цялото отделение. Знам, че то се вкарва на друго място, но алергията си е алергия. Има ли алтернатива на това изследване?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #369 -: Октомври 19, 2012, 09:11:21 am »
Тамън, да реша да си правя хистеросалпингография и се оказва, че съм чувствителна към проклетото контрастно вещество.... навремето така загубих съзнание, докато ми правиха снимки на ретините на двете очи, че изплаших цялото отделение. Знам, че то се вкарва на друго място, но алергията си е алергия. Има ли алтернатива на това изследване?
Извинявам се, но как разбра, че си чувствителна?
По принцип правят тестове за алергии и упойки /когато се налага използването им/, но тест за не/поносимост към контрастно в-во, сякаш не съм чувала да правят :? Защо не попиташ клиниката в която искаш да ти направят ЦС?
Може би, при теб, тогава трябва да се направи Хистероскопия /но честно, незнам дали инфото от нея ще даде представа за състоянието и по-точно за проходимостта на тръбите при теб :wink:


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #370 -: Октомври 19, 2012, 14:46:15 pm »
Защо съм алергична към контрастното вещество не знам, но получих шок, навремето, когато ми изследваха очните дъна и трябваше да се направят снимки с контрастно вещество, направо щях да припадна. Единственото вещество, което ми е забранено от докторите. И теста за алергия имам към него.
Към упойките съм си ок, но към жълтото веществото - силна непоносимост.
Емии, явно само Хистероскопията ще се прави, няма начин, ще се поинтересувам трябва ли да е специален АГ-то или всяко АГ има възможност да ми направи Хистероскопия? Ще се поинтересувам, а и в кой ден от МЦ се прави това изследване също не ми е ясно.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #371 -: Октомври 19, 2012, 22:09:03 pm »
Защо съм алергична към контрастното вещество не знам, но получих шок, навремето, когато ми изследваха очните дъна и трябваше да се направят снимки с контрастно вещество, направо щях да припадна. Единственото вещество, което ми е забранено от докторите. И теста за алергия имам към него.
Към упойките съм си ок, но към жълтото веществото - силна непоносимост.
Емии, явно само Хистероскопията ще се прави, няма начин, ще се поинтересувам трябва ли да е специален АГ-то или всяко АГ има възможност да ми направи Хистероскопия? Ще се поинтересувам, а и в кой ден от МЦ се прави това изследване също не ми е ясно.
Хистероскопията е оглеждане на матката и тръбите без операция (такава, каквато е лапарокопията). Ама и аз, едно го обясних :oops: Тука и в Библиотеката има много инфо за тях ;)
Ама, и виж в коя тема сме :D хидротубация и ЦС, та 1 също е възможно, обаче нямам си на идея :oops: какво представлява хидротубацията и дали, има при нея контрастно в-во :?


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #372 -: Октомври 19, 2012, 23:41:36 pm »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #373 -: Ноември 19, 2012, 17:16:44 pm »
Здравейте момичета и от мен! Днес правих цветна снимка и искам да успокоя всички, на които им предстои - не се притеснявайте за болката (такава при мен нямаше никаква), а за резултата после. Моят е лош, за съжаление - две запушени тръби с форамирани сакове. Някой от вас да знае нещо за тези сакове? Докторът каза, че ще правим лапароскопия другия месец и после най-вероятно ин витро. Успех на всички!


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #374 -: Ноември 19, 2012, 17:22:05 pm »
Boboletka, саковете са хидросалпингс и съдържат течност, която е вредна за ембрионите и затова трябва да се отстранят или клампират тръбите.
Обикновено причината за хидросалпингса, а вероятно и за запушените тръби са хламидии.
Бих те посъветвала да си направиш кръвни тестове за хламидии- ИГГ, ИГМ, ИГА, както и изследвания за микоплазма и уреаплазма.
Успех.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #375 -: Ноември 19, 2012, 17:51:27 pm »
Здравейте момичета и от мен! Днес правих цветна снимка и искам да успокоя всички, на които им предстои - не се притеснявайте за болката (такава при мен нямаше никаква), а за резултата после. Моят е лош, за съжаление - две запушени тръби с форамирани сакове. Някой от вас да знае нещо за тези сакове? Докторът каза, че ще правим лапароскопия другия месец и после най-вероятно ин витро. Успех на всички!
Погледни тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=583&Itemid=26
Не прави ин витро, преди да е решен проблема с хидросалпинкса.
Писано е доста във форума за този проблем.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #376 -: Ноември 19, 2012, 19:13:03 pm »
Благодаря за бързия отговор! Правихме микробиология с мъжа ми, той има уреаплазма, аз-не, но според лекарката това е невъзможно и затова и двамата пием антибиотици за 14 дена. Хламидията е отрицателна. Ще чета линка и отново успех на всички!


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #377 -: Ноември 30, 2012, 12:48:22 pm »
Здравейте момичета!Да се включа и аз в темичката и да успокоя всички момичета, които са по-притеснителни като мен :oops: че няма нищо страшно при цветната снимка на тръбите.Днес сутринта ходих и направих цветна снимка в Тина Киркова.Там ме изпрати д-р Савова от клиниката на Щерев.Та значи сутринта станах закусвах си и изпих един аулин и след това отидох в Тина Киркова да търся д-р Червеняшки (така ми каза д-р Савова).Самата процедура ми я прави д-р Панова заедно с д-р Червеняшки.И двамата лекари бяха много внимателни и болката която изпитах беше за няколко минутки и мога да я определя, че е като болката при менструация...За жалост при мен резултатите не са много добри - диагнозата беше еднорога матка и тръба само от ляво, но за мое щастие тя поне е проходима...Успех на всички момичета и не се притеснявайте няма нищо страшно в самата процедура :)
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #378 -: Декември 03, 2012, 18:32:20 pm »
slanceto87, много се радвам че при теб е минало леко. На същото място за мен беше просто кошмар, и до ден днешен си спомнят ужасните болки. Иска ми се да повторя снимката, и ако все пак събера кураж може ли да ми кажеш как е работното време на доктора и колко ти струва?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #379 -: Януари 16, 2013, 11:06:43 am »
Здравейте момичета, включвам се по темата, за да успокоя тези, на които им предстои цветна снимка. Притеснението, което изживях преди самата процедура беше по-неприятно. Болката е като при болезнен цикъл, неприятно е, но в никакъв случай не е страшно. Всичко свършав за секунди. Имам една хидротубация пред 2 год., която лично за мен беше по-неприятна, но не е страшно. Не знам какъв ми е прага на болката, но съм голямо шубе  :D и за това казвам, няма нищо страшно. Успех на всички, които им предстои!