0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #340 -: Февруари 02, 2012, 14:58:53 pm »
Ми да ти кажа, антибиотика прави така че да ти се появят гъбички.Точно след антибиотично лечение се изписват противогъбични, защото антибиотиците променят флората на влагалището.

И аз ще те смъмря, лекарства НЕ СЕ ПИЯТ БЕЗИЗРИЧНО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #341 -: Февруари 02, 2012, 15:06:09 pm »
magi_st, започнах предния пост с това, че съм пила този антибиотик по "съвет на доки", т.е. той ми го изписа, този същия който ми направи цветната снимка. Може да се появят гъби след антибиотик,това го знам, но не след всеки антибиотик.  Правих три инсета след цветната снимка. Изследвала съм и гъби нямам, както и други производни. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #342 -: Февруари 02, 2012, 15:56:53 pm »
Ми, изчезнами поста, писах че се извинявам, не съм разбрала.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #343 -: Февруари 02, 2012, 16:06:34 pm »
Няма нищо. Може би и не се изразих правилно. По принцип и аз имам особено отношение към антибиотиците - рядко ги консумирам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #344 -: Февруари 02, 2012, 17:40:24 pm »
Здравейте момичета,реших и аз да споделя опита си за цветната снимка и хидротубацията.Правила съм ги и двете-цветна снимка преди 2 години в Пирогов:процедурата е много бърза,за около 10-15мин и абсолютно безболезнена за мен,освен дискомфорт разбира докато изтече контраста после и лека тежест в корема.С хидротубацията обаче съвсем не беше така-прави се между 6-11ден от месечният цикъл,без да пия нищо болкоуспокояващо преди това и щях да припадна от болка вчера на стола,направо ми посиняха ръцете от болка.Днес ми направиха изследването с пълна упойка,мина за около половин час.Чувствам съвсем лека тежест в корема,но абсолютно не е нищо особено.За всеки прага на болката му е различен и се чувства по различен начин,така че на всички които им предстои:НЯМА НИЩО СТРАШНО,ако не издържате на болката не се колебайте да поискате упойка.И в двата случая резултатите ми бяха безупречни:напълно проходими и здрави тръби без аномалии :)Успех на всички :D
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #345 -: Февруари 03, 2012, 14:49:52 pm »
Ох, ми какво да ти кажа...малшанс. То има и други инфекции сигурно, които могат да причинят такива щети. То пък човек може ли да се изследва за всичко, егати...
Да, някак не е справедливо, но кое ли пък е?
Микробиология се пуска, за да не се трови организма с излишни лекарства. Защо да полваш лекарство за грам положителни бактерии, ако са ти се появили грам отрицателни (не съвсем удачен пример, знам). Има различни влагалищни инфекции, и първо, може изобщо да ти няма нищо, и второ, ако ти има едно а се лекуваш за друго все едно нищо не правиш, освен че ти действа успокоително.
Важно е да не се тровим с излишни лекарства, защото това затормозява организма и черния дроб (които ще ни трябва в отлично състояние за стимулациите, а и след тях).
Успех, момичета!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #346 -: Февруари 10, 2012, 22:17:16 pm »
Здравейте дами, днес се регистрирах и искам да ви споделя, че вчера си правих ЦС при д-р Даскалов в гр. Пловдив.Снимката беше с  упойка, но резултата никак не беше добър.И двете ми тръби са запушени  :( :( :( . Сега ще се подлагам на лапароскопия с опит за отпушване и най-вероятно ще ми ги прекъснат за да започвам с ин витро опити  :? Някой минал ли е по този път, гледам да се държа, но съм доста притеснена?!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #347 -: Февруари 10, 2012, 22:34:44 pm »
Здравей, Стани, добре дошла  :welcome3: Съжалявам за резултатът от снимката. Абсолютно ли е сигурно? Не съм съвсем запозната, но мисля, че има начини за отпушване.Това първа снимка ли ти е? Д-р Даскалов е добър лекар, но все пак, няма ли да потърсиш второ мнение?!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #348 -: Февруари 12, 2012, 11:51:50 am »
Там е проблема  :( 2009 г. съм правила лапароскопия за отстраняване на кисти и още тогава ми казаха, че имам проблем с тръбите.При тази лапароскопия която ми предстои ще правя опит за отпушване  :(
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #349 -: Февруари 18, 2012, 11:45:37 am »
Преди два дена правих цветна снимка при д-р Бързашки,град Плевен.Искам да успокоя всички момичета, на които им предстои,че няма нищо страшно. Поставянето на инструментите не го усетих, вкарването на контраста също.Лявата ми тръба пропусна под по-голямо налягане и тогава усетих лека болка като при цикъл,но много по-лека и за кратко.Установи се двурога матка,нагънати и пропускливи тръби. Въпреки не много идеалните резултати болка нямаше и трае не повече от 2 минути. Страхът преди това беше най-гадното нещо :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #350 -: Май 25, 2012, 14:48:26 pm »
здравейте момичета,интересуваме някоя от вас била ли е в плевен в частната клиника на професор Горчев защото искам да се запиша за снимка на тръбите ми там знам че професора работи с най съвременния робот и операциите са безкравни и безболезнени
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #351 -: Септември 23, 2012, 23:43:48 pm »
Здравейте и от мен, за пръв път ще пиша в тази тема и поводът ме притеснява. Изчетох цялата тема и оскъдната информация която открих не беше доста ласкава. Ще правя сега във вторник (25.09) хидротубация в Щерев при д-р Андреева. Притесняват ме и коментарите и болката, не зная да се подготвя ли с някакви обезболяващи, защото лекарката каза, че не боли, а от всичко което изчетох доста се притесних. Аз съм доста притеснителна. Правена ми е операция (кисти на яйчниците) през 2009год. Когато беше първият преглед при д-р Андреева, тя каза че произвеждам много фоликообразуващи клетки.Спермограмата е добра, но аз много се притеснявам за вторник.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #352 -: Септември 24, 2012, 03:42:23 am »
Juliana,правила съм и двете процедури и аз като теб съм много притеснителна ,а и с много ниско кръвно,което при стрес рязко пада още повече,та взех че припаднах на хидротубацията :oops:По скоро от страх имаше и болка,доста по силна от менструална.Диагноза проходими тръби.Цветна преди инвитрото,прави ми я д-р Александров във Варна,той не признава особено резултата от хидротубацията.Когато отивах към ренгена сплитах краката от ужас,оказа се ме няма за какво.Док ми направи обезляваща инжекция на шийката и докато охна стрелата(на такова ми прилича уреда)беше поставена по време на изтичането на разтвора не усетих почти нищо само еднократна рязка болка в дясно.Резултат проходими тръби.За мен по болезнената и дълга процедура бе хидротубациата.Ако ти сложат обезболяваща инжекция всичко ще е ок,аз настоявах за такава,защото храбростта не ми е от силните качества:)Успех ти желая и най вече добри резултати!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #353 -: Септември 24, 2012, 09:55:04 am »
Юли,не се плаши от хидротубацията.Миналата седмица ми правиха и то точно в Щерев,само че аз съм при доктор Юнакова.Чувала съм,че там всички лекари работят по един и същи метод.Всичко се случи много бързо и безболезнено за мен,усещаш как навлиза контрастното вещество,но си е наистина като менструация.Бях пила един час по рано два спазмалгона и то за да предотвратя някой спазъм на тръбите.Но нищо не ти пречи да пиеш Аулинче или нещо подобно,за да си спокойна.
Има вероятност от притеснение да ти падне кръвното(при мен нямаше проблем),затове е желателно да не ходиш сама,а да има някой с теб.
Успех,дано резултата да е добър и да мине безболезнено :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #354 -: Септември 24, 2012, 11:21:36 am »
Здравейте и от мен, за пръв път ще пиша в тази тема и поводът ме притеснява. Изчетох цялата тема и оскъдната информация която открих не беше доста ласкава. Ще правя сега във вторник (25.09) хидротубация в Щерев при д-р Андреева. Притесняват ме и коментарите и болката, не зная да се подготвя ли с някакви обезболяващи, защото лекарката каза, че не боли, а от всичко което изчетох доста се притесних. Аз съм доста притеснителна. Правена ми е операция (кисти на яйчниците) през 2009год. Когато беше първият преглед при д-р Андреева, тя каза че произвеждам много фоликообразуващи клетки.Спермограмата е добра, но аз много се притеснявам за вторник.
На мен са ми правили ЦС, не ме боля, само за секунди има болка. Предполагам, че при хидротубацията е същото. Лошото е, че тази хидротубация ти я признава само доктора, които я е правил, ако ти се наложи смяна на клиниките ще те карат наново да се прави ЦС. Затова бих ти препоръчала да си направиш ЦС директно, в Щерев не правят, но могат да те пратят на друго място, където правят. Успех!
Преди ЦС бях слагала сутринта и на обяд- свещички профенид, както и бях пила 1 аулин.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #355 -: Септември 24, 2012, 15:56:02 pm »
Оооооооо определено смелостта не ми е от силните черти, а имам доста болезнен цикъл (някъде четох че при жени с болезнен цикъл, боли повече) случвало ми се е да повръщам от болка и на два пъти да припадам, аз също съм с ниско кръвно. Обаждах се в Щерев за да попитам за обезболяващите и ми отговориха, че няма проблем да пия нещо което ми въздейства, няма проблем - аналгин,аулин каквото си избера! Вярвай те ми, че толкова много ме е страх, колкото преди операцията.
Искам да попитам още нещо. Сега взех изследванията ПКК и СУЕ(РУЕ) някой показатели са извън нормата, възможно ли е за това отклонение причината да е обилната менструация или преди седмица ми напомни за себе си-цистита? И на базата на тези изследвания могат ли да ми отложат ХУЗК-то?
Благодаря предварително, и стискайте ми палци  :bighug:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #356 -: Септември 25, 2012, 10:01:22 am »
Юли,СУЕ(РУЕ) показва за наличието на някаква инфекция в организма,или на скоро прекарана такава.Неговите показатели са ориентир дали в дадения момент може да се направи хидротубацията или не.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #357 -: Септември 25, 2012, 10:31:00 am »
juliana83 препоръчвам да си направиш направо цветна снимка и да не минаваш през хидротубацията.Аз направих и двете.На хисротубацията излязох с две прекрасни проходими тръби, а на ЦС се оказа, че едната е с множество сраствания и стигнахме до лапароскопия за прекъсването и.Повечето лекари не зачитат хидротубацията, защото там е важно какво вижда лекаря на екрана, докато на цветната снимка, всичко е на снимката и всеки специалист може да ти я разчете, стига да е качествено направен.

Затова аз препоръчвам цветна снимка!

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #358 -: Септември 25, 2012, 10:47:46 am »
juliana83 препоръчвам да си направиш направо цветна снимка и да не минаваш през хидротубацията.Аз направих и двете.На хисротубацията излязох с две прекрасни проходими тръби, а на ЦС се оказа, че едната е с множество сраствания и стигнахме до лапароскопия за прекъсването и.Повечето лекари не зачитат хидротубацията, защото там е важно какво вижда лекаря на екрана, докато на цветната снимка, всичко е на снимката и всеки специалист може да ти я разчете, стига да е качествено направен.

Затова аз препоръчвам цветна снимка!
Абсолютно подкрепям!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #359 -: Септември 25, 2012, 13:51:30 pm »
И моята хидротубация премина, за мен беше ужасно болезнена, не можах да издържа на цялото вещество и ми направи само половината (20кубика). Д-р Андреева беше изключително внимателна, постоянно ме питаше как съм, на няколко пъти се наложи да спре с впръскването, защото просто не издържах. Стана ми лошо по едно време и явно бях добила особен цвят на лицето и тя ме попита дали ще издържа още няколко секунди и приключихме. Наложи се да полежа малко под нейно наблюдение докато Акушерката отиде да ми донесе вода, даже ме попитаха да ми донесат ли някакво безалкохолно или кафе.
И тук мисля че е моментът да отбележа че заедно с впръскването тя правеше вагинална ехография и след като станах видях, че цялата процедура я има на серия от снимки (на хартиен носител). След това ми изписа някакъв антибиотик (полувинката ще го донесе след малко и ще дам повече инфо за него) и една инжекция МЕРОНИАЛ 150Е, която ми я направиха веднага и се разбрахме на 27 пак да съм там. Тук също искам да подчертая доброто отношение на д-р Андреева,оказа се че няма час за тази дата и тя каза да съм там без час и тя ще ме приеме за да видим за подходящо фоликулче. Надявам се всичко да е наред :)